Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen orvoshoz kell menni vizsgálatra, ha valakinek az immunrendszerével van valami? fórum

Milyen orvoshoz kell menni vizsgálatra, ha valakinek az immunrendszerével van valami? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jún. 29. 05:56

Köszönöm a tanácsokat. Valamerre el fogunk indulni, aztán remélem lesz változás.

Evica1973-nak: amikor a betegséget megállapították és gyógyszerezték, sokat ültünk a gasztroeneorológusnál. Mindent elmondott, amit ő fontosnak talált, természetesen azt is, hogy nem gyógyítható. Viszont, bár a biopsziára nem kényszeríthető senki és a férjem szerencsére nem is vállalta, az orvos úgy kezelte ezt, hogy akkor ő nem kezeli tovább a férjemet, hiszen nem csinálja, amit előírtak neki. Most így nincs ilyen orvosa, nem tudom, hogy honnan lehet másikat keríteni, aki szintén sztk, de nem ugyanaz a kórház, hiszen abba a kórházba tartozunk. Nem utalnak be máshova. Fizetni nem tudunk magánrendelésért. kicsit meg vagyunk lőve most ezzel.


A teákat kipróbálom, immonológust fel fogjuk keresni. Köszönöm :-)

33. Mezei Virág (válaszként erre: 30. - Jucika33)
2016. jún. 28. 08:19

Az immunrendszer 70%-a a vastagbélben található.


[link]

2016. jún. 27. 20:56
Bár nem írtad, de ha évekig tartó vastagbélgyulladásról van szó, akkor csakis autoimmun eredetű lehet. Ezzel van összefüggésben az állapota. Keressetek egy jó gasztroenterológust, ha a régivel nem vagytok megelégedve, májbiopsiába nem kötelező beleegyezni, betegjogok is vannak a világon. Az autoimmun betegség már eleve feltételezi, hogy az immunrendszer működésével gondok vannak. Az autoimmun vastagbélgyulladás következtében egyébként is sérülékeny vastagbélnyálkahártyán könnyen megtelepszik és szaporodik a vírus és a baktérium, ezért fokozottabb a fertőzésveszély. Ha az alapbetegségét rendbe hozza a gasztroenterológus, akkor esetleg megelőzhetőek ezek a fertőzések, de még akkor sem garantált, mert ez a betegség sajnos ma - bár elég jól kezelhető - de nem gyógyítható. Sajnos ezt nagyon sok beteg nem érti, ezért kér fórumokon tanácsot, tulajdonképpen félinformációkkal. Mert nem mindegy, hogy van egy alapbetegség, aminek következtében gyenge az immunrendszer, vagy csupán elsődleges immungyengeségről van szó. Mivel nincs olyan gasztroenterológus, aki leülne és elmagyarázná neked ennek a betegségnek a lényegét, javaslom, hogy akár könyv formátumban, akár itt az interneten olvassatok utána ennek a betegségnek.
31. massalhangzo (válaszként erre: 21. - Jucika33)
2016. jún. 27. 20:42

irtad, hogy durva hasmenessel jarnak a virusfertozesei, azert gondoltam, hogy a belrendszerevel is gond lehet. zoldseget, gyumolcsot ehetne parolva, tojasrantotta, husok, ezek mind jok, zsiradeknak kokuszolaj peldaul jo lehet


gyogygombat is kiprobalhatnatok, arrol tapasztaltaktol jot hallottam, nagyon jo immunerositok

2016. jún. 27. 20:31
Köszönöm nektek a segítséget :-) megpróbálunk elindulni az ügyben valamerre. A vastagbélgyulladásra évekig gyógyszert szedett, de már öt éve nem szedi. nem akarunk oda visszamenni, ahol kapta, mert elég személytelen a kezelés, és mindenképpen májbiopsziát akartak csinálni neki, csak úgy rutinból. Ezért keresek más megoldásokat.
2016. jún. 27. 18:51
Szerintem is immunológus kéne a férjednek. Viszont én leállítanám a vitaminszedésről, legalábbis, amíg nem derül ki, hogy pontosan mi a baja. Sok vitamin (pl. az E vitamin) bekavar az immunrendszer működésébe.Ráadásul, ha valailyen autoimmun betegsége van, akkor még a tüneteket is fokozhatják és kifejezetten ronthat az állapotán az immunerősítés. Menjen el háziorvoshoz, valaki biztos helyettesíti a saját dokitokat. Kérjetek teljes labort, azt általában gond nélkül kiírják, mivel kb. félévente mindenkinek nézetni kéne, akkor is ha nincsenek panaszai. Aztán talán abból az orvos is ki tud indulni, hogy milyen szakrendelésre utalja be a férjed.
2016. jún. 27. 14:43

Ahogy írod, vizsgálták a glutén, meg az egyéb érzékenységeket, vérkép vizsgálat pedig nem volt? Egy általános labor vizsgálattal kellene indulni, a háziorvos tud adni beutalót. Aztán ez eredmény függvényében tovább lehet menni, de amig az alap vizsgálatok nincsenek meg, nem tudni merre indulj tovább, az immunológus is elküld majd melegebb éghajlatra.

Egyébként van valami krónikus bélgyulladása a párodnak? Arra kap valami fenntartó kezelést, az is elképzelhető, hogy az van a dolog mgött

27. jucika33 (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2016. jún. 27. 12:53
Nem tudom, lehet, hogy vérszegény, azt nem vizsgálták. De a gluténre nemrég megnézettük és nem érzékeny rá. sok vitamint szed egyébként- persze ha ezek nem tudnak felszívódni, akkor lehet simán mindenféle hiánya.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:52

Mióta lehet gyömbért venni az üzletekben, azt használom. Mélyhűtőben, felkockázva tartom.

A kurkuma maradt porból.

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:47

Remélem, hogy segít!

Nekem nagyon jót tett.

24. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:46

Fehér kenyér - hááát és ha éppen a glutén ártalmas neki?

Lehet nagyfokú vitamin és ásványi anyag hiánya is.

Nem vérszegény?

23. jucika33 (válaszként erre: 22. - Mezei Virág)
2016. jún. 27. 12:46
Ez jó, köszönöm. Kipróbáljuk :-)
22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:43

tea, tabletta


Én pl. teát használtam gyulladás ellen. Vettem indiai kurkumát és gyömbért. 10 dkg-os csomag. Indiai boltban vettem Pesten. De szerintem gyógynövényboltokban is kapható.

21. jucika33 (válaszként erre: 18. - Massalhangzo)
2016. jún. 27. 12:42
Azért nem tartja a diétát, mert lényegében semmit nem lehetett enni, ami egészséges, pl. ne egyen zöldséget, gyümölcsöt- vagyis semmi rostosat. Csak fehér kenyeret ehetne, semmi teljes kiőrlésű. Olajok, zsírok tiltólista, tejtermék szintén. De most nem is a bélrendszerével van baj, nem az lángolt fel ismét, hanem nagyon könnyen elkap betegségeket, lassan gyógyul. Most erre keresem a megoldást, annak ellenére, hogy az összes baja valószínűleg összefügg egymással.
20. jucika33 (válaszként erre: 19. - Mezei Virág)
2016. jún. 27. 12:38
Majd ennek a kurkumának, meg gyömbérnek utánanézek, milyen formában lehet fogyasztani.
19. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:34
az sem mellékes, hogy a kurkuma és a gyömbér segítségével megerősödik, hatékonyabbá válik az immunrendszer működése, vagyis eredményesebben védekezhetünk a baktériumok, vírusok és gombák meg-megújuló támadásával szemben.
18. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:33

ha nem tartja a dietat, akkor mitol lenne jobban? ha a belrendszerrel van problema es nem tartja be az eloirt dietat, az legyengithet mindent, konnyebben elkap barmit. a probiotikum se hasznal, ha folyamatosan le van terhelve


ha vannak szervi bajai, amiket mar kimutattak, akkor azokat kell rendbe tenni, szinten tartani. probaljatok a dietan ugy alakitani, hogy az tarthato legyen. nem tudom, mi a nehezsege, mitol tiltottak, de ma mar olyan jol lehet helyettesiteni mindent

17. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:29
:( A sok gyógyszertől!
16. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:25

Ez nem allergia, hanem intolerancia. Ki kell tapasztalni, milyen ételek jók és miket kell kihagyni.

Ezt teszik pl. a paleósok is. Ha újra eszi a gondot okozó ételt, megint előjönnek a panaszok.

Ebben az esetben nem hinném, hogy az orvos tudna segíteni. A diétát be kell tartani.

Gyömbér tea hatásos lehet, többek között.

[link]

15. polivinilklorid (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:11
Kb. 2 hétig kell pl. rizsen élni, aztán úgy, mint a babáknál a hozzátáplálásnál, próbálgatni, mit ehet, mit nem. Ezt a doki mondta nekem hozzátéve, hogy olyan hosszadalmas és kellemetlen, hogy csak akkor érdemes nekiállni, ha tényleg nagyon elszánt vagyok.
14. jucika33 (válaszként erre: 13. - Polivinilklorid)
2016. jún. 27. 12:11
Bizonyos szervi bajai meg lettek állapítva, jó sok gyógyszert szed is rájuk, de, hogy mitől lesz sokat beteg, azt még nem tudjuk :-(
13. polivinilklorid (válaszként erre: 10. - Jucika33)
2016. jún. 27. 12:07

Pár éve különösebb ok nélkül sokat köhögök a gyengusz nyálkahártyám miatt, ez allergiagyógyszerekkel rengeteget javítható. Régen kiütött pár élelmiszer, ami ma már nem, de sokszor van kiütésem, és amúgy rengeteg baj a bőrömmel. Elvileg semmi szervi bajom nincs, 1-2 pollenen és fémen kívül nincs allergiám, az immunrendszerem rendben. Ránézésre mégis valamikor mindenki kéretlenül meg akar gyógyítani :P Ez piszok nehéz keresgélés lesz, és a végén vagy találnak valamit, vagy nem.

Ha van megállapított szervi baj, ami lehet az oka, akkor akár egyből mehett a szakorvoshoz.

12. jucika33 (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2016. jún. 27. 12:07
Igen, ehhez kéne orvos, hogy tippeket adjon. Vizsgáltattuk, hogy tejfehérjére, laktózra nem allergiás-e, próbáltuk is a tejmentes étkezést, de nem vált be. Amikor a vastagbélgyulladása rosszabb volt, arra is volt diéta, azt tartotta, attól az jobb lett, de azt nem lehet sokáig csinálni, mert egészségtelen. Nem tudom, milyen ételcsoportot lenne érdemes elhagyni?
11. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2016. jún. 27. 11:48

Akkor valóban mindenképpen ki kell vizsgáltatni.

Gyulladások ellen sok gyógynövény is van, de az étkezés megváltoztatása is fontos lehet.

Sok gyulladáskeltő élelmiszer van.

2016. jún. 27. 11:29
Köszönöm. Konkrét szervi bajai már így is vannak, gyanítjuk, hogy azok is ugyanarról a tőről fakadnak, amit még nem tudunk. Valakinek volt esetleg ilyen, hogy sokféle, gyulladásos jellegű betegsége is volt és végül találtak egy okot, amit kezelni tudtak? (asztma, allergiák, bélgyulladás, bőrproblémák vannak)
2016. jún. 27. 11:17
Én góckutatás címen jártam körbe minden orvost, amire már adott szakorvos irányított. Először minden szóbajöhető szakrendelést kellett végigjárnom, és az immunvizsgálatot vér mintából a végén csinálták meg. Én a háziorvoshoz mennék, először, de egy ilyen átfogó vizsgálat biztosan nem egy állomásos lesz, ill. az immunológiai vizsgálat lehet, hogy csak egy megálló lesz, és annak a szakorvosnak a kezében fut majd minden ösze, ahol a legspecifikusabb tünetek jelentkeznek vagy találnak valami konkrét szervi bajt.
2016. jún. 27. 08:59

Háziorvos -->immunológia

(A nagypapám is immunbeteg volt és neki belgyógyászatra kellett járni (szerintem vagy 20 évig nem is volt a sima háziorvosnál) ott írták mindig a gyógyszereket és az a doki küldte midnig az immunos dokihoz.

7. jucika33 (válaszként erre: 3. - Elbb)
2016. jún. 27. 08:48
Igen, én is első körben a háziorvoshoz küldtem volna, csak ő minél kevesebb körben szeretne a jó orvoshoz kerülni (meg a doki pont szabadságon van), de ha ezekhez beutaló kell, akkor kénytelen lesz lemenni hozzá.
6. jucika33 (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2016. jún. 27. 08:47
Évekig evett direkt ezért probiotikumokat is, semmi nem változott. Kihúzatta nemrég egy régi rossz fogát, hátha az okozza a betegségeket, attól sem változott semmi. :-(
2016. jún. 27. 07:26

Ezt még azért szerintem érdemes elolvasni:

[link]


"A probiotikumok azok a baktériumok, melyek együtt élnek velünk, de nem okoznak megbetegedéseket. A barátságos baktériumok segítik az emésztést, védik a szervezetet az ellenséges baktériumok ellen, azaz erősítik az immunrendszert."

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook