Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megrövidült mèhnyak, meg vagyok ijedve! fórum

Megrövidült mèhnyak, meg vagyok ijedve! (beszélgetős fórum)


25. 388b941089 (válaszként erre: 23. - Mártácska87)
2016. jún. 24. 13:47
Ja, ha a masodikban vagy, akkor meg pláne beszedheted, hiszen ekkorra már a bèbi teljesen ki van fejlödve, a szervek, minden, a fejlödèsi rendellenessègek mindig csak az első trimeszterben alakulnak ki!
24. 388b941089 (válaszként erre: 22. - Mártácska87)
2016. jún. 24. 13:45
Nyugodtan kezdd el az augmentint is, semmi bajotok nem lesz! En curam duot es zefzilt is szedtem a 7.ès a 9.heten! Semmi a baja nem lett a kislányomnak, bîzz a dokiban!;)
2016. jún. 24. 11:49
Egy másik kérdés,második trimeszterben vagyunk,mostmár erőteljesebben csinálja a bèbi a helyet. Mennyire szabad gorcsolok,és azt is hol szabad érezni?
2016. jún. 24. 11:48
Megmondom őszintén sikerült egy jó dokihoz bekerüljön,hétfőn megyek hozzá. A Kliont igen,az Augmentint nem kezdem el addig.
21. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Mártácska87)
2016. jún. 23. 16:53
Nem kell tölük fèlni. Az orvos tudja mit szabad. Ezeket pedig szabad.
20. zsanci79 (válaszként erre: 18. - 41b7982b83)
2016. jún. 23. 15:05

Hah, ha én nem bíráltam volna felül a gyerekem orvosát, és nem viszem el egy másik kórházba, nem biztos, hogy túléli....

És igenis az orvosok nem mindenhatóak, én nem szeretnék, és nem is fogok kiszolgáltatva lenni egynek sem.

Én pl. azért javasoltam, hogy valóban keressen másik orvost, majd vizsgálják ki. Mert amire itt te hivatkozol, pont az nem történt meg. Történetesen a vizsgálat!

De szedjen be 2 (!!!) különböző antibiotikumot egyszerre. Én olyat még nem hallottam, hogy egyszerre 2 különböző antibiotikumot kellene beszedni valamire.... pláne nem egy panaszmentes hüvelyi folyásra, szemrevételezéssel megállapítva. Nekem ez nem valami alaposságról tesz tanúbizonyságot. Adjunk neki antibiotikumot, oszt jónapot!


De hát nem vagyunk egyformák, nyilván egy fórumban pro és kontra vélemények is vannak, majd a fórum indító eldönti. És pont.

19. 937a2a883a (válaszként erre: 18. - 41b7982b83)
2016. jún. 23. 14:57
Én egy szóval se írtam, hogy ne szedje. Ha visszaolvasol pont azt írtam, hogy a nőgyógyász okkal írta fel a terhesség alatt és szedje/használja. Én nem az ő esetére értettem, hanem arra, amikor valamelyik orvos minden kis hülyeségre antibiotikumot ad. Nem kell ahhoz orvosnak lennem amúgy, hogy legyen tapasztalatom az antibiotikummal. Illetve mint írtam, az én környezetemben nem írogatnak fel csak úgy a dokik. Van köztük minden féle fajta.
18. 41b7982b83 (válaszként erre: 17. - 937a2a883a)
2016. jún. 23. 14:05

Attól függ mennyire képzett és milyen évjáratú orvos. :) Az ilyen dolgokat hagyjuk a szakemberekre, nem a mi hatáskörünk az, hogy a doktor döntését felülbíráljuk, okkal adta neki a gyógyszert, nem poénból.

Meg nem csak lázas állapotokra való antibiotikum.

Nem csak megfázásra használják. Megelőzésre, és enyhe dolgok időben gyorsan kikezelésére.

Terhességbe amúgy is a vizsgálatok arra valóak, ha valami van, azt észre vegyék és rendezzék.

Majd ha szülész-nőgyógyászok leszünk egy másik életben, megvitathatjuk miért ne, vagy miért kell neki ebben az esetben.

17. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - 41b7982b83)
2016. jún. 23. 11:06
Én nem vagyok sem gyógyszer ellenes, sem pedig mellette, de az állandó antibiotikum szerintem csak legyengíti a szervezetet. Nálam az az utolsó, amit beveszek és a végén még több bogyót kell szednem, mire helyrejövök tőle. Nálam legalábbis ez szokott lenni. Az alap betegségre használ, de elég sok kárt is okoz a szervezetben. Felénk még az orvosok is ellenzik, hogy egy kis lázra vagy megfázásra kapásból antibiotikum menjen.
16. 41b7982b83 (válaszként erre: 13. - Mártácska87)
2016. jún. 23. 10:30

Majd elmúlik a gyógyszer ellenesség, ha megszületik a gyereked, és gyakran lesz beteg, nem kell félni a gyógyszerektől.

Az amoxicillinnel szokás "átmosni" a szervezetet, akkor is, ha nem tisztázott, hogy baci vagy vírus okoz pl egy megfázást.

Példa okáért, ha vírusos megbetegedés van, könnyen felül fertőzödhet bakteriálisan is.

Én minden alkalommal ha beteg vagyok, ha a gyereknek van lázas állapota, antibiotikumot használok.

Meg az augmentin sok mindenre jó, én a helyedbe beszedném, én is ezt tettem, huzamosabb ideig is szednem kellett, semmi bajt nem okozott.

A kezeletlen fertőzések jelentik a nagy bajt, nem pedig a gyógyszeres kezelés.

De mindegy nem szállok bele a vitába, mindenki saját maga kitapasztalja, hogy mi a jó saját magának.

15. zsanci79 (válaszként erre: 12. - 41b7982b83)
2016. jún. 22. 11:17

Hát szerintem meg 2 db antibiotikumot is felírni egy kismamának úgy, hogy konkrét panasza nincs, (bővebb folyás van terhesség alatt alapban) enyhén szólva is felelőtlenség szerintem.

Az augmentin meg egy lórúgás antibiotikum amúgy is, és ha már a női bajokra adják, akkor ez inkább húgyúti fertőzésre való. Hány mg-os?

Nem, nem vagyok orvos, saját tapasztalatból mondom.

Ha már úgyis orvost váltasz, én akkor a helyedben kérnék egy tenyésztést, mielőtt ekkora adag antibiotikumot csak úgy bevennék.

Én személy szerint nagyon óckodok az antibiotikumoktól, mert nálam olyan szintű hüvelygombát csináltak, hogy győztem kikezelni magam!

Szóval te tudod, de ha nem vagy megelégedve a dokiddal, akkor fordulj másikhoz, és aszerint cselekedj. Mármint ezeket a tanácsokat a fórumindítónak mondtam természetesen :)

14. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Mártácska87)
2016. jún. 22. 10:16
Ne félj ezektől, nem lesz baja a babának. :) Amúgy nem kell ahhoz semmi extra, hogy elkapj valamit. Lehet már lappangott és a terhesség előhozta. Nekem is írt fel antibiotikumos hüvelykrémet már akkor, amikor vett le váladék mintát tenyésztésre (nem minden orvos vesz le, pedig ajánlott 1-2 alkalommal a 9 hónap alatt). Sok volt a folyásom, de amúgy minden eredményem negatív lett a végén. Viszont a doki mondta, hogy baj nem lesz belőle és inkább kenjem magam, mint várjunk az eredményig és elszaporodjon nagyon, ha van valami. Amúgy nekem tényleg rengeteg a folyásom az eleje óta és sűrű. A dokim is mindig meglepődik. Ennek ellenére 2 tenyésztésem is negatív volt.
13. Mártácska87 (válaszként erre: 12. - 41b7982b83)
2016. jún. 22. 10:16
Elég gyógyszer ellenes vagyok, de ha nem árt többet,mint használ akkor természetesen beszedem.
12. 41b7982b83 (válaszként erre: 9. - Mártácska87)
2016. jún. 22. 10:14

Egy kis antibiotikum, ezt általános bakteriális dolgokra írják fel, meg a másik az gombás fertőzések esetén kell. Inkább használd fel, mert ha van 1 kis fertőzés az többet árt. Én is szedtem gyógyszert terhesség alatt, nem is 1x, semmi de semmi gond nem volt belőle.

Előfordul, hogy feljut valami baci, nekem is volt még hólyaghurutom is terhesség alatt, de ki lett kezelve, sajnos ilyenkor könnyebben feljuthatnak kórokozók, de időben észre véve gyorsan el lehet őket tüntetni. :)

11. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - 41b7982b83)
2016. jún. 22. 10:10
Így van, nem garancia a rosszra. Ha a nagy átlagot nézzük, akkor a kismamák többségénél az ég világon semmi probléma nem lett a megrövidült méhnyakból vagy a külső méhszáj nyílásából. A lényeg a nem megerőltetés. :)
2016. jún. 22. 10:08

[link]


Itt talán érthetőbben le van írva szerintem, mert ezt sok orvos elfelejti elmagyarázni pár szóban és akkor nem érti az ember, mi a fene történik és feleslegesen aggódja szét magát a kismama. De ez a bizonyos cervix index ezt jelenti. :)

9. Mártácska87 (válaszként erre: 8. - 41b7982b83)
2016. jún. 22. 10:06
Magnesi Citrici írt most fel. Illetve azt mondja van folyásom,amit azért nem értek,mert mióta kiderült,hogy kismami vagyok,mi azóta nem voltunk együtt a párommal.Sehol nem vtam wc-n a sajátunkon kívül, nem vtam élményfürdőben. Semmi.. Erre Klion d, illetve Augmentint írt fel. Ezektől is félek :(
2016. jún. 22. 10:02

Szedj Magne B6-ot, ez görcsoldó és ne emelgess 1-2 kilónál nehezebb dolgokat. Meg persze pihengess többet vízszintesbe és nem lesz semmi gond.

Egyébként a végéig lehet megtartod a C2000-es értéket. Nekem az utolsó napon, 2 nap vajúdás alatt, lett 1000-es érték és még így is kézzel tágított az egyik őrült orvos, azóta is átkozom a nevét.

Meg a másik, hogy attól mert a vastagsága kicsit kevesebb, az nem jelenti azt, hogy tágulsz is.

Mutatok egy táblázatot, hogyan értik.

Először vajúdás alatt megrövidül 1000-es értékig, majd mikor elvékonyodott de nagyon, akkor kezd tágulni középen.

Mert van külső, középső, és belső része.


A méhszáj tágasságát jellemző mutatók


Cervicalis index (röviden CI): A szülész tapintással állapítja meg a CI értékét, amelyet négy számjegy jellemez.

- Az első számjegy a méhnyak hüvelyben elhelyezkedő részének a hossza,

- A második a külső méhszáj tágassága,

- A harmadik a méhcsatorna tágassága,

- A negyedik a belső méhszáj tágassága, mindegyik érték centiméterben mérve.

Tehát például CI=3000 jelentése: 3 centiméteres méhnyak és zárt méhszáj. CI=2000: 2 centiméterre megrövidült méhnyak, zárt méhszáj. CI=3100: 3 centiméteres méhnyak, 1 centire nyitott külső méhszáj, CI=2110: 2 centis méhnyak, 1 centire nyitott külső méhszáj, 1 centiméter tágasságú nyakcsatorna.


Ezek szerint neked rövidebb, DE ZÁRT!

Ezért mondom, ne parázz, válassz másik orvost, és kicsit többet pihenj, magnézium, és ne emelj semmit. Biztos, ami biztos. :)

2016. jún. 22. 10:01
Köszönöm szépen. Olvastam,hogy nem tesz jót a biciklizés, autóban hosszabb távú utazás.Van még amire figyelnem kell, vagy el kell hagynom?
6. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Mártácska87)
2016. jún. 22. 09:56

Hát ez megesik, sajnos. Nekem alapból elégtelen a méhnyakam, nem is eshetek teherbe, mert rossz vége lenne. Az első szülésem után úgy maradt, sokaknál van hasonló, hogy a többedik szülésnél már gyengébb a méhszáj, méhnyak, és korábban kezd el kinyílni, de ilyen első terhességbe is előfordul, ahogy az is, amikor az istennek se akar tágulni 1 centit se.

Attól független nem jelent nagy gondot, ezt folyamatosan ellenőriztetni kell.

Ha nem változik, akkor nincs gond, max a vége felé könnyebben fogsz tágulni, és gyorsabban szülhetsz. :)

Ne aggódj rá, az új dokinál mondd ezt, hogy figyeljenek oda, hogy mennyire változik a cervix érték és ha gond van, akkor fekvés, pihenés, magnézium kúra, de van már erre más megoldás is, szóval ne félj, attól, hogy túl korán születne meg. Viszont könnyebb szülésed még lehet. :)

Egy rokonomnak, első babájánál már 25. hétben elkezdett nyílni a méhszáj, befektették, hogy ne terhelje magát, a végén még túl is hordta a babáját. :)

A másik ismerősömnek is korábban vették észre, hogy félig már felpuhult alapból, mégis 2 nap eltéréssel született a lánya.

Nekem meg a vajúdáskor sem tágult se merre, azt hittem már sehogy nem szedik ki belőlem, mégis 1 héttel korábban született és a tágulás totál elmaradt, rá segítettek sajnos, ami miatt károsodott és most már nem is vállalok többet.

Szóval nem garancia semmi rosszra, nyugi. :)

5. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - Mártácska87)
2016. jún. 22. 09:49
Ha a 20. hét előtt rövidül meg a méhnyak, akkor az orvosok általában eltiltják a kismamát a szextől és több pihenést javasolnak. Az a lényeg, hogy a méhszáj(ak) zártak.
4. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Mártácska87)
2016. jún. 22. 09:47
Hányadik hétben vagy? Amúgy ijesztő tud lenni, de idézve egy szülésznő írását a neten: "A második trimeszterben a legtöbb terhes nőnél megrövidül a méhnyak, ami természetes folyamat. Sokaknál már a külső méhszáj is elkezd kinyílni a 28. hét körül. Nagyon gyakori az is, hogy a második gyermeküket váró kismamák már 2000-es értékkel indítják a terhességüket."
3. Mártácska87 (válaszként erre: 2. - Vadmálna11)
2016. jún. 22. 09:46
19.
2016. jún. 22. 09:31
Hányadik hete a terhességnek?
2016. jún. 22. 09:26
Sziasztok! Tegnap voltam a dokimnàl, aki az arcomba vágta hogy megrövidült a mèhnyakam. 3000 értékről 2000 lett. Hiába kerdezgettem kétségbeesetten nem.kaptam válaszokat. Ezzel egyidejűleg orvost is váltunk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook