Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? fórum

Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak?

2016. jún. 24. 13:17
Szerintem sokat számít, hogy valaki mennyire kiegyensúlyozott, milyen az önértékelése. Ahogy előttem már páran megjegyezték, ha belül nincs rend, akkor hiába megfelelő a külső, nem fog fiatalabbnak kinézni. Főnökasszonyom a negatív példa. Velem szinte napra egykorú. Tavaly elkapta az életközépúti pánik, elkezdett fogyókúrázni, le is ment vagy 15 kiló ahogy nézem. Ez teljesen rendben is van. De azután vágatott és festetett valami rémes, lenyalt hajat, és mivel elég kemények a vonásai, ez csak rontott rajta. Beszerzett egy csomó extra magassarkú cipőt (csámpás, nem tud benne járni), és feneket alig takaró, "cuppanós" ruhákat. Reszket a pozitív visszaigazolásokért, nem győzi mondogatni, hogy annyi a súlya mint lánykorában stb. stb.:))) Nagyon kínos. Egy éve még elhanyagolt kövér középkorú nő volt, most egy lestrapált, öreg .... Magyarán hiába változtatott a külsőségeken, mégis valahogy öregebb az összbenyomás... A kedélyállapotáról nem is beszélve.
75. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2016. jún. 24. 00:02
Igen, a kaja is nagyon számít. Ha nem dobálunk szemetet magunkba, a testünk meghálálja:)
74. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 72. - Cucicsillag)
2016. jún. 23. 23:41

Ez így van! Akkor meg kapaszkodnak. Miért? Mert valójában élni szeretne, csak nem tud, annyira NEGATÍV!


Ezzel szemben mi van, ha POZITÍV?


Még egy kifli evése is örömmel, élvezettel tölti el.


Nem azért mert kiflit eszik, hanem maga a tudatállapot, ami egzisztenciális élményt ad.


De a negatív, gyűlölködő mit ad? Semmit. Csak elvesz. És a végén ott állsz üresen, megkeseredetten. Harácsolsz minden kacatot, mert azt hiszed hogy ott van a megoldás! Pedig dehogy. Az üresség marad, mert a gyémánt fülbevaló nem ad boldogságot, csak ha megvan rá a képességed hogy örülni tudjál neki.


Szóval mi nyújt örömöt? AZ ÖRÖM!


Elég egyszerű, nem? :))

73. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 72. - Cucicsillag)
2016. jún. 23. 23:35
Sejtettem hogy tetszeni fog. Néha vannak olyan beszólásaim, hogy mindenkit kikészítek. Többek között ezért sem szeretik ha otthagyom őket. Pedig megesik. :)
72. Cucicsillag (válaszként erre: 70. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 23. 23:32

Hullahazi randi :D ez betalalt!

Sajna, sokan elik ugy az eletet, hgy "dejolennemegdogleni" aztan, amikor odakerulnek,mar kapaszkodna(na)k vissza.

Addig kell elvezni az eletet, amig megadatik,hosszu vagy rovid ? Ezt mindenki maga donti el,mikent eli meg.


Volt anno az a vicc, hgy "nem a ruha-t(eszi) az embert 😝

Sokan hiszik.

2016. jún. 23. 23:08

Ott vannak a miniszoknyás öregasszonyok, de olyan öregek belül mint az országút. Ha nem lennének azok, akkor még jól is állna rajtuk + nem vennének fel ilyen ruhát. De már a testük is leutánozta a lelkük állapotát. Úgy néznek ki mint a múmia (szegények), de azért tolják még a fiatalos stílust, tiniket megszégyenítő ruhákban. Hálistennek keveset látok ilyet, de azért akad.


Annyira alacsony szinten van, hogy a teste, a külsősége alapján méri le önmagát, és azt hiszi hogy ha fazonírozhat rajta, akkor majd minden másképp lesz. Semmi nem lesz másképp, de sikerül akkora bohócot csinálnia magából, hogy mindenkit megnevettet az utcán.

70. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 68. - Cucicsillag)
2016. jún. 23. 23:01

Erről van szó! Ha én nem érzem magam fiatalnak (néha megesik) akkor nem is festek úgy "kint" sem! Tehetek magamra lócitrom pakolást is, akármit...


Míg ha belül fiatal vagyok és semmit nem kenek az arcomra, lehet hogy sokkal szimpatikusabb leszek mások számára, sokkal jobban imponál, sokkal jobban maradnak a társaságomban, elmondanak ezt-azt (még azt is, amit nem kéne :P), stb...


Tehát hol a siker?


Önmagában a test csak egy bábú. Senki sem vonzódik pusztán egy testhez, különben mindenki a hullaházban randevúzna! :)

69. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2016. jún. 23. 22:57
Ezt megmondták hogy alapjaiban ott a gén, de valójában a szokásokat örökítjük tovább és ez hajlamosít erre-arra...
68. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Anonymous)
2016. jún. 23. 22:50

Aki belul nem "orokifju" az csinal(tat)hat magaval akarmit, mas csapodik le :)

Mai nap : 7 evvel neztek fiatalabbnak a tenyleges koromnal :)

Ez nekem igy yo ;)


Ami sztem szamit: genetika,sport, mentalitas :)

2016. jún. 23. 22:43

Hiszel még a mesékben?

Ami mindenre jó, az semmire sem való.

2016. jún. 23. 22:37
Az én trükköm: hajfestés, smink és jó genetika (o.-)
65. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 23. 20:21

Csak érdekességnek teszem ide:

[link]

A sejt és az egész szervezet jellemzőinek kialakításában és fenntartásában tehát nagyobb szerepe van a környezet által kialakított génaktivitás-változásoknak, mint azt korábban gondoltuk.


[link]

Régóta tartja magát az a biztosan hitt meggyőződés, hogy egészségi állapotunkat és sorsunkat messzemenően a génjeink határozzák meg. Egy új kutatási ág, az úgynevezett epigenetika azonban leszámol ezzel a hiedelemmel. A forradalmi felismerés úgy hangzik, hogy képesek vagyunk megváltoztatni genetikai adottságaink programját, és ezzel befolyásolni testi és lelki egészségünket.

64. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 23. 20:09

Nagy szerepük lehet, de nem csak a géneknek.

Én nem értek hozzá, de genetikusok is erről beszéltek.

Nem minden egypetéjű iker egyforma sokszor. Életmódjuk is meghatározó lehet. Szoktak ilyen tv műsorok lenni.

Ahány eset, annyiféle.

63. Mezei Virág (válaszként erre: 60. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 23. 20:04

:)

Sikerült már ilyen tapasztalatot szereznem.

Azóta résen vagyok! :D

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 61. - Mezei Virág)
2016. jún. 23. 20:04

Bizony a géneknek nagy szerepük van a kinézetünkben.

Erre példák a szétválasztott egypetéjű ikrek. Néztem egy műsort, hogy függetlenül attól mit ettek, milyen családi körülmények között éltek, alkatilag kiköpött egyformák voltak húszon és 70 évesen is.

61. Mezei Virág (válaszként erre: 58. - Klarisszima)
2016. jún. 23. 19:59

:)

Amit írtál, egyébként - igazad van teljesen.


Én meg 'csaltam"...

Nagyon érdekes riportok szoktak lenni esténként egy rádió műsorban és egy genetikus elmagyarázott sok hasznos dolgot a génekről. Sok dolgon tudunk változtatni. Ez tetszik nekem. :)

60. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Mezei Virág)
2016. jún. 23. 19:58

Így van! A mozgás fiatalít. Próbáld ki hogy fél évig nem mozogsz. Mindened fájni fog, meg sem tudsz mozdulni!


Aztán kezdj el futni vagy tornázni. Egyik napról a másikra olajozottabban érzed magad.


De más a helyzet a túlzásba vitt mozgással! Ott már komoly stressz tényezők vannak, ami ugye az ellenkező hatást fejti ki. Tönkre vágja a tested.

2016. jún. 23. 19:56

Belül vagy kívül?


A stressz, a kevés alvás, az egészségtelen táplálkozás és a szenvedélybetegségek bizonyítottan öregítik a testet.


És a lélekkel mi van? A lélek akkor fiatalodik, ha a szellem táplálja, azaz törődnek vele!


Én például szeretnék olyan fiatal lenni, mint ők belül! Gyönyörűek!


[link]


[link]


[link]

58. Klarisszima (válaszként erre: 57. - Mezei Virág)
2016. jún. 23. 19:37
Ok. akkor nem.
57. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Klarisszima)
2016. jún. 23. 19:21

"Egyébként meg örökölj jó géneket, ennyi a titka."


Ez nem igaz!


Volt, amikor nem figyeltem többek közt az étkezésemre sem - mindenféle gondjaim voltak. Teljesen megváltozott a kinézetem.

Megváltoztattam az életmódomat, mozogtam, figyeltem az étkezésre, vitaminokat, ásványi anyagokat szedtem és kisimult, megfiatalodott a bőröm, elmúltak a nyavalyáim.

Már nem vagyok mai csibe :)

Szóval a gének azért nem minden.

2016. jún. 23. 19:14
Ezt a sablonos baromságot. :D Kapásból tudnám legalább a felét cáfolni, de annyira semmi értelme. Egyébként meg örökölj jó géneket, ennyi a titka.
55. 826302286d (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2016. jún. 23. 19:07
Köszönöm a tanácsaidat,már olvaslak egy ideje és eddig mindent megfogadtam amit írtál.De én lusta és fáradt vagyok a sporthoz.Viszont naponta sétálok nem keveset.
54. Mezei Virág (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2016. jún. 23. 19:05

Nem feltétlen a sport jó csak, elég a mozgás szerintem.

Séta, túra is megfelel, ha rendszeres.


Ha fiatalosak akarunk lenni, nem mindegy mit eszünk. :)

53. gribedli*** (válaszként erre: 50. - 826302286d)
2016. jún. 23. 18:41
Ja, pl írod, hogy híznod kellene, erre is jó a sport, hogy erősíts!:)))
52. gribedli*** (válaszként erre: 50. - 826302286d)
2016. jún. 23. 18:39

De a sport nemcsak arról szól, hogy valaki dolgozza le a felesleges zsírt magáról, illetve nem is mindenkin van. Soha nem volt rajtam felesleg, én is 48 kg vagyok, ha csak azoknak lenne szüksége a tudatos mozgásra, akiken zsír van, akkor elvileg én is kipipálhatnám, de ennél sokkal több jelentősége van, egyáltalán, nemcsak arra való, hogy valaki fogyjon, hanem sok más funkciót tölt be.


Amúgy általánosságban beszéltem, mert ne csak az esztétikai részét nézzük.

Teszem azt, van, akinek stresszoldó is, hiszen ha azt vesszük, mindenki a stresszről beszél, nos, a sport stresszoldásra is milyen jó, de még sorolhatnánk, mennyi mindenre jó: aki mértékletesen de rendszeresen sportol, annál kevesebb szabadgyök képződik a szervezetben, mint annál, aki nem sportol, a szabadgyökök pedig az öregedéssel is kapcsolatba hozhatók, a túl sok kardió pedig öregít mert fokozza a szabadgyökképződést= oxidatív stressz

2016. jún. 23. 17:49

:(


"Ez a technikai felhasználó azért jött létre, hogy azok a cikkek is megjelenhessenek, amelyekkel kapcsolatban a szerző nem szeretné vállalni a nevét."


Én sem írnám oda a nevem, még a nickemet sem...

50. 826302286d (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2016. jún. 23. 17:23
Nem ,az egészség nem lényegtelen .Egészséges vagyok,csak nem sportolok .Mert csak !!,és ezzel nem szállok vitába senkivel sem.Nem sportolok ,nem fogok sportolni ,nem is tervezem .Nekem híznom kellene ,mert a pajzsmirigyem úgy döntött ,hogy szabotál engem.:(Ezt a kevés zsírt ami rajtam van majd hülye leszek "leedzeni".
2016. jún. 23. 17:11

Ehhez a cikkhez, nem tudok gratulálni, olyan nesze semmi, fogd meg jól a tartalma.

Pedig, akár lehetett volna jó is a témája alapján, egy-egy témát lehetett volna tovább boncolgatni.


Haj: Nem mindenkinek áll jól a természetes szín. Inkább a lényege, az ápoltság, és a fazon. Egy jól eltalált fazon, akár 10 évet is fiatalíthat látszatra.


Arc: Nem vennék rá mérget, hogy az UV szűrőkrém megelőzi a melanómát.

Az arcunkat óvhatjuk sildes sapkával, nyári kalappal.

Az arcot is inkább természetes anyagokkal ápolhatjuk. Túró, méz, tojássárgája, uborka, élesztő, joghurt bőrtípustól függően.

Egy ötlet. lehet venni Q10 kapszulát, ki kell a zselatinos burkát repeszteni és ki lehet belőle a folyékony "cuccot" szedni. Vagy natúr az arcra dekoltázsra kenhető, vagy valami általunk kotyvasztott pempőbe, esetleg a kedvenc krémünkbe.


Kéz: Mit jelent számodra a stílus? Mindenkihez más illik. Egyénenként is, alkalmanként másképpen lehet manikűröztetni, más és más színű lakkot lehet használni.

A kezet körmöket lehet langyos olíva olajban áztatni, jót tesz mindkettőnek.


Láb: Az kimaradt, pedig mennyire fontos, főleg így nyáron. Le lehetett volna írni, hogyan lehet megszüntetni a bőrkeményedést, hogy bizony fontos a lábköröm ápolása is. sötöbösötöbö


Fogak: Évente szűretni, naponta mossa, lehetőleg kevés szénsavas cukros mutymutyot iszik, ennyi. Ha valaki vakítóan szereti, fehérítteti.

A fogpótlás meg, sajnos pénztárca függő is, evidens lenne, de nem mindenkinek fér bele a keretébe.

Test: Mozgás, mint ahogy írtad, masszázs, táplálkozás és 1001 dolog.


Étkezés: Egy könyvnyit lehetne róla írni.


Stresszkezelés: Na,aki erre megtudja mondani a tutit, az nálam felér egy Nobel-díjjal.


Öltözködés: Ha mindenki habitusához, alakjához öltözködik, akkor nincs gáz. De sosem volt így, nincs és nem is lesz így. Persze ebben a pontban lehetett volna beszélni milyen alakhoz, milyen fazon az ideálisabb, nyáron milyen anyagból kellemesebb a viselet.

48. gribedli*** (válaszként erre: 42. - 826302286d)
2016. jún. 23. 16:12
Akik sportolnak rendszeresen, azokat sok olyan betegség elkerül, amiket ma a nők szinte természetesnek vesznek egy bizonyos kor után. Pl lecsökkenti az endometriózis és a petefészekrák, a mellrák, cukorbetegség esélyét is. Ha másért nem, legalább ezért is jó sportolni. Mert ugye mindig kész a kifogás, hogy a külső nem fontos meg az öregedés úgyis utolér, de az egészség is ennyire lényegtelen?
2016. jún. 23. 16:04

Egyébként azért mindenkinek a saját hajszíne áll jól (és őszülés esetén is ezt a színt a legjobb visszafesteni), mert ez az egész pigmentfüggő vagyis mindenünk olyan, pl akinek sötét a haja és mediterrán típus, annak nagy valószínűséggel az ínye, szemfehérjéje, szem alatti karikài, szem körüli pigmentáltsága is sötétebb vagyis mindene, a szemöldöke színe, szempillája, mindene ahhoz a hajhoz passzol.


A szőke öregíti. Mert festheti szőkére a szemöldökét meg korrektorral világosíthatja a szem környékét, akkor is a szemfehérje meg fogja hazudtolni. Feketével, barnával meg fiatalosabban fog kinézni.


Ugyanez szőkéknél, őket a sötét színek öregítik mert a szemüknek nincs az a mély színe (inkább világos szeműek) és a fehér bőr is sápadtnak hat, ezért nekik is legjobb választás az eredeti hajszínük, mert az passzol jobban a bőrükhöz.


Jó, persze, egy szőkének is jól áll a smokey eye smink, mélyebb tekintetet kölcsönöz, de ugye ez is csak azért, mert sötétíteni könnyebb. Fordítva már nem így megy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook