Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? fórum

Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
316. syria (válaszként erre: 309. - 2ab16d5612)
2016. júl. 12. 09:40
De jó: tudsz te rendesen is kommentelni! ;)
315. syria (válaszként erre: 306. - Michelle.r)
2016. júl. 12. 09:40

Köszönöm. Tökéletesen igaza van a manikűrös rokonodnak.


Gondolom, murilára célzol, aki már nem tag itt. Szegényt sokszor kamilláznom kell, mert gyakran ő is ki van akadva a kéréseimen. :)


15 éves koromtól 20 éven keresztül annyi mindent próbáltam ki, hogy ne olyanok legyenek a körmeim, mint a papír. Eredmény: nulla.

S akkor jött a megváltó műköröm.

Hogy nem szolidakat csináltatok, az már csak polgárpukkasztás részemről. :D

Amíg csak lakkoztam, addig is meghökkentő színeket választottam. Sokan nézték, láttam rajtuk, hogy meg vannak botránkozva. Mosolyogva megkérdeztem tőlük: ugye, milyen rondák? Hallani lehetett, amint leesik a kő a szívükről, amikor azt válaszolhatták, hogy igen. :D

314. syria (válaszként erre: 305. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 09:38
Sehogy. Ha visszaolvastál volna, akkor tudnád, mire válaszoltam. ;)
313. syria (válaszként erre: 304. - Globus)
2016. júl. 12. 09:38

Tény: műkörömnél (is) nagyon számít a technológia, a hozzáértés, a higiénia.


Nekem nem lettek érzékenyek az ujjbegyeim.

Volt idő, amikor (még a régi, épített porcelános időben), nekem is könyörgött a manikűrös, hogy tartsak 1 hónap szünetet. Nem bírtam ki, tizenpár nap után hanyatt-homlok rohantam, mert -1 mm-es körmökkel nem tudtam pl. egy tűt felvenni. Az iratokkal, klaviatúrával, egyebekkel nem volt semmi bajom.


Amikor a barátnőm (nem tegnap) megtudta, hogy már 10 éve van folyamatosan műkörmöm, elkezdett jajveszékelni, hogy hülye vagyok, meglátom, nem csak tönkremennek, hanem előbb-utóbb gombásak is lesznek. Kinek lettek gombásak az amúgy öröklötten betonerős körmei? Neki. Mert mint légi utaskísérő adott magára, folyton manikűrözött. Gondolom, elég volt egyszer megsértenie a körömágyat, s a sok ember közt ráragadt valami nem kívánatos cucc, ami gombát okozott. Alig győzte kikezelni.

2016. júl. 12. 09:28

Két kérdést meg szeretnék engedni magamnak, miután elolvastam a legutóbbi 20-25 hozzászólást.


Először is:

Miért kell azon teli szájjal röhögni, ha valaki elárulja magáról, hogy programozó matematikus?

Azután:

Vajon egy programozó matematikusnak tilos szeretni a műkörmöket?

És egy ráadás harmadik, megbocsássatok:

Aki műkörmökkel él, annak kötelező a hajfestés is?


(Zárójelben: fogalmam sincs, hogy syria valóban programozó matematikus-e, őt magát nem ismerem, csak annyira, amennyire itt megismerhető a képei, a hozzászólásai alapján. De hitelesnek ÉRZEM, azt is, amit megmutat magából, azt is, amit mond. Szimpatikus a számomra olyan szempontból, hogy nem kötöszködik, ha hozzászól valamihez.)

Hát csak ennyit szerettem volna hozzátenni.

311. gribedli*** (válaszként erre: 308. - Vacsa)
2016. júl. 12. 08:58
:D
310. gribedli*** (válaszként erre: 306. - Michelle.r)
2016. júl. 12. 08:56

Én pont ellenkezőleg vagyok vele, azért szeretem a géllakkot mert tartós és nem pattog le és nem unom meg, ha ugyanaz a szín van sokáig csak ne kelljen baszakodni a lakkozással olyan gyakran. Épp ezért olyan alapszíneket választok mindig, ami illik mindenhez, pl nekem az abszolút kedvencem a piros, és ha véletlenül nem illene a ruhámhoz, sima lakkal rá tudok lakkozni a géllakkra de ritkán fordul elő mert a ruháim közül is sok a piros vagy azzal harmonizáló, így nálam a géllakk csak a praktikussága miatt kedvelt. Az eredeti körmöm is megnő és erős (glutamint szedek évek óta, gyorsan nő tőle a haj, köröm), de ahogy Globus is írta, a géllakk/műköröm szerelmesei egy illuzióban élnek, hogy "erősebb" tőle a köröm. Egy természetesen erős körömmel sem mindig lehet ugyanazt megcsinálni mint egy műkörömmel, jóhogy valaki hozzászokik, hogy mindent a körmével csinál, és ha egyszer leszedeti, a mozdulatot mar megszokta, automatikusan is úgy csinálná a saját körmeivel, de persze ahhoz azok nem elég erősek és akkor jön a szöveg, hogy a műkörömmel bezzeg milyen erősek voltak. Ez egy illúzió.


Én is olívaolajban áztatom hetente, egyszer a guinness rekord könyvben volt egy hosszúkörmű nő, és róla írták, hogy napi fél órát olívaolajban áztatja őket, hát engem meggyőzött, hogy az a legjobb a körmöknek és körömágynak:D igaz, nem napi fél órát csinálok, hanem a heti manikűrözés keretében.

309. 2ab16d5612 (válaszként erre: 303. - Syria)
2016. júl. 12. 08:43
Tudod mit. Csodás vagy. Csodásak a körmeid. Minden csodás. Szép napot hetet hónapot évet évszázadot év ezredet. ;)
308. vacsa
2016. júl. 12. 08:39
Akkor most térjünk át a szempillákra ;)
307. 1abbb5d144 (válaszként erre: 304. - Globus)
2016. júl. 12. 08:17
Nem biztos,hogy mukoromzol fajt,hanem addig vedte valami, es most mar nem. Ha letorik a kormom tovig,akkor nekem is faj. Mas meg siman viseli,mert azt szokta meg.
306. michelle.r (válaszként erre: 304. - Globus)
2016. júl. 12. 08:17

Ezt a hírt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem kívánom ;)


Az egyik unokatesóm felesége műkörmös, ő esküszik arra, hogy ha normálisan van megcsinálva, akkor nem árt. De azt nem lehet futószalagon csinálni, és nem pár hónapos tanfolyamon tanulják. Neki évek óta visszajáró vendégei vannak, sokan jönnek máshonnan, szanaszét roncsolt körökkel, majd egy évig tart, mire újra normálissá válik. Tudom, ki csinálja syria körmeit, biztos vagyok benne, hogy profi munka - noha nem az én ízlésvilágom ;)


Az én körmeim nagyon vacakok voltak, egy millimétert nem tudott nőni. Most feláshatnám a kertet vele. Minden hétvégén leszedem a lakkot, olívaolajjal kenegetem, és beszívódó kalciumos ápolót kenek rá. Egész héten lakkozva van. Különösebben nem vitaminozom, perui kovaföldet eszem.


Már csak azért sincs se műkörmöm, sem géllakkom, mert ha bekattanok, akár kétnaponta is lecserélem a lakkomat :)

305. 328e1b30ab (válaszként erre: 301. - Syria)
2016. júl. 12. 08:14
Egy ízlésbeli kérdéshez nem tudom, hogy jön a szakmád. Bármilyen szakmával lehet valaki szakbarbár vagy bazári ízlésű.
304. globus
2016. júl. 12. 08:04

Egyetlen! alkalommal volt zselés körmöm, olyan szinten elkúrta a szerkezetét, alig vártam, hogy lenőjön újra. Felpuhult, töredezett, pfff. Kolléganőm rendszeresen viselte, pár hét szünetet javasolt a körmöse, hogy pihentesse, de nem bírta ki, mert egy iratot sem tudott megfogni, annyira érzékennyé váltak az ujjhegyei. Ajánlottnál korábban megcsináltatta. A műköröm, ha már készen van, csak szubjektíven erősíti a körmöt, valójában roncsolja, ki lehet próbálni nélküle.

Ettől függetlenül úgy vagyok vele, mint a hosszú hajjal, nagyon tetszik, szép (másokon), imádnám, ha nem hordozná a fenti tulajdonságokat.

303. syria (válaszként erre: 302. - 2ab16d5612)
2016. júl. 12. 07:54
Max. azzal, hogy leállok olyanokkal „beszélgetni”, akikből ömlik a rosszindulat. A staaaphh őket illeti.
302. 2ab16d5612 (válaszként erre: 301. - Syria)
2016. júl. 11. 18:24
Így még rontasz a helyzeteden. Pls staaaphh
301. syria (válaszként erre: 289. - Plavalaguna)
2016. júl. 11. 17:50

Pedig programozó matematikus vagyok. :) Ti pedig rosszindulatúak. :(


Pusztán véleményt nyilvánítottam, ti pedig elkezdtetek személyeskedni, fikázni. Remélem, lesz nagyobb örömötök is! :D

2016. júl. 10. 10:55

Én mindig a logikára ugrok.. amikor valakinek tele van logikai bakugrásokkal a mondandója, és rékezd, hogy logikátlan a másik. Néha komolyan elgondolkodom, hogy na, akkor beírom matematikai jelölésekkel, állítások tagadások, stb az egészet. Akkor vajh mit reagálnának ezek az emberek?

Bár már volt hogy elmentem akkor ilyen irányba, kiakadtak, hogy hogy felvágós vagyok.... pedig sose én hozom fel a témát :D


No szép napot, akinek körömmel, avval, akinek festett hajjal avval, peace emberek :) Valamiben meg kell halni...

299. ab61752c45 (válaszként erre: 298. - 2ab16d5612)
2016. júl. 10. 10:53
jól teszed,mint ezt a parttalan vitát folytatni. mindenki csinálja,ami neki tetszik.
298. 2ab16d5612 (válaszként erre: 297. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 10:49

Ebben igazad van..


Megyek is főzöm az ebédet inkább :D

297. 328e1b30ab (válaszként erre: 295. - 2ab16d5612)
2016. júl. 10. 10:42

Én csak azt nem értem, hogyan lehet ilyen heves, vérre menő vitát folytatni azon, hogy mennyire jó a kipingált műköröm és punktum.


Nem mindegy?

296. 328e1b30ab (válaszként erre: 293. - 1abbb5d144)
2016. júl. 10. 10:41
Teljesen mindegy.
295. 2ab16d5612 (válaszként erre: 287. - Syria)
2016. júl. 10. 10:31

Szövegértelmezéssel inkább neked vannak problémáid, én értem mit mondasz, csak az elvakultságtól nem látod mekkora hülyeség az amit írsz.


nekem nincs bajom a műkörömmel, mint írtam, csak nem értem az analógiát, hogy az 5 hetente hajfestés egy egészséges hajon mitől károsabb, mint az 5 hetente műköröm egy rommá tört egészségtelen körömágyon? :D

294. túrógombócka (válaszként erre: 292. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 10:03
olyan közönséges.
293. 1abbb5d144 (válaszként erre: 292. - 328e1b30ab)
2016. júl. 10. 10:01
nem igazán ragasztott műkörömről volt szó..vagy igen? Én ot ttartok, hogy épített zselé.
292. 328e1b30ab (válaszként erre: 287. - Syria)
2016. júl. 10. 09:54

Öööööö .... nem . Javaslom a vonatkozó kutatásokat.


Az esztétikumról nem is szólva, de ez is, amin annyi minden, ízlés dolga. A pingált, felragasztott műköröm, mintákkal vagy anélkül olyan ... balkáni. Mint az egyenszőkítés, mint a sminktetoválás vagy a túlméretezett dekoltázs és a könyökhajlatra akasztott, merev karral kitartott utánzat táska.

2016. júl. 10. 09:48
Géllak=géllakk
290. gribedli*** (válaszként erre: 287. - Syria)
2016. júl. 10. 09:47

Napozás előtt az ember nem reszeli le a bőrét, nem tesz magára gombaölőt stb. Hanem egy kis naptejet. Ellenben a körömágyra odafigyelve is jut akár reszelés, akár ezek a folyadékok, amikről még nem tudjuk pontosan, hogy az uv hatására mennyiben változik a szerkezetük, illetve annyit tudunk, hogy okoztak már daganatot.


Én mindenkire rábízom amúgy, én is használok géllakkot, nem mindig, az eredeti körmöm is szép, csak a géllakk pl tartósabb, viszont azt nem hiszem el, hogy ha már amúgy is puha körme van valakinek, azon "javít" a folyamatos géllakkozás. Nem így van, inkább az évek során, ha szünet nélkül csinálja, ront is, persze nem annyit mint a régi műkörmök, zselék.


Ne azt mondd, hogy géllak nélkül nem lennének körmeid, inkább hogy géllakk/műköröm nélkül nem tudnál feltűnő karmokat hordani. Mert azon van a hangsúly, a feltűnőségen, vagyis nem létszükséglet, hanem természetes állapotukban nem lenne olyan. Ha festhetnéd feltűnő színűre a hajad, gondolom azt is megtennéd, csak írod, hogy azt nem teheted, ezért a körmödön éled ki, de marhára zavar, hogy csitri lányok meg megtehetik, ezért vagy úgy kiakadva rajta.


Mondom ezt úgy, hogy én ombrét hordok, aminek a töve teljesen az én eredeti középszőke hajam és a végei vannak még egy kicsit világosítva de cseppet sem zavar másokon a színes haj.

289. plavalaguna (válaszként erre: 287. - Syria)
2016. júl. 10. 09:47

ok, matematikus.... hahaha.. te az vagy??? gondolom nem...


komolyan nem látod a bakugrást abban amit írsz??? a hajfestéstől fosol, míg az uv fénytől, ami tényleg igazoltan hajlamosít bőrrákra aattól nem?


Lehet furcsállod, de többünk kopaszon sokkal jobban ellenne mint halottan :P

288. ab61752c45 (válaszként erre: 286. - Plavalaguna)
2016. júl. 10. 09:39
én odavoltam a pirosas-vörösért,de hát ízlések és pofonok.
287. syria (válaszként erre: 279. - 2ab16d5612)
2016. júl. 10. 09:24

Nem is fogod megtalálni a logikát, mert időnként nem tudsz szöveget értelmezni és nem vagy matematikus. :)

Nem magyarázok semmit, mert úgysem vagytok képesek elfogadni; agyba-főbe kiforgatjátok a szavaimat, élükön veled.


Kihánytad magadat? Kedves egészségedre! :D


Amúgy előbb lesz rákos az agyonnapozott, agyonszoláriumozott bőr, mint az 5 hetente kb. 3 percre UV-zott körömágy.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook