Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? fórum

Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
226. michelle.r (válaszként erre: 214. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 19:08

Nekem a Joico tette teljesen rendbe a rettenetesen önálló életet élő hajamat. Egy évig havonta egy hajépítő kezelés, azóta is csak Joico-van festik, és a festett hajra ajánlott sampont és pakolást használom. Rá sem ismerek.


Egyébként az argánnal kevert ricinusra esküszöm, de nem tudok olyan korán kelni, hogy két órát rajtam legyen, edzzek és kb. 9-re beérjek az irodába. Úgyhogy marad a gyári megoldás :)

225. gribedli*** (válaszként erre: 223. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 18:11

Akkor neked a 2in1 samponoknál kellene maradnod! Nekem hosszú a hajam, szívesen használnék én is ilyet a gyorsaság miatt, de azért a hajvégekre nekem túl kevés az a lehelletnyi balzsam, amit beletesznek.


Vannak most is ilyen samponok egyébként, nemcsak a vidal sassoon, próbálgasd, van a l'orealnak is azt hiszem, tubusos valami, sárga tubus, fodrászboltokban, kifejezetten vékonyszálú hajra!

224. 1abbb5d144 (válaszként erre: 222. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 17:47
Olyat is ismerek,akinek meg nem...
223. Cirmancs (válaszként erre: 218. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 16:21
Szerintem is. Ugyanúgy izzad a fejbőr, mint a testünk többi része. Nyáron annyiból jobb a helyzet, hogy megmosom, és a levegőn hagyom megszáradni. A legszebb akkor volt a hajam (nosztalgia) amikor még létezett a vidal sassoon wash&go. Azóta sem találtam jobbat.
222. Cirmancs (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 16:18
Köszönöm, ezen már túlvagyok. A 3 napon megőrültem, és mivel ezt elég sokáig kellett volna csinálni, nem engedhettem meg magamnak. finoman szólva igénytelen lett a külsőm:( Bár hallottam én is hogy sokaknak bevált ezt a módszer.
2016. jún. 28. 16:00

[link]


Ja, természetesen paraffinmentes is, parabénmentes, sodium laureth sulfate mentes.

2016. jún. 28. 15:57

A lánykáimnak Schultz kamillás sampont és balzsamot használok, a sampon egy 100 éves recept alapján készül, nincs benne szilikon és egyebek, erős kamillaillata van, nagyon szép tőle a hajuk, igaz, nem egyformák mert az egyik vörös, a másik meg szőkésbarna, de a vörös hajúnak is szép fényt ad ez a sampon (noha szőkéknek szokták ajánlani, én nem hiszek a kamilla szőkítő hatásában de a fejbőrüknek, hajuknak jó)


A balzsam is kifejezetten könnyű textúrájú nem nehezíti el a hajukat.

219. gribedli*** (válaszként erre: 217. - Mezei Virág)
2016. jún. 28. 15:49
Vannak kifejezetten erre való samponok és nem szárítják ki a hajat és nem törik tőle. A kosz sokkal rosszabb. A kipufogógázban van ólom meg minden szarság és az emberek nagyvárosokban csodálkoznak rajta, hogy milyen fénytelen a hajuk, holott az is lehet, hogy csak koszos a szmogtól.
218. gribedli*** (válaszként erre: 216. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 15:46

Fú, a ricinusolaj olyan ragacsos egy izé, nem csodálom, hogy zsírosodott a hajad, alig lehet lemosni. Szoktam pakolásként mandulaolajat tenni a hajamra, feltűzöm és pár órát így vagyok, de ez is ugye egy elég szagtalan, színtelen és könnyű olaj, így nagyon szépen kijön a hajból.


Szerintem vékonyszálú hajnál normális, hogy heti 2x mossa az ember. Eleve ha nagyvárosban él az ember, miért kellene tovább rajtahagyni a szmogot/trutyit, ami a városi levegőben van, másrészt ha valaki rendszeresen sportol, az izzadtság is jobban árt a hajnak és a fejbőrnek mint egy kímélő samponnal való mosás. Az uszodák klóros vize úgyszintén. Gyakori mosás nem egyenlő azzal, hogy okvetlenül agresszív termékeket kell használni de azért az izzadtságot egyebet ne hagyjuk már beleszáradni a fejbőrbe, nem?

217. Mezei Virág (válaszként erre: 216. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 15:13

Próbáld meg kibírni, hogy legalább 1 hétig nem mosod meg. Nekem szép lassan rendbe jött így a hajam. Én is 2-3 naponként mostam. Igaz, azóta semmi lakk, meg kencefice.

A haj minősége attól függ, mit eszünk. Ha minden fontos tápanyagot megkap, nem törik. Persze, ha állandóan mosod, mindig ki fog száradni és törik.

216. Cirmancs (válaszként erre: 215. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 15:06
Mindig a végére teszem, de fésülködésnél az egész hajra rákerül:( Á, nem kaja, nem hormonális: öröklött:) Rengeteg hajam van, de nagyon vékonyszálú, aputól kaptam:) Nem extrém módon zsírosodik szerencsére, de kétnaponta mosnom kell kímélő samponnal, mert harmadnap már nem lenne az igazi, összeesik. Már az egész netet feltúrtam valami nem zsírosító hajvégápolóért.:)Még a Pantenol spray válik be valamennyire, mert a ricinusolaj is zsírosít, bár remekül hat a hajnövekedésre.
215. gribedli*** (válaszként erre: 214. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 14:06
Csak a végére tedd! A balzsamot is csak a végére kell, nem az egészre. Meg ugye a zsírosodás az kajafüggő is és hormonális dolog is lehet, azt is meg kell oldanod.
214. Cirmancs (válaszként erre: 213. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 13:48
Az is megvolt már:) Sajnos egy katasztrófa a hajam, gyorsan zsírosodik, ezek a zsírok, olajok rátesznek mégy egy lapáttal. Valamit ki kellene találni, mert a szeptembert mindig hajrövidítéssel kezdem, ha nem használok rá semmit:(
213. gribedli*** (válaszként erre: 212. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 13:42
Argánolaj:)
212. Cirmancs (válaszként erre: 210. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 13:16
Hajvégápolót tudtok ajánlani? Tavaly kókuszolajat használtam nyáron, de már a kókuszos fagyira sem tudtam ránézni a végén, olyan kókuszillat lengett körül, csömöröm lett tőle.:) A Hélia D-nek láttam hogy van hajvégápoló széruma, próbálta valaki?
211. Klarisszima (válaszként erre: 207. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 13:15
Nem írtam, hogy egészséges. De nem káros. És nem hordok :)
210. Cirmancs (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 13:13
Igen, sajnos már akkor amikor leszedik a gélt, és finoman átpolírozzák a körmöt, már ezzel vékonyodik a körömlemez. nagy "kedvencem" (már régen betiltattam volna) a készen kapható műanyag köröm, amihez ragasztót is adnak. Viszont ez a ragasztó nem igazán tart, tehát pillanatragasztóval bűvészkedik fel sokan. Na, az még egy csoda:( Képes saját körömmel együtt leszakadni. Na, de elég volt a horrorból.:)
209. Arón1 (válaszként erre: 205. - Klarisszima)
2016. jún. 28. 13:08
köszönjük szépen, igyekszünk:)
208. gribedli*** (válaszként erre: 193. - Klarisszima)
2016. jún. 28. 13:08
Igen, aki olyan szinten függ a műkörömtől, zselélakkoktól, hogy nélkülük az eredeti körme beszakad, betörik, nem látja el a feladatát, ott hála az évek alatti folyamatos csesztetéstől a természetes állapot megborult. Ha nem is rohadt neki le, de nem normális és nem természetes. A lakk és a többi csak díszítő elem és nem ápoló.
207. Cirmancs (válaszként erre: 204. - Klarisszima)
2016. jún. 28. 13:07
Az értelmezve olvasással nem nekem van bajom... Nyugodtan hordj műkörmöt, csak ne próbálj meggyőzni arról, hogy egészséges. Ennyi erővel a szilikonmellet vagy a fenékimplantátumot is dicsérheted, hogy milyen egészséges. Viszlát.
206. Arón1
2016. jún. 28. 13:06

Még ilyen bandát? Mindenki letakarja a körmeit!:) Szerintem az aki azt írta, hogy erősíti a körmeit a körömlakk, géllakk vagy műköröm, úgy értette, hogy egy réteget képez rajta, ezáltal nem töredezik, repedezik a gyenge körme. Tehát elfedi a hibát, így ápoltnak tűnik a körme.

Amúgy nekem a géllakot a körmös géppel szedi le, utána kézi reszelővel egy kicsit felborzolja, mielőtt felkenné az újat, így nem vékonyodik el a körmöm.

2016. jún. 28. 12:59
De én itt kb be is fejeztem, szép napot mindenkinek :) Legyetek szépek is fiatalok :D
204. Klarisszima (válaszként erre: 202. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 12:58
A hígító az nem aceton. Van benne más is. És jó lenne, ha értelmeznéd is, amit írtam :)
203. Klarisszima (válaszként erre: 201. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 12:57
Te azt állítottad, hogy ami alatta van, annak kell lélegezni. Ahhoz meg akár örökre is lehet műköröm, pont nem befolyásol semmit.
202. Cirmancs (válaszként erre: 200. - Klarisszima)
2016. jún. 28. 12:54
Jó acetonos hajmosást:) Felújítás volt nálunk, már attól kiszáradt a bőröm, és a hajam, hogy rengeteget dolgoztam a hígítóval.
201. Cirmancs (válaszként erre: 197. - Klarisszima)
2016. jún. 28. 12:53
Jó, akkor elismétlem még egyszer: nem a körömről beszéltem, nem állítottam hogy az lélegzik...
200. Klarisszima (válaszként erre: 194. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 12:52
Azzal nem, de hidrogén azért éri néha, festésnél, vagy ilyen-olyan vegyi anyagok. De akár moshatnád is acetonnal, baja nem lenne. A fejbőrt viszont kiszárítaná, és a hajas fejbőrön nehéz visszazsírozni, nem úgy, mint a kéz bőrén, mert ott ugye elég sima ügy.
199. Cirmancs (válaszként erre: 195. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 12:52
Én kovaföld kapszulát szoktam kúraszerűen. hajnak, körömnek, és bőrnek is nagyon jó:)
198. Klarisszima (válaszként erre: 196. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 12:51
Akkor tanulj még kicsit hozzá, mert nem megfelelő a tudásod.
197. Klarisszima (válaszként erre: 189. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 12:51
Ez így van. A bőrnek ugyanis van légzés funkciója, illetve légzőszervként működik, a sok más funkciója mellet, addig a körömnek nincs ilyen.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook