Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párom bemutat a gyerekeknek hétvégén fórum

Párom bemutat a gyerekeknek hétvégén (beszélgetős fórum)


2016. jún. 20. 08:33
Na, hogy sikerült? :)
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2016. jún. 17. 19:39
Ne vigyen túró rudit.
17. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2016. jún. 16. 22:37
Minek vigyen túró rudit? Ott is van, és merem állítani a vaníliás még finomabb is mint az itthoni.
16. kristo_f (válaszként erre: 13. - 5c54c8b1c1)
2016. jún. 16. 15:32
Majd nagykorukban bontják ki, addig érlelődik és finomabb lesz
15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - 5c54c8b1c1)
2016. jún. 16. 15:25
A barát Édesapjának ....de nem írom le, olvasd át.
14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - 5c54c8b1c1)
2016. jún. 16. 13:38
:DDDDDDDDDDD Azt nem nekik szánja. :)
13. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2016. jún. 16. 13:21
Ilyen korú gyerekeknek aszú meg körtepálinka???
12. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2016. jún. 16. 13:19
Erre apukának kellene tudnia választ adni.
11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Málna92)
2016. jún. 16. 12:06

Szia! Voltam én is a helyzetedben. A párom kislányát 9 évesen "kaptam". Emlékszem, hogy én is nagyon izgultam az első találkozás előtt! :) Pláne, hogy az első gyerek volt, akivel egyáltalán komolyabban időt töltöttem...


Szerintem nem kell ajándékot vigyél nekik. Teljesen fölösleges dolog, és nem is lenne őszinte, hiszen nem ismered őket. A nasi és édesség bőven elég. A párod tud segíteni, hogy mi az, amit nagyon szeretnek.


Nehéz tanácsot adni, hogy hogyan kezeld a helyzetet... Én csak azt tudom elmesélni, hogy én hogyan csináltam.

Igyekeztem nem mutatni, hogy izgulok. Próbáltam nagyon természetesen viselkedni vele. Bemutatkoztam neki, mondtam, hogy örülök nagyon, hogy megismerhetem, vártam már. Milyen sok jót hallottam róla. Aztán már nem beszélgettem vele többet. Emlékszem, hogy a puffon ült, és bazi nagy szemekkel mereven bámult rám... :D


Aztán a párom vele foglalkozott, én pedig melegszendót készítettem nekik. Megkérdeztem szeretne-e segíteni, vagy inkább játszana tovább apával? És ő jött, segített, és onnantól kezdve meg is eredt a nyelve is. Arra próbáltam nagyon figyelni, hogy nehogy azt érezze, hogy akkor ő most nem kap annyi figyelmet, mint addig.


Már 13 éves, nagy a leányzó, és nagyon-nagyon jóban vagyunk. Később beszélgettünk erről, és elmondta nekem, hogy ő is nagyon kíváncsi volt rám, de közben nagyon nagyon félt, hogy egy gonosz mostohát kap, aki majd elveszi tőle az apukáját.


Igazából nekem nagy a mázlim, mert tényleg egy tünemény a kislány. Ha együtt vagyunk, akkor amit én mondok, az olyan, mintha az apja mondaná. Szót fogad nekem, nagyon közvetlen, barátságos nagyon. Szerintem szeret engem. De már kamaszodik.


A Te helyzeted azért merőben más, mert fiúkról van szó. Meg amúgy is, minden gyerek más és más. :) Szerintem kár túlságosan is izgulnod. A lényeg talán az lehet, hogy legyél természetes és nagyon kedves, de ne erőltessed túl a dolgot. Ők majd szépen a maguk módján úgyis fognak szerintem közeledni feléd. Akkor azt pedig hagyni kell. És persze érezzék végig, hogy te nem változtatsz az apjukkal való viszonyán.

10. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Málna92)
2016. jún. 16. 10:40

Túró rudi a gyereknek!!:)))

Ezt ne hagyd ki a Boci csoki mellé.:))

Viszont van cserép ( jól írom?) üvegben, magyar szalaggal, magyar térképpel, körtepálinka, egy "füles pohárral". 5000.- körül van, inkább elegáns kávézókban, mi ott szoktunk ilyet.:)))

De tök jó az Aszu is, ezt csak választékbővítésként írtam.

2016. jún. 16. 10:15

Desszertbort tipikusan nőknek szoktak vinni (csak tudnám, minek).


Vigyél valami kézműves csokoládét, ne ezeket az ipari kliséket, meg egy jobb száraz vöröset az édesapjának, pl. Gere Kopárt, Dúzsi Ördökárokot, Kovács Nimród Syrah-t, stb.


Légy kedves, közvetlen, illendő, ne negédes. Nem lesz semmi baj.

2016. jún. 16. 03:30
egyetertek messzi idegen hozzaszolasaval
2016. jún. 15. 23:02

Tokaji aszú a Papának, magyar csoki a gyerekeknek.

Perfekt :)

6. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Málna92)
2016. jún. 15. 22:47
Ezek teljesen jó ötletek. Szép hétvégét kívánok nektek!:)
2016. jún. 15. 20:09

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Tipikus magyar édességekre gondoltam, Boci csoki, Szerencsi édességek. Csak, hogy valami apróságot mégis vigyek és tudom, hogy mennyire szeretik az édességet, ezt sokszor mesélte a párom.

Hobbijuk leginkább a Ipad, Iphone és minden ami azzal kapcsolatos...meglepő módon :D :)


Illetve anyukáját már véletlennek köszönhetően megismertem személyesen. Apujának szülinapi vacsijára is hivatalosak vagyunk. Gondoltam viszek egy jó magyar bort anyukájának pedig Szamos marcipán válogatást.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Málna92)
2016. jún. 15. 19:08
Vigyél csokit.
2016. jún. 15. 18:52
Kb 16 éve találkoztam a volt párom fiával. Váratlan helyzet volt. Nem tudtam róla, hogy van és úgy vele kapcsolatban semmit. Aztán az évek alatt sem kényeztettem el. De sokat beszéltünk. Szerintem az a fontos, hogy az apjulat szeresd és ott légy mikor kell. A tőbbi nem más mint felesleges udvatiaskodás. A gyerekek többsége a szeretett igényli. Az amit adni akarsz legyen saját ötlet ne mondják meg mit adj. Ismerd meg őket és utána könnyebb lesz nekik ajándékot találnod. A társad ott lesz veled. Ne izgul, mert ha túl idegeskeded nem lesz jobb.
2016. jún. 15. 18:43
van hobbijuk? mit tudsz roluk, mit csinalnak szabadidejukben?
2016. jún. 15. 18:39
15 évvel idősebb nálam a párom (aki egyébként osztrák), elvált és van két fia a házasságából 11 és 6 évesek. Eléggé izgulok a hétvége és a találkozás miatt. Szeretnék valami apróságot vinni nekik, viszont fogalmam sincs, hogy mit. Játékot semmiképp sem mert tudom, hogy van mindenük, talán túl sok is és nem tudok semmi extrát vinni nekik. Valami apróságra gondoltam így első körben. Kérlek írhatok nekem pár hasznos tippet. Illetve szívesen olvasnék pár tanácsot általánosságban is, hogy hogyan kezeljem ezt a helyzetet. Teljesen új számomra még.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook