Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016 novemberi babák fórum

2016 novemberi babák (beszélgetős fórum)


354. mgagi (válaszként erre: 353. - Kittyna1990)
2016. jún. 30. 14:41
Igen, talán most azért álmodok lányt mert minden vágyam egy kislány. De volt olyan álmom is amin láttam teljesen kirajzolódni a baba arcát és bár fiú teljesen elolvadtam tőle az álmomban. Érdekes de az elején sokszor elérzékenyültem ha olyan műsort néztünk. Olyankor a férjem jókat nevetett és mondta hogy tombolnak a hormonok. Most is előfordul de már ritkábban.
353. Kittyna1990 (válaszként erre: 347. - Mgagi)
2016. jún. 30. 14:14

Érdekes álmok ezek is. Nekem borzasztó életszerű volt és nagyon jo erzest valtott ki főleg hogy én érzelmileg nem is tudom olyan furán vagyok sokat sirok allandoan meghatodok magamtol is es a baba fele is mas mert hogy ő lany nem tudom mas erzelmi hullamokat valt ki ami nekem furcsa mert a fiuknal mas volt.

Szoval nem tudom igazan leirni de lelkileg is mas allapotba kerultem.

Lehet azert almodsz kislannyal mert vagyakozol ra vagy talan a megerzes es tenyleg lany hallottunk mar ilyet is

352. Kittyna1990 (válaszként erre: 349. - Babyboo34)
2016. jún. 30. 14:11

Nekem is volt ilyen mikor hirtelen not egy nagyobbat a hasam szerintem a szallagok de gondoltam arra is hogy a csaszar miatt osszenoves lehetett.

Nekem alltalaban belefe rugdos az neha kellemetlen szokott lenni

351. Babyboo34 (válaszként erre: 350. - K.T.)
2016. jún. 30. 14:10

Én is ahogy haza értünk lefeküdtem, most is fekszek, így jobb.

Kaja fele kész, másik fele majd meglesz később.

350. K.T. (válaszként erre: 349. - Babyboo34)
2016. jún. 30. 13:38
Ne aggódj, múlt héten én is így jártam. A frász kerülgetett, de szerencsére utána voltunk dokinál és minden rendben volt. Állítólag ilyen előfordul. Én le szoktam egy kicsit dőlni (ha tudok) és utána elmúlik. Szerintem nem papucs függő, úgyhogy ne aggódj... :)
2016. jún. 30. 13:18

Nektek is előfordult már hohgyo sétálás közben a jobb vagy bal oldalon alhasban szúró, kellemetlen fájdalom jelentkezett?

600m-t sétáltunk párom munkahelyéhez a vasúttól, s félúton jelentkezett. Odaérve leültem s jobb lett. Vissza kocsival kivitt párom.

Még a papucsra gondoltam h az sem lehetett jó.

348. K.T. (válaszként erre: 341. - Nyuszó13)
2016. jún. 30. 09:58
Felesleges megkérdezned, mert mint írtam már, én megtettem. Magától nem fog mondani semmit, de "illik" odaadni Neki a 70.000,- Ft-ot. A barátnőm nagyon jól ismeri, szerinte nagyon normális és higgadt a szülés közben. Kecskeméti szüléseknél átlagosan 50.000,- Ft és 100.000,- Ft közötti az összeg amit adni szoktak, úgyhogy szerintem a 70.000,- Ft az elfogadható. Bár kicsengetni azért elég fájdalmas... ;)
347. mgagi (válaszként erre: 345. - Kittyna1990)
2016. jún. 30. 09:36
Én már álmodtam párszor. Mindegyik terhességemnél álmodtam babával ahogy most is. De most érdekes mód olyan álmom volt először hogy uh szerint fiút mondanak de mikor eljött a szülés ideje a doki kiemelte azt mondta hogy ő bizony lány. Ki érti ezt? A fiammal mikor terhes voltam 3-as ikrekről álmodtam 2 lány és 1 fiú. 3. terhességemnél még nem is tudtam hogy terhes vagyok de megálmodtam hogy kislányom fog születni más nap pozitivat teszteltem. De nem az én lányom született meg.
2016. jún. 30. 08:30

Nekem még nem volt semmi hasonló álmom. Az utóbbi időben még csak álomra sem emlékszem h lett volna, de szerintem ehez köze van a rossz alvásomnak is.

Forgolódok, ilyenkor felkelek persze, s utána meg nem tudok vissza aludni csak nehezen.

Éjjel 11-körül aludtam el, de előbb a meleg miatt, utóbb a szúnyog miatt voltam fenn. Tiszta csípés lettem, takaróhuzaton keresztül is megcsìpett a rohadékja. Még jó h valahol olvastam h a Sudocremmel ha bekenem a csípést, az lelappasztja s nem fog viszketni. Így is tettem éjfél után, reggelre alig látszott.

2016. jún. 30. 08:00

Sziasztok!

Álmodtatok már a babátokkal?

Én eddig valamiért nem sőt a fiukkal sem.

De most zsinorba masodik este almodtam. a mai nagyon jo volt megszületett a kislanyunk 2850g es 52 cm volt de sajnos nem emlekeztem a császárra valamiert csak a szobamba keltem kezemmel a babával és teljesen kivoltam hogy nem értem mi történt a férjemet kértem mesélje már el de érthetetlenűl nézett hogy hát ott voltam. Barna haja volt a kislanyunknak olyan volt mimt én kisbaba koromba azt a képet lattam. Megszoptattam és aludt, bar nem volt egy nagy étkű mint a fiúk. Mindenesetre nagyon jó kedvel keltem most reggel:)

344. Babyboo34 (válaszként erre: 343. - Nyuszó13)
2016. jún. 29. 21:32

Nem alkat mert can feleslegem. Fiammal ahol abbahagytam anno a terhességet, szinte most annyival kezdtem; pedig vele 20 kiló fölött jött fel. De mondjuk vele minden más volt, édesség jöhetett, kaja is, nagyon mindenevő voltam.

Most gyomrom is más, a savam sok, közérzetem is más, gyomrom is érzékenyebb, sokat voltam vagyok rosszul, édes se megy egyáltalán. Se joghurt, se tejtermék. Nagy ritkán karamellt vagy kakaót megkívánom, de az is 1 bögre, s utána megint jó ideig semmi.

Ugyanúgy étkezem mint terhesség előtt, csak ezek a változások benne vannak most a dologban.


Most épp felkelt, mert most volt vacsi. Kaja után mindig fenn van azt már észre vettem.

Annyira rossz hogy most csak "ketten" alszunk éjjel, apa most nincs itthon, anyósomnál volt mit csinálnia így ott alszik most. Reggel onnan megy melózni, így majd csak holnap 4 után ér haza.

343. Nyuszó13 (válaszként erre: 330. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 18:23

Szia.

Az szép :) Alkat vagy teszel érte úgymond hogy ne szaladjanak fel a kilók?

Én 8hósan -1 ,s most 17 hetesen csak 40 dkg jött vissza.

Mondjuk az étkezésem is közrejátszik.

342. Nyuszó13 (válaszként erre: 329. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 18:21

SZia!

Sajnos nem egyszerű s az ízeket is meg kell szokni. Gyerekeknél meg rosszabb,mert ők azért hamarabb ennék azt amit a többi is :(

341. Nyuszó13 (válaszként erre: 328. - Vandancsi)
2016. jún. 29. 18:20

Szia!

Én néztem az Aldiba,de nekem nem jött be,mert szinte semmit nem találtam s ami volt is drága,szerintem. Nekem is kiesik,mert a város másik végében lakom,de az Auchanbe kiszoktunk menni :)

S a 70 ezer az "jó árnak"számít? S illik megkérdezni vagy mondja majd? S a barátnődnek mi volt a véleménye róla?

Mondjuk persze a pici a minden,de durva,hogy havi szinten 13 ezret ott hagyok s szülésért is ennyi. De csak az számít hogy normális legyen. Nem volt még rá panaszom.

340. Kittyna1990 (válaszként erre: 334. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 17:14
Jaj akkor mashol is maradt ez a borzalom:(
2016. jún. 29. 17:00

Ma nagyon berágtam a háziorvosunk aszisztensére.

Beviszem a receptet, amin a dokim 1g-os magnéziumot írt fel porban 60db-ot.

Nézi a gépen s állítja h ilyen magnézium nincs csak tablettában ès 500mg-os. Így nem tudja felírni.

Magyarán 20 naponta utazhatok 40km-t hogy felírassam a magnéziumot.

338. K.T. (válaszként erre: 319. - Nyuszó13)
2016. jún. 29. 14:00
ÉN múlt héten voltam, majd ma kérek megint időpontot. Nekünk csinált 3 inszemet, de sajnos 2 babát elveszítettünk. Most februárban lett volna a 4. inszem (múlt novemberi missed ab utáni első próbálkozás lett volna) de elutazott 2 hétre. Na mi meg ezalatt összehoztuk magunk. ;) Én pont ma vagyok 20 hetes. Múlt héten megkérdeztem az "árfolyamot" úgyhogy amit írtam az a tuti. ;) Megkérdezhetem hány éves vagy? Én 41 múltam márciusban, úgyhogy elég nagy csoda, hogy minden rásegítés nélkül összejött a baba, ráadásul kisfiú lesz aminek nagyon örülünk! :D
337. mgagi
2016. jún. 29. 13:49
Nekem is mennem kéne kardiológushoz. Mert mondták szívzörejem van. De ez megszokott. Mindegyik terhességemnél volt.
336. mgagi (válaszként erre: 334. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 13:46
Én 19-én megyek vérvételre. 20-án dokihoz.
335. Babyboo34 (válaszként erre: 332. - Mongi)
2016. jún. 29. 13:45

Nincs már. Elején volt a belgyógyászati vizsgálatkor.

Most a 24 hetes laborral együtt még Vércsoport+ellenanyag meghatározás is lesz ismét.

Utána 28-30 hetes UH lesz a következő. Más miatt nem is kell menni védőnőhöz. Majd a doki mondja meg h hozzá pedig mikor kell mennem.

334. Babyboo34 (válaszként erre: 331. - Kittyna1990)
2016. jún. 29. 13:40

7 előtt kell menni laborba. Leveszik a vért, vizeletet vinni kell.

Utána kapok cukros vizet amit meg kell inni, majd 2 órával később ismét egy vérvétel.

A kettő között csak vizet lehet inni.

333. mgagi
2016. jún. 29. 12:46
Én fél kiló mínuszban voltam a 10 hetes és a 19 hetes mérés között eltelt időben. De persze ez csalóka. Kíváncsi leszek a következő mérésre. Ugyanis egyre nagyobb a hasam. Legalábbis ezt vettem észre.
332. mongi (válaszként erre: 330. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 12:32
Kötelező EKG nálatok nincs 24 hetesen?
331. Kittyna1990 (válaszként erre: 330. - Babyboo34)
2016. jún. 29. 12:26

Hű szuper ügyes vagy :)

Nálatok hogy megy a cukor terhelés?

2016. jún. 29. 09:55

No, végeztem a védőnőnél. Megkaptam a 24 hetes laborba a beutalókat, júli 22.-én lesz a terheléses labor, mert azt pénteki napokon csinálják csak.

A védőnőnél lévő mérleg alapján írja ugye a súlymérést. A (7 hetes) legelső mérés óta a mai (21 hetes) mérésnél + 1 kilónál járok csak szerencsére.

2016. jún. 29. 04:54

Nem irigylem aki lisztérzékeny, vagy akinek annak megfelelően kell akár csak főznie is.

A szomszéd kislány lisztérzékeny a környéken; meg van még valami más is, mert a tejtermékeket is nagyon válogatni kell a szüleinek.

Kapott közgyógyot is, ill a gyerekor os rendszeresen ír neki valami speciális valamit amit lisztként lehet helyettesíteni pl a főzés során.

2016. jún. 28. 20:32

Hű, mennyi fitt kismami. :) Majd én is jövök kérdezni Tőletek. Nyuszó. Àllítólag az Aldiban is vannak jó dolgok egészséges étkezéshez, de én még nem voltam, valahogy az kiesik.

Baràtnőmnek is Temesvàry a dokija, 1 éve szült nàla, 70-et kért. Sima szülés volt.

Én sem gondolnàm, hogy császár miatt többet kéne adni.

327. Nyuszó13 (válaszként erre: 326. - Kittyna1990)
2016. jún. 28. 17:41
Akár csirkemell is jó bele :)
326. Kittyna1990 (válaszként erre: 325. - Nyuszó13)
2016. jún. 28. 17:39

Koszonom korbe nezek,

A virsli sem pálya a husfeleket is nehezen eszem meg max csirke mell de lehet kombinalni a salik nekem is jol esnek

325. Nyuszó13 (válaszként erre: 323. - Kittyna1990)
2016. jún. 28. 17:33

Szivesen :) Én pl sokszor eszem salátát.Veszek készen s kockázok bele sajtot,virslit,néha paradicsomot. Nagyon jó :)Sok energiát ad :)

Igen,lehet helyettesíteni habarás,rántás,nokedli.... De pl piskótatekercshez rizsliszt a jó.

Jók a bio boltok,csak drágábbak általában. Érdemes felmérni a terepet. Mi Auchan,Tesco,SZil Coopba szoktunk vásárolni ilyeneket. De van pl 100okba is :)

Abonettet próbáld a kéket,attól hátha nem lezs bajod. Én birom a teljes kiörlésű dolgokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook