Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérnyomásom alsó és felső értéke között minimális a különbség fórum

Vérnyomásom alsó és felső értéke között minimális a különbség (beszélgetős fórum)


1 2
31. syria (válaszként erre: 29. - 67d75b6c5b)
2016. jún. 9. 14:28

Tisztelet a nagyon kevés kivételnek...


Amúgy a vérnyomást jól beállítani nem egyszerű feladat, mert rengeteg tényezőtől függ. De hát (többek közt) az ilyen feladatok megoldásáért tanultak évekig!

30. 31bc25d879 (válaszként erre: 29. - 67d75b6c5b)
2016. jún. 8. 17:46

Igen, van ilyen, meg olyan orvos is.


A 95-re ne görcsölj rá. Valóban lehetne alacsonyabb is. De valószínű nekünk ez a normális.

Egyébként már nekem is a suliban kezdődött mindig a felső határon volt. Aztán szülés után pár évvel kiugrott, akkor kivizsgáltak bokától tokáig. Semmit olyan kórképet nem találtak amely indokolta volna a hypertóniát.


Évekig nem szedtem semmit, nem törődtem vele. nem voltam rosszul, semmi bajom nem volt. Aztán jött egy új háziorvos aki azt mondta időzített bomba, ugye felakarom nevelni a lányom?


Én is rengeteg gyógyszer kombináción vagyok túl. A lényeg, hogy szedjük és figyeljünk oda magunkra.


Más mást szed és más baja van, nekünk ez. Próbáljunk egészségesen élni, mozogni.

2016. jún. 8. 17:31

Hasonlóan vagyok én is.

Nekem már 15 évesen magas volt a vérnyomásom. Akkor az iskolaorvos azt mondta: a kamasz kor miatt van, majd kinövi.

Aztán mikor dolgozni kezdtem, akkor mondta az üzemorvos, hogy ezzel nem vesz fel dolgozni. Akkoriban 150/95ök voltak. Aztán a háziorvosom elkezdett kísérletezni. 3 év alatt 4 féle gyógyszert írt fel. Az egyiktől szédültem, másik vízhajtós volt azt nem tudtam szedni, most pedig egy újfajtát írt. Az első értékem beállt 130 körülre, de a második legtöbbször 90-92-95 még mindig :(

Gyakorlatilag bármilyen gyógyszert szedtem, 95 körül mozgott az érték.

Úgy kellett rábeszélnek a háziorvos, hogy írjon már valamit, változtassunk már, nem jó ez a 95. Vittem neki vérnyomásnaplót szépen vezetve. Belenézett, azt mondja jó. Mondom neki, hogy: de a 95 nem sok? Mire ő: hát lehetne jobb is.


Nem nagyon érdekli az orvosokat, hogy a betegük hogy van...

28. syria (válaszként erre: 26. - 31bc25d879)
2016. jún. 8. 16:27
Igen népbetegség, amiért legelsősorban a stressz a felelős, másodsorban a genetika, harmadsorban a túlsúly. Szerintem.
27. l.luiselotte (válaszként erre: 26. - 31bc25d879)
2016. jún. 8. 16:21
köszönöm szépen.
26. 31bc25d879 (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. jún. 8. 13:28

Szia!


30+ éve vagyok hypertóniás. A 220/110 Hgmm nem játék. Nekem is volt ennyi. Nyilván megszokta a szervezetünk, testünk, ereink, szerveink a magas vérnyomást így alig és / vagy néha érezzük meg a kiugrást. Ezzel szemben az alacsonyt rögtön, kókadozunk, felbukunk, álmosak, "használhatatlanok" vagyunk.


A tensiomin viszi le leggyorsabban a vérnyomást így mindig legyen a táskádban. Mondhatni nekünk életmentő gyógyszer.


Népbetegség, minden második ember hypertóniás, sokan nem is tudnak róla, mert alattomos és szegényes tünetei vannak. Te viszont már tudod, így nem szabad figyelmen kívűl hagyni.


Kardiológus! Kérj a háziorvosodtól beutalót. Azt biztos tud adni, ha akadékoskodik ordítsd ki belőle:)


A kardiológus feltesz egy 24 órás ABPM-et, elküld laborba, csinál MRTG-t és szív- ha jófej nyaki UH-ot is. Ennyi az alap protokoll vizsgálat.


Addig is míg nem jutsz el hozzá mérd a vérnyomásodat R-D-E és írd fel. Ez neki marha nagy segítség, ugyanis fontos tudnia, hogy mikor, a nap mely szakaszában magasabbak az értékeid. Ird fel a pulzusodat is.


Én sok gyógyszert szedek reggel is este is és még így is kiugrik. Nekem a frontokra, főleg a hidegre.


Igaza van aki azt mondja fogyni kell, de elmondom, hogy 20 évesen 55 kg-an is tudtam 190/130 Hgmm-t produkálni.

A stressz is igaz, habár nem vagyok annyira stresszes...Illetve a mai világban ki nem az valamennyire? De az életem rendezett minden területen.


Szóval a kardiológus befog állítani. És türelem és nyugi...az sem biztos, hogy első nekifutásra jók lesznek a gyógyszerek, de be kell állítani és szedni kell.


Javulást!

25. syria (válaszként erre: 23. - Channa*)
2016. jún. 8. 10:51

A számból vetted ki a szót!

Igen, ez a nem megfelelő vérnyomás csapdája: alacsonynál „csak” kókadozunk, rosszul érezzük magunkat, magasnál meg alattomosan jönnek az általad említett „nyalánkságok”. Mert ha magas vérnyomás mellett rosszul leszünk, az már a vészharang.

2016. jún. 8. 07:13

keresni fogok egy maszek kardiológust.


( most különben a hajnali tensiomin után 98/85, hát mondani sem kell, hogy milyen " frissen és üdén " készülök a mai munkára )

23. Channa* (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2016. jún. 8. 05:29

Ne csak azt nézd, hogy az alacsonnyal rosszabb a közérzeted!

Az alacsonytól nem kapsz agyvérzést és infarktust sem, de a magastól bármelyik lehet annak ellenére, hogy nem érzed rosszul magad!

Nem tudom, hogy hol laksz, de keress egy másik dokit! Ha nem tudsz, akkor SOS kérj egy beutalót kardiológushoz és azonnal menj hozzá, hogy írjon gyógyszert! Ne kísérletezgess! Ez nem játék!

Lehet, hogy nem érzed rosszul magad, de pont ezért hívják néma gyilkosnak ezt a betegséget!

Egy idő után megszokjuk a magasabb a vérnyomást és azért nincs panaszunk!

Nekem olyan fura, amikor azt mondja valaki, hogy semmit nem érez, mert nekem, ha el kezd emelkedni a vérnyomásom, akkor annyira fáj a fejem, hogy majdnem szétrobban.

Ilyen értékeknél már nem szabad alternatív gyógymódokat keresnek, csak kiegészítésnek!


Orvos!!!!

22. Channa* (válaszként erre: 18. - Nemethke)
2016. jún. 8. 05:24
:((((
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Nemethke)
2016. jún. 7. 22:18
Nekem a felső ment fel 174-re annó.
20. nemethke (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2016. jún. 7. 22:14
Bizony .nekem 80 a határ most.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Nemethke)
2016. jún. 7. 22:11
Nekem egyszer a doki azt mondta, hogy az alsó értéknek a 100 már magas.
18. nemethke (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2016. jún. 7. 22:06
Nem is normális az a doki.Én 140/100-al kaptam infarktust.
17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Nemethke)
2016. jún. 7. 22:00

Mán' azt hittem, az jó. D

Persze, hogy menjen, már nem egyszer volt, hogy elhanyagolja, mert szar az orvosa!

16. nemethke (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2016. jún. 7. 21:53

De arra válaszoltam menjen kardiológushoz.

Ez a vállasz a kis különbségre(1)hozzászólásra ment.

15. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Nemethke)
2016. jún. 7. 21:49
Mert a 220 nem magas?
14. jstefan (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. jún. 7. 21:28
A 220/110 halálos érték!!! Ha nem jelentkezel azonnal kivizsgálásra , és gyógyszeres kezelésre akkor többször nem tudsz a fórumon kérdést feltenni!!! Miért akarsz öngyilkos lenni!!! Ne tedd!!!
13. nemethke (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2016. jún. 7. 16:39
Egy kardiológushoz kellene menned.
12. l.luiselotte (válaszként erre: 11. - Nemethke)
2016. jún. 7. 16:28
a háziorvosunk azt mondja- mert vállalkozó vagyok- hogyha rosszul érzem magam, feküdjek le napközben . És lehet hogy az a baj, hogy látja hogy nem hagyom el magam. Az alacsony vérnyomással sokkal rosszabbul érzem magam, mint amikor magas. Egyébként a város egyik legrosszabb hírű háziorvosa, de még nem voltam beteg, teljesen mindegy volt, hogy milyen .
11. nemethke (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. jún. 7. 16:23
Azért megnézném azt a dokit aki ilyen vérnyomással dolgozni enged!
10. nemethke (válaszként erre: 6. - Channa*)
2016. jún. 7. 16:17

Ez így igaz !Nem a különbség kicsi hanem az alsó érték magas.

Jah és nem okoskodás!tapasztalat sajnos!

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Syria)
2016. jún. 7. 15:31

Szerintem ha már kialakult magas vérnyomás van, akkor ezek nem segítenek.


Én nem vagyok kövér és nem is voltam sosem, a streszt próbálom csökkenteni, amennyire lehet, de kell szednem a gyógyszert.

8. syria (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. jún. 7. 15:13
Szerintem csökkentsd a stresszt (tudom, ez nem könnyű), meg ha van, akkor a túlsúlyt! Nekem ez a kettő normalizálta a vérnyomásomat. :)
2016. jún. 7. 14:17
kösz a válaszokat, most erősen munkába vagyok, estére áttanulmánmyozom amit írtatok !
2016. jún. 7. 13:57

Menj orvoshoz és jó lenne, ha valami olyan gyógyszert írna, mint amit Globus írt.


Én csak annyit tudok és ez kezeléstől, gyógyszertől függetrlenül, hogy ha a felső érték magas, akkor agyvérzést kapunk, ha az alsó, akkor szívinfarktust.

2016. jún. 7. 13:53
Azt olvastam valahol, ha kevesebb mint 20, az a keringés összeomlása...hát érdekes, de Te még írogatsz. Azt meg az orvos mondta, hogy az a veszélyes, ha az alsó érték a magas. De itt csak "okos" laikusokat találsz.
4. globus (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. jún. 7. 12:52
Tensiomin csak hirtelen vérnyomás esést okoz, ezért rendszeres szedésre nem írják. Modern készítményeket naponta be kell venni, 24 órás hatásúak, alacsonyat nem viszik még lejjebb, viszont megakadályozzák a felugrást. Sem a cukorbetegség, sem a magasvérnyomás alkalmi gyógyszereléssel nem kezelhető. Értékek ingadozása egyenes út az érrendszer tönkremenéséhez, ettől alakulnak ki a szövődmények.
2016. jún. 7. 12:49
Keress fel hipertónia szakrendelést, ahol gyógyszerekkel mind a két értéket be fogják állítani. Ha jó a gyógyszer beállítása a vérnyomás karban tartható. Ne kísérletezz mert könnyen baj lehet belőle. Ne az itteni tanácsokra várj.
2016. jún. 7. 12:19

alapból magas a vérnyomásom, reggel is 220/110 volt. Ettem a Tensiomint, ami rossz közérzetet okoz, de le is viszi, most pld. 125/119.

A vny csökkentő bevétele után tapasztalom, hogy úgy hat, hogy a diasztolé és szisztolé között alig van valamennyi különbség ( amikor ugy hallottam , az optimális különbség 50-60 )

van valakinek hasonló problémája ?



arról nem beszélve hogy nem irnak ki táppénzre, hbát rémálom így dolgozni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook