Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » TE hogyan, miképp és mikor szoktattad le gyermeked a pelusról? (Trükkök, praktikák, szokások érdekelnének) fórum

TE hogyan, miképp és mikor szoktattad le gyermeked a pelusról? (Trükkök, praktikák, szokások érdekelnének) (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 289fab1d6b (válaszként erre: 33. - 74740b7c7c)
2010. jún. 9. 21:40
Erről beszéltem én is:)
2010. jún. 9. 20:14

Tesóm 3 éves lesz(július)!

Régebben mindent bevetettünk, de sikertelenül!!!

3 hete egyszer csak letépte magáról a pelust, azóta se nappal- se éjjel nem kell Neki.

Szóval ki kell várni az érettséget! 'Erőltetni" nem lehet, és felesleges is>:)

32. 7c79ff1565 (válaszként erre: 31. - 289fab1d6b)
2010. jún. 9. 19:53
én is rosszul fogalmaztam, mi anno próbáltuk, mondtuk neki a bilit, wc-t, akkor nem ment neki, most meg ő szólt, hogy nemkell pelus, és ő ül bilire. Eddig tartotta is magát ehhez, sőt kaka is van bilibe úgy h nem mondom, magától csinálja, meg este se pisil be.. de két napja rájött, h mégis bepisil. eddig nem tette. Ezzel most mit kezdjek? ötletek? nem akarom nagyon erőltetni, nehogy be stresszeljen, de azt se akarom, h jön az ősz (jó még csak június van), na de ha bejön a hideg, akkor se vmi jó pelust elhagyni. Ezt mondják a dokik, védőnők, meg hát amúgy akikkel eddig beszéltem erről. Inkább nyáron, mint télen.. MEg 3 lesz, és ovi.. oda meg feltétel a szobatisztaság. .. Valami tanácsok esetleg? SZívesen fogadom őket.
31. 289fab1d6b (válaszként erre: 30. - 7c79ff1565)
2010. jún. 9. 19:36
Nem hiszem, hogy egy gyereket le KELL szoktatni. Amikor a gyerek fejlődése eljut arra a szintre, saját maga fogja mondani, ha WC-re kell mennie. Nem szabad összehasonlítani más vele egykorú gyerekekkel, mert ahány gyerek, annyi egyéniség. Nekem elhiheted, felnőtt gyerekeim vannak, soha nem erőltettem a leszokást, és ennek ellenére szobatiszták lettek.:)
2010. jún. 9. 19:22
Sziasztok. Két éves múlt a fiam, és mostanság szoktatom le a pelusról. Már egy hete nagyon szépen ment, sőt, ráadásul úgy, hogy este se pisil be, de tegnap meg ma elkezdte azt, hogy bepisil. Mit csináljak, hogy ez ne forduljon elő? nem erőltettem eleinte, ő érezte h meleg, rossz a pelus, és milyen jó a kisgatyesz. De mivel már pelust nem akarok adni rá, így tutira le kell szoknia, meg hát amúgy is már ideje. Tudtok vmi ötletet, h ne pisiljen be? mit csináljak? Már rászóltam szépen, "csúnyán", de meg se halja. pisil a gatyóba, és utána ülne bilire:-( Eddig nem volt ez.
2009. márc. 30. 13:24

Nekem a nagyobbik fiam tavaly nyáron (majdnem 3 éves volt) szokott le a nappali pelusról. Soha nem erőltettem neki, nálam az volt a lényeg, mire oviba megy, szobatiszta legyen. Lassan fokozatosan szoktattuk le. Először csak a lakásban nem volt rajta pelus, aztán ha sétálni mentünk, vagy épp a játszótérre akkor nem adtam rá. Az éjszakai pelusról, nemrég szokott le, kb. 2 hónapja.

A pici fiam kettő éves lesz, és már most a vécébe kakil, és nagyon sokszor nem adok rá pelust a lakásban, és szól ha pisilnie kell. Ha így haladunk, nyárra szobatiszta lesz, 2 évesen! Azt hiszem ez azért van így, mert a nagyobbiktól látja.

2008. máj. 20. 14:32

óóóó, de régen volt,

de már megírtam itt.

27. 39b7d4550c (válaszként erre: 21. - 7934d1ac97)
2008. máj. 19. 15:33
Szerintem egy picit leszidhatod, hogy nem szabad oda pisilni ahova nem szabad, mert akkor azt hiszi szerintem , hogy az természetes hogy ő oda pisil legalábbis szerintem. Akkor honnan tudja, hogy oda nem lehet?
26. 7934d1ac97 (válaszként erre: 25. - Lufi)
2008. máj. 19. 14:53

Én azért ültetem rá, mert ha megkérdezem akkor is ha kell neki, és akkor is ha nem kell neki, mindig azt mondja hogy nem kell. :(


És ha még is elviszem, van hogy belepisil. Na ilyenkor szoktunk örülni, hogy legyen egy kis sikerélmény is. De ez nagyon ritka.

25. lufi (válaszként erre: 21. - 7934d1ac97)
2008. máj. 19. 14:38
Az én fiam is ugyanezt csinálja. Mondjuk én nem ültetem rá, csak megkérdezem van-e kedve ráülni. És ha szerencsém van akkor ráül. Magától csak akkor ül rá (nagyon ritkán), ha már elvégezte dolgát. Sose szidom le, csak mosolygok, de belül sík ideg vagyok. És persze csalódott. Sokszor arra gondolok én is, hogy jól csinálom-e, meg hogy ennyire béna anyuka vagyok. A fiam alapból akaratos gyerek, ezt nem tudom kitól örökölte de egyikőnk se ilyen.
24. lufi (válaszként erre: 20. - 39b7d4550c)
2008. máj. 19. 14:30
néha igen, általában akkor miután a padlóra pisilt.
2008. máj. 19. 14:26
ez komoly segítsetek
2008. máj. 19. 14:26

Ésik Krisztina Üzenete:Sziasztok!



A segítségeteket szeretném kérni!!! Eltűnt a kislányom 5. napja,a



rendőrségre nem tudunk számítani szeretnénk ha valaki elküldené



körlevélbe mindenkinek akinek csak tudja, hogy eltűnt Rácz Vivien


született 1993. augusztus 29 személy leírás:152 cm, átlagos

testalkatú,barna hajú és szemű fehér fogú ismertető jele

nincs!Eltünésekor sötétkék farmerben sötétbarna derékig érő kapucnis

kabátban és fehér nike sportcipőben volt.mindenkinek a fokozott

figyelmét kérem! Elérhetőségem: 70/344-71-74, 70/520-15-44 vagy hívd a

rendőrséget!MINDENFÉLE KÉPPEN KÜLDJÉTEK EL EZT KÖRLEVÉLBEN AKIHEZ CSAK

TUDJÁTOK KÖSZÖNETTEL SZÜLEI ÉS BARÁTAI! (KÉPE: INTERNETEN KERESETT

ELTŰNT SZEMÉLYEK KÖZÖTT TALÁLHATÓ CSAK ÜSD BE A NEVÉT III.KER ÓBUDA

FIGYELEM!!!AZ ORSZÁG BÁRMELY PONTJÁN FELTÜNHET!!!


Kérek minden ismerőst küldje el ezt a levelet minden partnerének!!!


Fontos!! A te anyukád is és barátaid is meg tennék!! Legyen Szivetek


Két Kattintást Rászánni egy ember életre!!


>



>

21. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Lufi)
2008. máj. 19. 14:24

aug-ba lesz 3 a fiam és szept-től nekünk is ovi lesz. úgyhogy nagyon meg tudom érteni hogy el vagy keseredve mert én is ezt érzem.


Én levettem róla a pelust, csak a délutáni és éjszakai alváshoz van egyenlőre, meg ha elmegyünk itthonról, de ezt se tudom, hogy jól csinálom-e. :(

Amúgy eddig meg tudnám számolni az ujjamon hogy hányszor pisilt wc-be vagy bilibe, az esetek legtöbbjében mindig bepisil, bekakil és csak utánna szól. :(

Úgy hallottam nem szabad leszídni, megfenyíteni, de egyenlőre szép szóra nem hallgat, viszont iszonyú pipa tudok lenni ha nem szól és nagyon nehéz vissza tartanom magam hogy ne szidjam le, de fogalmam nincs hogy vegyem rá hogy előtte szóljon és ne utánna. :(

És ráadásul a napokban neki állt "sztrájkolni" hogy én nem akarok, és megfeszíti magát és nem bírom ráültetni se a bilire, se a wc-re. Úgyhogy tökre kivagyok tőle, csak ma de- is 5-6 bugyi és rövöd nacit használt el. :(

20. 39b7d4550c (válaszként erre: 19. - Lufi)
2008. máj. 19. 11:14
De ráül amúgy a bilire?
19. lufi (válaszként erre: 18. - 39b7d4550c)
2008. máj. 19. 11:04
Ezt mi is kipróbáltuk. Mostanában többször elhozom az unokatesót egy pár napra, hogy hátha tanul tőle, de eddig még nem használt.
2008. máj. 19. 10:34
Én egyszer próbáltam, azt hogy nővérem kisfiának, aki már szobatiszta volt mondtam, hogy pisiljen előtte bele a bilibe, hogy lássa, hogy kell. Akkor pár napig, míg itt volt ügyesen bele is, pisilt ő is de aztán mikor már egyedül volt akkor vissz szokott a pelusra .
17. 39b7d4550c (válaszként erre: 16. - Lufi)
2008. máj. 19. 10:30
Én is így voltam szeptemberbe ovi és azt hittem nem fog sikerülni, de egy pár hete magától lett szobatiszta.
16. lufi (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2008. máj. 19. 10:22

Én is hasonló cipőben járok. A fiam 2 hét múlva tölti a 3-at és még pelusos. Szívesen fogadnám én is a tanácsokat.

Szinte mindent kipróbáltunk már, de nem nagyon foglalkoztatja a téma. Félek, hogy nem lesz szeptemberben ovis.

Most ott tartunk, hogy a pelus zavarja, egész nap nyúlkál benne, húzogatja néha még le is veszi magáról. A bilibe és a wcbe sem hajlandó pisilni.

Mindenki azt mondja, vegyem le róla és majd csak belepisil a wcbe, de én nem merem, hátha több kárt okozok vele, mint hasznot. Ha nincs rajta pelus, vagy odapisil éppen ahol van, vagy tartogatja, de előfordult már hogy szólt hogy rakjak rá pelust. Teljesen el vagyok keseredve, és tök idegesít, hogy mindenki azt mondja, hogy türelem. Ez belülről már teljesen megőrjít. De azért nem erőltetem neki, mert nem akarom, hogy később baj legyen belőle. Csak valahogy jó lenne mégis rávezetni.

15. 39b7d4550c (válaszként erre: 14. - 7934d1ac97)
2008. máj. 19. 10:21
Mennyi idős a kisfiad?
2008. máj. 19. 09:14
várnám a tanácsokat köszi
2008. máj. 17. 22:36

Nálunk a fiam döntötte el a kérdést másfél éves kora után. Egyszerűen nem volt hajlandó pelust hordani. Szólt mindig, ha akció volt, bár néhány hétig az esetek 90%-ban elkésett egy picikét:) Voltak olyan napok (ráadásul tél volt), mikor már egy darab száraz ruhája sem maradt, és pisis gatyók száradtak mindenfelé. Éjszakára sem engedte a pelenkát, úgyhogy maradt a gumilepedő az ágyra.

Szóval ebből csak azt szerettem volna kihozni, hogy minden gyerek előbb-utóbb elér a fejlettségének arra a szintjére, amikor már nincs szüksége pelenkára.

Kár erőltetni.

Éjszakánként ébresztgetni a pisilés miatt szerintem a legrosszabb amit csak tehet valaki.

2008. máj. 17. 14:10

Tényleg nagyon jó lenne ha tudnátok egy két jó tanácsot adni, hogy miként csinájam a pelusról való leszoktatást.


Kérdés 1:

Ha nappalra leveszem a pelust akkor délutánra és éjjelre is levegyem? Félek hozzá szokik hogy majd délután jön a pelus és addig tartogatja akkor meg majd pisil, kakil.


Kérdés 2:

Lassan egy hete lesz hogy levettem róla a pelust, de még mindig nem szól hogy pisiljünk. Ha kérdezem akkor letagadja, ez meddig lesz még igy?


Kérdés 3:

Az ágyra mindenki gumilepedőt tesz? Vagy van más is? HOl lehet ilyet kapni?


Kérdés 4:

Éjszakánként ébresztegeted a gyereket hogy menjünk pislini? Vagy át kell tudnia aludni az éjszakát pisilés nélkül?


SZERETNÉM HA SEGÍTENÉTEK KÖSZÖNÖM!!

2008. máj. 16. 13:04
Ne izgulj! Három csemetém van, a legkisebb 2 éves múlt, már szobatiszta. De ez teljesen változó, minden gyerkőcnél máskor jön el az idő, a lényeg, amint megérik rá, pillanatok alatt szobatiszta lesz. Legyél türelmes, és ne aggódj mikor hallod a játszón az anyukákat a "csodagyerekekkel", hogy az Övé már egy évesen szobatiszta lett. Rengeteg kisgyerkőcöt ismerek akik még 3 évesen sem biliznek. Még egy kis türelem.....
10. Szamó
2008. máj. 15. 09:45

Szerintem jó lenne, ha el tudnád hordani közösségbe, vele egykorúakhoz, vagy ha a családban, ismerősöknél van hasonló gyerkőc és látná, hogy ők biliznek/wécéznek, hátha irigykedne, kedvet kapna rá. Mert tudatosul benne, hogy ő is nagyfiú már!


De semmiképp ne erőszakkal! (gondolom nem is akarnád...) Inkább legyen büszke magára, hogy ő már nem pelusos. Mondogasd neki, hogy az kisbabáknak való és ki fogják csúfolni.....

9. Szamó (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. máj. 15. 09:41

Ne keseredj el!

Iskolába biztosan nem pelusban fog menni:-)))))

8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - Szamó)
2008. máj. 15. 08:57
de jó nektek, nem tudom ,mi lesz a fiammal el vagyok kenődve :(
2008. máj. 15. 06:58

Sziasztok!


Mikor kisfiam 2 éves lett eldöntöttem, hogy kipróbáljuk pelus nélkül a napokat (május vége, jó idő volt). Reggel levettem róla és mondtam neki, hogy nincs pelus, pisilni a bilibe kell!!! Annyira jól vette az akadályt, hogy magam is meglepődtem.... Viszont a bilire nem volt hajlandó ráülni, csak a wc-re akart. Volt otthon szűkítő, így hajrá! Csak alváshoz kellett pelus. kb. 2x pisilt be, de akkor is oka volt, nagyon belefeledkezett a játékba.

Szeptembertől bölcsibe járt. Oda is vittük a pelust a déli alváshoz. Kb. 1 hónap múlva hétvégén nem akarta felvenni a pelust délben, én csak mondtam neki, hogy megyünk aludni, pelus kell......Közelharc, aztán ráhagytam..... Hétfőn, mikor bölcsibe vittem, az előző heti pelusadag a szekrényében volt. Akkor közölték velem a dadusok, hogy egy hete pelus nélkül alszik! Látta a többiektől és ő is nagyfiú akart lenni!

Kb. 1 hónap múlva már éjszakára sem kellett!


Azt hiszem szerencsések vagyunk, nagyon ügyes csemeténk van, hamar ráérzett a lényegre!

2008. máj. 14. 22:14
Sajnos a fiamat nem érdekli hogy pisis a nadrágja. Ugyanúgy játszik benne tovább mint ha mi se történt volna. :(
5. drnéni (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2008. máj. 14. 21:07
Mikor kezdted el?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook