Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
808. f7141c40d0 (válaszként erre: 807. - Zsuzsinci)
2010. márc. 1. 22:11

Szia zsuzsinci! Örülök, hogy visszajöttél a fórumra :)

Gyönyörű az a 12 kg, és akkor ezekszerint működik a dolog, ez nekem is reményt ad! :) Általában egyébként sajnos az utolsó pár kilót a legnehezebb leadni, ezzel mindenki így van. És az nagyon is jó, hogy a gyümölcsöket-zöldségeket kívánod, ezt sztem ne sajnáld :) Hamarosan itt lesz a jobb idő, és egyre több finomság lesz a piacon. Addig is próbálj meg abból gazdálkodni, ami van, én pl imádom az ananászt, vagy a brokkolikrémlevest, vagy a karfiolt tejfölös-tojásos-sajtos masszával leöntve és megsütve :)

2010. márc. 1. 21:50

Sziasztok!

Régen nem jártam erre (nem volt miért, nem volt élet), és nagyon nagy örömmel olvastam az újabb tapasztalatokat. Én tavaly május végén találtam rá a módszerre, és elég gyorsan, augusztus közepéig le is ment 12 kiló. Aztán jött az ősz, fogytak a gyümölcsök-zöldségek. Jött a tél, a karácsony, a kevesebb mozgás, a nehezebb ételek, és az idei évet 2 plusz kilóval inditottam. Január-februárban sikerült ledolgozni, de valahogy itt megtorpantam, 183 centi vagyok, és most +-1 kiló, de 80-at mutat a mérleg. 5 kilótól szeretnék még megszabadulni, de nem nagyon megy. Pedig mozgok, heti egy jóga órám van, és 2x mindenképpen lemegyek az edzőterembe, biciklizi és elipszistrénerezni. Emellett még sűrűn járok a kutyussal sétálni, naponta ugyan nem, de hetente 3x biztos megyünk egy órát.

Nem adtam fel, de szerintem amig nem lesz megint normális, izes magyar zöldség-gyümölcs (sajna ezt kivánom a leginkább) a piacon, félek nem mutat majd kevesebbet a mérleg :(

806. f7141c40d0 (válaszként erre: 804. - Csipkerózsika)
2010. febr. 28. 22:17
Nagyon jó volt olvasni amit írtal! És tulajdonképpen igazad van, én is érzem, hogy 100%-ban nem hittem ezt azért még el. Vagyis azt már elértem, hogy ha nasizok kicsit, nem érzem rosszul magam. De ha megéhezem, és legjobban egy sütire vágyom, akkor akaratlanul is arra gondolok, hogy ezt csak a megszokás és az íze miatt kívánom, nem azért mert a testemnek kell. Ezt a gondolkodást kéne megváltatoztatnom, tudom, de azért ez gondolom idő.. és már jól haladok :) De most tök jó volt olvasni, hogy így leírtad, adott egy nagy löketet! :)
805. f7141c40d0 (válaszként erre: 802. - Adrixa)
2010. febr. 28. 22:14
Masszőr vagyok :) De szerencsére nem dolgozom egész nap, így nem annyira megerőltető, mint ez elsőre tűnik. Csak akkor rossz, amikor nincs szünet pár óráig, és nincs idő pihizni meg rendesen enni. Amúgy tanácsotokra incsifincsi zabos győri kekszet vittem be pénteken, és nagyon jól esett :)
804. Csipkerózsika (válaszként erre: 802. - Adrixa)
2010. febr. 28. 21:37

Igazából MINDEN kaja egészséges. (Talán a mesterséges anyag tartalmukat tenkintve nem.)

Ahogy olvaslak benneteket látom, hogy még mindig nem fogtátok fel, nem tettétek magatokévá igazán a lényeget, az alapelvet.


NINCSENEK ROSSZ ÉTELEK! Semmi nem tilos, és nem kell odafigyelni arra, hogy mit eszel! Egyáltalán nincs semmi gond a csokival, a fánkkal, sütivel, vagy a jégkrémmel. Ugyanolyan ételek, mint bármelyik más. Nem rosszabbak a zöldségnél vagy a húsnál. Nem ezek az ételek hízlalnak, sőt alapvetően nem az ételek hízlalnak, hanem a rossz táplálkozási szokások. (Ez itt a lényeg!)


Mindenféle ételre szükség van, mindegyikben értékes alkotóelemek vannak a szervezetünk számára. Ha csokit, vagy fánkot kívánsz, nem "bűnözés" azt megenni (de csak épp amennyivel jóllaksz), hanem egy abszolút természetes szükséglet ösztönös kielégítése.


McKenna azt mondja, hogy a túlsúly úgy keletkezik, ha nem akkor, azt, és annyit eszel, amennyit a tested kíván. És a fogyókúra (illetve a túlzott "odafigyelés") pont ilyen hibás viselkedés.

Felejtsétek el a "bűnözés" kifejezést, a lelkifurdalást egy-egy jobb falat miatt. Minden étel egészséges, amit megkíván az ember, mert szüksége van rá.

803. Csipkerózsika (válaszként erre: 802. - Adrixa)
2010. febr. 28. 21:20

Mindig azt kívánod, amire szükséged van.

Én ezt magamon nagyon jól megfigyeltem. Én amúgy is "kívánós" voltam mindig. Előfordult, hogy éjszaka elmentem a Tescoba valami kajáért, mert majd' megvesztem érte. De csak azért, más nem kellett.

Szóval észrevettem, hogy a kajákat, vagy ételféléket, mindig időszakosan kívánom meg. Pl. egy csomó ideig nem kellett a gyümölcs. Vagy egy csomó ideig nem vágytam zöldségre. De előbb-utóbb rámjött, hogy egy darabig meg csak az kellett. Szóval az egyensúly hosszabbtávon mindenképpen megvan.

Van olyan, amit alapból nem szeretek, vagy csak általában nem eszek meg, de nagy ritkán, azok után is elkezdek sóvárogni, és akkor nagyon jólesnek. A testünk bölcs, tudja mikor mi kell neki.

802. adrixa (válaszként erre: 798. - F7141c40d0)
2010. febr. 28. 20:50

És mit csinálsz a szépségszalonban, ha nem titok?

Ha 2 vendég közt kevés időd van enni, eszembe jutott még a műzli szelet, vagy a zabfalatok, meg a csokis buláta is nagyon finom. :-)

Na megvolt hétvégén a fánk, de nem az az "igazi" fánk, hanem túrópuffancs. Végülis olyan mint a fánk, csak egy kicsit "lightosabb".

Régen ilyenkor jött a szokásos duma: majd hétfőtől folytatom a fogyókúrát. ;-) Még jó hogy holnap lesz.

De most nem vagyok bűnös, csak megadtam a testemnek, amit megkívánt. Jó sokat, hadd örüljön. :-P

Ma voltam délelőtt nagybevásárolni, és azt vettem észre, hogy tök más a kocsi tartalma, sokkal több volt benne a nyers, természetesebb kaja. Hát remélem egyszer és mindenkorra az egészséges kajákat fogom kívánni és enni.

801. adrixa (válaszként erre: 797. - Blanka25)
2010. febr. 28. 20:42
Nekem is csak a könyvben van, de mintha valaki írta volna, hogy neki a cd-n is.
800. f7141c40d0 (válaszként erre: 799. - E260d7f4a3)
2010. febr. 28. 19:57

Szia kittuska!

A módszer lényege 4 szabály betartása:

- Akkor egyél amikor éhes vagy!

Mert ha éhezel és nem eszel, akkor a szervezeted takaréküzemmódba kapcsol és kevesebb energiát használ el, illetve mindent elraktároz.

- Azt edd, amit megkívánsz!

Mert ha vmi tiltva van akkor már csak azért is az kell, és ha vki szabadon ehet bármit akkor egy idő után automatikusan kiegyensúlyozottan fog táplálkozni.

- Évezz minden falatot!

Mert ha lassan eszel és ízlelgeted, akkor sokkal kevesebb is elég lesz.

- Hagyd abba, ha tele vagy!

Ezt nem nagyon kell megmagyarázni :)

A könyvhöz tarozik egy hipnózis CD is, amit lehet hallgatni és ellazít, segít.

2010. febr. 28. 19:12
Sziasztok:)Érdekelne ez a módszer. Valaki tudna segíteni?
798. f7141c40d0 (válaszként erre: 796. - Blanka25)
2010. febr. 28. 09:47
Na, ezért kicsit irigyellek azért! :) Én egyedül lakom, úgyhogy megkönnyítem a dolgomat azzal, hogy nem tartok sok nassolnivalót itthon. Csoki van, meg tegnap pl sütöttem banános-diós sütit, de csak keveset ettem belőle és ma viszem át a családhoz. Azt sajnos nem mondhatom, hogy nem kívánom a nasit, csak most már kevéssel is megelégszem :) Nagyon ügyi vagy, hogy az egészségeset kívánod, akkor nálad nagyon beválik a módszer! :)
797. Blanka25 (válaszként erre: 790. - Adrixa)
2010. febr. 27. 23:28

Melyik szövegre gondolsz? A hanganyag vagy a könyv szövegére?

Ha jól emlékszem az én szövegemben nincs ujjmegnyomós rész, csak a könyvben.

796. Blanka25 (válaszként erre: 789. - Adrixa)
2010. febr. 27. 23:26

Igen, ha elég ügyes leszek akkor nyárra-őszre már 1-2 ruhamérettel kisebb kell majd. :)

Tudjátok mi még az érdekes? Tele van a hűtőnk mindenféle jóval, édességgel, palacsintával, ilyen-olyan gyümölcslevekkel és mióta arra figyelek, hogy mit kivánok enni, azóta inkább az egészségesebb kajcsikat kivánok, pedig most semmi sm tiltott...

Ez nagyon tetszik :)

2010. febr. 27. 14:49

Úgy örülök, ma volt egy igazi kívánásom! :) Elmentem futni délelőtt, és mikor hazaértem, éhes voltam. Csukott szemmel végiggondoltam, hogy mit is szeretnék, és hiába pörgettem végig a szendvicset, a kekszet is, éreztem, hogy túró kell, túrót túrót túrót akartam. És hirtelen megjelentek előttem a kis pirított sonkadarabok is, úgyhogy csináltam sonkát, egy kis tejföllel összekevertem túrót, egy kis só és bors, és olyan jóóól esett! :)

Aztán volt egy találkozóm, amiről szintén éhesen tértem haza, husit kívántam, úgyhogy elkezdtem készíteni bolognai szószt. Viszont mire kész lett, már annnnyira éhes voltam és olyan isteniek voltak az illatok, hogy úgy ültem le az asztalhoz, hogy na én most minden befalok, nem tudok a lassú evésre figyelni. Pár gyors falat után már éreztem hogy tudok lassítani, és hiába ettem viszonylag gyorsan, a tányér felénél mégis éreztem hogy megteltem, úgyhogy ott is hagytam. Nem volt szerencsés eddig várni az evéssel, meg igyekszem is az ilyet elkerülni, de olyan jó érzés volt, hogy még így is sokkal kevesebbet tudtam enni, mint eddig :)

794. adrixa (válaszként erre: 791. - F7141c40d0)
2010. febr. 27. 10:09

Az én cd-men sincs, csak itt a fórumon írta régebben valaki, hogy az övén van (ha jól emlékszem). Még én sem próbáltam amúgy a nyomogatást.

Persze, ugyanaz a fánk, csak tegnap én is megláttam az oviban, azért kívántam meg. Azért farsangi, mert arra vitték tegnap a gyerekek. :-)))

Na ezen én is gondolkoztam már, hogy én is azt kívánok csak, amit itthon látok. És az nem az igazi szerintem sem.

793. f7141c40d0 (válaszként erre: 792. - Csipkerózsika)
2010. febr. 27. 09:36

Nekem is McKenna van meg, a CD-n tényleg nem nyomogat pontokat, de a könyvben ír egy pont kopogtatós módszert, amivel le lehet küzdeni a kívánást. Te egyébként vissza tudsz számolni? Én elkezdem, de kb 5 szám után már elvesztem a fonalat, mert arra figyelek, amit mond :) Szted végig kéne számolni? Vagy csak az ellazuláshoz kell az elején?

Ez az Önhipnózis diéta milyen, miért nem vált be neked?

792. Csipkerózsika (válaszként erre: 791. - F7141c40d0)
2010. febr. 27. 09:19

Ti nem a McKenna cd-t hallgatjátok, hanem egy másikat. Az is megvan nekem, az egy másik könyvhöz volt (Önhipnózis diéta), de nekem nem annyira vált be.

Az enyém, a McKenna fél órás, nincs benne semmiféle nyomogatás, csak számolás 300-tól visszafelé. Én imádom, mert nagyon-nagyon jól el tud lazítani, bármilyen feszült is vagyok.

791. f7141c40d0 (válaszként erre: 790. - Adrixa)
2010. febr. 27. 08:57

Lehet benne valami, hogy akkor hallunk meg egy gondolatot, amikor arra van szükségünk. Legalábbis nálam tegnap teljesen bevált :)

Van ilyen pontnyomogatós, de csak a könyvben, a CD-n nem, legalábbis az enyémen. A könyvben ír arról, hogy hogyan szüntesd meg a sóvárgásod, különböző pontokat kell ütögetni és Boldog születésnapot énekelgetni :) Elég vicces, én még nem nagyon használtam.

Lehet hogy hülye a kérdés, de milyen az a farsangi fánk? Miben más, mint a sima? Én tényleg nem tudom :)

Azzal nem szokott gondotok lenni, hogy eldöntsétek, azért kívántatok meg vmit mert szükségetek van rá, vagy azért, mert megláttátok? Az utóbbi esetben sztem nálam csak az van, hogy megláttam, rögtön éreztem az ízét a számban, amit szeretek, ergo megkívánom. De ez biztos nem jó. Lehet, hogy csak az a kívánás az igazi, ami a semmiből jön?

790. adrixa (válaszként erre: 785. - F7141c40d0)
2010. febr. 26. 22:54

Az jó, fel ne add a lelkesedést!

Tegnap én is hallottam benne új mondatot, úgy meglepődtem, pedig kb. 3 mondattal később már ismerős volt a szöveg. Azon gondolkoztam, hogy lehet akkor hallunk meg benne valami újat, amikor éppen arra a gondolatra van szükségünk?

A ti szövegetekben van olyan, hogy meg kell nyomni valami pontokat a kezeteken (vagy hol)?


Ja és ma megkívántam a farsangi fánkot! ÁÁÁÁÁÁÁ!

Remélem 1 falat elég lesz. Majd megpróbálok sütni, bár még sosem csináltam.

789. adrixa (válaszként erre: 784. - Blanka25)
2010. febr. 26. 22:50

Köszi! Így isszuk, észre sem veszi. :-)


Ha 10 év alatt jött fel, akkor mondjuk a 6 hónap a leadásra éppen jó lesz. :-) Ha jól számolom, így is 20x gyorsabban fog lemenni, mint ahogy feljött. Jó az 1 kiló minusz, én most nagyon örülnék neki! :-)

788. adrixa (válaszként erre: 783. - F7141c40d0)
2010. febr. 26. 22:46
Én is mindig így jártam a csokimegvonással! :-(
787. adrixa (válaszként erre: 780. - F7141c40d0)
2010. febr. 26. 22:45

Szilvi!

Tényleg visszatarthat a szervezet ilyenkor 2-3 liter vizet, és annak ugye lennie kell valahol, tehát a centit is magyarázza, hogy miért nem kevesebb.

Én a centizés helyett inkább azt tanácsolom, hogy legyen egy "mérő" gatyád (ami nem megy össze a mosásban), és azt próbáld fel mindig. Mert ha centivel méred magad, akkor nem biztos, hogy mindig ugyanott sikerül körbe tekerned magad, meg ha kicsit is elmozdul a mérőszalag, simán adhat néhány centi különbséget.

786. f7141c40d0 (válaszként erre: 784. - Blanka25)
2010. febr. 26. 21:59

"Sajnaaa"? Ne viccelj, ez tök szép eredmény! Az 1 kg is, de főleg az 1-1 centi! Nekem kb két kilót kell fogynom ahhoz, hogy egy fél centi lemenjen a combomból, nekem minden súlyfelesleg ott van és a popómon. Úgyhogy irigykedek ám! :)

Amúgy nekem is kb -10 kg az álom, de -5el is ki lennék már békülve.

2010. febr. 26. 21:56

Sziasztok lányok, kinek milyen volt a mai napja? :)

Én délután meghallgattam a CD-t, és a reggeli csalódás után óriási lendületet adott. Mindig este szoktam hallgatni és mindig bele-belealszom, úgyhogy most felfigyeltem részekre amiket eddig nem is hallottam. És megint tele vagyok lelkesedéssel, mint az legelső napon :))

Szép estét mindenkinek!

784. Blanka25 (válaszként erre: 773. - Adrixa)
2010. febr. 26. 10:20

Igen adrixa az is jó ha folyadékba rakod, nem módosít a hatásán. Meglátod használni fog ;)


Megmértem magam, sajna csak 1 kg-val vagyok könnyebb, meg a derekamból combomból ment le 1-1 cm a két hét alatt, de nem szegte kedvem, mert tudom magamról ,hogy nagyon lassan megy nálam a fogyás.Amúgy is csak kb. 10 kg-tól szeretnék megszabadulni, sosem ment még koplalással sem a nagyon gyors fogyás. Ez a 10 kg is szépen lassan rakódott rám kb. 10 év alatt. hm... minden évben csak 1-1 kg... Szóval nem adom fel! :)

783. f7141c40d0 (válaszként erre: 781. - Csipkerózsika)
2010. febr. 26. 08:38

Köszi a megnyugtatást. A lelkesedésemet nem vesztettem el szerencsére, és ez a furcsa, illetve ezért olyan jó ez a módszer. Máskor ha ilyen volt, akkor azt mondtam, hogy "és ezért nem ettem én egy hétig csokit?" "vagy ezért nem ettem 5 után és ezért éheztem?" stb. És csakazért is csomó csokit ettem utána, vagy zabáltam este is. Most viszont nincs ilyen, hiszen semmiről se kellett lemondanom McKennával. És ha visszagondolok, egy-két kilengéstől eltekintve tényleg mindig sokkal kevesebbet ettem az ízlelgetés miatt, úgyhogy biztos lesz eredmény. Csak türelmesnek kell lennem és nem mérekezni folyton :S

A kis falat jó ötlet, elég nagyokat szoktam én is harapni, bár nagyon jól megrágom. Most megpróbálom kicsiben.

2010. febr. 26. 08:30

Amúgy nekem is szorosabb most a nacim, de nekem is jön hamarosan a havi.

Különben én úgy veszem észre, hogy úgy könnyű lassan enni, ha pici falatokat veszek a számba. Ha nagyot harapok valamiből, az valahogy "ösztönöz", hogy gyorsan egyek. Nem tudom mért van ez így, de tegnap vettem észre.

Most még a vizet is apránként kortyolgatom.

781. Csipkerózsika (válaszként erre: 780. - F7141c40d0)
2010. febr. 26. 08:16

Ez nagy hiba volt. Havi előtt soha semmiképp ne mérd magad. Több kilóval is nehezebb lehetsz, mint máskor.

A normál alkatú emberek súlya is akár 2-3 kilóval is ingadozhat egy-egy időszakon belül, ezért kell inkább hetente, vagy 2 hetente méretkezni. Remélem a lelkesedésed nem veszett el teljesen.

2010. febr. 26. 07:32
Tudom, hogy nagyon rossz kislány vagyok, mert megígértem hogy megvárom a két hetet, de ma annnnyira rossz kedvvel ébredtem, hogy gondoltam megmérem magam, hátha az felvidít. Kár volt :( Az a múltkori fél kilócska is visszajött, és centiben sem fogytam semmit :( Igaz menzesz előtt állok ami a súlyt magyarázhatja, meg tudom hogy ingadozhat, de hogy a centi is elárult?? :((((
779. f7141c40d0 (válaszként erre: 777. - Csipkerózsika)
2010. febr. 25. 20:49

Ha már egyszer megcsináltad, biztos, hogy most is sikerülni fog, pláne hogy most kevesebbet is szeretnél leadni. Le a kalappal, hogy bírtad a 90 naposat, nekem az ilyenek sosem mennek.

Nem ide tartozik, de a fogamzásgátló helyett sztem nagyon jó a hüvelygyűrű, mert az csak helyileg hat, és nincs semmi mellékhatása emiatt, nem megy végig az egész szervezeteden. Én tíz évig küzdöttem gyakori fejfájásokkal míg rájöttem hogy a bogyótól volt, és amióta gyűrűzöm, semmi bajom. Ráadásul nem is lehet elfelejteni bevenni, hiszen mindig bent van :)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook