Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen popsi kenőcs jó ha gombás a baba popsija? fórum

Milyen popsi kenőcs jó ha gombás a baba popsija? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 12. 10:40
Canesten!!! Tapasztalatból mondom -védőnő javaslatára kezdtük mi is használni. (Bocs, nem olvastam vissza: szájpenésze nincs? mert attól szokott bombás lenni a popsi)
2010. dec. 1. 21:50
Én mindig neogranormont használtam, és nálunk mindenre bevált, még a szúnyogcsípésekre is :)
2008. máj. 15. 12:22
Köszike a tanácsokat!Voltam vele orvosnál ahol mikogal+neugranormonos kenőcs keveréket irt fel a doktornénink.Egyébként előtte száj penésze volt és az tény ,hogy ahogy a szája meggyógyult utána let a popsi gombás.
13. 5d46f69a2c (válaszként erre: 12. - Drnéni)
2008. máj. 15. 07:26

nekem is ezt mondta a doki.Nem szellőzik+a meleg,és már csúnya is,ott a gomba.A kislányomnak sosem volt szájpenésze,de a popsija gombás lett.Vki írta a Canesten-t...és tényleg azt is használtuk a cinkes mellett.Csak ez nem jutott eszembe,4 éve volt:)

A kisfiamnak most Sudocream kenőcse van,de ha picit csúnyább a popója,akkor jön a jól bevállt cinkes.

2008. máj. 14. 21:06
A gombaspórák mindenhol ott vannak, bárhol össze lehet szedni. A pelusban enm szellőzik eléggé a bőr, ezért azon a tájékon hajlamosabb megtelepedni.
2008. máj. 14. 18:16
én elvinném egy orvoshoz és csak aztán kennék rá kencéket. mégis csak egy kisbaba
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - Diagonalt)
2008. máj. 14. 17:10
igen antibigyó után én is kaptam gombát:((ez eszembe sem jutott,köszi...csak tényleg érdekelt...
9. diagonalt (válaszként erre: 8. - 92ba3c78f9)
2008. máj. 14. 17:03
Az antibiotikumok tényleg okozhatnak gombásodást.Nem csak a babáknál,de bkinél.Olyan 16 évesen volt nekem is egy komolyann antibiotikum kúrám,aminek gomba lett a vége.
8. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 5. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 14. 15:40
Én a szülés alatt kaptam antibiotikumot streptococcus miatt, ugyanezért kapott a kislányom a születését követő 5 napig. A védőnőnk szerint ez is okozhatja a gombát.
2008. máj. 14. 15:39
nekem a doki azt mondta, hogy ha szájpenészes a gyerek, akkor átmegy a gomba az egész tápcsatornán és akkor a popsiján is előfordulhatnak körkörösen pirosas hámló foltok... sőt, ha nincs boraxatummal kezelve, akkor a cicid is olyan lehet... :(
2008. máj. 14. 15:38
Mi Micogalt kaptunk rá.De a Canesten is jó.De amikor csak teheted,hagyd szabadon a popsiját.Sokkal hamarabb gyógyul.
2008. máj. 14. 15:33
mitöl lesz gombás egy popsi??tényleg érdekel,mert bár a nagyfiamnak volt csúnya pár napos korában,szinte véres,mert kiderült hogy nem birja a kenőcsöt,váltani kellett,de mi okozza ha gombás?azt hallottam hogy a szájpenészes babáknak lehet gombás a popsija is.De egyébként?
2008. máj. 14. 15:26

Nekünk is volt ilyen problémánk. Mi a doktornőnk javaslatára Canesten kenőcsöt használtunk, naponta 1x kentem. Ugyan sokára, de rendbe jött a kis popsi.


Kakilás után törlőkendővel kitakarítottam a fenekét és vizes ruhával is jól lemostam.

2008. máj. 14. 14:33

Én is inkább konzultálnék egy gyerekorvossal mielőtt bmit megveszek.De gondolom a gombát is ő állapította meg.

Textil peliben jobban szellőzik a popsi,mint az eldobhatókban.Igaz azt mosni kell,de szerintem ennit megér.

2008. máj. 14. 14:17
Ung.zinc.alum.-ez van a dobozra írva.Orvos írja fel receptre,én csak úgy kérem,hogy cinkes kenőcs.És szellőztesd sokat a baba popsiját.
2008. máj. 14. 14:12
Milyen popsi kenőcs jó ha gombás a baba popsija?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook