Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megfogant a babám? Teherbeestem? fórum

Megfogant a babám? Teherbeestem? (beszélgetős fórum)


2016. jún. 27. 09:47

Nekem a tünteim:nem várt napján kezdett el feszülni a mellem,napi pár percet görcsölt a hasam,hasogatott a derekam,é gyakori piilés.9 nap késés után teszteltem,rosszmanos facelle tesztel,kb 5 mp alatt 2 csikos lett.:)

1 év után sikerült,E vitamin plussz halolaj kapszulát szedtünk a párommal májusban,és júniusban nem is jött meg.:)

21. kszb (válaszként erre: 19. - H.zsuzsi83)
2016. jún. 27. 08:05
nekem volt egy részben 3ad fokú égési sérülésem, arra szedtem, h szebben gyógyuljon 800 mg-ot naponta :) már terhesen olvastam csak, h a teherbeesést is segíti :)
20. Sylvi28 (válaszként erre: 14. - H.zsuzsi83)
2016. jún. 27. 07:57

Még csak második hónapja próbálkozunk :)

Nem hőmérőzök.

Remélem összejön ;)


Drukkolok Neked is!

19. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 17. - Kszb)
2016. jún. 26. 12:48
Mennyi volt a nagy dózis?Én 400mgot szedek.A természetgyógyàszom meg Lady Ciklus nevezetű teàt írt fel.Àllítólag az rendbeteszi a hormonokat.Hétfőtől iszom majd addig meg Palàstfűtea.😊🐦🐞
18. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 16. - Kszb)
2016. jún. 26. 12:45
Nagyon köszi h.leírtad a tüneteid,mindenki kívàncsi rà,vajon lehet-e érezni h.baba van,màr azelőtt h.a teszt kimutatnà.Sokan úgy gondoljàk h.nem.,az is lehet h.ezek az emberek még nem voltak terhesek,vagy csak nem figyelik a testük jelzéseit annyira.Nagyon Gratulàlok neked a babàhoz!🐞🍀🌹🌸🌞
17. kszb
2016. jún. 26. 12:38
én E-vitamint szedtem előtte nagy dózisban. Teljesen más célból, de utólag olvastam, h bizony az is a "termékenységi" vitaminok közé tartozik :)
16. kszb
2016. jún. 26. 12:37
Én egy "csomó" tünetet utólag ismertem fel :) Nálunk mire megszületett, akkorra lett volna tervezetten a fogantatás, de ő úgy döntött, mindent bele, uhogy meglepi volt :) Még a menses kimaradás előtt jelentkezett: rettenetesen fáztam!!!! Esténként 2 takaró kellet, annyira. Szó szerint vacogtam (állítólag a hormonok miatt). A mell érzékenység, ráfeküdni nem bírtam rendesen már akkor meg volt, és a hangulat ingadozás is. Rosszul szóltak, sírtam volna, ha nincs nagyközönség :) Fáradékony voltam, reggelente alig bírtam felkelni. Azt hittem, beteg vagyok. Mikor meg kellett volna jönnie: alhasi szurkálás, meg fog jönni érzés. 3 napja késett, amikor gyanússá vált minden. Pozitívat teszteltem :) Azonnal elkezdtem Mg-t és C-vitamint szedni, illetve Elevitet. 1-2 hét múlva D- vitamint is. :) Viszont, kimaradt a hányinger, hányás teljesen. Szag undorom 1x volt, az első trimeszterben, amikor orja levest főztem. Nem s ettem belőle :D
2016. jún. 26. 12:32

Itt egy újabb hasznos cikk a babàra vàgyóknak,remélem mindenki hasznàt veszi ezeknek a cikkeknek amiket felteszek,ez a célom vele,tudom mit éltek àt! Hajrà gólyàk és hajrà lànyok 🍀🌹🌸🌻🌼🌺🌷🌼🌞🌝



Hét tipp a gyorsabb

teherbeeséshez


A családalapítással a döntés meghozatala után senki sem szeret várni, ám a természet sajnos nem mindig így működik. Nagyon sok nő számára nehéz a várakozással teli időszak, mikor meg kell tapasztalnia, hogy nem tud mindent kontrollálni. Ennek ellenére van néhány dolog, amivel elősegítheti a mihamarabbi teherbeesést.



1. Végeztessen előzetes vizsgálatot!


Még mielőtt hivatalosan is nekikezdenének a gyermeknemzéssel való örömteli próbálkozásoknak, csináltasson egy átfogó orvosi vizsgálatot. Ha valamilyen rejtett betegsége van, annak kezelését jobb a várandósságot megelőző időszakra időzíteni. Kezdjen el folsavtartalmú magzatvédő vitamint szedni, mely segít megelőzni a fejlődési rendellenességeket.


2. Ismerje meg a ciklusát!


A meddőségről


A nők 85 százaléka esik teherbe a próbálkozást követő egy éven belül. Amennyiben régebb óta próbálkoznak, keresse fel nőgyógyászát. 35 éves kor felett már fél év sikertelen próbálkozás után ajánlott szakember segítségét kérni.


A teherbeesést nagyban megkönnyíti, ha pontosan ismeri a ciklusát, és tudja, melyek a termékenyebb napjai. Ehhez ismerni kell az ovuláció tüneteit, többek között azt, hogy a hüvelyváladék a termékeny napokon áttetszővé, vizenyőssé válik. Vannak, akik az egyik oldalukon enyhe fájdalmat is éreznek az alhasban. Ezek azok a napok, mikor igazán eljött a szex ideje. Az ovuláció előrejelző készítmények szintén segítenek a termékeny napok kiszámításában.


A menstruációs ciklus első napja a menstruáció első napja. Az ovulációs tesztet kezdje el a kilencedik napon használni, egészen addig, míg pozitív nem lesz. A 28 napos ciklussal rendelkező nők nagy többségének a 14. napon van ovulációja, ám vannak, akiknek rövidebb, és vannak, akiknek hosszabb a ciklusuk.


Nagyon sok nő használ hosszú évekig fogamzásgátló tablettát, így felmerül a kérdés, hogy jó-e rögtön annak abbahagyása után teherbe esni? Éveken át tartotta magát az a nézet, hogy a teherbeesés előtt jobb pár hónapig szünetet tartani a tablettaszedéssel, ám ez ma már nem igaz. Akár rögtön a tabletta elhagyása után is terhes lehet, az egyedüli problémát az jelentheti, hogy ilyenkor nehezebb az ovuláció kiszámítása. Ezért van, hogy sokan inkább még várnak, míg visszaáll a saját, nem gyógyszer által szabályozott ciklusuk.


3. Ne aggódjon afelől, melyik a legjobb pozíció!



Vannak mítoszok a teherbeeséshez legmegfelelőbb pozíciókról, ám ezek csak mítoszok! Nincsenek tudományos bizonyítékai annak, hogy a misszionárius póz jobb lenne a fogantatás szempontjából, mint azok, melyekben a nő van felül. A nők méhe sok esetben lehet például hátrahajló, melynek egy egész más póz felel meg inkább. Természetesen a függőlegesen ülés, vagy álló pozíció a gravitáció miatt megnehezíti a spermák bejutásának esélyét, így inkább ajánljuk azokat a helyzeteket, ahol a férfi van felül.


4. Maradjon vízszintesen az aktus után!


Ezt már bizonyára hallotta korábban is. Aktus után ha 10-15 percig vízszintesen marad, azzal elég időt biztosít a spermiumoknak a célba éréshez.


5. Ne vigye túlzásba!


Az ovuláció ideje alatti túl gyakori szexuális aktus nem növeli meg a teherbeesési esélyeket. Noha először jó ötletnek tűnik, tudni kell, hogy a túl gyakori ejakulációval csökken a spermiumok száma. Az ovuláció ideje környékén a kétnaponkénti szeretkezés az ideális a teherbeeséshez. A spermiumok ugyanis az aktus után még 72 órán át életképesek. Tudni kel azonban, hogy a túl szoros nadrág viselése, illetve a forró vizes fürdő, a mobiltelefon zsebben hordása és a szójadús táplálkozás is csökkentheti a spermiumok számát.


6. Csökkentse a stresszt!


A teherbeesés görcsös akarása nagyon stresszes, és a stressz befolyásolhatja az ovulációt. Férfiak esetében mindez szexuális zavarokat, szorongást okozhat. Akupunktúrával csökkentheti az önre nehezedő stresszt, ezáltal növelheti a megtermékenyülés esélyét. Noha a túlzott alkoholfogyasztást kerülni kell, egy fél pohár bor segíthet az ellazulásban. Bármi, ami csökkenti a stresszt, segítheti a teherbeesést!


7. Éljen egészségesen!


A testmozgás jót tesz, ám csak akkor, ha nem viszi túlzásba! A megerőltető sportolás ugyanis megzavarhatja az ovulációt. Napi 45-50 perc testedzés már gondot okozhat.


Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt

A leggyakoribb terhességi félelmek

Kevés nő tartja be a terhesség előtti időszakra vonatkozó utasításokat

Hogyan fokozhatják fogamzóképességüket a nők?

Életmódváltás már a fogantatás előtt!

Gyógyvizeinkről - Mikor alkalmazzuk, mikor ne?

A meddő nőknek sem kell lemondani a babáról

Mindez nem jelenti azt, hogy azonnal abba kell hagyni a sportolást, amint terhes szeretne lenni. Amennyiben eddig is keményen, rendszeresen edzett, és a menstruációs ciklusa is rendszeres, valószínűleg a további sportolás nem fog gondot okozni. Ám fontos tudni, hogy a túlzásba vitt sportolás hatására a ciklus második, ovulációt követő szakasza lerövidül, csökkentve a teherbeesés esélyét. Ezért is ajánlják a könnyű testedzést a fogantatásra vágyóknak. Ilyen például a heti háromszori séta.


Figyeljen az étkezésére is. Ha túlsúlyos, és ezért nincs rendszeres ciklusa, az nehezíti a teherbeesést, ám amennyiben azért vannak menstruációs problémái, mert túl vékony, híznia kell!


A dohányzás abbahagyása is megkönnyíti a teherbeesést, ráadásul magzatkárosító hatásai miatt is fontos lemondani róla.

14. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 10. - Sylvi28)
2016. jún. 26. 12:22
Az szuper ☺Na és hogy àlltok?Mióta tervezitek?Hőmérőzöl?
13. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 9. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 26. 12:20
Akkor te szerencsés vagy,☺,Köszi a drukkot mindenki nevében.Az ismerősödnek meg jó egészséget a babavàràsra 🍀
12. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 11. - Monika0104)
2016. jún. 26. 12:17
Ez nagyon igéretes,szerintem baba van 😊 Jók a tüneteid,a hőd is tökéletes.Szerintem ne aggódj,légy pozitív addig is.Szorítok h.minden rendben legyen🍀Írd majd meg mindenképp mi volt a dokinàl 😘
2016. jún. 26. 11:47

Sziasztok.Nekem már az előző hónapba sem jött meg , akkor elmentem dokihoz azt mondta terhes vagyok viszont az uh nem támasztotta alá, mert nem látott semmit azt mondták kb. akkor lehettem 2 vagy 3 hetes most jövő héten megyek újra dokihoz , de most nem tudjuk mi van tök idegbe vagyunk a párommal most van baba nincs baba.Nagyon szeretnénk ha lenne.Tüneteim: hányinger néha , ha éhes vagyok akkor inkább, nálam most az ételundor dominál, az édességet imádtam most rá se birok nézni , melleim:) hát akkorák mint valami tejcsárda:))) barnul szépen a közepe már kibugyanok a melltartóból , szédülés is néha jelentkezik, fel vagyok puffadva folyamatosan.

Fáradság hát folyamatosan fáradt vagyok, reggeltől estig:)állva eltudnék aludni

Hőmérőzés az utóbbi napokba 36,7-37,1 ezek között vándorol.

2016. jún. 26. 10:14

Szia!


Mi most tervezzük épp a másodikat ;)

9. 4975ebdc2f (válaszként erre: 8. - H.zsuzsi83)
2016. jún. 26. 07:39
Nekem már van két huszonéves "fiubabam":-).De mindenkinek aki vágyik rá kívánom hogy sikerüljön!Amugy biztos hogy meglesz! Képzeld egy ismerős pár most várja az első babáját.Csak kilenc évvel fiatalabbak mint én (37evesek), tíz éve vannak együtt. Régóta próbálják,most félidős a kismama.
8. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 7. - 4975ebdc2f)
2016. jún. 26. 07:13
Köszike,te is babàt szeretnél? ☺
7. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - H.zsuzsi83)
2016. jún. 26. 05:53
Sok sikert!!!!!
6. h.zsuzsi83 (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2016. jún. 25. 22:59
Köszi aranyos vagy 😊 Hogy értek a gombócot a torkodban?Sokáig vàrtatok a fiúkra?
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - H.zsuzsi83)
2016. jún. 25. 22:39

Drukkolok, aki teherbe akar esni, jojjon ossze, aki viszont nem akar babat, vedekezzen!

Nekem mind2 sracnal a vezeto tunetem az colt, hgy "gomboc a torkomban"

Boldog babavarast,mamik :)

2016. jún. 25. 22:14

[link]


Itt egy link ami szépen illusztràlja a terhesgörbéket és a lehetőségeinket 😀

2016. jún. 25. 22:09

A termékeny napok

A termékeny napok

A petesejt a peteérés után csak rövid ideig fogamzásképes. Az ondósejteknek mintegy 12 – 18 óra idejük van a petesejt megtermékenyítéséhez. Ennek letelte után már nem kerülhet sor a megtermékenyítésre. A spermiumok élettartama jelentősen hosszabb. 3 – 5 napig életképesek a női testben, és ezalatt az idő alatt a petesejtre várakoznak. Ha ezt a két idősávot összehasonlítjuk, megállapíthatjuk, hogy a nő a ciklus mintegy 6 napján termékeny. Ezek a peteérés előtti 5 nap, ill. maga a peteérés napja.


Ahhoz, hogy a gyermek utáni vágy időszakában nőjenek a teherbeesés esélyei, a nemi kapcsolatnak különösen ezeken a peteérés előtti napokon, illetve a peteérés napján kellene létrejönnie.



Állapítsa meg a termékeny napjait

teherbe-esni--megtermékenyítés

Közvetlenül a peteérés előtt több jel is utal a termékeny napokra – csak tudnia kell őket értelmezni.



… az ébredési testhőmérséklet segítségével

2016. jún. 25. 21:59

4 jel, hogy megfogant a baba


Ha figyelsz tested és lelked jelzéseire, már azelőtt tudhatod, hogy teherbe estél, hogy a menstruációd kimaradna, illetve a teszt kimutatná.


Akadnak kismamák, akik már várandósságuk első napjaiban, sőt, közvetlenül az aktus után érzik és tudják, hogy többé nincsenek egyedül. Ám nem kell rendkívüli intuícióval rendelkezned ahhoz, hogy megtudd, megfogant-e a baba, ugyanis már a beágyazódás időszakában is jelentkeznek a klasszikus terhességi tünetek, és más, szokatlan dolgok is utalhatnak arra, hogy egy új élet növekszik a pocakodban.



Premenstruációs jellegű tünetek

Előfordul, hogy a kis jövevény olyan megtévesztő módokon ad hírt magáról, melyek leginkább a premenstruációs szindróma tüneteire emlékeztetnek. Ilyen többek között a has feszülése és nyomásérzékenysége, illetve a görcsölés.

Ez utóbbi még egészséges terhesség esetén is olyan intenzitású lehet, hogy sokan menstruációs görcsként, netán a vetélés előjeleként azonosítják. Vannak, akik késszúrásszerű alhasi fájdalmat éreznek, mely a hüvelybe is kisugározhat, akár erősebben is, mint a menstruáció előtt. A fenti jelenségeket nemritkán a szokásosnál nagyobb mértékű puffadás kíséri.


Terhességre utalhat a mell feszülése, bekeményedése, illetve látványos megnövekedése is: van olyan kismama, akinek a cicije egy teljes kosárméretet nő egy-két héten belül. Gyakori tünet a mellbimbó hirtelen támadt érzékenysége, illetve az, ha udvara sötétebbé válik, vagy az ott lévő mirigyek kiemelkednek. A mell erezete duzzadtabb és intenzívebb színű lehet a szokásosnál.


Nem törvényszerűen bár, de a beágyazódás járhat pecsételő vérzéssel, valamint folyással, melynek színe igen változatos lehet: barnás, szürkés, sárgás vagy akár tejszerű.


Jellegzetes terhességi tünetek

Elképzelhető, hogy a tipikus terhességi tüneteket már a beágyazódás időszakában megtapasztalod. Gyanúra ad okot, ha mindenféle előzmény nélkül másképp kezdesz étkezni, mint korábban: megnő az étvágyad, netán kifejezetten kívánós vagy, de az átmeneti étvágytalanság is utalhat terhességre. Nem kizárt, hogy már ebben az időszakban érzékennyé válsz a szagokra. A várandóssággal járó fáradékonyság, aluszékonyság, valamint a gyakori és fokozott vizelési inger is jelentkezhet az első hetekben.

A lelkiállapot változásai

Nem hiába él a legenda a hisztis kismamákról, ha ugyanis egy új életet hordasz a szíved alatt, lelkiállapotod labilisabbá válhat a korábbiakhoz képest. Ha a fenti tünetek mellett könnyen elérzékenyülsz, vagy időnként minden különösebb ok nélkül elsírod magad, nem biztos, hogy a kettős frontátvonulást kell okolnod mindezért.


Egy megbízható támpont: a hőmérőzés


A fogantatás után a megemelkedett progeszteronszint következtében a testhőmérséklet is magasabb lesz két-három tized fokkal - ez egyébként sokszor érezhető is. Viszonylag biztos támpontot adhat, ha a fogantatás feltételezett időpontja után néhány napon keresztül közvetlenül az ébredést követően, de még felkelés előtt hőmérőzöl.


Fontos, hogy minden alkalommal ugyanazt az eszközt használd, és nagyjából azonos időpontban keríts sort a procedúrára - néhány perc eltérésnek még nincs jelentősége, ennél több azonban ne legyen, mert így az eredmény téves lehet. Nagyobb pontosságot érhetsz el, ha a digitális hőmérőt a szádba helyezed, de időnként a kapott értéket az is befolyásolhatja, hogy eleget aludtál-e.


Ha több alkalommal viszonylag magas, hőemelkedés körüli értéket mérsz, nagy a valószínűsége annak, hogy hamarosan a teszt is pozitív lesz.

Éld meg a nőiségedet!

Ha harmóniába kerülsz önmagaddal, akkor is megtapasztalhatod a korai terhesség kísérőjelenségeit, ha azok kevésbé hangsúlyosan jelentkeznek. Igyekezz minél intenzívebben megélni gyengéd érzéseidet, fordíts nagyobb gondot a testedre és egészségedre. Ha teheted, pihenj valamivel többet, vagy legalább szakíts időnként fél órát magadra, hogy a legapróbb jeleket is észrevedd!

2016. jún. 25. 21:40

Sziasztok lànyok!🌞🌻🌸🌼

Osszuk meg egymással a tapasztalatainkat,és izguljunk együtt nemvárt előtt a babáért.Kinek milyen tünete van ami babàra utalhat?!Tàmogassuk egymást azokon a nehéz napokon.❤


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook