Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tartsunk-e kisállatot? fórum

Tartsunk-e kisállatot? (beszélgetős fórum)


23. Katttty (válaszként erre: 3. - NataliaWeiss)
2016. jún. 7. 15:51
Szia! Nekem törpenyuszim van, szóval csak a vele kapcsolatos tapasztalatokat tudom megosztani :) Tovább él, mint a hörcsög (akár 8-10 évig is) és nagyon jó fej :) Hallgat a nevére, jön utánam a lakásban, minden érdekli és igényli a törődést, tehát azért van kötődés mind2 részről (nem tudom a hörcsögöknél h működik). Probléma kevés van vele, nem zajos és szerintem azért a kutyánál és a macskánál némiképp kevesebb időt igényel, viszont a hörcsög ketrece vszínű kicsi lenne neki :( Ja meg a kábelekre vigyázni kell a környezetében :D Amúgy sztem is nagyon jót tesz a gyerekeknek, ha van kisállat és sztem Neked sem ártalmas, de persze ennek nagyon utána kell nézni, m ebben nincsen tapasztalatom.
22. 2ab16d5612 (válaszként erre: 19. - Lolita2112)
2016. jún. 7. 11:13
És hány hektár föld kell egy hörcsög tartásához? Mesélj még ó bölcs matróna..
21. 2ab16d5612 (válaszként erre: 17. - Syria)
2016. jún. 7. 11:12

Hát igen.


Nálunk meg anno hiába foglalkoztam én a macsekkal (kb 6 evésen) anyámhoz ragaszkodott. A mostani "kölköm" meg hozzám van ragadva :D

20. syria
2016. jún. 7. 09:56
Világéletemben macskás voltam. Gyerekoromban minden elkóborolt kiscicát hazavittem. Aztán amikor terhes lettem, elfordultam tőlük. Lehet, hogy oktalanul, de valami belső ösztön azt diktálta: adjam oda anyukáméknak a cicánkat. Aztán amikor a fiam már elmúlt fél éves, beújítottam két kis cukiságot. (A szüleim annyira megszerették a kapott macskát, hogy nem akarták visszaadni.)
2016. jún. 7. 06:59
persze ha van kerted,deha nincsen felejtsd el!
2016. jún. 6. 09:22
25 évvel ezelőtt családunk koromfekete 3 éves kanmacskája ha meglátta, hogy lepihenek, rögtön mellém feküdt, sőt néha éjjel is.Ekkor voltam terhes a fiammal. Sőt, később befeküdt a babakocsiba is. Egészséges kinti-benti ivaros macska volt. akkoriban még nem volt ilyen nagy felhajtás macskatartással kapcsolatban, macskakaja sem volt, a kertes házakban éltek macskák. Fiamnak sem, nekem sem lett semmi bajunk, csak annyi hogy a fiam is szereti a macskákat.
17. syria (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. jún. 6. 09:15

Az utolsó mondatodban van a lényeg, nehogy a kismama úgy járjon, mint én a papagájjal, amit a 11 éves fiam a sztorijaim hatására kikönyörgött.


1-es sztori: volt egy tanítványom, aki TÉNYLEG megtanította beszélni a hullámos papagáját. Nem csak mondott mindenfélét, be is mutatkozott, dicsérve magát (Gyurika vagyok, szép vagyok, okos vagyok), hanem amikor meglátta a fiú apját, úgy köszöntötte, hogy „Szia öreg!”. Ezt azért, mert a papa utálta, ha a felesége így szólította. :D

2-es sztori: állítólag egy madárkereskedőnek, miután érdeklődött mi lesz a papagáj neve, azt válaszolták, hogy Kolumbusz. Az eladó elhűlt, mondván ezt soha nem fogja a madár megtanulni. Megtanulta, s még cifrázta is: „Kolumbusz vagyok a csodálatos sasmadár. Hol az a macska?”


Na szóval a mi madarunk Titán lett. Beszélhetett neki a gyerekem órákon keresztül, az nem szólalt meg. Viszont a hatalmas kalitkájából állandóan kipancsolta a magokat, repkedtek a tollai, nem győztem takarítani. Annyit haladt, hogy miután fél napot egyedül volt a nyitott ablak mellett, csodálatosan eltanulta a rigófüttyöt, és egyéb kollégáinak a hangjait.

Aztán egy nap zokogva hívott a gyerekem a munkahelyemen, hogy nagyon nagy baj van. A szívbajt hozta rám! A lelki szemeimmel hirtelen láttam mindkét gyerekemet talpig gipszben, élet-halál közt lebegve. Aztán nagy nehezen kinyögte: meghalt a Titán. Szegényke belegabalyodott az egyik játékába és szabályosan felakasztotta magát. Nyugtatgattam a gyereket, mondtam, hogy fogjon egy dobozt, bélelje ki kalappapírral, tegye bele a madarat az összes játékával együtt, mert hiszen az az övé és temesse el a kertben. Mire délután hazaértem, az orgonabokor alatt szabályos kis sírhalom volt, kereszttel, virággal.

Ez után soha többet nem akart kisállatot… (A kalitka meg 25 éve porosodik a padláson.)

16. 2ab16d5612 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2016. jún. 4. 14:31
Persze. Nem törvényszerű. De nem kockáztatnék. Ráérne a baba születése után szerintem.. Mondom szerintem...
15. gribedli*** (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. jún. 4. 14:29

Nem minden cica hordozza a toxo-t. Amelyik mindig benti cica volt és soha nem vadászott pl verebekre, azok rendszerint nem hordozzák ezt a vírust.


Ellenkező esetben meg nem biztos, hogy elkapja egy terhes nő, mert van, akinek az immunrebdszere olyan, ha viszont elkapja, az igen nagy baj sajnos. A tengervízből vagy kertészkedés közben is meg lehet kapni és mégis egy csomó kismama belemegy.


A sógornőmnek is van toxoplazmózisa és szerencsére a gyereke előtt kapta meg, még tiniként, a tengerből. Így neki nem volt gond később a terhesség alatt.

14. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - Syria)
2016. jún. 4. 09:42
Jah. Ezért van macskám többek között. Elvannak nélkülem míg dolgozom. Nagyonis. Sőt ha otthon is vagyok úgy kell beterelni őket este 11kor néha.. :D
13. syria (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. jún. 4. 09:35
A kutyával nem többet lehet, hanem többet KELL foglalkozni, mint pl. cicával.
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Polivinilklorid)
2016. jún. 3. 17:46
Akkor te ne tarts állatot.
11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9. - 2ab16d5612)
2016. jún. 3. 12:50

Nagyon cukik, ilyen volt nekem is. :) Hozzám nagyobb korukban kerültek. Nem haraptak, de igazából nem voltak olyan barátkozósak sem.


Én a csuklyás patkányt tudom még megemlíteni. Akár 4 évig is él. Ha az előítéleteket félre teszitek, akkor egy iszonyatosan jó kedvenc lehet belőle. :) Az enyém hallgatott a nevére, külöfnéle trükköket tudtam neki tanítani, és szobatiszta volt. Imádtam, 4 évig volt a társam. :)

10. polivinilklorid (válaszként erre: 3. - NataliaWeiss)
2016. jún. 3. 09:27
Nekem elég rossz ötletnek tűnik bármilyen állatot odavenni az új baba előtt.
2016. jún. 3. 07:44

[link]


Ilyen volt nekem is. Nagyon jófej, szeretett a vállamon mászkálni :)

Kicsit interaktívabb mint a hörcsög. Ha elég fiatalon kerül az emberhez nem is fog harapni sem.

2016. jún. 3. 07:29
A hörcsög jó kezdet egy gyereknek az állattartásra. Szerencsésebb kutya helyett ilyen, viszonylag értéktelen állaton "tanulni".
2016. jún. 3. 07:19

A cica is körültekintést igényel,

[link]


De alapvetően én cicás vagyok. Esetleg egy kistestű kuttyer is lehetne. Azzal sokkal többet lehet foglalkozni. Bár azzal is neked kell majd nagyrészt szóval úgy válassz hogy te mit bírsz majd el.

2016. jún. 3. 06:42
Én cicára szavaznék. Mire jó a hörcsög, azon kívül, hogy simogatni lehet a bundáját?
2016. jún. 3. 06:25
Sajnos a hörcsög nem túl hosszú életű. Viszont maga a kisállattartás szerintem nagyon jó hatással van a gyerekekre.
2016. jún. 3. 06:21

Kb 2 év után úgy általában meghalnak a hörcsögök.


Amúgy gondolom egy 13 éves már el tud látni egy hörcsögöt úgy, hogy neked ne kelljen érintkezni sem az állattal, sem az ürülékével.

2016. jún. 3. 06:17
Sziasztok! Tapasztaltaktól szeretnék véleményeket kérni. Két fiam van, egy 13 éves és egy 18 hónapos. És most jön a harmadik aki pocaklakó. Mindkét gyerkőc imádja az állatokat. Azon gondolkozom, hogy veszek nekik hörcsögöt. Korábban volt nekünk és minden megmaradt (ketrec és a további kiegészítők) De 2 év után meghalt:( nehéz volt a feldogozás a 13 évesem számára. Most viszont itt a pici másfél évesem + terhes vagyok. Vajon jó ötlet-e? Nincs káros hatással a magzatra a hörcsög ürülék pl? Minden érv és ellenérv érdekel.
2016. jún. 3. 06:16
Igen.
2016. jún. 3. 06:14
Tarstunk e kisállatot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook