Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol vannak jó ételallergénmentes ételek belföldi hotelekben? fórum

Hol vannak jó ételallergénmentes ételek belföldi hotelekben? (tudásbázis kérdés)


2016. júl. 2. 20:44

Sárváron, a Danubius Heath Spa szálloda ezt írja magáról:


"A hotel Nádor étterme az egészségtudatos vendégek számára wellness menüt vagy akár paleolit félpanziót is kínál."


Bár már 2x voltam itt, de külön kiírásban ezt nem tapasztaltam. Ettől persze még készíthetnek ilyen ételeket.

Amúgy szeretem ezt a helyet, még, ha a lehetőségem megengedi, akkor ismét ellátogatok ide.

12. bnedora (válaszként erre: 11. - Kviki1976)
2016. jún. 27. 19:23

És melyik velencei hotelben jártatok?


Különben én is így vagyok ezzel. Állandóan azt hallja az ember, hogy milyen sok cukros ember van, és eddig még nem találkoztam velük, vagyis nem volt külön étel sehol. Egyedül a kávénál és a reggelinél van édesítőszer.


Ezután jobban figyelni fogom az ételeket, és majd jelzem azt a szállodát, ahol tapasztalom az ilyen figyelmességeket.

11. kviki1976 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2016. jún. 27. 19:16

Hát, az "érdeklődés" szerintem annyit ér, mint a semmi. Most egy velencei hotelnél leírtam a kívánságom a foglalásnál. OK, mondták, persze. Megérkezéskor ismételten jeleztem igényemet a recin. Ok, persze, mindig van ilyen étel. Vacsinál megérkeztem, erre nem tudtam enni, max 1 főételt. No leves, no desszert, és még a főételt sem tudtam végiggondolni.

Szóval én már nem hiszek ezekben a "jelezze előre kívánságát és természetesen mindent teljesítünk" mondatokban.

Azért indítottam ezt a topikot, hogy hátha tudunk egymásnak segíteni, de úgy látom, nem sokan küzdenek ilyen problémával. Érdekes...pedig úgy hallottam eddig, sokan, egyre többen allergiások ...de ezek szerint nem járnak hotelekbe? Vagy nem neteznek, fórumoznak???

10. kviki1976 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2016. jún. 27. 19:13

Hát, igazi teljes kiörlésű pékárú szerintem belföldi hotelben sehol sincs. A boltoknál is ha jól megnézi az ember, csak az igazi pékségekben van 1-2 pékárú. Amit eladnak teljeskiörlésűnek, az mind maximum 30%-osan telj.k.

Szóval igen, 3 *_osban ne várjon ilyet az ember, de 4*-osnál szerintem alap lenne, hogy annyi pénzért már minden diétára figyeljenek.

9. kszb
2016. jún. 26. 08:58
amúgy, nem tudom ismered-e a Malena konyhája blogot. Sztem tőle nyugodtan kérdezhetsz ilyen témában is.
8. kszb (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2016. jún. 26. 08:56
azok az ismerőseim, akik gyakran járnak külföldre, belföldre kikapcsolódni és iylen problémájuk van, már a foglaláskor megkérdezik, h tudnak-e ilyet vállalni, majd le e-mailezik, h pontosan mit ehet, miylen allergének a kerülendők. Nem is volt gond eddig. Pld a hévizi Hungest az maximálisan fel van készülve iylen vendégekre. De egyre több ilyen van az országban.
7. bnedora (válaszként erre: 5. - Kviki1976)
2016. jún. 24. 15:19
A Hotel Kapitányban már voltunk, de akkor még nem voltam cukros, így nem figyeltem az ételekre. Szerintem, ha tetszik egy szálloda, érdemes érdeklődni náluk, hogy mire lehet számítani.
6. bnedora (válaszként erre: 4. - Kviki1976)
2016. jún. 24. 15:16
Még kókusztejet szoktak adni a reggelinél, de valóban az ételeknél nincs jelezve, hogy miben mi van, vagyis van-e külön diétás. Én annyiban vagyok szerencsés, hogy igyekszem olyan ételeket választani, amiben nincs cukor. A 3 csillagos hotelekben még teljes kiőrlésű péksütemény sincs.
2016. jún. 24. 15:00

Valaki valamit esetleg a következő hotelek ételeiről allergén szempontból??

Hotel Kapitány,Sümeg

Greenfield Hotel, Bükfürdő

Hotel Atlantis, Hajdúszoboszló

Park Inn Sárvár

Hotel Castello

2016. jún. 24. 14:59

Köszi, ezek tényleg jó oldalak....érdekes, hogy általában nem a 4*os hotelek vannak felsorolva, ahol már elvárnám azt, hogy ha xy diétásmenü kellene, az is legyen.

Pl. A Hotel Azúrban reggel volr rizstej, kókusztej, szójatej...ez nagyon tetszett....viszont nem volt semmi ételhez kíírva, hogy milyen allergén van benne, desszert és reggelinél pékáru meg egyáltalán nem volt, amit ehettem volna.

Szerintem a mai világban ez annyira alap lenne, sőt, ha jól tudom vannak erre törvényi előírások is...mit kell kiírni pl.

2016. jún. 24. 14:45

Ezt is találtam:


[link]

2016. jún. 24. 14:41

Sajnos, nagyon kevés szállodában van ezekre lehetőség. Ahol pedig létezik, azok nagyon drágák.


Ezt találtam, talán segít kiválasztani a megfelelő szállodát:


[link]

2016. jún. 24. 14:15

Szeretnék segítséget kérni azoktól, akik különböző ételallergiákkal vagy diétával küzdenek és szeretnek belföldön nyaralni. Melyik hotelekben (inkább 4*-os wellnesshotel érdekelne) vannak ilyen ételek?

Sajnos mostanában 1-2 hotelben nagyot csalódtam, mivel vagy semmi kiírás nem volt ezügyben, és tippelhettem, hogy mit ehetek, vagy ki volt írva és kiderült, semmit sem ehetek.

Főleg tej-és egyszerre gluténmentes étkezést szeretnék (persze a család többi tagja meg cukormenteset vagy éppen paleot, dehát ez így együtt már túl sok lenne).

Ami a legszörnyűbb, legtöbbször külön kellett kérnem, hogy hozzanak már nekem egy szelet grillezett húst. Desszert ügyben meg egyáltalán semmi ilyen.

Egyedül eddig a Hotel Bambara felel meg ennek a követelménynek, de ott nyáron egy nagycsaládnak elég húzó az ár, egy fokkal keresnék olcsóbban, de jót.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook