Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Táppénzen lévő embereket ellenőrizhet otthon az orvos? fórum

Táppénzen lévő embereket ellenőrizhet otthon az orvos? (tudásbázis kérdés)


16. globus (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2017. márc. 12. 14:38
Nem tudja. Sok esetben vadászni kell a betegeket, hogy mégis, legyenek szívesek bejönni, legalább táppénzes papírért. Azt mondja, megyek, megyek, éppen most indultam! Hát, még másfél hét múlva sem ér oda :D
2017. márc. 12. 11:13

Szerintem orvos nem, de voltak erre régen a beteglátogatók.

Véleményem szerint nem ártana ha néha lenne ilyen "intézmény" mert vannak akik elmennek táppénzre közben vizsgára mennek, külföldre utaznak, hivatalos ügyeket intéznek, stb.

Valami visszatartó erő kellene azoknak akik szírreszarra elmennek betegállományba.


Mondjuk azt az orvost sem értem aki tudja, hogy külföldre utazik a páciens mégis kiírja hetekig.

14. globus (válaszként erre: 13. - Globus)
2017. márc. 12. 09:19
Pl. rövid időn belül nyolcadszor kér egynapos táppénzt azzal, hogy annyira rosszul van, nem tud bemenni dolgozni, neki azért illene otthon lenni, nem?
13. globus
2017. márc. 12. 09:17
Volt már rá példa, ha a beteg úgy viselkedik.
2017. márc. 12. 09:04

Orvos tuti nem. ( max 2 hétig voltam, gyógytornára jártam délelőtt. ha kerestek is netán, nem maszekolni voltam )

Lakcímkártyán 1 állandó, és 1 tartózkodási hely van jegyezve. Miért ne lehetne a tartózkodási helyen, ha az helyrajzi szám stb - vel rendelkezik?

Ha épp nekem napfényre van szükségem, és nem a társasházi 4 falat nézni a gyógyulásomhoz...

2016. jún. 18. 07:42
Persze.
2016. jún. 18. 04:09

van un. betegellenőr, ez szokott ellenőrizni. De szerintem már nem olyn aktivak, mint évekkel ezelőtt.

Ugy tudom, hogy megvan adva egy intervallum, amikor a beteg elmehet bevásárolni ügyeit intézni.

9. gizus58 (válaszként erre: 8. - Rinike)
2016. jún. 17. 15:25
Fekvőbeteget aTb ellenőriz,nem az orvos. Ha felmerül a csalás gyanúja, akkor a munkáltató kérheti hogy ellenőrizzék le a pacienst.
8. rinike (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. jún. 17. 14:32
Én úgy gondolom, hogy az orvos gyógyít, nem pedig táppénz-csalást ellenőriz, ezért ha ellenőriz is, azt egészségügyi okból teszi, nem táppénz miatt. Nyilván kell, hogy legyen azonban arra is valamilyen szerv, vagy hatóság, aki fellép, ha olyat észlel, hogy valaki táppénzt csal. Már én is gondolkoztam azon, hogy hogyan ellenőrzik ezt, ugyanis csodálkoznék, ha bárkinek elő lehetne írni, hogy hol gyógyuljon. Én magam már számtalanszor tapasztaltam olyat, hogy táppénzen lévő, valóban beteg ismerősöm nem a lakcímkártyáján lévő címen gyógyult, hanem pl. párja szüleinél, vagy nagymamájánál, akik ápolták, etették, segítették a gyógyulását. Olyat is tapasztaltam már, hogy valamilyen élsportot űző sportolónak eltörött valamije, ezért táppénzen volt, ugyanakkor miért kellene otthon maradnia a gyógyuláshoz pl. egy törött kézzel, mikor moziba menni, vagy akár nyaralni is tud, csak a munkáját végezni nem. A férjem egyszer régen éppen állandó jelleggel motoron dolgozott, mikor munkavégzés közben elütötte egy kispolskis nő, de szerencsére csak az egyik ujja sérült meg, viszont ettől nem tudta a motoron húzni a gázt (vagy a féket? már nem emlékszem) és üzemi baleset miatt hetekig volt táppénzen, mert más munkát nem kellett végeznie, csak a motorost, amit meg az ujja sérülése miatt nem tudott végezni. Szóval, ha valaki konkrétan tudja, hogy ki és hogyan ellenőrzi, hogy valaki nem csal-e táppénzt, megírhatná, mert tényleg érdekel.
7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Hannababa13)
2016. jún. 17. 14:12
Azt is mondhatja, hogy rossza csengő, vagy nincs csengő, vagy nem hallotta a csengőt, vagy aludt, vagy akármi bármit mondhat.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. jún. 17. 14:10

Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok neked.

A kérdésedre a válasz igen, ez igaz.

5. gizus58 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2016. jún. 17. 13:59
Igen,él még ez a jogszabály.Ha valakit fekvőbetegnek nyilvánítanak őket szokta ellenőrizni a Tb.hogy tényleg otthon vannak-e .Ritkán, de előfordul.
4. hannababa13 (válaszként erre: 2. - E8da813d29)
2016. jún. 17. 13:44
azt,hogy otthon van-e vagy elment dolgozni,pld. barackot szedni.
2016. jún. 17. 13:43

az orvosok nem mennek ellenőrizni.


viszont ha a cégnek ,vállalatnak van kifejezetten erre a célra ellenőre az kimehet. rendszerint a táppénz első három napján szoktak kimenni,vagy 2 hét után.


véleményem szerint már nincs a munkahelyeknek pénzük ellenőrökre.


ha még is ráhibázol,mondhatod,hogy itt-ott voltál,ha nem vagy fekvőbeteg.

2016. jún. 17. 13:41
És mit ellenőriz?
2016. jún. 17. 13:34
Én úgy tudom, hogy táppénzen lévő embereket ellenőrizhet otthon az orvos.Igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook