Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pajzsmirigy alul működéssel küzdöm, érdekelnének a tapasztalataitok, mikor derült ki, mikorra sikerült beállítani, egészséges lett-e a baba? fórum

Pajzsmirigy alul működéssel küzdöm, érdekelnének a tapasztalataitok, mikor derült ki, mikorra sikerült beállítani, egészséges lett-e a baba? (beszélgetős fórum)


2016. jún. 21. 22:16

Első gyerek után borult meg a pm-em, (98-as TSHval). Ez után 4 évvel terveztük a tesót, a gyógyszer mellett az elejétől fogva szépen beállt a tsh-m. A tesón elkezdtünk "gondolkodni" tavaly augusztusban, és ez annyira jól sikerült, hogy most volt egy hónapos <3 azaz elsőre összejött, szeptemberben már pozitívat teszteltem. És teljesen egészséges.


Persze tudom, hogy másnak nem megy ilyen könnyen, és okozhat galibát, csak azért írtam le, hogy tudjátok, van ilyen is.

2016. jún. 21. 13:05
Nekem egy evbe tellett, mire beallt a babazashoz szukseges ertek (1 koruli), de nagyon magasrol indult a tsh, konkretan 23 volt elsore. Aztan lement 3ra, visszaugrott 27re, es egy ev alatt allt be a normalisra. Akkor meg is fogant a babam, aki egeszseges lett, folyamatos orvosi kontroll mellett, ill. vegig szedtem letroxot.
8. Channa* (válaszként erre: 3. - 41b7982b83)
2016. jún. 19. 20:04

Dehogy nem szedhetsz gyógyszert!

Menj el újra dokihoz!

A szívritmus zavart kezelik gondolom, nem?

Milyen ez a szívritmus zavar? A pulzusod magas? Ha igen, akkor kell szedni bétablokkolót és amellé lehet szedni a hormont! És kell is, hiszen, így egy csomó bajod lesz!

Én pont így vagyok, csak én már vérnyomáscsökkentőt szedek, ami a pulzust is csökkenti.

Keress másik dokit!

2016. jún. 19. 18:25
Nekem tavaly nyáron derült ki, hogy enyhén alulműködik a pajzsmirigyem (augusztus elején). Pont babát terveztünk. Háziorvos mondta, hogy a TSH-t le kell vinni 1 és 2-es közé. Nekem akkor 4,01 vagy mennyi volt. 1 hónapon belül lement a megfelelő mértékre (kb. szeptember elejére). November végén estem teherbe. Augusztus közepére várjuk a tesót. Eddig minden rendben. Rendszeresen ellenőrzik a TSH-mat az endokrinológián (8 hetente). Az ultrahangok rendben vannak.
2016. jún. 19. 17:49
Nekem pikk-pakk rendbetette a gyógyszer a pajzsmirigy értékemet, igaz, csak minimális eltérés volt. Fogantatással sem voltak nehézségek, gyorsan jöttek a gyerekek. A terhesség alatt gyakrabban néztük az értékeket, de nem volt probléma igazából. A gyógyszert végig szedtem, se nekem,se a babának nem lett baja.
2016. jún. 19. 17:39

Nekem 2 gyerkőcöm van, mindkettő elsőre sikerült.

Az alul működés már jóval utánuk jött nálam. Szedem a gyógyszert, most már lassan 8 éve. Azóta 3 havonta járok vérvételre, folyamatosan állítja nekem a doki, hol kevesebbet hol többet kell szednem.

Szerettünk volna mi is 3. gyerkőcöt, el is mentem a dokihoz, hogy ez jelent-e bármilyen problémát, azt mondta nem, de hiába nem sikerült. Azóta már le is mondtunk róla.

2016. jún. 19. 16:35
Nekem 3 gyerekem van. Amikor a 3-kal vérvételen voltam, akkor tanácsolta a dokinőm, hogy nézessem meg a pajzsmirigyemet, amit elfelejtettem megtenni, ez kb 3 éve volt. Az év elején meghülyült a havi bajom, nem múlt el, akkor tettem magamban helyre a tüneteket, sok minden rám illett. Így elmentem endokrinológushoz és ápr1-je óta szedem a hormonokat. De a havi bajomra is kell bogyót szednem :(. Fogyni még nem sikerült, de már kevésbé vagyok fáradt, a hajhullásom is csökkent :) Én már nem szeretnék több babát.
2016. jún. 19. 16:22

Nekem is van 1 gyerekem, elsőre sikerült. Most pedig pajzsmirigy alul működésem van, ez úgy derült ki, hogy nagyon ingadozott a súlyom, meg fázós voltam 20 fokban is, a hajam hullott, és a bőröm nagyon száraz, mindig kennem kell. A mensesem rendszertelenné vált, hol sok, hol hosszú ideig, rettentően görcsöltem napokig.

Aztán egy vérvétel derítette ki a dolgot, de én nem szedhetek rá gyógyszert, mert szívritmus zavarom van, néha nagyon gyors a pulzusom is, az alul működésre való gyógyszer pedig csak még jobban meg nyomná a szívem, az pedig nem lenne jó. Így vagyok én. Habár nekem az 1. gyerek után jó ideig nem történt semmi, nem sikerült egy újabb terhesség, végül meggondoltam magam, hogy nem erőltetem, nem vállalok egyenlőre többet és fogamzásgátlót használok, ami a többi női problémáim rendezte.

2. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Indianne)
2016. jún. 19. 15:39
Szia. Én is ilyen problémàval küzdök plussz IR. Gyógyszert szedek mindkettőre. Az endokrinologus szerint pàr hónap alatt rendeződhet attól függòen ki hogyan reagál:-) . Lombikozunk amiből még nincs csemete. Viszont van már spontán terhességből gyermekem. Sok sikert neked is:-) üdv Lívia
2016. jún. 19. 15:30
Pajzsmirigy alul működéssel küzdöm, érdekelnének a tapasztalataitok, mikor derült ki, mikorra sikerült beállítani, egészséges lett-e a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook