Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az aukciózás jó és rossz oldala fórum

Az aukciózás jó és rossz oldala (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az aukciózás jó és rossz oldala

2010. aug. 10. 21:03
Vettem a fiamnak újnak mondott kisautókat.Bár nem törtek ösze,de nem voltak túl fényes állapotban,amikor megérkeztek. :(
29. Tina87
2010. júl. 8. 13:25

Én már meguntam mint vevő, mert sokszor vertek át.

Mint eladó meg sose voltam genya,amit megbeszéltünk úgy volt.Személyesen, vagy postán.Így adtam el a 9000 forintos oroszlános motort, azért ehhez a vevőnek nagy bizalom kellett irántam, de nem csalódott bennem.Nem értem miért nem tud mindenki normálisan hozzáállni ehhez.

Volt hogy hiányzott valami, nem az olt benne, áá mondtam elég, kéész, befejeztem :((

2010. júl. 8. 13:21

Sziasztok!

Megint becsaptak.Most volt bőven pozitív értékelése a csajnak.Két hónapig hitegetett,már ha egyáltalán válaszolt valamire.Eleinte azt írta,hogy én vagyok a türelmetlen,stb.Már kétszer is írta,hogy na most már feladta a csomagot,de persze hazudott.Két hónapja nyertem,másnap utaltam,és ott tartok,hogy ismét se pénz,se semmi.Most 6500ft-om bánja.Aki annó becsapott,felfüggesztett börtönbüntetését tölti.Ez jó,de a pénzem nem kaptam vissza.

A mostani esetben csak a jegyzőnél tudok feljelentést tenni.Perze rá egy-két napra,hogy nyeretem nála,felfüggesztették.

Ez van.

2008. dec. 15. 18:20

na, most belefutottam vmibe ill vkibe!

egyszer egy csajjal tök normálisan zajlott minden a t..szV..sz szárnyai alatt ugye...


de utána ugye privát is elkezdtünk üzletelni ill akartam vele.

ő elnézte a megrendelésem és mondtam neki...

fel volt háborodva, h így meg úgy meg bizonyítja, h nem jól írtam stb...

aztán a végén már csúnya párbeszéd folyt közöttünk...


már a végén majd azt írtam neki, h csak a hivatalos aukción tud normális lenni?


de aztán lehiggadtunk.


de azt sem tartom ferrnek, h minden t az eladó diktáljon! hogy csak ő adhat helyet és időpontot!

közösen kéne.

míg hivatalosan aukcióztunk rugalmas volt de most nem a oda kell mennem a pi...jába szinte!!

26. direne
2008. okt. 17. 00:21

Én is rendszeresen vásárolok ilyen oldalakon, évek óta.Használt baba és gyerekruhákat leginkább, vegyes tapasztalatokkal...

Ma már úgy kezdek, hogy ha bármennyire is tetszik az áru, megnézem az eladó értékeléseit:mennyi a pozitív-semleges-negatív arány.Elolvasom, miért kapott gyengébb értékelést és ha megszólal a "vészcsengő", akkor inkább hagyom. De még így is előfordul, hogy érnek meglepetések.:-)

25. cilus
2008. jún. 27. 08:33
Eddig még nem volt negatív tapasztalatom az ilyen oldalakon.Rendszeresen adok-veszek.
24. vera69
2008. jún. 23. 08:08
Én is szoktam aukciós oldalon vásárolni föleg gyerekeimnek ruhákat nagyon sok jómínöségű csomagot vettünk , de mindigvan egy kivétel mikor átvágtak nem érkezett időben a csomag ráadásul az extra minőséget mocskosan küldte és még neki ált feljebb .azóta csak azoktól az eladóktól vásárolok akiktől elötte
23. Anita123 (válaszként erre: 13. - Gaboka1)
2008. máj. 21. 22:29

Ez jo kerdes!!

A "paypall"-os rendszer tokeletesen ki van epitve!!!Nagyon elegedett vagyok vele!Meg eddig soha nem volt gondom.Ha megis akadt egy kis problema az aukcios oldal korektul megoldotta a helyzetet.

Az oldal "belolunk" gazdagszik.Minden eladott termekbol vonnak le valamennyit,minden egyes hirdetesert,fenykepert fizetsz...Akkor miert nem biztosit?Konnyu a vasarlokra es az eladokra terelni a feleloseget!Na mindegy errol ennyit.

2008. máj. 21. 22:15

Hellosztok!


En is es a ferjem is rendszeresen vasarolunk egy aukcios oldalon.(Igaz ez angol)

De ott egy meghatarozott osszegig biztosit az "oldal".

Szoval ha en vasarolok valami es nem kapom meg akkor az arat visszatudom igenyelni.

2008. máj. 20. 08:10
Sziasztok!! Én a t-betüs oldalon vagyok be reggelve,szoktam vásárolgatni én is. Én ugy jártam hogy irtam az eladónak hogy érdekelne a termék de csak,ha a 7.-én történő fizettés megoldható erre ő persze természetesen hangzott a válasz. licitáltam megnyeretem rá pár napra kaptam egy negatívott csupa valotlan állitással. Én lelkis emberke lévén még sirva is fakadtam mert tudom hogy nem szueretik ha valakinbek valami oknál fogva negativ értékelése van!! Felvettem telefonon a kapcsolatott az illetővel és hebeget habogot végül vissza vonta a negativot meg elnézést kért és én ki is fizettem neki ahogy irtam de azota is háborog a lelkem!! Meg csaptak már be ugy hogy az áru ugyan megérkezett csak épp használni nem lehet 7000-ft bánta meg!
2008. máj. 17. 13:03
Hiába kéred, hogy utánvéttel adja fel. A postán nem bonthatod fel a csomagot, csak azután, hogy aláírtad az átvételt. Akkor ugyanott vagy, nem?
2008. máj. 16. 14:36
sziasztok.nekem olyan tapasztalatom van,hogy nyertem az egyik ilyen oldalon a licitáláskor egx telefont,felvettem a kapcsolatot a tulajjal,az a bökkenö az egészben,hogy a párom is regisztrált tag volt e oldalon és az illetö akitöl nyertem a telot közben felvette a párommal a kapcsolatot,mivel a párom szintén megnyerte a telot töle.azaz 2 embernek akarta ugyanazt a terméket eladni a mocsok,de rácseszett velem,mert azon az oldalon mindenkivel közöltemhogy egy csalo diszno.
2008. máj. 15. 15:20
HÁT IGEN SAJNOS EZT BELE KELL KALKULÁLNI MINDIG ELŐFORDUL MIVEL AMIKOR MEGJÖN A CSOMAGOD NEM BONTOD FEL A POSTÁN PEDIG,HA MEGTENNÉD AKKOR EL LENNE SIMÍTVA A DOLOG HISZEN NEM VAGY KÖTELES KIFIZETNI.EZZEL MINDIG ÉLNI KELL.
2008. máj. 15. 10:34

Aranyláncot vásároltam elfogadható áron 30 ezer közelében. Utaltam, és időre meg is jött az értékbiztosított ajánlott csomagocska. Mikor kibontottam, majd hanyatt estem, bár a képen szereplő "ékszer" volt benne, de jelzés nélküli "aranynak tűnö" tárgy volt. Szerencsére visszakaptam a pénzemet, a vevő pedig a jóhiszeműségét bizonygatta. Így csak kétezer közelében volt a veszteségem, + álmatlan éjszakák...

Van aki így próbálkozik...

2008. máj. 15. 06:37

Sziasztok!

Én is szoktam aukciós oldalon vásárolni.Eddig 2x jártam úgy,hogy nem kaptam meg a csomagot,amiért fizettem.Igaz pár ezer FT-ot buktam. De ha többen vásároltak az illetőktől,az neki szép kis haszon.Ugyebár sok pár ezres elég szép összeget vitt neki a zsebébe.Volt már olyan példa is,hogy 3 db ruhát megnyertem az akción,majd 1-2 nap múlva még egyet. Eladó beletette azt is a csomagba,és feladta. Pedig akkor még át sem utaltam neki az árát .

15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - Ea9c78b99a)
2008. máj. 14. 23:21

Belemennek az eladók? Mert mindenhoz azt olvasom, hogy utánvéttel nem postáz. Mondjuk azt is megértem, mert ha nem veszik át a csomagot, ővé a postaköltség.


Szerencsére még soha nem volt gondom, kizárólag korrekt, gyors eladókkal hozott össze az élet :)

2008. máj. 14. 20:18
én nem utalok, hanem utánvétes csomagban kérem az árut így a legbiztosabb.
2008. máj. 14. 20:01
en magam is jarok az aukcios oldalakra . es ez idaig meg nem faragtam ra igaz en inkabb eladok/ de most vasaroltam penzt utaltam es a termek sehol. ez van. csak azert van amit nem ertek. ha vasarolok az ebayen akkor a paypall nekem 2000 doll ig vallaja a biztositekot. az itthoni oladalak meg megoldjak azzal hogy jelentsd fel, vagy adjal negativot had lassak az utannad kovetkezok. ez szep meg jo de ettol a te penzed meg nem lessz meg!! megkerdem en miert nem lehet ezeken az oldalakon is bevezetni a paypalos fizetest??
12. Zolya
2008. máj. 14. 16:36

Sziasztok!

Nekem túlnyomórészt csak jó tapasztalataim vannak.Bár egyszer én is jártam már úgy, hogy elutaltam a pénzt és a pulcsi amire licitáltam a mai napig nem érkezett meg.Ennek most már több mint 1 éve.

Eladóként két aukciós portálon is regisztrálva vagyok, ezzel csak pozitív és nagyon jó tapasztalataim vannak.Igaz, hogy nekem csak olyan árum van ahol csak a személyes átvétel a megoldás de eddig még senki nem okozott csalódást.

11. 533bb4d1fe (válaszként erre: 10. - Ebd3d30d0b)
2008. máj. 14. 15:25
Sziminelli néven mumu49 voltam.Bocsi
2008. máj. 14. 15:23
Az én lányom is szokott aukciózni,oda-vissza,mint vevő,mint eladó is kizárólag pozitív értékelést kapott.De ő egy rendkívül lelkiismeretes,nem férne össze az értékítéletével.Ha őt becsapják,azt mondja,eh,a lelkiismeretével kell elszámolnia az illetőnek.
2008. máj. 14. 14:35
Engem is épp mostanában szivattak meg a t-vel kezdődő oldalon. Az illető sok más emberrel is kitolt, most szépen gyűlnek a negtív értékelései. E-mailekre nem válaszol, a telefon kikapcsolva. Mondjuk én "csak" 2300 Ft-ot buktam, 4 aukcióján vettem babaruhákat. De van aki 10ezer vagy még többet vesztett. Épp fontolgatjuk a feljelentést ellene. Ha sok ilyen feljelentés érkezik vele szemben még el is ítélhetik.
8. cukilany (válaszként erre: 7. - Moonlight1984)
2008. máj. 14. 13:55

Igen, azóta én sem megyek az előre utalok és majd megkapom vételekbe, inkább pesti eladót keresek és személyesen átveszem, vagy megkérdezem jár-e erre és úgy veszem át!

Vettem már 100 ezres látványhütőt is így, amit felhozták és a napokban is rengeteget vásárolok, mert nyitok egy büfét és felesleges mindent újonnan megvenni, főleg, h töredék árért megkapom!


de egyszer buktam, ez tény!

2008. máj. 14. 13:47
Én elég gyanakvón a személyes átvételt és fizetést választom ha lehet.Az értékeléseket is mindíg figyelembe veszem,ha postázunk-utalunk.Nagyobb értékű dolognál csak személyes átvételbe megyek bele.Eddig nem volt gond.
2008. máj. 14. 13:47

Sziasztok!

Eddig nekem is jó tapasztalataim voltak aukciózássala neten, de láttam már nagyon durva értékeléseket is. Sajnos sok csaló van, akik mindenütt próbálkoznak. Nem tudom a rendőrség mit tehet ilyen esetben.

2008. máj. 14. 13:39

Sziasztok!

Én is vásároltam így kétszer is kb. ilyen értékben, de eddig nem volt problémám. Mondjuk én személyesen vettem át és fizettem ki amit vettem.

2008. máj. 14. 11:25

Mi már rengeteg dolgott adtunk-vettünk ilyen oldalakon, és soha nem volt semmi probléma. Persze az ilyen szélhámosokat nem lehet kibökni, ezért én jó alaposan megnézem az értékeléseit, és azt, hogy azok alatt mit adott el. Mert ugye hiába van 40 pozitív értékelése, ha azok 10 forintos vackok voltak amit meg én akarok megvenni, az több tízezer forint.

Ettől függetlenül sajnos ez mindenkivel megeshet, hiába az óvatosság, a hamisítványokról meg már ne is beszéljek...

2008. máj. 14. 11:16
Szerintem 1 poz. visszajelzés még nagyon kevés. Kb egy éve mi is kifizettünk a külföldi licitálós oldalon egy csodaszép gyűrűt, azt hiszem, talán vmi hasolhó értékban és azóta sem érkezett meg :(((((( ja, és biztos nem a posta kavarta el, metr sok hasonló áruja volt, amit soha nem kapott + a vevője, azóta ő is kizárták :)
2008. máj. 14. 11:12
Jártam már így én is! én 16 ezret buktam...
2008. máj. 14. 11:03
Az internetes aukciózásról szeretnék meg osztani néhány tapasztalatot. Regisztrálva vagyok három aukciós oldalon. Imádom őket, sok mindenhez jutok hozzá olcsóbban, mint ha üzletben venném. Sok-sok kellemes és jó tapasztalat után jött egy hideg zuhany. Csaknem 20.000 Ft-tól szabadított meg egy csaló.

Ugrás a teljes írásra: Az aukciózás jó és rossz oldala

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook