Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy lehet jó képet készíteni magunkról? fórum

Hogy lehet jó képet készíteni magunkról? (tudásbázis kérdés)


26. 850bb2a149 (válaszként erre: 13. - MZsanett)
2016. júl. 7. 10:21
Jézus Krisztus? Az nem semmi :D
2016. júl. 7. 09:59

Én úgy szoktam, hogy egy icipicit az államat lejjebb tartom, nem egyenesen és nem feljebb. Mert a fényképen a közel-távol mindent torzít, általában aki az állát feljebb tartja, annak alacsonyabb lesz a homloka és nagyobb az álla és pisze orrnál belátni az orrlyukba.


Arcformától függően kell ezt próbálgatni de nagy vonalakban a magas homlok, pici áll, felfelé ívelő szemöldök ad egy harmonikusabb arcot, és ehhez egy kicsit le kell hajtani a fejet ugye, és jöhet a mosoly. De ha nem mosolygós a kép, akkor is ilyem tartásban jobban látszik pl az arc kontúrja is, míg egyenesen tartott állal vagy feljebb a szokásosnál még a nyakunk is vastagabbnak tűnik.


A mosoly természetessége meg ténymeg attól függ, hogy valami viccesre kell gondolni, mert a műmosolynál csak a száj görbül felfelé de az arc mimikája nem követi. Ha viszont vicces dologra gondolunk és őszinte a mosoly, akkor az egész arc mimikája mosolyra áll és ez szebb egy képen.

2016. júl. 6. 15:21
az előnyös oldalunkról:)
23. MZsanett (válaszként erre: 21. - 328e1b30ab)
2016. jún. 23. 21:05
Ház az nehéz lesz...De most alszok rá egyet, aztán holnap hátha sikerül.
22. 328e1b30ab (válaszként erre: 20. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:31
Szívesen! :)
21. 328e1b30ab (válaszként erre: 19. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:30

Önbizalmat nem lehet varázsolni. De arra lehet gondolni fotózás közben, hogy van 3 ember mondjuk, aki szeret veled lenni, tehát nem vagy isten átka.


Jártál iskolába is, tehát nem vagy hülyébb, mint a sok évi átlag.


A napsütés, ami odakint van, azt jelzi, hogy az élet szép.


Te pedig örülsz, hogy egészséges vagy, fiatal és sok dolog vár rád a világban, a munka világában is.


Ezek nem csak szavak, nem frázisok. Próbálj csak öt percre belegondolni! Így kezdődik az önbizalom nevű varázslat.

20. MZsanett (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. jún. 23. 15:28
Ezek jó tippek, köszönöm:)
19. MZsanett (válaszként erre: 14. - 328e1b30ab)
2016. jún. 23. 15:26
A kamera jó tükörkép az önbizalomról...de ha nincs önbizalmam, akkor hogy varázsoljak magamnak hirtelen a semmiből? És az a baj, hogy az önbizalomhiányt a munkáltatók is levágják.
18. 328e1b30ab (válaszként erre: 13. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:25

Keresd meg a tükörben, hogy a jobb vagy a bal profilod tetszik neked jobban.


Szolid smink, semmi erős szín, éppen csak természetes legyen, nappali.


Ha hosszú a hajad, lazán fogd össze.


Nem kell lógós fülbevaló, sem ékszer a nyakba.


Ne legyen a hátad mögött a fűtőtest a képen, maximum a fehér (!!!!!) fal.


Végy fel egy nem dekoltázsos, nem kinyúlt, nem spagettipántos felsőt, ami nem flitteres, nem hupilila vagy pink, nem fekete és nem fehér.


Fehérnemű nem látszik át.


A megtalált, számodra kedvesebb profilod a kamera felé fordítod, de nem oldalról, hanem enyhén, hogy ne bámulj a kamerába telibe, bárgyún. Apró mosoly, száj zárva. Nagy levegő, állat fel, hátat kihúz és gondolj arra, hogy te egy okos, ügyes tehetséges ember vagy.


Ennyi.

17. MZsanett (válaszként erre: 16. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:24
A diákos képemre mindenki azt mondta, hogy úgy nézek ki rajta, mint egy csöves. Télen csináltattam, hideg volt, nagy kabát volt rajtam és egy nagy sál. Meg nagy hajam volt. És a képen az összhatás...
16. MZsanett (válaszként erre: 10. - NomNom)
2016. jún. 23. 15:24
Nekem a személyis kép sikerült érdekesen...a fotós csaj zavart mosollyal az arcán kérdezte meg, hogy nem akarok-e inkább másikat. Mondom nem, lecarom:D A másik nagy élményem a fotózással a diákigazolványkép. Automatában csináltattam, de elég borzalmas lett...Mondjuk a diák és a személyi képeken szinte mindenki rosszul néz ki. De az önéletrajz az más...
15. MZsanett (válaszként erre: 11. - Syria)
2016. jún. 23. 15:22
Megnyugodtam:D Csak lennék már túl rajta.
14. 328e1b30ab (válaszként erre: 11. - Syria)
2016. jún. 23. 15:21

Dehogynem lehet a legtöbbekről jó képeket készíteni!


Csak az emberek elkezdenek hülyén viselkedni a kamera előtt. Belebámulnak szemből, felöltenek egy modoros arcot, ami szerintük jól néz ki, miközben csak béna vagy baltaarc, de mindenképpen természetellenes. Nem tudják hová tenni a végtagjaikat sem, meg hát a kamera megmutat minden frusztrációt, önbizalomhiányt stb.

13. MZsanett (válaszként erre: 12. - 408020f45e)
2016. jún. 23. 15:21

Nekem olyanom nincs:) Mármint előnyös tablókép. Az összesen úgy nézek ki, mint egy bányarém. Élőben nem ilyen vagyok. Az egyik tablóképemen például azért röhögtem, mert szerintük úgy nézek ki rajtuk, mint Jézus Krisztus:D Hát ennyi...Pedig sminkeltek is, meg minden, de akkor is szr lett.


Ez se rossz ötlet, hogy elmenjek egy fényképészhez. Ha már sehogy nem sikerül, akkor az lesz az utolsó mentsvár. Lehet, hogy már holnap elmegyek.

12. 408020f45e (válaszként erre: 1. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:18

Az igazán jó fotósok is több száz felvételt készítenek, utána válogatnak belőle és azok közül is csak néhány lesz tényleg jó.

Próbálkozni kell, többször.

Ha belefáradtál, menj el egy fényképészetbe és kérd meg a fotóst, készítsen rólad egy előnyös képet önéletrajzhoz. Azt ott azonnal megnézheted és ha nem tetszik, csinál másikat, esetleg más színű háttérrel, más megvilágításban. Az tuti jó lesz. Esetleg retusálást is kérhetsz. Az önéletrajzhoz nem igazolványkép kell, sokan a legelőnyösebb tabló képüket teszik fel. :)

11. syria (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:17

Kérj meg valakit, hogy lesből fotózzon le! :)

Egyébként nyugi: az emberek túlnyomó része nem fotogén; erre szokták mondani, hogy ránézésre 20 év. :)

10. NomNom (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. jún. 23. 15:13

Áh ne tudd meg én hogy szoktam képeken kinézni. Tavaly kellett vízumfotót csináltatnom, én meg voltam róla győződve h ilyen képpel nem engednek be az USA-ba. :D

Én is mindig úgy nézek ki mintha mindjárt kiesne a számból valami vagy bambulok. Nem tudom hogy kell jól a kamerába nézni.

2016. jún. 23. 14:46
..pózolj picit a tükörben, állítsd be a szád/fejed /testtartásod stb. és próbáld a kamerádba felvenni ezt a pózt is.
8. MZsanett (válaszként erre: 3. - Massalhangzo)
2016. jún. 23. 14:44
Lehet, hogy az lesz, kivágok valahonnan, mert már nincs jobb ötletem. De a régiekkel is ugyanez a baj, nem vagyok természetes.
7. MZsanett (válaszként erre: 4. - Massalhangzo)
2016. jún. 23. 14:43
Az előző önéletrajzi fotómon idegen emberek is elröhögték magukat. Úgy szégyelltem magam...
6. MZsanett (válaszként erre: 3. - Massalhangzo)
2016. jún. 23. 14:42
Köszi:D
2016. jún. 23. 14:41
Próbáltam azt is, hogy csak a kamerára koncentrálok, de akkor is szr lett. Meg próbáltam erőltetetten mosolyogni, amin elröhögtem magam. Akkor őszintén mosolyogtam, de azok a képek meg túl röhögősek lettek, azt meg mégse tehetem az önéletrajzba...Kezdek kiakadni.
4. massalhangzo (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. jún. 23. 14:41
ha ez megnyugtat, szerintem nagyon sokan erzik ugy, hogy minden foton rosszul neznek ki. ami nem igaz, csak magat az ember mas szemmel nezi
3. massalhangzo (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. jún. 23. 14:41
vagjal ki kepet magadrol egy jol sikerult fotorol. vagy ne vagjal bamba fejet es ne rohogjel kozben
2016. jún. 23. 14:39
Képtelen vagyok önmagamat adni a kamera előtt, szerintem ez a baj. Csak akkor sikerülnek jó képek, ha nem tudom, hogy fényképeznek, mert akkor önmagamat adom. Önéletrajzhoz kéne a fotó. De az összes képem használhatatlan szinte, mert vagy bamba fejet vágok, vagy majdnem elröhögöm magam.
2016. jún. 23. 14:37
Hogy lehet jó képet csinálni magunkról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook