Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktattátok a babátokat a ciciről, amikor elapadtatok? fórum

Leszoktattátok a babátokat a ciciről, amikor elapadtatok? (tudásbázis kérdés)


19. l.luiselotte (válaszként erre: 14. - Gmelania)
2016. jún. 23. 08:39

én nem mondtam el senkinek, hogy meddig szoptattam,. ez kettőnk ügye volt a fiammal. Aki meg beleugatott, nagy ívben elhajtottam .


( anyukám előtt egy kicsit kellett sumákolni de 25 éve még inkább szoptatáspárti volt az eü )

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Gmelania)
2016. jún. 22. 10:57
A szüleid már felnevelték a saját gyerekeiket, úgyhogy jobb, ha más elfoglaltság után néznek. A te gyerekedről te döntesz.
2016. jún. 17. 20:36

rengeteg tejem volt, agitáltak a védőnők is, hogy adjam el a felesleget .

A fiam 3 éves korán tul is szopott, de ahogy oviba került, lassan leszokott. Nem az elapadás miatt, hanem az óvóda miatt hagytam abba a szoptatást, persze a 3-4 évben már nem volt annyi tejem mint eleinte, de nagyon sok volt. 6 hónapos korától dolgoztam, anyukám adta neki a sok lefejt tejet a hűtőből.Ovis korában szépen lassan leszokott.

Nem is tudom, hogy mikor apadt el a tejem, de a fiam az utolsó cseppig kihasználta.

Sokan bele akartak szólni, hogy miért szoptatom ilyen sokáig, de a fiam soha nem volt beteg, tápot bébiételt sem kapott soha.

16. andi6020 (válaszként erre: 14. - Gmelania)
2016. jún. 17. 18:39
De most akkor az igény szerinti szoptatás a kérdés, vagy a tej nélküli ciciztetés?
15. Panna.33 (válaszként erre: 14. - Gmelania)
2016. jún. 17. 18:25

Igazad van csináld azt, ami nektek jó.

Aki meg veszi a bátorságot, hogy beleszóljon, az ne lássa a bizonytalanságodat, nyilvánítsd ki határozottan, hogy nektek így jó.

2016. jún. 17. 17:57

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igen, érdekes, hogy mennyire megoszlik a vélemény. Egyik fele azt mondja, hogy már nem nagyon kéne, míg a másik fele azt javasolja, hogy szoptasson az anyuka, amíg tudja, van rá igény és az anyukának is jó.

Egyenlőre igazából nekem, nem gond, igény van rá, és ebben a párom is partner, támogat.:) Csak a szomszédban laknak a szüleim, aztán ők nem a támogató táborba tartoznak... :( Így néha elbizonytalanodok. :( Eddig is az igény szerinti szoptatás mellett döntöttem, ők még a 3 óránkéntiben neveltek minket fel a testvéreimmel... Hát akkor csinálom tovább úgy, ahogy nekünk jó. :)

13. mézgapaula (válaszként erre: 3. - Gmelania)
2016. jún. 17. 17:20

Szia! Addig nem fogsz elapadni, amíg szopik, hacsak nem valamilyen tej-elapasztó gyógyszert szedsz. Magyarán ha le szeretnéd szoktatni, előbb el kell választani, utána fog elapadni, de nem másnap, még hetek múlva is lehet valamennyi tej.


Én csak 1 hónapja, 26 hósan tudtam a kisfiamat teljesen elválasztani, addig este elalváskor és reggel is igényelte a tejcit. Úgy oldottam meg, hogy 3 napig anyukámnál voltunk, akit nagyon szeret és ő altatta és ő volt ott, amikor reggel felébredt, én el is mentem otthonról. Így meglepően könnyen sikerült, bár reggel még 2 hét múlva is kérte, mindig azt hittem, az este lesz a macerásabb.

12. vikucka (válaszként erre: 10. - Gmelania)
2016. jún. 17. 16:55
2,5 évig szoptattam a lányom, ő is cicivel aludt el. A végén nagyon sokat fent volt éjjel és egyik nap azt mondtam, hogy jó, akkor este nincs cici. 2 napig volt rosszabb, nem is sírt nagyon, aztán elfelejtette. Mondtam neki, hogy csak a kicsi babák ciciznek, a bölcsis (itt ovi) nagylányok már nem. Elfogadta és azóta az éjszakákat is átalussza.
11. b598e4912b (válaszként erre: 10. - Gmelania)
2016. jún. 17. 16:32

Elmúlt 3 éves mikor abbahagytuk! Addig igény szerint kapta. 14 hónaposan akár 5ször is egy nap!


Kapsz majd ilyen,meg olyan választ, neked kell döntened a gyermeket figyelembe véve.


Szerintem amíg van tej és igény is van rá, addig had szóljon. Ha nincs tej, nincs értelme.

10. gmelania (válaszként erre: 9. - Rinike)
2016. jún. 17. 16:02
Igen, már mondta más is hogy nem kell ennyi idősen ennyi szopi. De igényli...Képes neki állni levetköztetni, bár erről, már egy ideje próbálom leszoktatni. Mostmár csak akkor csinálja ha nyűgös vagy nagyon álmos. Nálunk más "baj" is van. Megszokta, hogy cicivel alszik el. Úgyhogy először, ezen kéne nálunk változtatni...
9. rinike (válaszként erre: 6. - Gmelania)
2016. jún. 17. 15:38
14 hónaposnak már nem kell napi 3-4 alkalommal szopiznia naponta, akkor sem, ha bőven van tej. Nekem ahogy fogyott a tej, úgy váltottam ki rendes étkezéssel a szoptatásokat. Pl. 14 hónaposan már csak reggel, és este szopizott (kb. 12-13 hónaposan hagytuk el az éjszakait), aztán kb. 16-18 hónaposan elhagytuk a reggeli szopit is, már csak egyszer szopizott, este, elalváshoz, és 24 hónaposan azt is elhagytuk. Szerintem 14 hónaposan már kellő ideig szoptattad, ha még szeretnétek, hogy tovább szopizzon, akkor is lehet csökkenteni az alkalmakat.
2016. jún. 17. 15:16
Biztos nem hagytam volna.
2016. jún. 17. 15:14
Én ahogy fogyott, úgy adtam egyre kevesebb alkalommal, és szépen lassan 8 hónapos korára teljesen áttértünk cumisüvegre. Nekem mondjuk sosem volt elég tejem, a legjobb arány a fele tápszer, fele anyatej volt.
2016. jún. 17. 14:56
Köszönöm a válaszokat. :) Egyenlőre nem apadtam el, bár tény, hogy kb annyi tejem van, hogy 3-4 alkalommal igyon egy nap, de jól már nem lakik vele. 14 hónapos a kislányom. De érzem, hogy apadok (kb 7hónapos kora óta "küzdök" hogy legyen tejem). Ezért érdekel, hogy kinél hogy alakultak a dolgok. :)
2016. jún. 17. 14:50
Ha szívja akkor tej is lesz. Miért apadt el?
2016. jún. 17. 14:50

Nem hagytam.

22 hónapos volt, amikor közös megegyezéssel abbahagytuk ezt a tevekeménységet.

2016. jún. 17. 14:49
Vagy a baba elutasította egyből a cicit? Vagy leszoktattátok a ciciről, amikor elapadtatok? Szóval sz érdekelne, hogy kinél, hogy alakult a dolog, elapadás után. :)
2016. jún. 17. 14:48
Nem.
2016. jún. 17. 14:47
Sziasztok! Az érdekelne, hogy akinek elapadt a teje, utána hagyta e úgymond komfortcicizni a babáját, ha igényelte?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook