Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valutát milyen árfolyamon korrekt átváltani családon belül? fórum

Valutát milyen árfolyamon korrekt átváltani családon belül? (tudásbázis kérdés)

17. kristo_f (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2016. jún. 25. 14:01

Pedig Anyagi olvtárs/nő/ jól mondja, az "utcai" pénzváltó a legjobb

Ha annak az eladási ára alatt adod az a korrekt, különben ő is oda tud menni és venni


Nem mondom, hogy nem történtek lopások utazás közben, de néhány ezer koronával nem gondolnám hogy veszélyes lenne, rendesen elrakva

16. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2016. jún. 25. 13:55

[link]


En ezt szoktam nezni, ha csencselek (tehat kifizetem a magyarorszagi rendelest vagy viszont). Orszag- es bankfuggetlen kozeparfolyam.


Mas kerdes, hogy mennyire kozeli az a rokon. Egy dolog, ha a testverem, es mas dolog, ha egy huszadik unokatestver. Szamold bele a banki koltseget, a sok keszpennzel jaro maszka meg legyen a jofejseg resze :)


Sztem igy korrekt. De a legjobb, ha ugy csinalod, ami szerinted a legkorrektebb (anelkul, hogy rossszul erezned magad miatta igy vagy ugy).

15. trapiti (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2016. jún. 25. 10:45
Hát azért nem mindegy... elég nagy kockázat azért ennyi kp-val átmenni fél Európán... meg ugye itt is ki kell venni a pénzt a bankból ami szintén pénzbe kerül (a minennapokban itt gyakorlatilag egyáltalán nem használunk kp-t, nem is tartunk itthon és nem is szoktunk kivenni). Őszintén szólva annyira nem vagyunk jóban, hogy minden kockázatot mi vállaljunk és még bukjunk is rajta...
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Ateq)
2016. jún. 25. 10:42
Nem, nyaralni nem náluk fogunk, foglaltunk Balatonon szállást. Csak ott kp-ban kell fizetni.
13. ateq (válaszként erre: 2. - Trapiti)
2016. jún. 25. 09:05
Szerintem a helyes válasz az, hogy attól függ milyen kapcsolatban vagyunk az említett rokonnal. Ha jól értem a rokon meg akarja fizettetni, hogy ott laktok náluk a nyaralás alatt? Én akkor alapból el sem mennék! Ha már fizetsz érte, szerintem menny máshova. De ha mindenképp oda akarsz menni, akkor szard le mi a korrekt, mert szerintem nem korrekt megfizettetni a családon belülivel a szállást! Én legalábbis nem tenném! Üdv
12. Dodi44
2016. jún. 25. 06:32

Minden banknak meg van az ar tarifaja a "Veszek" rublikaban a rafolyama az aznapra, es az "Adok"(eladok) arfolyami napi ara. ami persze magasabb, mint a Veszek rublikaban. Ha a csaladban nem oda akarod adni, hanem jutanyosabban eladni, akkor adhatod a Bank "veszek" arfolyaman, vagy az alatt. vagy ahogy Te akarod.

Sokszor megnezem a MKB.hu arfolyamat.

11. Anyagi
2016. jún. 25. 06:10

A bankok jóval magasabbra árazzák a valutákat, mint a pénzváltók!!!! Ezért én még sosem akartam náluk venni semmilyen pénzt!

Írd be a Google-ba, hogy n. korona-forint váltás vagy árfolyam. Egy csomó pénzváltó kínálatát láthatod.


Másrészt, ha úgyis annyiba kerülne neked a kártya használata, mint a rokonok ajánlata, akkor nem mindegy????

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2016. jún. 24. 22:57
Annyira nem... ha nem viszünk akkor megharagszanak. Amúgy elég sz@r lesz ennyi kp-t átutaztatni fél Európán...
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Trapiti)
2016. jún. 24. 20:56
Hát ez vicces.
2016. jún. 24. 20:36
középárfolyamon
2016. jún. 24. 19:56
Középárfolyam
2016. jún. 24. 19:53
Szerintem a középárfolyammal mindketten jól jártok.
2016. jún. 24. 19:43
Akkor MNB középárfolyam? Én is kb. erre gondoltam, de egyelőre ők annyit akarnak adni amennyit akkor kapunk ha mondjuk itteni bankkártyát használunk Mo-on...
2016. jún. 24. 19:38
Szerintem középárfolyamon korrekt.
2016. jún. 24. 19:28

A helyedben nem bankban, hanem pénzváltónál váltanám be a pénzem, többet kaphatsz érte. Nem a Keleti előtt ácsorgókra gondoltam.


Ha az árfolyam probléma családon belül, én az MNB árfolyamából indulnék ki.

2016. jún. 24. 19:24

A kérdés egészen pontosan az, hogy Norvégiában élünk, nyaralni megyünk haza, a családból vannak akik szeretnének norvég koronát venni tőlünk. Végülis nekünk is megérné talán, a szállásunkat a nyaralás alatt kézpénzzel kérik, tehát úgyis kellene váltanunk.

A kérdés az, melyik bank árfolyama a mérvadó és milyen árfolyamon számoljunk? Nagyon nagy a szórás...

2016. jún. 24. 19:22
Valutát milyen árfolyamon korrekt átváltani családon belül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook