Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Igaz, hogy a fiuk később lesznek szobatiszták? fórum

Igaz, hogy a fiuk később lesznek szobatiszták? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 5e48d37001 (válaszként erre: 27. - Sajert)
2009. dec. 28. 09:46

Nem türelmes,a kanapé tetejéről ugrál a szőnyegre stb.Most is itt az íróasztal tetején tartózkodik és az infraportot használta lépcsőnek ami a számítógépből áll ki.:D

De a könyveket imádja, azok órákon keresztűl képesek lekötni az Én aktív gyerekemet,semmi más játék nem.Ezért voltam szerencsés és ezért lett 2 éves korára szobatiszta.

2009. dec. 28. 07:07

Nekem az unokahugom fia 3 éves, és még éjszakára kell a pelu.Az én lányom nagyon szépen beszél, verseket mondd, németül talnul, (28 hónapos) de ha szóba kerül a bili, akkor vége a világnak :-((

Ezt valamiért nem akarja megérteni, hogy neki is jobb. Már mindent eszik, és sokszor nagyon kicsipi a kaki a popsiját, főleg,ha nem velem van, van amikor apa 1 órát is könyörög mire megengedi,hogy kicsrélje a pelenkát, vagy megvárja mig haza érek :-( Kicsit akaratos őnagysága

2009. dec. 28. 00:25

Sziasztok! Bocs, hogy beleszólok!

Nekem két lányom van.

A nagyobb annak idején 18 hónaposan már csak éjjelre kapott pelust. Ha jól emlékszem 20 hónapos korára teljesen szoba tiszta volt. (Már akkor ráültettem a bilire egy-egy pici időre amikor még nem tudott járni, csak biztonságosan ült. Jókat játszottunk, közben pedig bele-bele szaladt a pisike a bilibe. Nem flancos bilit vette, hanem csak sima mezeit.)


A kicsikém viszont 18 hónapos. Vele aztán ilyeneket nem lehet! A bilin ül max 30 másodpercet, aztán szalad. Vettem WC szűkítőt, azon jobban elüldögél, mert nem tud magától lemászni róla. Én meg szórakoztatom és próbálom húzni az időt, hátha.... DE NEM!!!

Úgyhogy szerintem várok még, nem erőltetem.

Pedig jó volna már ügyesebbnek lenni. Neki is könnyebb lenne pelus nélkül (meg nekünk is :D)


Ha meg csak kisbugyit adok rá, nem győzök utána feltörölni :D . A nagyobb gond inkább az, hogy félek felfázik!

31. Nkriszti (válaszként erre: 30. - Nkriszti)
2009. dec. 28. 00:16
Na, szóval 20 hónapos a lányom. Ez kimaradt.
2009. dec. 28. 00:15
Az én lányom hónapos, esténként fürdés előtt vesszük elő a bilit, beleülteti a maciját, beleáll, tologatja, nagyon néha ráül kb. fél percre. Olyankor mondom neki, hogy pisi, ssssss (folyik a pisi :), azt jelenti). De ő tesz arra, hogy oda is pisiljen. Szerintem értelmileg nincs még ott. Beszélni is max. 10-12 szót használ, de csak tényleg a legalapvetőbbeket, inkább mutogat, meg begurul, ha nem találom ki azonnal, hogy őkelme mit akar. Pedig anno olyan szépen megindult a beszédfejlődése, és valamiért megrekedt. Úgyhogy, szerintem a gyerek fejlettségi, értelmi szintjétől függenek ezek a dolgok.
29. sajert (válaszként erre: 28. - Rozika07)
2009. dec. 27. 22:35

A szekálást én fel sem veszem :-DD. Ilyenkor, mikor valakinek nem tetszik a gyerekem szokása, mindig eszembe jut dr Gyarmati Andrea tanácsa: ő még soha nem látott egészséges tinédzsert cumisüvegből enni, pelusba végezni a dolgát, mindezt cumival a szájában :-DD.

Nekünk már csak a szobatisztaság van hátra, de ahogy tűnik fényévre vagyunk tőle :-(.


Környezetemben is teljesen más korban lettek teljesen szobatiszták:

lányok: 20 hónaposan, 35(!) hónaposan, 33 hónaposan, 25 hónaposan

kisfiú: ő 33 hós, és még nem szobatiszta


Ahogy látszik, több a kislányos ismerős, mint a kisfiús :-DD.

28. rozika07 (válaszként erre: 27. - Sajert)
2009. dec. 26. 19:07
nálunk is igy volt, hogy a készülődés tovább tartott :-( egy örökmozgő a lányom, zenélőbili, sima bili, wc.szükitő=semmi. már a környezetemben mindenki szekáll,hogy ez igy nem jó, ráadásul a pelus is drága, de nem tudok mit csinálni, és erőltetni viszont nem fogom, nem akarok kárt okozni neki lelkileg,hogy erőltetem.talán még nem olyan nagyon késő, hogy leszokjon a peluról :-( de lehet,hogy én gondolom rosszul.
27. sajert (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2009. dec. 25. 20:14
A fiam egy hónap múlva lesz kettő, én ráültettem a wc-szűkítőre, odahordtuk előtte a játékait, de tovább tartott a rákészülés, mint amit ott töltött. Kb. 3 perc alatt közölte, menjünk, és bármit csináltam lemászott, kiszaladt, csupasz fenékkel, és közölte: ennyi. Elég türelmes gyereked lehet, ha ÓRÁKIG rajta tudtad tartani a wc-n. A fiam csoda ha három percig megül a fenekén. Mondjuk én ahogy látom a környezetemben lányok sokkal kevésbé mozgásigényesek (kivételeket nem látok, de tudom hogy vannak, mielőtt nekem estek :-D).
26. Sly001
2009. dec. 25. 16:22
Teljesen normális dolog,hogy egy gyermeknél még belefér a normál időbe,ha 5 éves korig szobatiszta lesz,és ez már szakemberek és védőnők által is elfogadott tény.Nem szabad semmit siettetni és erőltetni,ha megérik rá a gyerek pszichésen,magától rendeződik a dolog.Cseppet se izgasd magad miatta,tapasztalatból beszélek,mert rengeteget foglalkoztam és olvastam ebben a témában.Az én fiam igaz,hogy 29 hétre született,de egyik napról a másikra kijelentette 4 éves kor után,hogy többé ne adjak rá pelenkát,azóta egyszer sem pisilt és kakilt be se éjjel,se nappal.A többi anyuka aki meg azzal próbált versengeni,hogy az ő gyereke bezzeg már 2 évesen szobatiszta,az én fiam meg még miért nem,mind szégyent vallott előttem,mert az egyiknek a 4 éves fia többször bepisilt nálunk,én adtam neki tiszta bugyikat meg ruhákat,a másik anyuka meg nemrég mondta el bánatában,hogy az 4 és fél éves fia minden éjjel bepisil és pelenkázza.Ugyhogy azzal se foglalkozz,ha valaki megjegyzést tesz.
2009. dec. 25. 15:32

Nálunk ez teljesen igaz volt sajna...

De 3.5 éves korukra a fiaim is teljesen szobatiszta ás ágytisztává váltak.

A lányom 20 hónaposan már szobatiszta volt.

Viszont ott van a szomszédék unokája,aki 5és fél éves,ír,olvas,számítógépezik,valami fantasztikus intelligenciával rendelkezik,de azért nem tud délután az oviban maradni,mert sajnos még pelenka kell neki...

De a szülőket még ez nem zavarja.. na ez a gáz!

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - Rozika07)
2009. dec. 25. 15:00
:((((
23. rozika07 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2009. dec. 25. 13:25
Szia. most olvastam az irásod.Hidd el, én is kipróbáltam, de nálunk nem müxik :-((
22. kacago325 (válaszként erre: 16. - Kobagabi)
2009. dec. 17. 14:50
Az én kisfiam augusztusban töltötte a 3-at,nappalra 2ésféléves kora óta teljesen,de éjszakára meg egyáltalán nem akar szobatiszta lenni.Szerintem erőltetninem lehet,de egyszer úgyis eljön az az idő,amikor már végképp nem kell a pelus.
21. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2009. dec. 17. 14:28
Elgépeltem. pisim=pisi:D
20. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Rozika07)
2009. dec. 17. 14:26
Mert későn kezdtél hozzá a szoktatáshoz.Én ahogy betöltötte a 2 évet a lánypom elkezdtem,úgy ,hogy Wc szűkítőre ültettem és ott ültem mellette ,ha jött a pisim ,medicsértem,ha a kaki akkor is.Pakoltam neki mesekönyveket,hogy ne unatkozzon. 26 hónapos kora óta nincs rajta pelus és szobatiszta éjjel is.Időigényes meló mert ott kell mellette ülni órákat,de megéri.
2009. dec. 17. 13:42
Nekem a kislányom 10 hónaposan már ment,12 hónapos elmúlt mikor elkezdett beszélni,és 14hónapossan szobatiszta lett, a kisfiam 14 hónapos elmúlt mikor elkezdett totyogni de csak kis távokat ha nagy volt a távolság letérdelt és mászott de iszonyú gyorsan!Februárban lesz 3 éves kb.2 hónapja nem adok rá pelust van hogy szól de én fél óránként elviszem pisilni,ha mondja ha nem nem mindig pisil de így legalább nem pisil be.Beszélni nem nagyon akar csak a legfontosabbakat(mama,papa,anya,apa,pisi,kaki,inni,stb).Úgy hogy saját tapasztalatból mondom,igen a fiúk sokkal lustábbak mint a lányok!!!!!
2009. dec. 17. 13:03
Az én lányom 28 hónapos, de esze ágában sincs leszokni a pelusról.Néha szól, hogy pisi van, akkor tudom, hogy bekakilt.De ennyi.Sajnos nem tudom,hogy tudnám leszoktatni a peluról.
17. salabakter (válaszként erre: 16. - Kobagabi)
2009. ápr. 12. 12:00

Ha csak két fiad van,honnan tudod,hogy igaz!???

Nekem 1fiú,2 lány,tudok különbséget tenni!

2009. ápr. 12. 10:47
Igen! Nekem két fiam van. Az első 2,5 évesen lett szobatiszta. A 2. most 3,5 éves. Nappal nem kell a pelus, de az éjszakairól egyszerűen nem tud leszokni. Bepisil. Ráadásul nappal kakilni sem akar, így előfordul, hogy be is kakil:(
2009. ápr. 12. 10:25
Én nem tudom,mert nincs fiam.A lányom most 26 hónapos,de már lassan szobatisztává válik.Megjegyzem ez már késő,előbb kellet volna,de télen,hogy szaladgáljon bugyi nélkül meztelen lábakkal?Szerintem az azon is múlik,ki milyen korán kezdi a szobatisztává szoktatást.
2009. ápr. 12. 03:03
Nem,nem igaz.Az én fiam egy éves korában lett szobatiszta nappalra éjjelre egyszerre,a két lányom pedig mindkettő már majdnem 3 évesek voltak.
2008. okt. 1. 11:39
nekem bejött 3 fiúnál de lehet,hogy valamit rosszul csináltam
12. erikpipi (válaszként erre: 5. - 8d17011552)
2008. okt. 1. 11:36
Tényleg? :)
2008. máj. 20. 09:15
TAPASZTALATBÓL TUDOM, HOGY NEM IGAZ!
10. supin (válaszként erre: 8. - Zsó0519)
2008. máj. 16. 11:32
Köszi. Ezt kipróbáljuk.
2008. máj. 16. 08:56
Nem biztos:)
8. zsó0519 (válaszként erre: 6. - Supin)
2008. máj. 16. 07:18
Nevelni ezen nincs mit.Erőltetni nem lehet ezt a dolgot.Én úgy próbáltam,és a huginak is ezt tanácsoltam most,hogy ilyenkor,amikor nagyon jó idő van,és kint játszanak a gyerekek,ne adjon rájuk,csak kis bugyikát.Jelezni már tudnak,ha ,,baleset" történik,de általában 1 hét alatt szobatisztává lehet segíteni őket ily módon.Rájönnek ugyanis maguktól,hogy sokkal jobb egy szellős kisbugyi az otromba pelusnál,és hogy az sem kellemes érzés,ha a bugyogó esetleg nedves...Ha tehetitek,próbáljátok meg,érdemes.
2008. máj. 16. 07:10
Nem igaz.Az én fiam előbb lett szoba-és ágytiszta,mint a lányom,és a húgom lány ikrei most 27 hónaposak-eszük ágában sincs elhagyni a pelust.
6. supin (válaszként erre: 5. - 8d17011552)
2008. máj. 16. 06:58
Részleteznéd ezt a nevelés kérdését? Mit tegyünk?
2008. máj. 15. 10:15
Sajnos többségében igaz,hiszen később is érnek,de ez mindösszesen nevelés kérdése.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook