Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt érnek be a kifizetett csekkek a szolgáltatóhoz? fórum

Mennyi idő alatt érnek be a kifizetett csekkek a szolgáltatóhoz? (tudásbázis kérdés)


13. 937a2a883a (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2016. júl. 8. 06:51

A szüleim nem nyugdíjasok, de nem érdekli őket az internet és eszük ágában sincs egyik gyereket sem traktálni a befizetésekkel. Így a netes fizetés kizárva.


A legközelebbi bank 30 km-re van, nyilván nem fognak oda sem átjárogatni. Ők annak a hívei, hogy a pénz is legyen a kezükben és lássák mire, mikor mennyit fizetnek és nem a szolgáltató vonogat. Szóval marad a falusi kis posta és a csekk. Jól bevált módszer. :)

2016. júl. 7. 22:02

Nagyon szívesen, kisfüles....


Neked is szép estéket!

11. massalhangzo (válaszként erre: 6. - 328e1b30ab)
2016. júl. 7. 17:27
ha valaki ilyen kerdest tesz fel, az altalaban egy utalast sem tudna elintezni, hogy mikent kell
10. emagdi (válaszként erre: 6. - 328e1b30ab)
2016. júl. 7. 15:30

egyébként ezt én sem értem, hogy a 21. században még miért állnak hosszú tömött sorok a postán a csekkbefizetésnél :D

oké, néhány nyugdíjast megértek, akik nem értenek a számítógép kezeléséhez egyáltalán, és a gyerekük-unokájuk nem intézi nekik.

de ha csak ők lennének, elég lenne kerületenként egy posta :))

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2016. júl. 7. 15:04

Vagyis magyarra fordítva:

- x napon befizeted, a posta örül

- a befizetést követő első munkanapon nem történik semmi

- a befizetést követő második munkanap végén!! elküldi a címzettnek!!


Szóval, 3 napig a posta használja a pénzedet! Ezért ha van lehetőséged, hogy közvetlenül a szolgáltató irodáján fizesd be, akkor ott már rögtön oda "könyvelik" a neved mellé, hogy az összeget befizetted!

2016. júl. 7. 14:23

[link]


A MAGYAR POSTA

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI

A KÉSZPÉNZÁTUTALÁSI MEGBÍZÁS SZOLGÁLTATÁS

IGÉNYBEVÉTELÉHEZ


a szolgáltatást postai szolgáltatóhelyen igénybe vevő Megbízó/Befizető részére



Hatályos: 2016. július 01-től


4. A fizetési megbízás teljesítése

4.1. A Posta biztosítja, hogy a fizetési művelet Bizonylaton feltüntetett összegét továbbítja olyan módon, hogy az a Bizonylat OCR sávjában szereplő fizetési számlaszám alapján, legkésőbb a fizetési megbí-zás átvételét követő második munkanap végéig a kedvezményezett fizetési szolgáltatójának számlá-ján jóváírásra kerülhessen.

2016. júl. 7. 14:10
határidő előtt két nappal legkésőbb nem árt befizetni, régebben legalábbis ezt ajánlották. Én az online befizetésekre voksolok, otthonról intézem, és nagyon szuper. Utálok postára járni, főleg gyerekekkel
6. 328e1b30ab (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2016. júl. 7. 14:05

Ha sürgős, el kell utalni, és két órán belül ott a pénz.

Kinek van ideje postára járogatni egyáltalán?

2016. júl. 7. 14:02
szerintem is egy-két hét, elég hosszadalmas.
4. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. júl. 7. 14:02
ha surgos es el vagy maradva, befaxolhatod, melezheted nekik a feladoveveny fotojat
2016. júl. 7. 13:54

Nem tudom pontosan; 1-2 het biztosan.

A befizetes hatarideje a lenyeges.

A tobbi mar nem rank tartozik.

2016. júl. 7. 13:46
Szerintem mindegy mert a befizetés napja a lényeges, nem?
2016. júl. 7. 13:34
Mennyi idő alatt érnek be a kifizetett csekkek a szolgáltatóhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook