Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? fórum

Hogyan lehet a pánikbetegséget leküzdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. aug. 17. 16:35
én csak xanaxot szedtem, amióta az eszem tudom, frontint soha nem kaptam:( nem szedtem.
88. ca6273a8a5 (válaszként erre: 85. - Cikicakk)
2016. aug. 17. 16:34
én elvégeztem az agyakontroll-tanfolyamot, de nem tudtam érdemben hasznosítani, nem ment... nem tudom miért, de nem.
87. ca6273a8a5 (válaszként erre: 84. - Cikicakk)
2016. aug. 17. 16:33
hát, neked sem lehetett/lehet könnyű!
86. cikicakk (válaszként erre: 81. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 17. 16:22
A frontin ugyan az mint a xanax.Se nem gyengébb se nem erősebb. Annyi a különbség közte,hogy más segédanyagokat tartalmaz,ami nem engedi a rászokást.Sokkal könnyebb leállni a frontinról,mint a xanaxról.Én a xanaxról nehezen álltam le,de mikor a frontint neurológiai okokból az epilepsziám miatt letiltották,akkor annál semmi hiányérzetem nem volt
85. cikicakk (válaszként erre: 79. - Regin_a)
2016. aug. 17. 16:17
Az agykontrollban nem kötelező hinni. Ez nem olyan mint a jóslás, a halottlátás, a szellemidézés. Ennek tudományos háttere is van.Nem véletlen az a mondás,hogy minden fejben dől el. Rajtam rengeteget segített az agykontroll. Egész biztos,hogy nem itt ülnék a klavi előtt és írogatnék,ha nem végzem el az agykontroll tanfolyamot.Lehet,hogy mások szemében az agykontroll csak egy placebo,de ha azt nézzük,aki elhiszi,hogy altatót kap, vagy fájdalom csillapítót,közben csak egy szimpla placebót,annak tényleg elmúlik a fejfájása és aludni is jól tud. Ez természetesen nem minden esetben alkalmazható,hisz néha a fejfájás komoly betegség jele is lehet,de mi sokat alkalmaztuk a krónikus belgyógyászaton és szinte 100%-ban használt.
84. cikicakk (válaszként erre: 79. - Regin_a)
2016. aug. 17. 16:12
Igazad van,hisz a pánikbetegséget nagyon sok minden kiváltja. Mikor nagymamám meghalt én egy évre rá vissza kértem magam állami gondozásba. nagyon nehezen szoktam meg,hiányzott a Nagymamám.Ezért eleinte gyakran megszöktem az intézetből és éjszakánként a nagymamám sírján aludtam.Még sem voltam akkor még pánik beteg. Nem tudom konkrétan megmondani mikor is kezdődött,de egy pánikbetegség kialakulásához nagyon sok minden kell. Legfőképp a hajlam. Aztán ott vannak az életkörülmények, a stressz, az esetleges válások, vagy nőknél a gyakori vetélések.Én 9x vetéltem el és mind a 9 terhességem a 16-25 hét közt volt.Gondolom ezek az okok is közre játszódtak,hogy eleinte csak depresszióval kezeltek,majd valahogy kialakult a pánik betegség is.nekem annyiból szerencsém volt,hogy egészségügyben dolgoztam és a főnökömnek tünt fel,hogy amit én szívproblémának tudok be, az inkább pánik betegség.Mivel kifejezetten gyógyszerellenes vagyok,így még a depresszióra sem voltam hajlandó gyógyszert szedni.Mikor már képtelen voltam kezelni a saját depimet,akkor már késő volt. Az biztos,hogy nagyon sokban belejátszott a 14 éves koromban történt egyetlen ember elvesztése,akihez ragaszkodtam,aki igazán szeretett. Ápolónő is miatta lettem,mert szeretem auz idős embereket a mai napig.
83. ca6273a8a5 (válaszként erre: 81. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 11. 12:47
hát akkor nekem "nemgyerebe". akkor még mindig a xanax a vezető.
82. kisj (válaszként erre: 81. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 11. 11:24
nem
2016. aug. 11. 09:54
a Frontin erősebb mint a Xanax, nem?
2016. aug. 10. 22:06
Köszönöm a névnapi jókívánságokat, (itt is, ott is), de vehettétek észre már-e pár év alatt, hogy semmilyen fordulónapot nem jegyzek meg és nem is tartom meg, valahogy "öregít" és azt nem szeretném.:-)
79. Regin_a (válaszként erre: 73. - Cikicakk)
2016. aug. 10. 21:52

Hiába próbálom az elme tükrével, a laborral,három ujj technikával,semmi nem hat."


Én nem hiszek az ilyen "ezoterikus" dolgokban.

Bizonyára sokkal ócskább igy a helyzeted mint egy "könnyű" pánikbetegnek

És nem hiszek a gyerekkori traumákban sem, saját tapsztlat

És ismertem nagyon példás családot, a kissrác mégis kissé pánikos lett. Nem úgy mint mi "igaziak" de bizonyos szituban halálfélelem, azon kivül semmi a hétköznapi életben

Megfoghatatlan igazábol ez a szemétség oka

Ha szomorú gyerekkor, akkor a gyógyszer nem használna sokunknak, ha meg szervi, akkormeg pár gyógyszer célzottan és használna

De nem igy van sajna

78. Regin_a (válaszként erre: 76. - Cikicakk)
2016. aug. 10. 21:44

Például a Frontin ugyan az mint a Xanax és arra nem lehet rászokni."


Aha!

Olvasgass a generikus gyógyszer kifejezésre

Segítek

ugyanugy gyártják, ugyanaz a hatóanyaga, alprazolam

2016. aug. 10. 20:20
én ezer éve szedem a xanaxot, lehet, hogy az a baj....
76. cikicakk (válaszként erre: 74. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 10. 19:38
A Xanax tényleg nagyon jó gyógyszer,de nagyon erős függőséget tud okozni.Nem tudom mennyi ideje szeded,melyiket és mennyit,de nem ártana váltanod.Például a Frontin ugyan az mint a Xanax és arra nem lehet rászokni.Tulajdonképp az összetevői mások,de a végeredmény mind a kettőnél a feszültségoldás.Ettől függetlenül én még sem értem,hogy én miért nem szedhetem a Frontint a Xanax helyett,mikor az orvosok szerint ugyan az a hatásuk.
75. cikicakk (válaszként erre: 70. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 10. 19:31
Szerintem is erős vagy,ha már egyszer sikerült legyőznöd.Ápolónő voltam és az iskolában tanultunk a pánikbetegségről.Emlékszem,hogy mikor gyakorlaton megláttam az első pánikrohamos beteget,még mondtam is a másik tanuló nővérnek,hogy remélem soha nem ismerem meg személyesen is ezt a betegséget.Az orvos szerint ez gyermekkorból hozott trauma lehet.Engem örökbe fogadtak és az örökbe fogadó szüleim és köztem nagyon rossz volt a kapcsolat.Nem szerettek,csak azért vettek ki állami gondozásból,mert 1958-ban a párt felhívta a pártvezetők figyelmét,hogy sok az állami gondozott gyerek,mivel sokan disszidáltak és a gyerekeket hátra hagyták.Mutassanak példát a népnek és vegyenek magukhoz gyereket.Ők mind a ketten pártvezetők voltak és vakon hittek az akkori politikában. 3 évesen kerültem hozzájuk.Nevelő apám Édesanyja szeretett csak,de Ő nagyon.Szerintem a halála váltotta ki nálam ezt a betegséget. 14 éves voltam akkor és teljesen magamra maradtam.15 éves koromban vissza is kértem magam állami gondozásba,de nagymamám halálát a mai napig nem tudom feldolgozni.
2016. aug. 10. 19:26

hát nekem az agykontroll nem segített. pedig végigcsináltam a tanfolyamot. ezer éve mondjuk.

én továbbra is azt mondom, hogy ez lelki eredetű, és így reagál a testünk. sajnos.

én egyre több xanaxot szedek, mert úgy érzem, akkor vagyok egyben. bár tudom, nem normális. nem jó. más megoldás kéne. de mindig annyi szar van az életemben, hogy már elegem van!

73. cikicakk (válaszként erre: 60. - Regin_a)
2016. aug. 10. 19:21
A xanaxot szedtem,de nagyon rászoktam,ezért szép fokozatosan elálltam róla.Ezen kívül semmi mást nem szedhetek.A pszichiáter szerint és a neurológus szerint sem.Vannak rá nagyon jó gyógyszerek pedig.Úgy tudom,hogy a Tegretol kifejezetten hatásos,de én azt sem szedhetem.Nem most jött ki rajtam a pánikbetegség.nagyon régóta meg van már,csak az utóbbi időben súlyosbodott annyit,hogy már szinte indok sincs rá ami kihozza.Írtam,hogy már itthon,mikor egyedül vagyok,csend van akkor is elég gyakran elkap.Tisztában vagyok vele,hogy ebbe nem lehet bele halni,de tudod akkor mikor nem kapsz levegőt,szorít a szíved,úgy érzed,hogy késsel döfködik a mellkasod,akkor ez nem nagyon jut eszembe.Az agykontrollt nem hagyom abba és van is amiben hatásos.Az epilepsziás rohamaimat például elég szépen tudom visszaszorítani vele.Ha elő is jön,akkor legtöbbször a pánikroham után közvetlen.Önálló rohamként nagyon ritkán vesz elő.Hiába próbálom az elme tükrével, a laborral,három ujj technikával,semmi nem hat.Köszönöm a segítséged,jól esik,hogy felfigyeltél rám.
2016. aug. 10. 19:14
semmi baj!
71. cikicakk (válaszként erre: 59. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 10. 19:12
Nagyon szépen köszönöm! Ne haragudj,hogy ilyen későn válaszoltam,de most volt időm a géphez jönni.
2016. aug. 9. 20:28
most a legnehezebb, az akkori könnyebb volt.
69. Specially (válaszként erre: 68. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 9. 20:18
Ezen a téren biztos az vagy mert egyszer már sikerült!👏
2016. aug. 9. 19:34
én meg az erős???? huuuuu, nem ismersz, én olyan gyenge vagyok, hogy csak na.....
67. Specially (válaszként erre: 66. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 9. 19:32
Szerintem te egy erős csaj vagy és legyőzöd!
66. ca6273a8a5 (válaszként erre: 65. - Specially)
2016. aug. 9. 16:23

tartott fél évig, aztán kigyógyítottak.


teltek-múltak az évek, és most újrakijött:(

65. Specially (válaszként erre: 64. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 9. 16:16

Igen és durva hogy nekem pl elég sokáig megmaradt a torokszorító érzés,mintha nem tudtam volna lenyelni a nyálam.Utólag visszanézve egyértelmű hogy a sok igazságtalanságot nem bírtam elviselni'lenyelni'.Deakkor elmentem mandulam megnezetni,kohogtem honapokig a semmitől néha fulladásig.Aztán minden elmúlt egyedül pulzus magas de az akkori 150hez képest semmi.

Neked sikerült feldolgozni a szakítást vagy még vannak rosszul létek? Egy idő után ördögi kör van fél az ember a rosszul léttől és be is következik.

64. ca6273a8a5 (válaszként erre: 62. - Specially)
2016. aug. 9. 15:11

az biztos, hogy ez egy belső lelki folyamat, ami zavar legbelül, és így küld jeleket a szervezet.

a legelső pánikom nekem akkor volt, amikor elhagyott a párom.... tehát tuti, hogy ennek van lelki oka.

63. ca6273a8a5 (válaszként erre: 61. - Regin_a)
2016. aug. 9. 15:10
mert állítólag rosszul neveljük a kutyát.
62. Specially (válaszként erre: 1. - Diuuuusssss)
2016. aug. 8. 22:22
Nekem sikerült gyógyszer nélkül de én voltam olyan "szerencsés "hogy tudtam miért van.Nem jöttem ki az akkori parommal és az anyjával, nagyanyjaval pedig velük kellett élnem es evekig gyűlt bennem a stressz.Kórházba kerültem panikroham miatt az volt az első és rám jött a halálfélelem biztos voltam benne hogy ennyi volt.utána míg ott éltem hónapokig szenvedtem,már az utcára boltba se jártam hogy ne legyek rosszul az úton.Aztán elkoltoztem és mintha nem is lett volna de az egeszsegem azert nem az igazi.
61. Regin_a (válaszként erre: 56. - Ca6273a8a5)
2016. aug. 8. 21:42

Támadnak miatta?

Miért? Hajtsd el aki próbálkozik. Nem is értem!

60. Regin_a (válaszként erre: 58. - Cikicakk)
2016. aug. 8. 21:40

Ócska helyzet!

"Ráadásul tudtam mi válthatja ki a pánik rohamokat és igyekeztem ezeket elkerülni( Tömegközlekedés,Sok ember körülöttem, strandon a nagy zsivaj, hangos veszekedések stb."


Ezek csak a velejárói a pániknak, szinte közös tünet minden pánikbetegnél

Az ok nem ez!

Ne kérdezd hogy mi, én sem tudom, de 60 évesen vajon miért tör ki bárkin is


Bár mindkettőnek fizikai alapjai vannak, de a pánikot talán lehet csökkenteni.

Agykontroll jó, ne hagyd abba. Talán egy pszichológus is jót tenne.

Több próbát talán megérne,hátha valamelyik bogyó nem árt az epilepsziának.

Xanax sem ajánlatos?

Egyet tartsál észben. A pánik bármilyen borzalmas is, nem fogsz belehalni

Okosabbakat nem tudok mondani :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook