Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Puli tartása lakásban fórum

Puli tartása lakásban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2018. dec. 1. 05:27
Jó reggelt. Jöhetnek a drukkok. Ma kutyakiállításra megyünk Szederrel és Bokrétával. Reggel hétkor irány Budapest Hungexpo. Magyar Fajták kiállításon veszünk részt. Ma is, holnap meg mindenféle kutyafajtáson. Lányok szépek, én is levittem a fejem fodrászhoz. Felvezető ruha van. Hála a fagynak - nem volt sár - Szeder még fehér. Na nem hagytam kinn megfagyni, csak nem volt saras sem az utca, sem az udvar. :-) Így a csütörtöki pompájában tündököl. Nagyon szép.
158. d5bae51d10 (válaszként erre: 156. - Kislile)
2018. nov. 30. 05:18
Jó reggelt, kellemes napot mindenkinek. Nekem is három pulim van. Félig lakásban félig udvaron. Míg dolgozom benn vannak, éjjel benn vannak. Hidegben benn vannak. Jó nagy a kert, ha jó idő van ott szeretnek lenni.
157. forrest2010 (válaszként erre: 156. - Kislile)
2018. nov. 30. 04:50
:) a miénk ugyan nem a lakásba van és már csak 1 maradt , de ő + a faleveleken alszik mostanába , mióta egyedül maradt azóta szívesebben fekszik a bokrok alatt , mint a kutyaólba :( de tündéri 1 jószág :)
156. kislile
2018. nov. 29. 23:46
Sziasztok! Nekünk három kis bolondos pulink van. Így őszi-téli időszakban mindhárom a nappaliban élvezi a kandallóból áramló meleget. A szőnyeg meg maguk alá gyűrve, tudnám miért kényelmesebb így?... Úri jó dolguk van, még megirigylem őket <3 kutyákkal szebb az élet.
2018. okt. 12. 07:36
Sehol senki?
2018. okt. 10. 07:23
Jó reggelt. Nagyon lecsendesdett ez a fórum. Jár még erre valaki?
2017. szept. 13. 16:08

Sziasztok! Valamikor én indítottam ezt a fórumot, már rég halogatom, hogy írjak pár mondatot, csak hát könnyű halogatni...

Nos, szerintem sokan kételkedtek abban, hogy tényleg akarok-e kutyust, és kaptam hideget-meleget, na meg persze biztató szavakat is:)

Annyiban változott az eredeti téma, hogy egy nagyon szép kis pumi lett a társam (mivel puli már van a mindennapi életemben, még ha nem is az enyém papíron:)) Most csak azért írok, hogy majd ha valaki beleolvas a fórumba, mert érdekli a téma, hát találja meg az eredményt is.

A pumim most 1 éves, novemberben hoztam haza, 3 hónapos volt akkor. A kölyök kort túl kell élni :), de nem adnám semmi pénzért, olyan kis drága. Nagyon okos, a szobatisztasággal semmi gondunk nem volt (a padlószőnyeg még nem ismeri, mi az a pisi), igaz, egy kicsit csaltam a tanításnál, mert az első héten elmentünk 2 hétre itthonról, és ott volt egy nagy udvar, ahol szinte egyértelműen minden úgy ment, mint a karikacsapás. Ja és a szőnyeget leterítettem nejlonnal. Amitől a legjobban féltem, az ment a legkönnyebben. A kutyával egymásra kell hangolódni, utána már nincs nagy baj, kell érteni, hogy ki mit akar. Na és amiért a legtöbb negatív hozzászólást kaptam, hogy ő egy terelő kutya, az itt meg sem látszik. Így lett nevelve. Kell az a napi séta, főleg lefekvés előtt, és arra gondolni sem szabad, hogy fáradt vagyok. ez is tapasztalat. Ha képesek vagyunk túllépni a saját lustaságunkon, és kényelmünkön, és a kutya igényeit előtérbe helyezni, akkor csak rajta, nem kell húzni az időt! (de csak akkor, ha nagyon alaposan át van gondolva a dolog oda-vissza) Az egyetlen dolog, amit nagyon bánok, hogy ilyen sokáig halogattam a dolgot, és nem élvezhettem már eddig is egy saját kutya társaságát.

2016. júl. 28. 20:07
Ma csoda történt, haza értünk ötre. Azóta pörgés van. Ágyat húztam. Tündivel szervezkedtünk az augusztus középső részére. Pakolászok, mosogatok. És kicsit aggódok. Apusom elterült fél hétkor, mint a nagy magyar Alföld. Alszik. A napaliban. És itt nem szokott. Remélem, hogy tényleg csak az a baj, hogy fáradt. Nem szokott ilyen lenni. Mondta, nagyon fáradt. A korai fekvés az én projektem. Már lement egy mosás, vacsoráztattam, mosogattam. Egyet teregettem, virágot locsoltam. Most wellnessel az ágynemű a dönciben. Még megvárom, utána fekszem. Én is fáradt vagyok nagyon. El is köszönök már. Jó pihenést és békés éjszakát kívánok mindenkinek...
151. M0ncsa (válaszként erre: 150. - 07da045965)
2016. júl. 28. 18:58

Hat meg. Ha csak el mertem mozdulni pisilni, mar uvoltott, hogy "En nem tudok egyedul lenniiiiii!!!" Mikozben a vendegsegben a 2 honapos baba es az anyuka aludt, futott ki a kaja... vaaaaaaa.


Mindegy, most mar itthon vagyunk, mindjart jobb a helyzet :)

150. 07da045965 (válaszként erre: 149. - M0ncsa)
2016. júl. 28. 13:28
Na akkor te is megismerted a "magyarok istenét" Moncsa.
149. M0ncsa
2016. júl. 28. 12:46

Mi tegnap ertunk haza, holnap megyunk tovabb, ugyhogy nem sok idom van. Addig mosas-szaritas-vasalas, csomagolas van palettan.

Raadasul a repteren derult ki, hogy a fiam szemelyije lejart, a frasz tort ki. De atengedtek, ugyhogy lejart szemelyivel jartuk meg Svajcot :) Most meg anyuekhoz megyunk az alpesi nyaraloba, oda jon velunk Csipet is.


Egyebkent idegileg en is kikeszultem, nekem meg egy szinten hisztis haromevest kellett kordaban tartanom egy hetig. De holnap megy egy honapra a nagymamahoz, ugyhogy kicsit kipihenem magam. Elvezhetem az egygyerekesek luxusat :D

2016. júl. 28. 07:35
Nos, úgy tűnik, hogy kissé leült ez a fórum. Merre vagytok? Kinek hogy van a kutyusa? Nekem kicsit depis volt Csutak, mert haza jöttünk a nyaralásból. És ott majdnem egész nap kinn lehetett, ha az apartmanban voltunk. Elöl-hátul kert van. :-)
2016. júl. 26. 07:11
Sziasztok, kellemes mai napot. Nem szeretnék panaszkodni, de a szabadság nem jól telt. Sokan mentünk. A férjem, a férjem nevelt leánya és kisfia (Pót unokánk)Kamillka, Dóri a férjem unokája, Katka a barátaink leánya. Nos a gond a mi unokánkkal volt. Öt és fél éves, de nem nagyon akart szót fogadni. Hisztizett mindenért, ami nem úgy történt, ahogy ő szerette volna és ez számomra nagyon fárasztó volt, mert nekem kellett őt úgy irányítani, hogy elfogadható legyen a többieknek a hét. Szerda este sikerült egy kicsit meglepnem, "betörnöm". A Nagypapáknak ugyebár arany szíve van. Egyébként Csutak is velünk volt, ő nagyon élvezte. Az apartmanban elöl-hátul kert volt. Be sem akart jönni, édes volt nagyon. Az időjárással szerencsénk volt, akkor szakadt le az ég, amikor szombaton hazaértünk Budapestre. Voltunk fürdőbe, sokat. Voltunk hajózni, volt pizsama partis buli. Összességében jó volt, csak idegileg kicsit kampó lettem.
146. beuska88 (válaszként erre: 145. - 07da045965)
2016. júl. 26. 05:32
Sziasztok! Hogy telt a szabadság? Sikerült azért egy kicsit pihenni is? Gondolom ráfért a kutyusra a szabadság utáni tisztulás:)
145. 07da045965 (válaszként erre: 144. - Zefex)
2016. júl. 25. 13:39
Én is megfürdettem kutyit az apartmanban. Szeret fürdeni. :-)
144. zefex
2016. júl. 25. 13:22

Hogy telt?

Pár év elteltével megfürdettük szombaton a kutyunkat. Kétemberes dolog volt, bőring áztunk mindhárman. Nem sértődött meg nagyon, de volt egy kis néha szemrehányás a részéről, hogy mire jó ez?

2016. júl. 25. 09:55
Nos mióta leléptem nem vittétek túlzásba a kommunikációt. Kivel mi a helyzet?
2016. júl. 17. 07:54
Mi mt egy hétre leépünk, nem sokat leszek. Nyaralás van, természetesen Csutakkal.
141. 07da045965 (válaszként erre: 140. - Beuska88)
2016. júl. 17. 07:52
Jó reggelt. Csutak mikor kicsi volt ugatta a mennydörgés meg a petárdákat. Nem rinyált egyáltalán... Most 8 évesen már igen. :-(
2016. júl. 14. 21:04
Sziasztok. Szerintem majdnem minden kutya fél a vihartól. A mieink nagyon be akarnak menni olyankor a házba, legtöbbször mi még nem is halljuk a dörgést és ők már menekülnek. Van ahova elbújjanak, és el is bújnak. Amikor a puli kölyök volt egyszer nagyon megijesztett minket, mert kicsi is meg fekete is, bebújt a házban a szekrény mögé, mi meg vagy egy órát kerestük az udvaron. Senki nem vette észre amikor bement a házba. Hát volt ijedtség, nem is kicsi.
2016. júl. 14. 15:42
Az enyém sajnos retteg. És nem csak a vihartól, a szimpla esőtől is fél. Úgy kétségbeesik, hogy selát-sehall, menekül. Totál pánik, hiába is szól hozzá az ember, olyankor nincs tudatánál... Így ilyenkor mindig megkötjük és van búvóhelye, ahova jól be tud bújni.
138. M0ncsa (válaszként erre: 137. - 07da045965)
2016. júl. 14. 09:46

:D

Errol szerencsere csak hallomasbol tudok, mennyire felnek a kutyak a vihartol.

Csipet az iteletidot jellemzoen bekesen vegigalussza a boxaban. Amennyire feltem ettol a box-dologtol, annyira igaza volt az oktatonak: a kutyak ott biztonsagban erzik magukat. Es tenyleg :)

2016. júl. 14. 08:29
:-))) Éjjel olyan iszonyatos vihar volt itt, hogy a kutyusom még a klotyóba is besunnyogott volna - ha hagyja - a férjem után. Hivatalosan is megkaptuk a levelet, hogy narancssárga riasztás van Budapesten. :-( Most elállt, de ronggyá áztam mire beértem a melóhelyre.
2016. júl. 14. 06:05
Jó reggelt, kellemes napot nektek. Itt egész éjjel dörgött villámlott, most is szakad...Na már csak két nap meló, aztán szabadság
135. 07da045965 (válaszként erre: 134. - M0ncsa)
2016. júl. 13. 16:07
Köszi olvastam. Mindjárt indulok haza még 20 perc
134. M0ncsa (válaszként erre: 133. - 07da045965)
2016. júl. 13. 15:15
Itten itten :) Csak en is dolgozom, bar ma itthonrol. Kanapes melo :) Epp most valaszoltam a privire.
2016. júl. 13. 12:40
Alszanak a kutyik meg a gazdik is? Merre vagytok kutyás csapat? :-)
132. 07da045965 (válaszként erre: 130. - Beuska88)
2016. júl. 13. 06:10
Megkaptam a választ, köszönöm Beus. Jobb későn, mint soha. :-)
131. 07da045965 (válaszként erre: 129. - M0ncsa)
2016. júl. 13. 06:09
Írtam privit Moncsa. Jó reggelt mindenkinek.
130. beuska88 (válaszként erre: 128. - 07da045965)
2016. júl. 12. 21:08
Szia. Köszönöm, megkaptam az üzenetet, ha későre is, de válaszoltam rá, és bocsánat, hogy nem írtam. Lesz pulim, csak nem most, de nem mondtam le róla. Maximum fél év múlva, addig még várok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook