Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? fórum

Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan nézzünk ki fiatalabbnak?

166. Arón1 (válaszként erre: 163. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 09:53
Egyebkent ertem mire gondolsz. A prostis stilus tenyleg igenytelen
165. 1abbb5d144 (válaszként erre: 161. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 09:52
miaaz?? :) de amúgy ez is nem emberfüggő, kinek mi válik be?
164. Arón1 (válaszként erre: 161. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 09:50
Az igenyes munkan azt veszed eszre, hogy szep, jo az osszkep. Ha latod, hogy mu, az mar nem szep
2016. jún. 28. 09:50
Nemrég volt egy érdekes (és tanulságos) beszélgetés a férjemmel és pár barátjával. megkérdeztem, hogy mi az oka, hogy sokkal nagoybb sikert aratok farmernadrágban, fehér pólóban és a piros vászon tornacipőmben, mint extra elegánsan felöltözve. A válasz: mert ez diáklányos, és ez a fiatal korukra emlékezteti a férfiakat. Senkinek nem tetszett a műköröm, a sok smink, a feltűnő hajszín és a belőtt haj, cuppanós ruhák.
162. 2ab16d5612 (válaszként erre: 155. - Arón1)
2016. jún. 28. 09:41
Ez nem támadás. Csak a gerenda kilóg a szeméből.
161. Cirmancs (válaszként erre: 160. - Arón1)
2016. jún. 28. 09:41
Észreveszem ha mű:) Szakmai ártalom. A francia manikűrt nem tartom szépnek, jellegtelen. Ugyanúgy a műszempillán is észre lehet venni, ha nem valódi, egyszerűen a legtöbb nőnek nincs olyan gyönyörű, mint amiket most csinálnak. Bár múltkor megviccelt egy speciális szempillaspirál, szó szerint hihetetlen, nem ragacsos, hosszú pillákat lehet vele csinálni.
160. Arón1 (válaszként erre: 156. - Cirmancs)
2016. jún. 28. 09:31
A francia nagyon igenyesnek szamit, na nem hosszu kocka, hanem a rovid, vekony feher csikkal. Nekem a rovid puderszinu korom a kedvencem, most is olyan. Mukormot is csinalnak gyonyorueket, eszre sem veszed, hogy mu. A muszempilla ugyanez. Amelyiken eszreveszed, hogy mu, az nem igenyes munka
159. Cirmancs (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 09:28
Igazad van, az csak kifogás, hogy erősíti a körmöt. Persze, amíg rajta van, addig annak tűnik, de valójában egyre vékonyabb lesz, a csináld magad módi miatt meg egyre több a gombás köröm. Évekig dolgoztam műkörmösként, tudom mit beszélek:)Amikor elkezdtem, a férjem rögtön azt kérdezte, hogy "de te ugye nem fogsz ilyet hordani?!"
158. Klarisszima (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 09:27
A köröm az elhalt keratin réteg, nem kell neki oxigén. A köröm a reszeléstől lesz vékonyabb, ha bármilyen anyag van rajta, akkor viszont meg van kímélve a környezeti ártalmaktól, vegyszerektől. A köröm nem a géllakk miatt törik, hanem azért, mert alapból száraz, és kívülről a rárakott anyag miatt nem jutnak be a zsírok-olajok, és a nedvesség nem tud belőle párologni.
157. 1abbb5d144 (válaszként erre: 154. - Gribedli***)
2016. jún. 28. 09:26
Nem apolva erositi,hanem egy vedobevonattal kvazi. Ami eddig a bizonyos szunetig jo megoldas.
2016. jún. 28. 09:23
A francia manikűrről annyit, hogy egy francia nő soha nem festetné úgy a körmét... Akkor már inkább az élénkebb színek, rövid, saját körmön, nekem ez a véleményem. A műköröm szerintem ízléstelen, teljesen mindegy hogy van kifestve, milyen a formája, és egészségtelen hosszú évekig hordani valamit a saját körmön, gyakorlatilag hermetikusan elzárva azt, pontosabban a köröm alatti részt a levegőtől.
155. Arón1
2016. jún. 28. 09:23
Ja ertem mar, hogy miert tamadjatok a Syria mukormet. Mert O meg kritizalta a feltuno szinu frizurakat, holott O is feltuno mukormoket csinaltat. Ok, igazatok van. Ez igy egy kisse kepmutato.
2016. jún. 28. 09:04

Ja, és bár a géllakk sokkal kíméletesebb mint más eljárások (zselés építés, porcelán), ettől függetlenül NEM erősíti a körmöt, sőt ez is gyengíti, mert alatta szintén nem kap oxigént a köröm vagyis senki se mondja, hogy nem dísznek rakja, hanem, hogy erősebb legyen a körme hiszen nem lesz tőle az. Pl van, aki 4-5 hónap után szünetet is kell, hogy tartson mert a géllakk alatt fokozottabban még jobban puhul, törhet a köröm, pl anyósom röpke egy év alatt visszatért a hagyományos manikűrre.


Sőt, a sima lakkokban is van formaldehid, ami nem hagyja lélegezni a körmöt tehát aki erősíteni szeretné a körmeit, még ilyet sem kellene használnia hanem heti 1x olívaolajos áztatás, semmi lakk, minél több oxigénhez juthasson a köröm.


Aki pedig díszként használja a lakkot, zselét, stb. egészségére, szép az, de nem kell a kifogás, hogy erősítés gyanánt, mert ez nem igaz, inkább esztétikai vonatkozása van.

2016. jún. 28. 08:55
Egyébként én is géllakkot használok, magamnak csinálom és pont mivel sokáig fent van, a klasszikus színeket részesítem előnyben, francia manikűr vagy piros, van még egy visszafogott cipria (púder szín) is, és szeretem direkt röviden hagyni. Pedig nekem a sajátom is megnő, mégis egyszerűen nem tartom higiénikusnak, praktikusnak a túl hosszú körmöket.
152. gribedli*** (válaszként erre: 149. - Polivinilklorid)
2016. jún. 28. 08:50

Szerintem is van benne nem kicsi ellentmondás.


Én sem festem, vagyis ombrem van, az eredeti hajam színe a töve de mert nem őszülök meg világos az eredeti hajam is, ezen nagyon kevésbé látszik majd az ősz is, ha lesz. Viszont megértem a sötétebb hajúakat mert ahhoz sokkal több pigmentet kell termelnie a fejbőrnek és tök normálisnak tartom, ha valaki nem akar huszonévesen fekete/fehér hajjal mászkálni. Sőt, pont az eredetileg fekete hajúaknak jobban állnak az élénk színek is, ezért cseppet sem zavar, ha egy erősebb vörössel, stb. Akarják feldobni.


Nekem is visszatetsző, hogy valaki csicsás körömmel mutogat a másikra, hogy annak miért színpompázó a haja.

151. gribedli*** (válaszként erre: 147. - 2ab16d5612)
2016. jún. 28. 08:44
:DDD
150. túrógombócka (válaszként erre: 149. - Polivinilklorid)
2016. jún. 28. 08:12
a festett haj sokaknál szükségmegoldás, h ne nézzenek ki 35 évesen 60-nak az ősz hajjal.
149. polivinilklorid (válaszként erre: 148. - Túrógombócka)
2016. jún. 28. 08:11
Ha kell neki, hát kell neki... Nekem csak az a kettős mérce nem fér a bögyömbe, hogy ellenben a festett haj "falra mászok...felesleges, időrabló, szervezet- és környezetszennyező, költséges marhaság.... attól érzi magát másnak, többnek, jobbnak, szebbnek".
2016. jún. 28. 07:43
ezt a műköröm-mániát sose értettem. szerintem borzasztóan csúnya. sokan mutogatták már nekem a magukét, meg, hogy mennyit költöttek rá, és sose értem, minek ez a rondaság valakinek a kezére.
147. 2ab16d5612 (válaszként erre: 145. - Syria)
2016. jún. 28. 07:32

1 meg tudod magadnak csinálni (én építettem magamnak itthon, igaz csak 3 hetet bírt ki aztán leszedtem) xd


A színezés is megoldható otthon sima lakkal az alap épített körömre


Ha csak funkció akkor csak egy rövid francia manikűröd lenne.

Bizonyos kor fölött már visszafogottan kellene.. :)

Bár anyám mondja mindig, hogy öreg lóra kell a díszes szerszám.

146. polivinilklorid (válaszként erre: 145. - Syria)
2016. jún. 27. 23:23
Ha csak a funkció kellene, akkor nem ilyen kilométeres, üvöltő színű, túlburjánzó mintájú körmeid lennének. Ez csak csicsa ugyanúgy, mint a hajfestés.
145. syria (válaszként erre: 134. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 27. 20:53

Szerintem egyáltalán nem mindegy.

Ha normális körmeim lennének, simán beérném manikűrrel, lakkozással. Ez triplán lenne jó:

- meg tudnám magamnak csinálni

- nem kellene ugyanazzal a festéssel lennem 5 hétig

- vagon pénzt spórolhatnék meg.

144. Cirmancs (válaszként erre: 95. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 27. 10:14

:) Azért jobb, ha nem áll be olyan lazán a tükör elé egy férfi sem nagy pocakkal... Szerintem ez nem is lazaság kérdése, hanem lustaság... és igénytelenség is. Ne érts félre: nekem pl. nem tetszenek a kigyűrt, kockahasú pasik. De az óriási sörhasat viselők sem. Egy pici (valóban pici) pocak belefér, de ismerjük a mértéket.

A korombeli (46 leszek) pasik, sőt már a 30-asok közül is sokan elképesztően igénytelenek tudnak lenni. Múlt héten is a nagy melegben a buszon, állt mellettem egy harmincas pasi. Büdös izompóló, büdös száj, mosatlan haj... És a meglepi: felnyúlt a kapaszkodóhoz, és abban a pillanatban valami döbbenetes méretű hónaljkutya ugrott elő, azt hittem meg akar támadni:( Tudom-tudom, fájdalmas a gyantázás, és szerintem is legyen azért szőr egy férfin. De ma már alap egy trimmelő beszerzése.

2016. jún. 27. 10:06
picit eltávolodtunk a témától.
142. ab61752c45 (válaszként erre: 139. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 27. 10:03
mert mit mondjak? de azt is,hogy csessze meg az...
141. polivinilklorid (válaszként erre: 121. - Syria)
2016. jún. 27. 09:27
A változatos öltözködés is kinek mi. Télen pár hónapra költöztem 5 csizmával, egy túrabakanccsal és plusz 2 pár cipővel jöttem haza. Ha tehetném, komolyabb készletem lenne, valakinek meg már ez is túlzás. Az idő ráfordítás is el§ég relatív az öltözködést illetően. Valaki vasalatlan ruhát nem húz magára, valakinek meg vasalója sincs.
140. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 125. - Cucicsillag)
2016. jún. 27. 00:22

Meg kell nézned ezt a filmet! Megvan a létjogosultsága!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

139. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 137. - Cucicsillag)
2016. jún. 27. 00:18
Legtöbbször az "Úristen", az "Atyaég", az "Atyaisten", a "Jézusom" fogalmazódik meg az emberek lelkében! De ezt a materialista sem tudatosan gondolja, hanem mintegy ösztönösen visszhangzik a lelkében! És ez a nagy rejtély hogy MIÉRT?? :))
138. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 137. - Cucicsillag)
2016. jún. 27. 00:14
Szerintem nem mondtam semmit, mert kitágult, kiélesedett minden és megblokkolt az elmém! Ilyenkor inkább rengeteg érzelem folyik át az emberen. A fej-ember nyilván többet fog agyalni!
137. Cucicsillag (válaszként erre: 132. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 26. 23:06
Es te mit mondtal?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook