Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Onkológiai szűrés-utolsó menstruációs napon lehet? fórum

Onkológiai szűrés-utolsó menstruációs napon lehet? (tudásbázis kérdés)


3. fiore (válaszként erre: 2. - Efa0692f2e)
2016. júl. 3. 19:20

Tessék ezt találtam! :)

Menstruáció, és hüvelyi vérzés mellett rákszűrést végezni nem lehet. Ennek az az oka, hogy a vizsgálatra kerülő sejtminta, a citológiai kenet véres lesz, és a vér elfedi a diagnózis felállításához szükséges sejteket.

Menstruáció előtt és után legalább 3 napot érdemes kihagyni. Sok esetben nem lehet pontosan meghatározni, hogy mikor kezdődik a menstruáció, és előfordulhat, hogy pont a vizsgálatot megelőző percekben kezdődik a vérzés. A vérzést megelőzően, és látszólagos elmúlását követően lehet egy kevés, ún. mikroszkopikus mennyiségű vérzés, így rákszűrést végezni nem lehet. Ez pedig fölösleges időtöltést és egyes esetekben költséget jelent.

2016. júl. 3. 17:51

Kellemetlen-nagyon

holnap az 5. nap-valami kevés lesz még.

holnap délelőttre van időpontom a szűrésre.Kérjek másik időpontot(kb 3 hét),vagy mehetek?

Engem zavar-a szülés után 6. hetes kontrollt is emiatt kellett halasztani,a doki azt mondta,őt nem zavarja.

A vizsgálat csak szűrés.Már lelkiekben rákészültem,de inkább halasztanék

Szerintetek "lát" az orvos mindent?

Mit tennétek?

2016. júl. 3. 17:45
Onkológiai szűrés-utolsó menstruációs napon lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook