Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autópálya matricával vásárolt autóra meddig érvényes a matrica? fórum

Autópálya matricával vásárolt autóra meddig érvényes a matrica? (tudásbázis kérdés)

2016. júl. 2. 13:16
köszönöm, vettünk rá matricát, így most van rajta 2 érvényes, de így volt biztos :)
2016. júl. 1. 08:46
Az ellenőrző szelvényt kérhetik hozzá a vásárlás pontos dátumával. Mi is céges autót vettünk és azonnal felvilágosítottak erről bennünket, sőt ha cég vásárolta, akkor esélyes, hogy átíratták már másik gépjárműre, mert ugye megtehetik.
2016. jún. 30. 21:57

Én tavaly nyáron adtam el az autómat és vettem másikat. Ekkor átirattam a megyei matricámat az újra. Úgy gondolom, ha megvettem egy évre a matricát, akkor azt még egy fél évig használnám, nem hagyom veszni.

A céggel kell megbeszélni, hogy mi a tervük vele.

13. hulló csillag (válaszként erre: 12. - Kártyaváár)
2016. jún. 30. 19:44
Próbáld felvenni a kapcsolatot a céggel ahol használták az autót, biztos tudják azt is, hogy mit terveznek a matricával. Tényleg bosszantó lenne, ha egy autóra két matricát kellene megvenni.
12. kártyaváár (válaszként erre: 10. - Hulló csillag)
2016. jún. 30. 19:37
igen, persze, tegnap leinfóztam az autópálya felügyeletnél, van rajta 2016 egész évi, csak mivel nem én tettem rá az illető BÁRMIKOR, A TUDTOM NÉLKÜL ÁTÍRATHATJA MÁSRA, MEG SE FOGOM TUDNI, FELMEGYEK A PÁLYÁRA, MEGBÜNTETNEK....vagy benyelem a magyar bürokráciát és hiába van rajta egy érvényes veszek mégegyet, mert a rendszerük megengedi, de számomra ez nonszensz.......
11. kártyaváár (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 30. 19:35
2016 egész éves mindenre érvényes matrica van rajta, csak nem akarom mindig a pályára felhajtás előtt leinfózni, hogy nem e vették már le róla...
2016. jún. 30. 19:32
Én úgy tudom, hogy matricát nem ragasztanak a szélvédőre már 1-2 éve, csak rendszám alapján van a nyilvántartás (ezt hívják e-matricának) Biztos hogy magyar és hogy idei a matrica?
2016. jún. 30. 19:21
2016. jún. 30. 19:11

Bocs, hogy belebeszelek a felnottek beszelgetesebe, de nekem az a velemenyem, hogy a kozlekedesben az autopaja rendszer nem annyira ajandekozo termeszetu, hanem arra biztos nyomtattak egy datumot, amikor azt eladtak, vagy, hogy meddig ervenyes...

Az esetleges buntetes elkerulesere, utanna neznek ahol azokat aruljak, biztos van benne valami amit esetleg mi nem veszunk esze, es ok meg buntethetnek erte...

2016. jún. 30. 19:03
Az tényleg leveheti róla aki vette / kell hozzá az ellenőrző szelvény/ és bármikor átteheti másik autóra azt hiszem 1000 V. 1500ftért.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Kártyaváár)
2016. jún. 30. 19:02
Azon gondolkodtam, amíg nem veszik le a matricát használd nyugodtan. Nem személyhez, rendszámhoz kötik a matricát. Persze marad a kérdés még mindig, mikor vehették meg rá.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Kártyaváár)
2016. jún. 30. 18:39

Bocsi, nem gondoltam, hogy írsz.


Nem tudok semmi okosat mondani erre.

Szerintem

az Autópálya felügyeletnél kellene,hogy tudják, hiszen ők ellenőrzik az érvényességét.

Ha céges autó volt, számomra az lenne a logikus, ha év elején vásárolják meg.

Akitől vetted, nem tudja megmondani mikor tehették rá?


Igen, meglehet tenni. Ma engem ütött meg a guta majdnem. Pestről átmentem Budára ügyet intézni. Az épület előtt volt "parkoló" se felfestés se jelzés, de tiltás sem, hogy ott nem lehet parkolni.

Lehetett is, de parkolódíjat kellett volna fizetni.

Sehol nincs kiírva, hogy parkoló övezet, mint kiderült a kocsitól 70 méterre egy bokor mellett eldugva állt a parkolójegy automata. Állítólag 50 méteren belül kellene lenni.

Mikor megkérdeztem egy árust, hol van kitéve a parkolóövezetre utaló tábla, mondta ha lejövök az Árpád hídról ott. Ja köszi, én már x kilométerrel távolabb parkoltam le. ...hát így lehet itt Magyarországon beszedni pénzt.

4. kártyaváár (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 30. 18:25
közben írtam... :)
2016. jún. 30. 18:24
Vettem egy autót, van rajta korlátlan éves matrica. Viszont az eladó nem tudja ki és mikor vette meg rá ( valószínű a cég). Flottás, kiárusított autó. Felhívtam az autópálya felügyeletet, azt mondták mivel nem én vettem rá, így bármikor leveheti róla az aki vásárolta. Ez tényleg így van??? Most vegyek rá mégegy matricát ( mégha megyeit is, hogy olcsóbban jöjjek ki)....így lesz rajta 2 matrica...és ezt egy magyar emberrel meg is lehet tenni???? Nincs erre valami jogszabály? Mondjuk eladás után 30 napig írathatja át/válthatja vissza stb....?
2016. jún. 30. 18:24

Hogy is lenne a kérdés?


Meddig érvényes a matricád?

2016. jún. 30. 18:21
Autópálya matricával vásárolt autóra meddig érvényes a matrica?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook