Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere fórum

"Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
718. adrixa (válaszként erre: 714. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 09:51

Ha sokat szeretnél valamiből enni, itt egy kis számolás:


"A mértékletesség visszaszerzése nem könnyű annak, aki képtelen a tányérján hagyni az ételt. E kapcsán a következő a javaslatunk: Amikor nem tudsz ellenállni egy ételnek - a példa kedvéért legyen most egy csokis muffin - végezz el egy egyszerű számtanpéldát.


Tegyük fel, most vagy 20 éves. Miután mindketten tudjuk, hogy hamarosan lefogysz és egészséges leszel, van esélyed rá, hogy 100 éves korodig élj. Tehát van még hátra 80 boldog éved.


Ha csak minden vasárnap ebéd után eszel meg egy csoki muffint, akkor is évente 52 csokis muffin lesz a hasadban, hátra lévő életed során pedig még 80x52, azaz 4160 csokis muffint KELL MEGENNED! Négyezeregyszázhatvan! Anyám! Képzelj el ennyi muffint egy asztalon, és képzeld el, hogy az mind benned lesz egyszer. Szóval épp elég muffint fogsz még megenni, ne aggódjál!"

717. adrixa (válaszként erre: 715. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 09:47
És a virágterápiát mire szedted, ha nem titok? És hatott?
716. adrixa (válaszként erre: 714. - F7141c40d0)
2010. febr. 21. 09:47

itt a májtisztitó linkje:

[link]

vannak jó kis tapasztalatok!

Láttam kövecskéket! :-)


Nálam jókat mutat a mérleg (persze nem minden nap, de mondjuk heti átlagban), ezért a jó barátom. :-) Ki sem bírnám, ha nem állhatnék rá minden nap. Ha nem nézném minden nap, szerintem elengedném magam. De ez csak az én gyengeségem. Jó neked, hogy kibírod 2 hétig! Haladok szépen lefelé, csak nagyon lassan. Igaz, már tavaly kezdem "fogyózni", Mckenna csak nemrég jött a képbe.


Én nekem a falással nincs baj, csak a kívánással.

Néztem sovány ismerőst, és tényleg mondja, hogy pl. úgy ennék egy rántott sajtot. Nekem ilyen nem szokott eszembe jutni. Az a baj, hogy abból választok, amit látok itthon. És szerintem az nem ugyanaz, mint a kívánás. De lehet már csak az agyamra ment az egész! :-)))

2010. febr. 21. 08:52
Ja, és Bach virágterápia cseppet én is szedtem, nekem is lehetett a nyelvem alá cseppenteni, vagy vízben feloldva meginni. És semmi rossz íze nem volt, leginkább semleges, talán egy icipici alkoholos beütéssel, de azt már lehet hogy csak én képzeltem hozzá :))
2010. febr. 21. 08:49

Igen, csak 2 hét múlva tervezem, illetve most már csak 1 van hátra :) Az első 1-2 nap még én is megmértem magam minden nap, és akkor ment is egy kiló, de mivel az csak az előtte lévő pár napos zabálástól jött fel, sztem az csak annyi volt, hogy kiürültek a beleim :) És eddig nálad mit mutat a mérlegelés? Remélem csupa jót! :)

Na hát ha ilyen jó, nekem is rá kéne már szánnom magam a kúrára! De úgy utálom a keserű ízt, hogy félek ahogy lenyelem, vissza is jönne.. :)) És láttál kövecskéket távozni?

A CD-t minden este hallgatom, és rendszeresen el is alszom rá :) De egész jól megy, már érzem az agyacskámban a pozitív változást magammal kapcsolatban. De rájöttem, hogy nálam az a baj, hogy ha megéhezem, akkor úgy érzem hogy az egész világot fel tudnám falni, és nem az érdekel hogy jól érezzem magam, hanem mondjuk ránézek egy tál pudingra és arra gondolok, hogy de jó lesz, ezt MIND megeszem!! ÉS ez olyan hülyeség, hiszen az íze a lényeg, nem az, hogy minél többet lenyeljek... Gyakorlás kell, azt hiszem :)

713. adrixa (válaszként erre: 712. - F7141c40d0)
2010. febr. 20. 23:16

Szia Szilvi!


Én minden nap mérem magam, pedig tudom, hogy nem kellene. Te majd csak 2 hét múlva tervezed? Mert akkor biztos nem fog többet mutatni! Sőt! Csak tényleg annyit egyél, amennyi elég.


Igen azt a kúrát csináltam, és amikor nyeldekeltem a keserűsót, megfogadtam, hogy soha többet, de azóta olyan jól érzem magam, hogy tuti megcsinálom kb. 2 hónap múlva mégegyszer. November óta készültem rá. :-) Nekem a löttyöket volt nehéz meginni, azon kívül csak pozitív tapasztalataim vannak.


A terápiát szoktad hallgatni? Hogy megy? Számolás? Ellazulás?

2010. febr. 20. 22:39

Sziasztok! Én is most kezdtem el a módszert, 6. napja csinálom, és egyelőre nagyon tetszik :) Bár az első mérlegeléstől már előre félek, mert ha ne adj' isten többet mutat majd, ahogy pár korábbi hozzászólónál is, biztos elhagy az erőm.. :) Pedig olyan jó érzés, hogy nem vagyok folyton tele, és nincs lelkiismeretfurdalásom, ha azt eszem, ami jólesik!

adrixa, keserűsós-olíva olajas-grapfruit leves májméregtelenítést csináltál? Hogy bírtad? Én is gondolkodom rajta már két hete, de még nem szántam rá magam :)

Kitartást mindenkinek!

711. adrixa (válaszként erre: 710. - Blanka25)
2010. febr. 18. 21:01

Hú, akkor jobbulást kívánok neked! Ilyen áron nem jó a fogyás.


Nem is gondoltam volna, hogy a nyelv alá kell tenni. Azt hittem párnára, vagy párologtatóba vagy ilyesmi. És milyen az íze?

710. Blanka25 (válaszként erre: 708. - Adrixa)
2010. febr. 18. 13:59

Én elmentem egy természetgyógyászhoz aki kikérdezett a problémáimról, aztán kitöltöttünk egy tesztet és igy személyre szabottan kevert ki nekem egy üvenyi csepet, amihez vettem cseppentőt és napi 3 alkalommal kell cseppenteni a nyelv alá.

Most én is még kevesebbet eszem mert a migréntől ami 2 napja gyötör nem tudok enni, meg lehet összeszedtem valami virusos hasmarsos dolgot is...

709. adrixa (válaszként erre: 704. - Viosze)
2010. febr. 16. 16:46

Hú, én nem tudom falás ellen mi a jó. Tuti a lelki okát kellene megkeresni.

Én sose faltam, nekem a nasival volt (van) gond, nem a mennyiséggel. Egy kis sós, aztán egy kis édes, és előről. Amikor az ember kíván valamit, csak nem tudja, hogy mit. De már találtam rá félig megoldást.

708. adrixa (válaszként erre: 703. - Blanka25)
2010. febr. 16. 16:42

Na megnéztem a virágterápiát, nagyon érdekesnek tűnik, ha lesz időm, még olvasom tovább. Ki is kevertem magamnak virtuálisan a bajaimra. Csak még azt nem néztem, hogy utána mit kell vele csinálni?


Tegnap dél óta nem ettem, májtisztító kúrát csináltam, és még nem vagyok éhes, csak szomjas. Megvárom még éhes leszek!

2010. febr. 16. 11:55

Ha nekik megy, nekem miért ne menne? :)

Ha szerettek jógázni érdemes kipróbálni. Ha falási rohamotok van, tegyetek a lejátszóba egy jógadvd-t, csináljátok végig és mire végeztek a lelketek a helyén lesz, nem fogtok érzelmi dolgok miatt enni ;)

2010. febr. 16. 11:50

Igen ez a módszer tényleg jó, tetszik benne, hogy semmilyen pluszkiadással nem jár, nem kell több 1000-et kifizetni semmiféle csodapirulákért.

Ha kicsit alábbhagy a lelkesedésem, vagy enni akarnék anélkül,hogy éhes lennék csak a páromra és az öcséimre gondolok, aki vékonyak és csak akkor esznek amikor éhesek, és csak ekkor gondolnak ételre, nem egész nap ezen jár az eszük ;)

705. dc565d70af (válaszként erre: 704. - Viosze)
2010. febr. 16. 08:57
amit írtál én is írhattam volna szó szerint, valami miatt nekem sem megy :-( össze kell szednünk magunkat mert a módszer jó, (nem könnyű)
704. viosze
2010. febr. 15. 21:09
Nagyon jó ez a módszer,de velem vmi baj van...nyáron elkezdtem,lement pár kilo,nagyon örültem,de valahol elromlott,szerintem akkor,amikor elmondtam valakinek,és már nem csak magam miatt csináltam...mindig megpróbálom újrakezdeni,de rájöttem,hogy nagyon nagy érzelmi evő vagyok...nem tudom hogy küzdhetném le..csomoszor falási rohamaim vannak,pedig tudom hogy kéne ennem,mégsem megy...olyan jó lenne,ha megint vissza tudnék rá állni..írjátok a jó tapasztalaitokat:)
703. Blanka25 (válaszként erre: 702. - Adrixa)
2010. febr. 15. 15:10

Nagyon jó dolog a bach virágterápia! Nekem sikerült többek közül a pánikbetegségből is kigyógyulnom általa. De ez azt hiszem már egy másik téma. :)

Nemrég végeztem az ebéddel. Tök jó érzés, hogy nem szorít a gatyó :). Mert nem eszem fullra tele magam.

702. adrixa (válaszként erre: 699. - Blanka25)
2010. febr. 15. 14:12

Még csak most január elején kezdtem, de mióta elhatároztam hogy újra vékony leszek (kb. 1 éve), azóta magamtól is kb. ezeket az elveket követem, pedig korábban nem is hallottam Mckennáról.


A bach virágterápiáról sem hallottam, akkor annak is utána nézek. Mára feladtátok a házi feladatot. :-))))

701. adrixa (válaszként erre: 700. - 3e0ba54fb8)
2010. febr. 15. 14:02

Ez jó!!!! Tetszik. Végre valamit jól csinálok. :-))))


Még sosem néztem utána, itt az ideje. Köszi az infót!

700. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 696. - Adrixa)
2010. febr. 15. 13:06

"Én nem tudom, hogy kell alfába lemenni, de olyan jól ellazulok, hogy a végére mindig elalszom!"


Pontosan így :o)).

Az alfa éppen az az állapot, amikor már annyira laza vagy, hogy szinte alszol. Gyakorlással ez az állapot egyre tovább tartható. Olvasgass az esettanulmanyok.hu oldalon, tengernyi info vár.

2010. febr. 15. 11:59

Igen mindig felébredek a végére, fokozatosan ahogy számol, amikor meg bealszom alatta, akkor a végén van az a hang-zene, na arra tutira mindig felébredek :). Eddig megy az alapelvek betartása, mindig figyelem a testem mikor milyen ételt kíván (és azért van is épp nálam vagy otthon). Elvileg melohelyen déltől-fél1-ig van ebédidőm, de megengedik, hogy akkor menjek ki enni amikor akarok, max dolgozom az ebédidő alatt is.

Természetgyógyászaton belül a kineziológia és a bach virágterápia érdekel leginkább, ezt a kettőt jómagam is megismertem a páciens oldaláról, nagyon érdekes és jó dolog mind2.

Te mióta is alkalmazod Mckenna módszerét?

698. adrixa (válaszként erre: 697. - Blanka25)
2010. febr. 15. 11:54

Hú, ez egy jó ötlet! Majd én is meghallgatom nappal. Eddig mindig este hallgattam, mert akkor van már csönd körülöttem. És te fel szoktál ébredni a végére?


És a 4 alapelv betartása megy? Munkahelyen nehéz betartani, akinek fix az ebéd ideje pl., de látom te később is tudsz ebédelni. Az jó.

És a természetgyógyászaton belül mivel szeretnél foglalkozni?

697. Blanka25 (válaszként erre: 696. - Adrixa)
2010. febr. 15. 11:19
Eddig mindig lefekvéskor hallgattam és kb. a közepétől szépen elszundikáltam mindig, de tegnap csakazértis délután hallgattam meg. Világos is volt, direkt nem sötétítettem be a függönyökkel a szobát. :) És így végig ebben a félig alvó-félig ébrenléti állapotban hallgattam. Persze nem emlékszem minden mondatra,de kíváncsi voltam miket mond. Van jópár meditációm, szoktam őket hallgatni, de nem vagyok gyakorlott meditálás terén, csak lazítani szoktam vele, mert utána csudajól érzem magam :). Most hó végén kezdem el a természetgyógyász képzést, remélem ott viszont ilyesmit is tanulhatok, mert nagyon érdekel :)
696. adrixa (válaszként erre: 695. - Blanka25)
2010. febr. 15. 10:23

Én is kb. 250-ig! Addig, amíg azt nem mondja, hogy és most képzeld el magad...

Addig tudok kétfelé figyelni, a számolásra, meg amit mond arra is, de onnantól kezdve már a képzelgésre kell koncentrálnom.

Én nem tudom, hogy kell alfába lemenni, de olyan jól ellazulok, hogy a végére mindig elalszom! Pedig nem akarok, próbálok figyelni!

És ami a legdurvább, hogy a visszaszámolás végére mindig felébredek. Olyan elképesztő.


Te gyakorlott vagy meditálás téren?

695. Blanka25 (válaszként erre: 694. - Blanka25)
2010. febr. 15. 09:20
te meddig szoktál számolni?
694. Blanka25 (válaszként erre: 693. - Adrixa)
2010. febr. 15. 09:19

Ha jól emléxem akkor én olyan 250 körül abbahagyom mert addigra sikerül ellazulnom, de általában eltévesztem a aszámolást, nem mindig jönnek sorba a számok :)

Egy idő után azon veszem magam észre,hogy abbahagytam és "lementem alfába" :)

693. adrixa (válaszként erre: 692. - Blanka25)
2010. febr. 14. 19:46

Szia Blanka!


Igen olvastam a rossz-jó kajákat, de én úgy értelmeztem, hogy ott arra gondol, hogy pl. a csokitorta vagy a disznótoros, amiről azt mondjuk, hogy rossz, mert hízlal, szóval ilyen nincs.

Az a baj, hogy a boltban már nem lehet szinte olyan kajákat kapni, amiben ne lenne valami adalék anyag. És az aszpartam pl. függőséget okoz állítólag. Szóval csak azt remélem, hogy amikor kívánok valamit, akkor nem a függőség beszél belőlem. Na mindegy, nem kell ezen ennyit gondolkozni! Zöldségre fel! :-))


Más: csak kíváncsiságból kérdezem, hogy te meddig számolsz vissza 300-tól?

692. Blanka25 (válaszként erre: 690. - Adrixa)
2010. febr. 14. 17:28
Edd nyugodtan azt amit megkivánsz, ha pedig nagyon úgy érzed, hogy rendszeresen "műkajákat" kivánsz, alkalmazd azt a módszert amikor párositod a vágyott ételt a számodra legutálatosabb étellel. Én próbáltam és tényleg a hányinger kerülgetett a gyakorlat után :S :)
691. Blanka25 (válaszként erre: 690. - Adrixa)
2010. febr. 14. 17:25
Szia adrixa! A módszer szerint nincs jó és rossz étel, és egy idő (vagy pár hónap)után a tested magától fogja azokat az ételeket kivánni amire szüksége van, és azok általában egészséges ételek lesznek. Ha jól emlékszem kb. 90:10 arányban fogjuk az egészséges és egészségtelen ételeket kivánni.
690. adrixa (válaszként erre: 689. - Blanka25)
2010. febr. 14. 16:32

Szia!


Én is olvastam a könyvet most januárban, és minden nap hallgatom a terápiát. Szerintem nagyon jó módszer, és nem is nehéz betartani.

Csak egyetlen kétely van bennem, mégpedig az, hogy hallgassak a testemre, hogy milyen kaját kíván meg. Mostanában pedig a csapból is az folyik, hogy "műkajákat" eszünk, mert tele vannak ízfokozókkal, meg mindenféle mesterséges dolgokkal, amivel átvágják az ember érzékszerveit. Szóval ez aggaszt, hogy nehogy "rossz" kaját kívánjak.

Tudom erre a megoldás az volna, hogy pl. nyers zöldségeket egyek, de azt még sajna mindig nem kívántam meg. :-S

2010. febr. 14. 15:05

Van aki jelenleg is alkalmazza ezt a módszert?

Örülnék ha mások is megosztanák velem mindennapi tapasztalataikat! Látom most annyira nem aktivak a fórumozók, mint egy évvel ezelőtt! :)

Hahó valaki? :)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook