Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Milyen popsi kenőcs jó ha gombás a baba popsija?

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Csecsemők

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

16. rora19102011-12-12 10:40
Canesten!!! Tapasztalatból mondom -védőnő javaslatára kezdtük mi is használni. (Bocs, nem olvastam vissza: szájpenésze nincs? mert attól szokott bombás lenni a popsi)

15. Szuszáá2010-12-01 21:50
Én mindig neogranormont használtam, és nálunk mindenre bevált, még a szúnyogcsípésekre is :)

14. medvemama2008-05-15 12:22
Köszike a tanácsokat!Voltam vele orvosnál ahol mikogal+neugranormonos kenőcs keveréket irt fel a doktornénink.Egyébként előtte száj penésze volt és az tény ,hogy ahogy a szája meggyógyult utána let a popsi gombás.

13. zília2008-05-15 07:26
nekem is ezt mondta a doki.Nem szellőzik+a meleg,és már csúnya is,ott a gomba.A kislányomnak sosem volt szájpenésze,de a popsija gombás lett.Vki írta a Canesten-t...és tényleg azt is használtuk a cinkes mellett.Csak ez nem jutott eszembe,4 éve volt:)
A kisfiamnak most Sudocream kenőcse van,de ha picit csúnyább a popója,akkor jön a jól bevállt cinkes.
(válasz drnéni 12. hozzászólására)

12. drnéni2008-05-14 21:06
A gombaspórák mindenhol ott vannak, bárhol össze lehet szedni. A pelusban enm szellőzik eléggé a bőr, ezért azon a tájékon hajlamosabb megtelepedni.

11. szancsesz2008-05-14 18:16
én elvinném egy orvoshoz és csak aztán kennék rá kencéket. mégis csak egy kisbaba

10. Jutka22008-05-14 17:10
igen antibigyó után én is kaptam gombát:((ez eszembe sem jutott,köszi...csak tényleg érdekelt...
(válasz diagonalt 9. hozzászólására)

9. diagonalt2008-05-14 17:03
Az antibiotikumok tényleg okozhatnak gombásodást.Nem csak a babáknál,de bkinél.Olyan 16 évesen volt nekem is egy komolyann antibiotikum kúrám,aminek gomba lett a vége.
(válasz Martyr 8. hozzászólására)

8. Martyr2008-05-14 15:40
Én a szülés alatt kaptam antibiotikumot streptococcus miatt, ugyanezért kapott a kislányom a születését követő 5 napig. A védőnőnk szerint ez is okozhatja a gombát.
(válasz Jutka2 5. hozzászólására)

7. bittibetti2008-05-14 15:39
nekem a doki azt mondta, hogy ha szájpenészes a gyerek, akkor átmegy a gomba az egész tápcsatornán és akkor a popsiján is előfordulhatnak körkörösen pirosas hámló foltok... sőt, ha nincs boraxatummal kezelve, akkor a cicid is olyan lehet... :(

6. luszi752008-05-14 15:38
Mi Micogalt kaptunk rá.De a Canesten is jó.De amikor csak teheted,hagyd szabadon a popsiját.Sokkal hamarabb gyógyul.

5. Jutka22008-05-14 15:33
mitöl lesz gombás egy popsi??tényleg érdekel,mert bár a nagyfiamnak volt csúnya pár napos korában,szinte véres,mert kiderült hogy nem birja a kenőcsöt,váltani kellett,de mi okozza ha gombás?azt hallottam hogy a szájpenészes babáknak lehet gombás a popsija is.De egyébként?

4. Martyr2008-05-14 15:26
Nekünk is volt ilyen problémánk. Mi a doktornőnk javaslatára Canesten kenőcsöt használtunk, naponta 1x kentem. Ugyan sokára, de rendbe jött a kis popsi.

Kakilás után törlőkendővel kitakarítottam a fenekét és vizes ruhával is jól lemostam.

3. diagonalt2008-05-14 14:33
Én is inkább konzultálnék egy gyerekorvossal mielőtt bmit megveszek.De gondolom a gombát is ő állapította meg.
Textil peliben jobban szellőzik a popsi,mint az eldobhatókban.Igaz azt mosni kell,de szerintem ennit megér.

2. zília2008-05-14 14:17
Ung.zinc.alum.-ez van a dobozra írva.Orvos írja fel receptre,én csak úgy kérem,hogy cinkes kenőcs.És szellőztesd sokat a baba popsiját.

1. medvemama2008-05-14 14:12
Milyen popsi kenőcs jó ha gombás a baba popsija?