Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016 novemberi babák fórum

2016 novemberi babák (beszélgetős fórum)


144. K.T.
2016. jún. 13. 09:15

Na én általában reggelire kefirt eszek kornspitz kiflivel. Próbálok sok vizet inni (kb. 2 liter) és rengeteg gyümölcsöt tömök magamba. Ma vettem teljes kiőrlésű "pacsnit" amit szilvával töltöttek meg. Most hívtam a kolléganőmet, hogy igyunk már egyet abból a jó kis tejeskávéból amit az automatából ki lehet nyerni. Nem eszek puffasztó ételeket sem. Tegnap este a párom belém könyörgött egy pohár meleg zöld teát ízesítés nélkül. Mintha meleg trágyalevet ittam volna, de egy picit segített. Ciki leírni, de még így is mintha valami tüskés aszteroidák jönnének belőlem. Elég nagy kín kiszenvedni magamból. Szegény párom meg mindig kérdezgeti, hogy mi a helyzet, mert aggódik annyi időt töltök a WC-n. Tegnap már kénytelen voltam válaszolni: "2 db tüskés diónyi aszteroida". Na ezen röhögőgörcsöt kapott, alig bírta abbahagyni. Még jó, hogy az ilyen cikis témákat is meg tudjuk beszélni. :) :)

HASKEMÉNYEDÉS: mivel ülő munkát végzek, így nap végére bekeményedik. Ha viszont otthon vagyok és néha 5 percre le tudok dőlni, akkor semmi bajom. Napi 2 Magne B6-ot szedek, ha eszembe jut akkor hármat. Nem tudom milyen hatásának kellene lennie, de az a tuti ha szedem. Amire viszont nagyon figyelek az a calcium. Rettegek, nehogy tönkremenjenek az amúgy sem túl jó minőségű fogaim. Minden reggel calcium sandoz pezsgőtablettát iszom. Remélem segít. Állítólag később már kevés lesz, többet kell bevinni belőle.

143. mgagi (válaszként erre: 139. - Mongi)
2016. jún. 13. 08:50
Én most lemondtam a lencséről pedig nagyon jól esik időnként. Viszont helyette rákattantam a spenótra. Amiből hetente 1x vagy kéthetente eszek. Márcsak a vas miatt is. Na a másik hogy vaskészítményt szedtem és a párom mondta hogy valószínű az sem tett jót az emésztésemnek. Szóval elhagytam. Aztán majd írnak fel ha esetleg alacsony a vasam.
142. mgagi (válaszként erre: 140. - Mongi)
2016. jún. 13. 08:48
Nekem még úgy különösen nem . Pedig már egy hete elfogyott a magnéziumom és még nem vettem és azóta nem szedem.
141. mgagi
2016. jún. 13. 08:47

Ezt találtam olvassátok el talán ez segít.


[link]

140. mongi
2016. jún. 13. 08:47
Nektek sokat szokott keményedni a pocakotok?
139. mongi
2016. jún. 13. 08:46
Bizonyos ételek(főleg a puffasztók)nekem se tesznek jót,van,hogy 2 napig egyfolytában görcsöl a hasam,s mikorra eldöntöm,hogy most már beszélek az orvossal,akkor elmúlik.Csak az a baj,hogy én még olyan kívánós vagyok,hogy nem tudok ellenállni,s muszáj megennem.
138. mgagi (válaszként erre: 136. - Mongi)
2016. jún. 13. 08:40
Nem eszek olyan sokat csak amennyi jól esik. Napi egy max kettő pohár rostos vagy gyümi. Mikor kiengedtek a kórházból az volt az első hogy húsleveset csináltam és annak a levét ettem plusz egy kis főtt krumplit és répát.
137. mgagi (válaszként erre: 135. - Mongi)
2016. jún. 13. 08:38
Én a lányommal voltam székrekedős és talán pont ezért váltottam anno a fiamnál az elevitet gravidára mert így könnyebb volt a helyzet. De lehet hogy tényleg hormonálisan is befolyásolhatja.
136. mongi (válaszként erre: 134. - Mgagi)
2016. jún. 13. 08:37
A sok rosttól nem görcsöl a hasad?
135. mongi
2016. jún. 13. 08:36

Sziasztok!

Nekem most (még) nincs székrekedésem.Az előző terhességeknél mindig kb. a 3.trimeszterben jelentkezett a probléma.Most inkább az volt a baj,hogy a 12. hétig végig hasmenésem volt.Mondtam dokinak is,védőnőnek is,azt mondták,hogy a terhességtől van ,hormonálisan.Ilyet még sose hallottam eddig.

A magnézium nagyobb mennyiségben hashajtó,azt tudom.Mennyit szedsz?Persze jó rá a séta,mozgás,hasi légzés.

Én kb. 6 kg hízásra tippelek,de addig nem fogom megmérni magam,amíg nem megyek a védőbe.:)Ez a hízás dolog nagyon a gyenge pontom!:)


Én holnap megyek dokihoz.Már várom!

134. mgagi (válaszként erre: 133. - K.T.)
2016. jún. 13. 08:33

Megértelek.

Nekem is volt és van ilyen problémám. Én már voltam bent kórházba kétszer is azért mert bélelzáródás gyanúm volt. Diétát javasoltak. Azt mondta a doki fehérkenyeret piritósan ehetek joghurt, kefír és sok víz. Gyümölcsökből sem akármit. Vettem aszaltszilvát és barack amit eszek és iszok is néha rostosléként. Ezek biztos segítenek. Na meg néha néha a kávé. Azóta szerencsére nem kellett visszamennem. Krumplipüré, főtt zöldségek. Káposzta lencse baba nehezen emészthető. Nálam ez volt a gond.

133. K.T.
2016. jún. 13. 08:18
Sziasztok! Nálunk is undorító az idő. Én az irodában ülök feltett lábakkal de valahogy nagyon nehezemre esett bejönni. Tegnap szörnyen éreztem magam, fájt a fejem és borzalmasan rossz volt a közérzetem, bár nem tudtam miért. Biztos ez a hülye idő. Van köztetek olyan akinek székrekedése van? Nálam katasztrofális a helyzet.... Ki kell találnom mit szedjek rá, mert nagyon szenvedek tőle. Sajnos már gyerekkorom óta ezzel kínlódok, de most valami iszonyú. Amúgy olvastam a strandról... én nem mernék menni, a doki sem tanácsolta. Egyedül a tengervíz amit ajánlott, de az meg sajnos itt nincs. Kerékpározás fronton meg megoszlanak a vélemények. Több kismamát ismerek akik bicikliztek és semmi bajuk sem volt. Mivel én 41 éves vagyok és eléggé megszenvedtünk ezért a babáért, így nem merem megkockáztatni. Lehet, hogy ha fiatalabb lennék akkor nem görcsölnék ezen, de nálam most fő a biztonság. Inkább sétálok. Majd ha már nem dolgozom (reményeim szerint júliustól) akkor szeretnék eljárni kismama jógára. Sajnos így munka mellett (után) már nem bírom. Viszont a pocaklakó egyre egyértelműbben jelzi már, hogy itt van velünk. Múlt heti 4D Uh-n is virgonckodott. Főként akkor jelez, ha eszek valamit ami nagyon jól esik. Tegnap megnéztem magam a tükörben... az elmúlt 3 év "gyötrelmei" sajnos nyomot hagytak a testemen. Utálok tükörbe nézni! A régi ruháim nem is értem hogy jöttek rám. :) Ti mennyit híztatok eddig? Én a székrekedés miatt nem is nagyon tudom megállapítani... Holnapután leszek 18. hetes és eddig kb. 3 kb. jött fel. Sajna +15 kg-mal indítottam... :(
132. mgagi (válaszként erre: 131. - Babyboo34)
2016. jún. 12. 19:26
Eső miatt nekem is fájni szokott a fejem.
2016. jún. 12. 18:16

Basszus h ennyire fáj a fejem, s nem is akar elmúlni egyáltalán.


Várom már a szerdai uh-ot, utána meg ugye 27.-én megyek uh a dokimhoz a megbeszéltek szerint.

130. mgagi (válaszként erre: 129. - Babyboo34)
2016. jún. 12. 11:55

Itt is :(

Semmi nyári hangulat :(

2016. jún. 12. 11:46
De undorító egy idő van, semmit nem lehet csinálni, csak benn ücsörgünk.
128. mgagi (válaszként erre: 127. - Babyboo34)
2016. jún. 11. 20:47
Altalaban igy van. Ha ulok akkor is jelez. Ledolok es akkor nyugi van. Meg amikor szolok a paromnak hogy mocorog es mire odateszi a kezet lecsitul :D
127. Babyboo34 (válaszként erre: 125. - Mgagi)
2016. jún. 11. 20:41

Én is azt vettem észre hogy éjjel sokat fenn vanmikor aludnák/fekszek.

De tán nappal hogy teszünk-veszünk elringatja őket s aokat alszanak, elvannak. Éjjel meg mikor nyugi van, ők akkor tuti felkelnek...

126. mgagi
2016. jún. 11. 20:13
Jól megfogalmaztam :D
125. mgagi (válaszként erre: 124. - Babyboo34)
2016. jún. 11. 20:11

:)

Ez jó. Nekem a múlt éjszaka mikor egyedül aludtam kétszer voltam fent. pisilni mentem és az elsőnél mindkétszer fent volt a drágám és egyszer akkorát rugott hogy még én is megugrottam az ágyban.

2016. jún. 11. 20:08

Ma Mezőtúrra mentünk el. Kicsit messzebb volt de jó kis "Vízparti fieszta" rendezvényt csináltak. Toronyba is felmentünk, hajókáztunk, játszótér, séta; fiam elvitték voltan jetskizni, hat alig indultak volna el eldőltek a vezetőjével. Még jó h kínai nyitva volt este 5-ig mert ruhát kellett így vennem neki.

70ft-ért mellesleg sehol nem ettem fagyit, ami ráadásul nagyon fini volt.

Nagyon fini gombás hambit meg gyrost ettünk, én meg sali tálat kértem csirkehusival.

Annyival volt másabb mint gyros tál, h nem volt krumpli hozzá.

Hát láss csodát, az első érezhető rúgást pont ekkor kaptam.

Párom mondta is, h biztos az volt a baj neki h nem kapott sültkrumplit.

123. Babyboo34 (válaszként erre: 120. - Mongi)
2016. jún. 11. 19:58

Fürdőt illetőleg termál fürdőbe/vízbe nem mennék.

De pl nyáon júl végén vagy aug legelején megyünk nyaralni. A cél a balaton, barátnőmék Sárváron, onnan Ausztriába ki nagynéném sírjához, meg akkor már itt is elnézünk erre arra.

122. mgagi (válaszként erre: 120. - Mongi)
2016. jún. 11. 08:36
Én terhesen sosem voltam strandon mert féltem hogy összeszedek vmit. Én 1x szedtem össze egy komoly fertőzést és azóta nem igen járok :(
121. mgagi (válaszként erre: 119. - Mongi)
2016. jún. 11. 08:35
4-5 km-ereket is de majd ha már vége sulinak és a gyerekek haza mennek egy kicsit akkor lehet hogy többet is fogunk tekerni. Egyáltalán nem megterhelő sőt nekem jobb mint ha több km-t kellene sétálnom.
120. mongi
2016. jún. 11. 08:34
Strand,uszoda,medence-Szerintetek biztonságos?Nálunk a gyerekek már alig várják,hogy járjunk strandra...Nem is tudom.Régebben jópárszor összeszedtem fertőzéseket a strandon...
119. mongi (válaszként erre: 117. - Mgagi)
2016. jún. 11. 08:30
De jó,hogy ezt írod!Épp tegnap generálozták a kerékpárjainkat,úgyhogy előveszem!Hosszú távra is szoktál tekerni,vagy csak inkább kevesebbet?
118. mgagi
2016. jún. 11. 08:29
Közlekedés szempontjából nekem ez a jobb. Télen is bicikliztem. Én a kocogáson gondolkoztam még de rájöttem hogy nem visz rá semmi a futásra. Pedig terhesség előtt futottam. Aztán jött a hotel szezon és se energiám sem időm nem volt futni menni.
117. mgagi (válaszként erre: 116. - Mongi)
2016. jún. 11. 08:27
Én biciklizem sőt én láttam más kismamákat is biciklizni. Szerintem nincs vele gond.
116. mongi
2016. jún. 11. 08:21

Ti jártok tornázni?

Az orvosom szerint lehet még kerékpározni is,de nem nagyon merek,mert a régi doki pl.mindig eltiltott.Szobakerékpározni néha szoktam,de utána mindig keményedik a hasam.Járok még kismama jógára és terhes tornára(amikor van időm).

115. mgagi
2016. jún. 10. 20:20
A missed ab utan szerencsere kaptam anti-d-t. Talan ezert sincs kulonosebb gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook