Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétás motiváció fórum

Diétás motiváció (beszélgetős fórum)


29. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - Cornflake22)
2016. jún. 15. 21:36

A korgo gyomor nem csak az ehseg jele, ugyhgy badarsag.

Tartsd be a napi 5x -i kicsi etkezest. Katus Ati szt.pl.a koret annyi legyen,mint az oklod, a husi meg akkora,mint a tenyered es akkor nem zabalod tul magad. Na,meg nem kell hirtelen enni.

2016. jún. 11. 20:06
Még egy ami bevált. Ha csak úgy megkíván az ember valamit, csak ehetnékje van, egy fogmosás elmossa a vágyat, nekem legalábbis többnyire igen.
2016. jún. 11. 19:47
Arról nem is beszélve, hogy a xilit nem szórakozik a vércukorral és nem rongálja a hasnyálmirigyet, mint a cukor okozta vércukorszint-ugrálás. Lehet, hogy ez az eritritre is vonatkozik, amit Enissa ajánlott, de azt nem ismerem.
26. loch ness (válaszként erre: 17. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 19:45

Ha eltalálod a megfelelő étkezést, magadtól fogod érezni, mikor kell enned. Arra gondolok, hogy mikor az ember úgy eszik, hogy hirtelen lezuhan a vércukorja, akkor jön a farkaséhség, amihez azonnal enni kell, mert az ember úgy érzi, rögtön elájul. Ha viszont egyenletesen tartom a vércukromat lassan felszívódó szénhidrátokkal, akkor mindig azt tapasztalom, hogy először jön az enyhe éhségérzet, amihez még tényleg nem kell enni. Sokszor az ember csak szomjas olyankor. Egy idő után viszont megérzem, hogy na, most már enni kell. A korgó gyomrot nem szabad megvárni.


És az is igaz, tényleg, hogy éhesen nem szabad vásárolni menni. Azzal már én is nemegyszer megjártam. Az is jó, ha van otthon megfelelő egészséges innivaló, az is segíthet egy hirtelen rohamon - nekem a kóla az, amit ilyenkor ki kell cseleznem, és ha van helyette más, amit megihatok, szépen el is múlik a kólára vágyakozás.


Nekem édesítőnek nagyon bejött a xilit. Semmi mellékíze sincs. És mivel amúgy is kevésbé édesen készítek mindent, mint régebben, nagyon kevés kell belőle, így nem jön ki olyan drágán a használata.

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 17:05

Vagy az eritrit.


Én egyébként annyira utálom az édesítők ízét, hogy szinte leszoktam az édességről. Ha nagyon kívánom, akkor inkább kevés mézzel édesítek. Lassabban szívódik fel, mint a cukor.Illetve van egy édesítő, ami cukorból készül, számomra semmi mellékíze nincs, de azt itthon nem lehet kapni.

Meg lehet ám szokni, hogy az ember nem cukroz dolgokat, amit a Norbi forgalmaz, vagy a LIDL szénhidrát csökkentett terméke, számomra ehetetlenek, olyan édesnek érzem őket.


Most próbáltam a CANDEREL -50% kcal édesítőjét, elmegy. nádcukor és sztevia az összetétele. 100g 399 kcal.egy teához 10 kcal kell kb.Ami 2,5 g szénhidrát.

Én cukor betegség miatt igyekszem visszafogottan táplálkozni, hogy nehogy komolyabb problémám legyen, esetleg inzulint keljen használni. De odafigyeléssel szinten lehet tartani.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Vacsa)
2016. jún. 11. 16:52

Én is osztom ezt a véleményt.


Ha éhes az ember, hajlamos többet enni.


Nem idetartozik, de állítólag nagy bevásárlás előtt is jó enni, mert úgy találták ki a bevásárlóközpontokat,hogy a pékség a bejárathoz legyen közel, lehessen érezni az illatokat, mert akkor több élelmiszert vásárolunk a kutatók szerint :)

23. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 16:52
Ha tényleg nem tetszene, nem zabálnál.
22. andi6020 (válaszként erre: 17. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 16:49
Hülyeség
21. vacsa (válaszként erre: 17. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 16:45
Hülyeség. Egyenes út a bezabáláshoz.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 11. 16:28
Butaságot írtam nem sheep, hanem Shape kenyér. Nem mindegy. :)
19. 388b941089 (válaszként erre: 17. - Cornflake22)
2016. jún. 11. 16:17
Csak annyit egyèl amennyivel pont elmulik az èhsègèrzeted, ne többet
18. cornflake22 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 11. 16:06
Köszönöm!!!! A hűtőre kirakott fotón még gondolkozom, talán be is válhat. Édesítővel kapcsolatban, te milyet ajánlanál? Esetleg xilit szóba jöhet?
2016. jún. 11. 15:55
Valahol azt olvastam hogy csak akkor egyek ha már korog a gyomrom.. Tehát semmiképp sem akkor amikor csak rámjön egy enyhe éhségérzet. Vélemény?
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 10. 10:11

Nem tudok motivációt adni. Nem ismerlek, mindenkit más motivál.

Lehet az szerelem, egy munkahely, a gyerekeink miatt a kellemes külső megjelenés és legfőképpen az egészség.

Ha egyedül élsz, talán nem rossz, ha kiteszed a fotódat a hűtőre, hogy figyelmeztessen, ha bűnözni szeretnél.

Egyet ne tegyél, NE ÉHEZZ!

Próbálj megtervezni egy heti menüt. Könnyebb a dolgod most nyáron, hiszen rengeteg zöldség van, na és gyümölcs.

Az ételed készítsd el előre, amikor még nem vagy éhes. Ha éhes leszel, nem tudsz parancsolni az étvágyadnak.

Használj a neten található kalória táblázatokat, hasznos lehet az elején.

Én egyébként azt tanácsolom, egyél mindent, amit kívánsz.

Ha, édességet kívánsz, legyen egy dobozkád, amiben cukormentes cukorkák, csokik vannak.A VIVIL cukorkák nagyon kellemes ízűek és van sok-sok ízben cukor nélküli, ha csokira vágysz, egyél 70-80% kakaó tartalmú csokit mértékkel.

De, mondjuk, avokádót, banánt, ha összekeversz kakaóval (jó minőségűvel, nem cukrozottal) összeturmixolod, vagy töröd kiváló csokikrémet kapsz. Ebből csak a gyümölcsök felét edd meg , mert azért van benne kalória.

Túrót, valami kedved szerinti édesítővel ízesíts alá tehetsz epret, málnát, vagy bármilyen gyümölcsöt. Az édesség utáni vágyad tudod csökkenteni, egészséges is, feltölt energiával.

Étkezések közé, betudsz iktatni zöldségleveket, esetleg egy-egy darab gyümölccsel ízesítve.

A kenyérről sem kell lemondanod, vannak szénhidrát csökkentet kenyerek, akár 80% szénhidrát csökkentéssel is.

Ilyet kapsz az Auchan, a Spár áruházakban, vagy

Norbi boltokban illetve a Lipóti pékség egyes üzleteiben a sheep kenyeret, vagy minden üzletükben kapható a Pro-Body kenyér.

Javasolom írd le egy hétig, mit eszel, abba írj bele mindent és tudni fogod kb. mennyi kalóriát, szénhidrátot vittél be.

Fagylaltot is tudod pótolni, egyszer kell beruházni egy jó "gyümölcsaprítóra", turmixra, ami a fagyott gyümölcsöt, vagy jeget is aprítja.

Gyakran szoktam fagyasztott gyümölcsből készíteni fagyi szerűséget.

Most ennyire van időm, sok sikert!

2016. jún. 9. 22:32
Köszönöm mindenkinek, ma a ti tanácsaitokat megfogadva elkezdtem ismét, remélem most több sikerrel és eredményesebben teljesítek:)
14. vacsa
2016. jún. 9. 20:27

Motiváció? Kinek mi.

Ha jön a kattanás megcsinálod.

13. vekni (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 11:46
Lehet, hogy túl szigorú diétát írtál elő magadnak, nagy a kontraszt az eddig szokásos és az elvárt között. Talán ha kisebb lépésekben haladsz, elhagysz pár dolgot az étrendedből vagy egészségesebbre cseréled, úgy jobban fogod bírni.
12. ragtapasz (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 10:33

Járj el rendszeresen sportolni. Akkor lesz benned elégedettség, hogy teszel azért, hogy jobban nézzél ki, az étvágyad sem lesz akkora, és jobban megválogatod, hogy mit és mennyit egyél, hogy ne tedd tönkre az eredményeidet.


Lehet, hogy butaság, de ha kiteszel magadról fürdőruhás képet a konyhába és egy olyat, amilyen szeretnél lenni, talán vissza tudod magad fogni, mikor kifosztanád a hűtőt. :)

11. Csurmi
2016. jún. 9. 09:50
Sziasztok! Még nem olvastam el a hozzászólásokat, csak a fórumindítót, de mindjárt elolvasom. Szóval az én motivációm a baba :D Merthogy szeretnénk kisbabát, és még bő 10 kg-t le kell adnom, utána végre próbálkozunk :D Annyira várom már. Ennél nagyobb motiváció nem is kell szerintem. Szóval azt tudom csak tanácsolni, hogy találj valamit azé letedbe, amibe kapaszkodhatsz és hidd el úgy menni fog. Egy vágyat, vagy valamit.
10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 09:11

Csakis a tükör!

Én évtizedeken keresztül ettem éjjel.Nem bekaptam valamit, hanem leültem, melegítettem éjjel kettőkor, mintha vacsoráznék. Olyan 30 évig nem is volt vele gond, 45 évesen leálltam.

Aztán jött a 21:órás csokis keksz, de 20 deka, és 3-4 tejszelet, tejjel.

Most februárban elegem lett a pocakból, és ezt is kihagytam, mert a 162,5 magassághoz sok volt a 65 kiló.

Csak ez lebegett előttem.2 hét volt nehéz, én próbáltam hamarabb elaludni.:))

9. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2016. jún. 9. 08:40
Az egészség egy nagyon jó motiváció! :)
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 08:39

Ha nem elég motiváció az, hogy nem tetszik, amit a tükörben látsz, nem tudom, milyen más motiváció lehetne erösebb.


Nem mindenkit érdekel a külsö, te ezek közé tartozol, nem tetszik, amit látsz, de nem is érdekel annyira, hogy emiatt valamiröl lemondj, erre nincs gyógyszer, pláne jótanács.

7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 08:06

Kosd fel a gatyot, mert jonnek majd a nagy tanacsadok :)

AMugy egyenfuggo,hgy kit,mi motival.

Ha kell menj el egy szemelyi edzohoz pl.aki szemelyre szabott edzestervet leszit, felugyeli a dietadat, stb.

Sogornom pl.kirakott a hutore magarol egy fotot es lassacskan sikerult is elernie a celt.

Egy biztos,hgy mas nem fog helyetted cselekedni, szval hajraaaaaa! :)

6. globus (válaszként erre: 2. - Loch ness)
2016. jún. 9. 07:55

Igen, egy lehetséges betegség nagy motiváció. Főleg, ha már jelzéseket küld, például emelkedett vérnyomás, vércukor értékek. Amíg csak lebegtetik nekünk, nehezen hisszük el, hogy megtörténhet velünk.

Egy kiegyensúlyozott diéta simán tartható. Nem kell éhezni, de tény, hogy minőségibb ételeket kíván szervezünk. Kevesebb töltelék anyagot, úgymint lisztet, cukrot, édességeket, több zöldséget, gyümölcsöt, húst. Ha a család egyéb tagjai nem rajonganak ilyen fogásokért, mert szerencsés alkatúak, akkor kicsit nehezebb dolgunk van. Sokat segít, ha több adagnyit készítünk, és amit lehet, dobozolva lefagyaszthatunk. Ne hagyjunk ki étkezést azzal, hogy nem érünk rá, meg most úgysem vagyunk éhesek, mert megbosszulja magát - egyébként én mindig ezen csúszom el.

Nem egyszerű az alkalmi kísértés sem, de ha van helyette egészséges alternatíva, jóval sikeresebben ellenállok.

2016. jún. 9. 07:31

Csakis nagy elhatározással és kitartással megy!Meg kell találni azt a diétát vagy étrendet amit könnyen megszoksz és nem erről szól a napod.

Én egy dagadt képet szoktam megnézni hogy Istenem ilyen soha többet nem akarok lenni!Persze ez egy mókuskerék a diéta 😢

2016. jún. 9. 07:25

Bocs, de döntesz a csoki meg a zabálás mellett.


Ha ott lennék, és szólnék, hogy ezt ne edd meg, mert.... még te lennél megsértődve.


Talán két éve "zabáltam" utoljára.

Mert utána nem volt jó, hát kell ez nekem?

Dehogy!


Amúgy ha IGAZÁN AKARNÁD, akkor nincs olyan, hogy feladom.


Nekem óriási öröm, hogy a szeretett ruháim ismét fel tudom húzni, sőt, van ami már lötyög rajtam.

Alig várom, hogy otthon legyek, és szoknyákat is felvehessek.


Ez motivál téged?

3. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Cornflake22)
2016. jún. 9. 05:11
Miért mi történik? Legfeljebb úgy maradsz! Ez a legnagyobb motiváció....hogy úgy maradsz én már csak tudom mekkora erőt ad!
2016. jún. 8. 23:58

Szia! Én is most fogyózok, és én is próbálok motivációt keresni. Az egyik az egészségem - ha marad a túlsúly, jó eséllyel betegségek fogják keseríteni az életemet, és azt nem akarom. Nekem is csúnya dolgokat mutat a tükör. Próbálok arra gondolni, hogy nem lesz semmi baj, ha nem eszem meg ezt vagy azt, pár hónap múlva is lesz csoki meg süti a világon, de ha most nem állom meg, a tükörképem nem fog megváltozni.


Egyébként lehet trükközni: ha iszol eleget, kevésbé leszel éhes, ha olyan étrendet alakítasz ki, hogy nem ugrál a vércukorszinted, akkor az édeset sem fogod annyira kívánni. Nekem pl. egy pohár citromos víz is elmulasztotta az édesség utáni vágyamat, pedig elég édesszájú vagyok. Az ember átáll a másféle étkezésre, kell persze önuralom is, hogy most nem eszem meg, és kész. Ha meg nagyon esz a fene az édes után (vagy bármi után), egyél meg egy-két kockával vagy egy-két kanállal belőle. Akkor az ízét érzed, ettél is belőle, a többi önuralom kérdése, hogy itt abbahagyd.


Ez pár tipp, jó fogyózást! Ne add fel, légy ügyes!

2016. jún. 8. 22:53
Sziasztok! Egy nagyon fontos témában szeretném a segítségeteket kérni! Tulajdonképpen akárhányszor elkezdtem diétázni pár napig TALÁN egy hétig ment, de utána feladtam, jött az "egy kis csoki, egy kis ilyen egy kis olyan" és ebből a nagy zabálások amikor is eljutottam oda ahol a part szakad. Kezdtem előlről, és megint és megint és megint. Mindig sikertelenül. Milyen motivációt tudnátok ajánlani? Mi az ami beválna és ha mindig a szemem előtt lebegne biztosan betartanám a diétámat? Kérlek segítsetek nagyon kétségbe vagyok esve és nem tetszik amit a tükörben látok :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook