Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyon száraz a kezemen a bőr.Mit javasoltok? fórum

Nagyon száraz a kezemen a bőr.Mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 28. 00:16
Rendszeresen használj kéz krémet.A viz mosás,mosogatás stb kiszáritja a kezet.
2009. jan. 27. 18:14
Kézkrémet, testápolót...
2009. jan. 27. 17:09
Neutrogena!
24. supin
2009. jan. 27. 17:00
Sziasztok! Nos én kaptam egy remek tippet! Atrix a krém neve. Kamillás. remekül bevált. Próbáljátok ki..
2009. jan. 27. 16:50
Nekem nagyon száraz a kézfejemen a bőrőm rettenetes sok kence ficét kiprobáltam már de a legjobb amit most használok Nivea testápoló szinte égnek a kezemen a bőr sokszor.Probáld ki!!!!!!!!!!!
2008. máj. 20. 09:25

Éjszakára olajos kenőcs és rá a "hajfestőkesztyű".

Egyszerű, nekem bevállt, próba-szerencse!

2008. máj. 20. 09:22
NAGYON JÓ KÉZKRÉMEK VANNAK, ÉS NEM IS DRÁGÁK, DE LEHET VITAMINHIÁNY IS AZ OKA.
20. supin (válaszként erre: 18. - Zsó0519)
2008. máj. 16. 11:36
Van valami neve is??
19. supin
2008. máj. 15. 19:53
Köszönöm a segítségeteket. Majd próbálgatok,hogy mi válik be.Gyógyszerész ismerősöm nekem is van. A házi szappant azt sajnos nem tudom kipróbálni mert erre nem főznek már ilyet.
2008. máj. 15. 18:28
Az én sógornőm gyógyszerész,Ő készített nekem kézkrémet,A és E vitamin van benne.Nagyon jó,igaz nem illatos,de nem is kerül ezrekbe,és arcra is használható.Bármelyik gyógyszertárban beszerezhető,ára kb.200 Ft.
17. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Supin)
2008. máj. 15. 18:07

www.akamuti.co.uk- es ahogy Kata irta, ok tenyleg kivalo minoseget forgalmaznak!



Magyarorszagon ha a finomitott shea vaj is megfelel, a L'Occitane-nak van 100%-os, de annak nincs az a jellegzetes kakaos illata, mint a finomitatlannak es feher szinu.

Ezen kivul szaraz borre van meg egy 100%-os tisztasagu kreme ugyanennek a cegnek, a Baba-Mama krem (ezzel epillalast kovetoen 1 nap alatt eltuntethetoek a tortura nyomai).

16. balint_kata (válaszként erre: 13. - Supin)
2008. máj. 15. 17:52
Bocsanat, csak most lattam, hogy reagaltal. En shea-vajat neten rendelek az Akamuti oldalarol (ird be keresobe, ki fogja dobni). Megbizhatoak, precizek es kivalo minoseguek a termekeik, amiket eddig probaltam.
15. d606bc0fd7 (válaszként erre: 13. - Supin)
2008. máj. 15. 16:00
Nagyobb gyógyszertárakban biztosan találsz.
14. Hmv. (válaszként erre: 10. - Supin)
2008. máj. 14. 15:17

Ugyan supin, én is 55 vagyok! Ismered Te is a régifajta háziszappanokat, ezeket nem boltban árulják, hanem léteznek /legalábbis a mi városunkban még van/ szappanfőzők, ahova mindenféle zsiradékot összegyüjenek, s abból készítik a szappant. Ha nem viszel zsiradékot, akkor is lehet vásárolni, de nálunk a piacon is árulnak nénik-bácsik 1-200 forintért, nézz szét Te is a környékeden.


Shea-vajat én találtam egy internetes portálon, ami valóban isteni bőrápoló, de annak az alkalmazásával sem árt védeni előtte a kezed!

Megelőzni mindig könnyebb a bajt, mint orvosolni.

4000,- ért kínál 20 dekát.


Ma már nagyon jó minőségű gumikesztyűket árulnak, amiknek különböző bevonatok vannak a belsejében. Persze nem lehet őket több óráig használni, de ki akar annyi ideig mosogatni???

Én általában a Tesco-ban, vagy Dm-ben, Rossmannban vásárolom Őket. A jó minőségű nem túl olcsó, de megéri, abba nem fog beleizzadni a kezed.


A babaszappan szintén a pipereszappanokhoz tartozik, ne használd.

13. supin (válaszként erre: 12. - Balint_kata)
2008. máj. 14. 12:53
Hol lehet venni? Ha lehet nekem tüntessétek fel a lelőhelyet is mert én már 55 leszek juliusban. A vásárolgatás nehéz. Ugyanis ha bemegyek egy ngybevásárlóba szinte ismeretlen márkák zuditva. Képtelen vagyok mindent elolvasni. A mi kis városunk kisboltjaiban pedig alig van valami. Ez Fehérgyarmat....
2008. máj. 14. 12:38

Supin,


probald ki a shea vajat a kezedre (is). Babapopsi puhasagu lesz tole a borod...

2008. máj. 14. 12:33
hol lehet háziszappant vásárolni?
10. supin
2008. máj. 14. 12:32
Köszönöm a válaszokat! Hát a gumikesztyüt azt valóban nem szeretem használni. Hiába teszek bele hintőport mégis nyirkossá válik a kezem.A hagyományos háziszappannak van neve? Vagy a babaszappan lenne az?
2008. máj. 14. 12:12

Én azt hallottam, hogy este lefekvés előtt kell bekrémezni jó vastagon és felvenni egy cérnakesztyűt éjszakára.Elég kényelmetlen de hátha segít neked is.Nekem az esküvőm előtt bejött:-)

( az én kezem is folyton száraz-igaz nem is nagyon kímélem.)

8. Hmv.
2008. máj. 14. 11:47

A kéz kiszáradását még egy dologgal meg lehet előzni: hagyományos háziszappanal kell kezetmosni, ez kimaradt 3. hozzászólásomból.

Próbáljátok ki, egy idő után nem igényli a kéz bőre a krémezést.

Sajnos, manapság hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy jobbak a modern tisztítószerek /pipereszappan, tusfürdő, folyékonyszappan,habfürdő/, de ez csak a kozmetikai ipar reklámfogása, bolondok lennének reklámozni a háziszappant, kihangsúlyozva annak hasznos, jó tulajdonságait!

Egy másik fórumon már írtam én is erről, ott valaki azt kérdezte, hogy szappant vagy tusfürdőt használjunk-e?.

Csak a háziszappan képes arra, hogy láthatatlanul eltávolítsa az egyébként is leválni készülő hámréteg cserepes lemezkéit, míg a tus- és habfürdők csak visszasímítják a bőrre, így egyre vastagabb szaruréteg képződik, amit azután nem győzünk krémezni.

A krém viszont nem tud feszívódni a megvastagodott szarurétegen át, csak a felszínen hat. Egy ideig úgy érzed, hogy hat, de egy idő után kenheted újra.


Az idősebbek visszagondolhatnak arra, hogy a 70-es évek előtt nem is hallottunk testápolóról, nem volt rá szükség, mivel nem forgalmaztak habzó fürdőszereket! Azóta kell ennyire kenni a bőrünket, amióta így elkényeztettük magunkat, persze, jól el is rontottuk, amit a term. alkotott.


Jól elkanyarodtam a kéz problémától, de ez az egész téma összefügg, és még nagyon sokat lehetne róla beszélni.


Szakmabeli vagyok, higyjétek el, jót akarok Nektek.

2008. máj. 14. 10:56
1-2 db burgonyát főzzél meg, kevés tejjel törd össze. A kicsit folyós krumplipürével (amilyen meleget csak elbír a kezed)jól maszírozd meg a kezed. Ha kihűlt a püré langyos vízzel lemosható. Lehet, hogy többször meg kell ismételni a műveletet, de selymes bőr lesz az eredmény.
2008. máj. 14. 10:40

Szia!


Hmv tanácsát mindenképp betartanám. Nagyon sokat számít, hogy nem csupasz kézzel nyúlkálsz a tisztítószeres vízben.

Sajnos az én kezeim is hajlamosak a kiszáradásra. Sokszor olyan rossz állapotban voltak, hogy teljesen kirepedeztek, véreztek, fájtak. Szerintem ha nagyon szárazak a kezeid, menj el orvoshoz. Nekem annak idején gyógyszertári krémet írt fel, ami elég gyorsan segített, ráadásul olcsóbb is volt, mint a boltban kapható márkás krémek.

És kend rendszeresen a kezeidet, napközben is. nekem a lakás különbözõ pontjain vannak krémek, hogy mindig kéznél legyen :) Lehet kapni kesztyüket is, amiket éjszakára a bekrémezett kézre kell húzni (bár ezt még nem próbáltam).

2008. máj. 14. 10:32

nekem az ujjaim között szokott nagyon durván kiszáradni, sokszor olyan, mintha boxoltam volna valakivel :D

én ezt szoktam csinálni: bármilyen radírral (test/arc) jól ledörzsölöm a kezem, ezalatt puhul, de van amikor többször is és utána gazdagon bekrémezem

10 perces művelet és utána pihipuhika lesz!

4. Hmv.
2008. máj. 14. 10:26

Kedves supin!

Elsősorban próbálj hozzászokni a gumikesztyű használatához a házimunka során. Ha megóvod a kezed a különböző ártalmaktól /mosó-, mosogatószer, kertimunka/, sokkal könnyebb lesz utána ápolni.

Hidd el, nehéz, de meg lehet szokni.


Tehát fontos a kéz védelme, utána az ápolás!

2008. máj. 14. 10:12
NAGYON JÓ KÉZKRÉMEK VANNAK, ÉS NEM IS DRÁGÁK. DE LEHET,HOGY VALAMI VITAMINT KELLENE SZEDNI.
2008. máj. 14. 10:02
nekem a neutrogena nagyon bejött.Nem a legolcsóbb krémek közé tartozik,de egy doboz nagyon sokáig elég,pont zaért,mert hatásos és nem kell liter számra kenni magadra:)
2008. máj. 14. 10:00
Nagyon száraz a kezemen a bőr.Mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook