Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szolgalmi út mellett lakunk. Köteles vagyok a belső szomszédhoz bejárókat is eltűrni? fórum

Szolgalmi út mellett lakunk. Köteles vagyok a belső szomszédhoz bejárókat is eltűrni? (tudásbázis kérdés)


18. Krilion (válaszként erre: 17. - Furge47)
2016. jún. 21. 16:13
Ha máshol össze van kötve közúttal, akkor nem kell szolgalmi utat csinálni, viszont, ha nincs összekötve, akkor köteles vagy engedni az átjárást. A kérdés itt az volt tulajdonképpen, hogy kit vagy köteles átengedni.
2016. jún. 21. 14:39
Szerintem ha a sajåt fõldje akkor nem kõteles szorgalmi utat hagyni. Fõleg ha måsutt is be lehet menni a szomszėdhoz. Az mås ha az ember megengedi,hogy gyalog vagy a mezõgazdasågi gėp åtmenjen. Ėn azėrt azt nem engedem,hogy gėpkocsival bejõjjenek. Sajnos azt a terūletet nem lehet hasznålni. Skszor az õnkormaånyzatnak kellene kitisztitani az utat a bokroktol de ö nem csinálja.
2016. jún. 19. 22:35
Illetve: " A szolgalom gyakorlása nem vezethet mások, különösen a szolgalommal terhelt dolog használója jogainak szükségtelen sérelméhez." - ez alapján ő feljelenthet téged, ha korlátozod az ő jogait abban, hogy bármikor látogatót fogadjon, de ezen az alapon te is feljelentheted, hogy te nem tudod használni a területet, mert ők veszélyeztetik a gyerekeidet...aztán majd a bíró eldönti, hogy kinek van igaza.
2016. jún. 19. 22:29
Azért nem annyira egyértelmű az, hogy köteles eltűrni a tulajdonos mindenkit: "Ha valamely föld nincs összekötve megfelelő közúttal, a szomszédok kötelesek tűrni, hogy az ingatlan mindenkori birtokosa földjeiken átjárjon." - tehát a birtokost köteles átengedni.
14. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2016. jún. 19. 22:29
Ha szolgalmi út mellett laksz, akkor a telkedet, ha jól értem, nem szeli ketté az út. Tehát nyugodtan építs kerítést az út szélénél. Ez meg fogja akadályozni a gyerekeket is abban, hogy az úton közlekedők elé fussanak, biztonságosabb lesz. Aki azt az utat használja, számára olyan, mint bármely közút, tehát a lakott területen megengedett 50km/h sebességgel mehet, ha földút, akkor nyilván kevesebbel, de mivel nem lakó/pihenő övezet ezért nem 20km/h sebességgel fog haladni. Ha szeretnéd, hogy a sebesség kisebb legyen, hatóságilag kérd a sebességet korlátozó tábla kihelyezését.
2016. jún. 19. 22:26
Ptk. 33. fejezet
2016. jún. 19. 22:25
Tehát akkor az a ti tulajdonotok, vagy csak mellette laktok?
11. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2016. jún. 19. 21:12
Szolgalmi út - igen!
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2016. jún. 19. 20:48

Igen.


Érdekes lenne, ha nem.

Ott állnál, és szelektálnál, hogy kit engedsz, és kit nem?

9. simple (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2016. jún. 19. 20:02
Szolgalmi út az, és igen, köteles vagy.
2016. jún. 19. 19:45

Igen!

Furcsa is lenne, ha a szomszéd anyósát nem engednég be!!!

Viszont kerítést építhetsz a bejáró feléd eső oldalára!

7. spann (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2016. jún. 19. 19:44
Keresd meg azt a jogszabályt.
6. emagdi (válaszként erre: 4. - Ymanie)
2016. jún. 19. 19:28

nem vagyok jogász, de azért nagy téttel fogadnék, hogy a célforgalmat át kell engedned (tehát aki a szomszédodhoz jön-megy).


érjétek el az önkormányzatnál, hogy legyen 30km/h-s övezet, és rakjanak ki néhány fekvőrendőrt.

2016. jún. 19. 19:27

szoLgalmi - így írják


egyébként igen :(

2016. jún. 19. 19:25
Jogszabály szerint csak az érintett telek használóját vagyok köteles tűrni.
2016. jún. 19. 19:23
igen.
2016. jún. 19. 19:21
A legnagyobb probléma az,hogy nem tudnak rendesen közlekedni. Száguldoznak,pedig elég sok a gyerek.Attól félünk hogy egyszer elütik valamelyikét. Hiába szólok nekik.
2016. jún. 19. 19:18
Szorgalmi út mellett lakunk.Köteles vagyok a belső szomszédhoz bejárókat is eltűrni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook