Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második gyermeknél, túlsúlyosan hamarabb nő a pocak? fórum

Második gyermeknél, túlsúlyosan hamarabb nő a pocak? (beszélgetős fórum)


14. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Brig9)
2016. jún. 11. 15:24

Igen,,oriasbebid lesz ekkora meretekkel😃 szegèny te :)

Nekem is elobb nott.es latszodott, pedig kockahasrol indultam, nincs osszefugges. Masodiknal minden gyorsabban es elobb tortenik. Elobb is fogod ot erezni:)

2016. jún. 11. 15:19
Minden második terhessegnel hamarabb no a pocak
2016. jún. 11. 12:57
Én azt tapasztaltam, hogy túlsúlyosan később látszik egyértelműen. Nekem az első babámnál volt nagyobb túlsúlyom és nem igazán vették észre, hogy terhes vagyok, inkább csak azt, hogy híztam. Háj miatt nem volt formás pocim. Második terhesség előtt sokat fogytam, akkor jobban látszott, pedig kisebb volt a hasam, de sokkal formásabb
2016. jún. 11. 12:55
Minknállunk is nől... mi ezzel a baj?
10. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - Lilian1112)
2016. jún. 11. 12:28
Én is egy kis faluból származom és sokszor használom, hogy "nől". :) Ott szinte mindenki így mondta, ez ragadt rám.
2016. jún. 11. 11:58

Na, még a végén nyelvészeti forum lesz... :)

De maradván a témánál, több helyen is olvasgatom, hogy a második gyerkőcnél hamarabb "nő" a has, főleg, akinek nem elég feszes a hasfala.

Vagy óriás bébim lesz, bár 193 cm magas Apukánál, ez nem kizárt. :D

Mielőtt valaki belekötne, igen tudom, ennyi idősen, még egyforma méretűek a picik, csak viccelni próbátam. :)

8. loch ness (válaszként erre: 7. - Lilian1112)
2016. jún. 11. 11:42

Az is a műveltség egyik foka, ha valaki nem oktat ki valakit, csak mert szerinte nem helyesen használt egy szót. Vagy ha igen, kicsit finomabban. Amúgy meg ez nem nyelvhelyességi hiba, hanem tájnyelvi kifejezés, és sok ilyen szóváltozaton még a nyelvészek sem tudnak megegyezni, hiba vagy nem hiba. És különben is, nem ez volt fórumindító kérdése :)


Ja, és csak azért nálad nyomtam meg a választ, mert te tetted szóvá, hogy ez a kifejezés rendben van, és én egyetértek. De még ha hibás lenne, akkor is csüggesztő, hogy minden fórumban vannak, akik kötelességüknek érzik, hogy beszólogassanak a másiknak.

2016. jún. 11. 11:09

OFF: nagyszüleim vidéken élnek, és ott bizony teljesen elfogadott a "nől" kifejezés. :)


Témához: az mindenképp jó, ha figyelsz a kajálásra, persze nem szabad drasztikus, megvonásokon alapuló étrendet, diétát követned. Egyél nyugodtan mindenből, csak ne túl sokat. :) És persze folyadék!

6. virgilius (válaszként erre: 5. - Brig9)
2016. jún. 11. 10:13

Azmindenképp megéri, mert ráadásul utána is nehezebben megy vissza, legalábbis az én tapasztalatom ez.

Az első gyerekem hiába volt nagyobb, később nőtt a hasam és simábban visszament utána, mint a másodiknál.

5. Brig9 (válaszként erre: 4. - Virgilius)
2016. jún. 11. 09:54
Hát, akkor reménykedem, hogy megéri az odafigyélés az étkezéssek során. :)
2016. jún. 11. 09:52
Igen, hamarabb, feltűnően. :) Hogy az eredeti kérdésre válaszoljunk.
2016. jún. 11. 09:21

Az elsőnél a 16. hét körül kezdték el kérdezgetni nagyon óvatosan, hogy talán baba lakik ott?

Bár akkor még nem volt a 20 kg. plussz.

Most meg....nem is értem, mitől ekkora

2016. jún. 11. 09:19
Nekem ugyanúgy növekedett.
2016. jún. 11. 09:04

10. hetes kismamavagyok, és hát nagyon nem érnek össze a tavaly nyári nadrágaim.

Ennyit híztam volna, vagy lehet, hogy már ennyire nől a hasam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook