Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megrepedt az üvegkancsóm csőre. Hogy lehet megmenteni, hogy ne törjön le? fórum

Megrepedt az üvegkancsóm csőre. Hogy lehet megmenteni, hogy ne törjön le? (tudásbázis kérdés)


19. spann (válaszként erre: 18. - Mayalina)
2016. jún. 27. 19:20

Ha pont ilyet nem, másmilyent biztos lehet kapni.

De biztos nem csak ezt az egyet gyártották - esetleg nézz utána, hova szállítottak még, hátha van más boltban is.

18. Mayalina (válaszként erre: 17. - Spann)
2016. jún. 26. 13:09

Nem lehet több ilyet kapni...

És úgy indítottam a topicot, hogy szeretném megmenteni.

17. spann (válaszként erre: 6. - Mayalina)
2016. jún. 21. 11:57
Nyugodtan dobd ki. Az üvegdolgok sorsa az, hogy eltörnek. Vegyél egy másikat, és ezzel el lesz intézve.
16. emagdi (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2016. jún. 19. 20:12
:)))
15. Mayalina (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2016. jún. 19. 18:31

Elolvastam, és tök jókat röhögtem! :D

Köszi! :)

2016. jún. 19. 11:19
2016. jún. 19. 11:11

Vén vagyok és gyanakvó a mérgek kioldódását illetően. :D

Házilag maszatolni sem érdemes.

Üvegművestől is lehet tanácsot kérni, persze.


Addig ajánlom elolvasásra a kedvenc fórumomat. "Beszorult egyik poharam a másikba..."


Egy szó nem sok, annyi vita sincs benne! Lezárult, mert megoldódott a probléma, de sokszor elolvasom még, mert olyan aranyos. :D

12. Mayalina (válaszként erre: 11. - Syria)
2016. jún. 19. 09:38
Köszi, de az ország déli részén kell keresnem egyet. :)
11. syria (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2016. jún. 18. 15:55

Vannak szakemberek, aki foglalkoznak sérült porcelánok, kristályok javításával. Üveget még nem javíttattam, de biztosan foglalkoznak vele üvegművesek. (Nem kell restaurátor.)

Ismerek egy jó szakit közel a Keletihez.

10. kristo_f (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. jún. 18. 15:19
A pillanatragasztó a levegő nedvességére polimerizálódik , kis molekulák nagy molekulává tapadnak össze és befejeződik a kötés. Egy darab műanyag lesz belőle. Úgy gondolom, akkormár nem fog kioldódni semmi a víz vagy élelmiszer hatására
9. Mayalina (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2016. jún. 18. 14:37
Mindenképp megvárom! :)
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Mayalina)
2016. jún. 18. 14:23

A szélvédő azért más fajtájú üvegből készül. Várjuk meg a restaurátor válaszát, már küldtem neki üzenetet.

A pillanatragasztó cián-akrilátot tartalmaz, én nem használnám ebben az esetben.

7. kristo_f (válaszként erre: 1. - Mayalina)
2016. jún. 18. 14:03

Ha lehetne nem szilánkosra letörni akkor a pillanatragasztó szépen megfogja


Ellátogatsz egy üvegtechnikushoz vagy üvegcsiszolóhoz

vagy

a szélvédőjavítóhoz

Ez utóbbi kérdéses, mert a kőfelverődésnél van egy üreg amit ki lehet tölteni a megfelelő átlátszó műanyaggal és adott esetben polirozni

A szélvédős nem olcsó mulatság és erre biztos nem vállal garit, ha egyáltalán elvállalja. Max saját felelősségedre

[link]

6. Mayalina (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2016. jún. 18. 12:59

Köszi Guruljka!


Mivel a szélvédőmet így megmentette a szaki, emiatt gondolom, hogy ez is menthető.

Nem szeretném kidobni!

2016. jún. 18. 12:20
Megkérdezem egy restaurátor ismerősömet.
2016. jún. 18. 11:47
Sajnos ki kell dobni, vagy használd vázának esetleg, ha nagyon szép.
2016. jún. 18. 11:11
Nincs. Dobd ki.
2016. jún. 18. 10:50

Segítsetek légyszi!

Vettem egy üveg kancsót, de szállításkor megfeszülhetett, mert a csőre picit megrepedt. Nem pattant le belőle semmi, de nem szeretném máris kidobni, cserélni meg nem lehet, mert utolsó darab volt.

Az autók szélvédőjét is meg szokták menteni, ha kavics verődik fel rá, ezért remélem, hogy egy kancsóra is van megoldás.

2016. jún. 18. 10:48
Megrepedt az üvegkancsóm csőre. Hogy lehet megmenteni, hogy ne törjön le?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook