Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Teherbe esni autoimmun betegséggel fórum

Teherbe esni autoimmun betegséggel (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
SLE (szisztémás lupus erythematosus)

7. andi6020 (válaszként erre: 4. - Kiscica2016)
2016. júl. 30. 22:24
Elhiszem, és sajnálom.
6. kiscica2016 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2016. júl. 30. 22:23
Ez nem derült ki, hogy mi volt az ok- okozat, melyk volt előbb ? Nem tudták megmondani..igen, én is tele vagyok kétségekkel..mi lesz ha nem jön össze, és mi ha össze jön és romlik az állapotom ? Meg lehet ettöl őrülni..főleg úgy, hogy soha nem voltam beteges. Még náthás is alig..mostmeg gyogyszerekkel tömöm magam.
2016. júl. 30. 22:19

Én ismerek egy anyukát, akinek zntén lupusa van, két lombikgyermeke van. Már iskolásak a gyerekek.

Rendben dolgozik azóta is.

Persze, minden eset más és más, de ezek szerint nem lehetetlen!


Az első babád elvesztése összefüggésbe hozható a lupussal? Vagy attól független volt ez a tragédia?


Drukkolok!

Bár én nagyon félnék, hogy a betegség fellángolása miatt nem lehetek teljes értékű szülője a gyerekemnek.

4. kiscica2016 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. júl. 30. 22:15
Hát , nem ilyen hozzá szólásra számítottam. Köszi. De e nélkül is padlón vagyok...
2016. júl. 30. 22:09
Nem lehet mindenkinek gyereke. Esetleg ezt kellene elfogadni valahogy. Nyilván nehéz. Sajnálom.
2016. júl. 30. 22:02

Olyan tapasztalatokra lennék kivancsi, akiknek lombik programmal sikerült teherbe esni autoimmun betegség mellett.. 37 éves vagyok. Tul vagyok 2 lombik programon. A második sikeres volt, de a terhesség 23 ik hetében meghalt a baba..

Időközben kiderült hogy SLE s vagyok. Ez egy autoimmun betegség. Nekem az izületeimet, nyirokcsomókat, és trombózis hajlam ban nyilvanul meg. Most gyogyszereket szedek. Az immunológus azt mondta egyáltalán nem javasolja a lombikot, mert az fellobanthatja a betegség tüneteit..lehet nekem épp az hozta felszinre, nekem azelőtt soha semmi bajom nem volt. Nem is akartam- akarom elhinni hogy van egy ilyen betegségem.. Csak hát ha nem lombik akkor hogyan. ? Az idő telik, a terhesség meg nem jön csak úgy merendelésre.. Ráadásul mi a párom eredményei miatt kerültünk a Kaáliba. Kevés, lassu sejtek miatt..

Szóval, van valaki hasonló szituban ?

2016. jún. 29. 18:37

Sziasztok !

engem az érdekelne van e valaki, akinek miután diagnosztizálták az autoimmun betegséget teherbe esett, és sikeresen ki is hordta a babát ? nekem 1 hónapja diagnosztizálták, Sle-vagyok. A kéz izületeimet érinti, és a torkomban van egy olyan érzés, mintha odatapdt volna vmi...a dr.nő szerint a kevés nyál miatt-nagyon zavaró tud lenni. jul.végén megyek kontrollra, most Medrolt, delagilt, Astrixot, kaldiumot és gyomorvédőt kell szednem. Nagyon szeretnénk babát, már 37 vagyok-félek ki csúszunk az időböl.. már volt egy terhességem, márciusban vesztettem el, 23 hetes terhesen..azt mondták lehet ez az elhalt terhesség hozta felszínre az autoimmun betegségemet, lehet épp azért halt meg a baba. A boncolási jegyzőkönyvben az volt, hogy több trombus is volt a méhlepényben.. Hát, nem tudom mire számitsak ? A dokinő szerint jó esetben jövő év elején probálkozhatunk..hát igen..csakhogy ez a baba is lombikkal fogant-második beültetés, az első nem tapadt meg. A doktornő nem javasol ujabb lombik programot, a sok hormon kezelés miatt, mert az is fel lobbanthatja a betegséget..mintha az ugy menne, hogy spontán teherbe essek..3 évig probálkoztunk eredménytelenül, a páromnál is van egy kis gond a sejtszámmal... Mik a tapasztalok ?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook