Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ínhüvelygyulladás fórum

Ínhüvelygyulladás (beszélgetős fórum)


17. Kovarinemarta (válaszként erre: 16. - Etr4)
2023. okt. 25. 09:26
Szia. Én is kérdeztem hogy nem -e lehetne más úton gyógyítani,de sajnos nem. És egyre jobban félek az egêsztől
16. etr4 (válaszként erre: 15. - Kovarinemarta)
2023. okt. 24. 15:00
Szia Nyugodtan írj rám is. Nekem nem műtötték, hanem gipszeltél csak, az segített.
2023. okt. 24. 14:50
Sziasztok. Csütörtökön megyek műtétre. Ín hüvely gyulladással. Mert már olyan szinten vagyok hogy a sirás kerülget. Kinek milyen tapasztalatai vannak?
14. syria
2016. jún. 19. 20:50
Marhára érdekelhetik a fórumindítót a kérdésére adott válaszok: 16.-a óta be se lépett.
13. syria (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2016. jún. 17. 09:02

Fú, nekem gazdagon.

Megoldás: csuklóvédő, fásli, pihentetés, jegelés, ALEVE. (Ez utóbbi fájdalomcsillapító és gyulladás gátló is.)


Huszonévesen, amikor építkezés közben lapátoltam sódert, homokot, lett egy hatalmas, fájdalmas pukli a jobb csuklóm belső oldalán. Pihentetés után pár hét alatt elmúlt.

Bő tíz éve horrorisztikus mennyiségű hivatali számítógépezés hatására (programozó matematikus vagyok) úgy bedurrant a jobb vállam, hogy kocsival csak úgy tudtam dolgozni menni, hogy bal kézzel váltottam sebességet. (Enyhe életveszély.)

Beraktam a hűtőbe egy vízzel teli gumikesztyűt, ami alá tettem egy kisebb méretű palackot, hogy homorúra fagyjon. Meló közben a felsőm alá tettem a vállamra. Pár nap után rendbejöttem.

Most kb. 2 hete napi 8 órai intenzív számítógépes munka hatására masszív ínhüvelygyulladásom lett a jobb könyökömtől az ujjaim végéig. Jegelten, kentem fekete nadálytő-árnika krémmel, fásliztam, csuklóvédőztem, s 4 napig szedtem ALEVE-t. Már sokkal jobb, de nagyon kímélem a kezem; pl. a tojásokat a fiamnak kell lecsapnia és felvernie. :)

Szóval bármit teszel, a kímélést nem tudod megúszni. Csak gipszelni ne kelljen!

12. töprengő (válaszként erre: 11. - Smudlaagi54)
2016. jún. 14. 12:35
:(
11. smudlaagi54 (válaszként erre: 10. - Töprengő)
2016. jún. 14. 09:31
A pénztáros váll ismerős,közel 20 évig voltam pénztáros,még az emelgetős időben,nem a futószalagnál.Baromi sokat kellett pakolni!Tudnék mesélni,de amikor elmentem végre az orvoshoz,közölte velem,hogyha eddig bírta akkor most már bírja ki tovább,mert nem veszem fel betegállományba!
2016. jún. 14. 07:32

Gipszeléssel nekem az a " meglátásom ", ha leszedik, mindjárt mindent amit elhalasztottál meg akarsz csinálni. ( akarunk )

És kezdődik az egész előről.

Éjszakára bekenni, és ha lehet napközben kevesebbet használni.

A reumongél, és az a mentolos illatú ( gyógyszertárba kevernek ki. mondjuk a nyakam fájt mert sajna huzatba is vagyunk, arra jó volt a mentolos ) nem igazán használt, azért kérdeztem " vissza " a lejjebb írt krémre...

Gyógytorna esetleg. ( vállam fájt, az a " luk ". dokim gyógytornát javasolt. Adott beutalót 10 alkalomra szólt. nekem jót tett a torna, mozogtam is vele. de az ujjaim is fájtak, hát azt sajna nem mondta el a gyógytornász, hogy milyen ujjgyakorlatot csináljak ).

Vállfájdalmat " pénztáros vállnak " nevezték, úgy emlékszem..

Elmondtam milyen munkát végzünk, és abból mondták.

9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2016. jún. 13. 21:17
Az egyik ismerősömet simán begipszelték ínhüvelygyulladással.
8. smudlaagi54 (válaszként erre: 7. - Töprengő)
2016. jún. 13. 18:11
Próbáld ki rá!Ami a legszebb az egészben,hogy nem gyógyszer,de nagyon hatásos a gél,és a folyadék is,az is nagyom jó borogatásra!Törés,ficam,után és ínhüvely gyulladás esetén nagyon hatásos,nem is olyan drága,olyan 700.-ft körül van.
2016. jún. 13. 16:10

Ujjainkba is lehet inhüvely gyulladás úgy tudom.

Arra is érdemes ezt a gélt kipróbálni? Nekem reggelre szokott mindig fájni az ujjam mindkét kezemen. Persze nem egyforma a fájdalom. És mihelyt a szokásos reggeli dolgaimat csinálom, el is múlik.

2016. jún. 13. 15:19
Vegyél egy Aminoerg gélt!Azzal kend be a csuklód,tekerd körbe egy vizes ruhával,és hogy ne legyen az ágynemű vizes tőle,folpackkal tekerd körbe.Ezt csináld pár napig,és rendbe jön a kezed.Nappal is használhatod,borogatás nélkül,mert egy átlátszó,nem zsíros gél!
2016. jún. 13. 15:18

Este, éjszaka, amikor csak teheted, hidegvizes borogatás és cserélni rajta, no meg a pihentetés!!

Persze, ha nem javul, valóban be szokták gipszelni, attól kezdve biztos, hogy pihentetni fogod!

2016. jún. 13. 14:54
Menj vissza orvoshoz. Ha nem lett jobb, akkor érdemes lenne. Szoktak adni pihentető gipszsínt, vagy levehető csuklórögzítő ortézist. Azt vehetsz vény nélkül is, de az drágább. Az a lényege, hogy ne mozgasd a csuklód, lehetőség szerint az ujjaidat sem. 3-4 hét alatt rendbe szokott jönni gipsz mellett.
2016. jún. 13. 14:52
Ennél nem tudom már jobban pihentetni. Max ha felmondok a munkahelyemen.A fásli is aktuális
2. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - 8180667fb6)
2016. jún. 13. 14:45
Fásli és pihentetés.
2016. jún. 13. 14:44

Sziasztok.


Egy kis segítséget kérnék tőletek erre a problémára.


Másfél,lassan két hónappal ezelőtt egy bemelegítetlen kondis edzés közben meghúztam a csuklómat.Másnap olyan szinten fájt a csuklóm,hogy mozgatni sem tudtam. Elmentem a háziorvosomhoz,utána pedig a sebészetre,és azt mondták mind a ketten,hogy ez ínhüvelygyulladás.Javasoltak egy krémet,amitől elmúlik ha teljesen elhasználom. Már lassan másfél hete hogy üres a kenőcs,ám a probléma azóta is fennáll.

A sportról már azóta lemondtam,mondván pihenni kell,de ez a munkámat is megkeseríti ( eladó munka,nem kimondottan emelgetős fizikai) ahol csak egy fél kilós árú felemelése is probléma a bal kezemmel.


Mi tévő legyek? 24 éves vagyok,és nem szeretnék beletörődni abba,hogy akkor a bal kezem "kuka".


Volt már valamelyikőtöknek hasonló problémája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook