Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tünetek nélküli szívbetegség fórum

Tünetek nélküli szívbetegség (beszélgetős fórum)


17. lolita2112 (válaszként erre: 15. - Horakulum)
2016. jún. 16. 03:45
nekem egy doki itt pl konyvbol nezett ki/nem tul magas vernyomasra/gyogyszert ami oly nagyon elterjedt betegseg.kerdem en mit tanult ez a doki a suliban?a dokik sosem beszelnek a gyogyszer mellekhatasokrol,sot mi tobb papir/tajekoztato sincs a gyogyszer melle.erre van itt a net.gyogyulast kivanok anyukadnak igy ismeretlenul is!
2016. jún. 16. 03:41
gyogyszer mellekhatas lehetett/vernyomascsokkento/anyukam is emiatt kotott ki a korhazban.
15. horakulum (válaszként erre: 12. - Gizus58)
2016. jún. 14. 14:18

Köszönöm Mindegyikőtöknek a reagálást, hozzászólást, segíteni akarást!


Nos, a következő a helyzet. A helyi kardiológus üzenésére, hogy a házidokinak kutya kötelessége (?) beállítani a vérnyomást, és a gyógyszerezést, nos, a házidoki, összekapta magát talán, mert a találkozásuk után, hogy ezt kommentálta neki Anyósom, másnap felhívta telefonon, hogy menjen át.


Azt mondta, átnézte a gyógyszereit!!!!! Eddig mit csinált? Csak úgy adta??? És hogy val. az egyik értágító okoz gondot, mert annak is vérhígító hatása van. Leállította róla, de azóta még 2-3-szor eleredet az orra vérre, spontán, de hála Istennek el is állt, nem volt olyan erős vérzés. Gondolom a megnyúzott, megkínzott orr nyálkahártyának is regenerálódnia kellene...


Most várunk, hogy csillapodik-e a vérnyom. ingadozás és jelentkezik-e még az orrvérzés. De akkor sem fér a fejembe, hogy a házidoki kompetenciája ez...


Debrecenben operálták, meglátjuk, mi lesz.


Köszi!

14. bibity (válaszként erre: 1. - Horakulum)
2016. jún. 7. 17:11

Esetleg megpróbálhatnátok az INR mérő készüléket beszerezni. Elég drága, de úgy láttam, lehet egyedi OEP hozzájárulást, vagy pl. 6 havi részletfizetést kérni rá. Akkor otthon tudná Anyósod mérni az alvadási értékeket, amit az étkezés, vagy esetleg étrendkiegészítők is befolyásolhatnak.


Idézem:

"Beküldte SZÍVSN - 2015, június 14 - 17:50


*INR mérő készülék vásárlási lehetősége a SZÍVSN (Segítünk Neked!) országos betegegyesület segítségével betegbarát áron! * Az OEP egyedi elbírálás alapján lehetőséget biztosít INR mérő készülék vásárlására. A kérés elbírálásához szükség van: Kezelőorvosi igazolásra a rendszeres INR mérésre vonatkozóan, Syncumar, Marfarin, Warfarin szedés igazolására, zárójelentésre. A szükséges papírok elküldése után az átfutási idő kb. 1 hónap Jelentkezni Bernáth-Lukács Zsuzsánál a 0620/825-8076 telefonszámon lehet."



Ilyet is találtam (név nékül, nehogy reklám legyen)

"A készülék magyar termék.

A készülék egységára: 140 000,- Ft+27% Áfa mely ár tartalmaz 10 vizsgálat elvégzésére alkalmas tesztet.

A készülék megvásárolható 6 havi részletre, bérleti konstrukcióban valamint eszköztámogatással is. "


Jobbulást kívánok Anyósodnak!

Apukámnál is szükség lenne műbillentyűre, de egyelőre nem meri elvégeztetni a műtétet.

13. 549be03e80 (válaszként erre: 12. - Gizus58)
2016. jún. 7. 11:54
nagyon egyetertek,nalam is igy tortent!
12. gizus58 (válaszként erre: 11. - Horakulum)
2016. jún. 7. 11:52
Nem a háziorvosé, a kardiológus dolga beállítani a beteg vérnyomását!Ha ő nem csinálja, akkor ahol műtötték oda kell visszamenni, és elmondani a panaszokat! Egy szívműtött embertnek NEM SZABAD ilyen maganak lenni a vérnyomásának,árt a szívének!Kérni kell egy kontroll vizsgálatra időpontot a műtétet végző orvoshoz.Sajnos más tippem nincs hogy mit lehetne tenni mást.A körzeti orvos nem tudja jól beállítani a gyógyszerezést, ez egy türelem játék, mert sokszor több félét is ki kell próbálni, mire a megfelelő adagolást megtalálják. Talán ahol operálták ott többet tudnak segíteni. Ördögi kör ez,de menni kell addig, amíg nem lesz jó megoldás. Javulást kívánok!
11. horakulum (válaszként erre: 10. - Gizus58)
2016. jún. 7. 11:38

Kedves Gizus58!


Köszi a hozzászólást. Nem Édesanyám - Istennek hála, van neki is elég gondja, baja...- hanem Anyósomról van szó.


Az étkezést is betartja, túlsúlya sincsen, a vérnyomása amikor felugrik kb. 160!! ??? De miért ugrál a vérnyomása, amikor korábban sosem...A háziorvos 4 féle erre adott gyógyszerrel próbálja beállítani, fékezni, de nem sok sikerrel...ez látszik.


Egyáltalán, kinek a dolga egy szívműtött gyógyszerezésének a beállítása? Tényleg a házidokié?


Véraláfutások is megvoltak...


Hát, nem tudom...


A kardiológus, aki felfedezte a szívbaját és aki műtétre küldte, az azt mondta tegnap, hogy nem is kezelheti, nem fehet be hozzá a kórházba, mivel a vérnyomását a háziorvosnak kell!!!! beállítania. És ha neki nem sikerül, könyörgöm, akkor kicsinálják, és haljon bele???


Nem értem én ezt...

10. gizus58 (válaszként erre: 8. - Horakulum)
2016. jún. 4. 10:23
Ha jár kontrollra anyukád, biztos hogy néznek nála INR-t ez alap náluk.Ehhez mérten tudják igazítani a vérhígító gyógyszert.Csökkentik vagy emelik az adagot.Szívműtét után azonnal kell vérhígítót adni.Nem mindíg jön ki rögtön az orrvérzés, van amikor csak véraláfutások vannak egy enyhe szövet megnyomása után is.De ha van az orrában egy vékonyabb ér,aminek kisebb a teherbírása bizony előfordul hogy vérzik az orra,főleg ha hirtelen felugrik a vérnyomás egy pillanatra.Nekem is szokott bár én nem ezt a fajtát kapom.Fizikai okát ne keressétek mert nincs. De egy szívműtét után nem olyan a terhelhetősége mint előtte, ezt is tudomásul kell venni.Meg kell tanulni élni vele, és a lehető legjobbat kihozni belőle.Még az étkezés sem mindegy, mert amiben sok a K betű, az bizony fel is boríthatja a vérhígulás arányát!Biztosan elmondták anyukádnak milyen ételeket kell kerülnie.Jobbulást kívánok neki.
9. lolita2112 (válaszként erre: 8. - Horakulum)
2016. jún. 4. 06:39
a gyogyszereket mellekhatasa nem mindig azonnal jonnek ki,ez a baj.
2016. jún. 2. 14:36

Sziasztok!


Köszönöm a hozzászólásokat.


Rosszul tudtam a gyógyszert, nem a syncumar az, hanem a warfarin, de egyre megy, azaz talán még ez utóbbi "jobb" is.


Jár kontrollra, vérképét nézik, bár nem tudom, ezt a sokszor emlegeettt INR értéket, protrobint, is nézik-e...


Ejmi, vérellátóba? Ott foglalkoznak szívműtöttekkel?


És azt sem értem, hogy tavaly szept.-ben operálták, lényegében azonnal átállították, azaz adták neki ezt a gyógyszert, és miért most jön ki, 3/4-d év után ez a kellemetlen mellékhatás. És mondjátok már meg nekem.


Ha valakinek előtte semmi baja nem volt a szívével - tudom, bármikor összeeshetett volna és megáll a szíve egyszer csak - és erős, energikus volt, kiegyensúlyozott vérnyomással, jó közérzettel és semennyi orrvérzéssel, akkor egy ilyen nagy beavatkozás után, miért nem maradtak jók a dolgok, vagy legalább ne lenne rosszabb???


Mi ennek a fizikai oka? Ha egyáltalán van oka?

7. ejmi
2016. jún. 1. 16:13
6. ejmi
2016. jún. 1. 16:10

Az orrvérzés azt jelenti, hogy túl híg a vér, tehát sok a syncumar. Ezt komolyan kell venni, mert máshol is szervezeten belül lehet vérzés ilyenkor. Nem is értem miért mondják az orvosok, hogy ez normális dolog. Szerintem nem az ! Édesanyám szedte a syncumart, és akkor azt mondták ha vérzik az orra kevesebb syncumart kell szednie.

Rendszeresen járt vérvételre is.

Feltétlenül menjen el szakemberhez Vérellátóba, ahol hozzáértő ad tanácsot.


Amire még emlékszem, hogy k betűvel kezdődő ételeket csak kis mennyiségben ehetett, mert befolyásolta a véralvadást.

2016. jún. 1. 15:49

Trombózis miatt szedtem másfél évig.

Most pedig, hogy babát várok, szúrom a véralvadásgátlót, de attól is vérzik az orrom néha.


Ez ilyen sajnos.

2016. jún. 1. 15:42
Sajnos "normalis",minden amit leirtal.3 eve volt szivmutetem, aztanazota ujabb kisebb szivrohamom. es az altalad leirt tunetek nalam is igy vannak,beleertve az idojarasvaltozasnal a rosszulleteke is.:( Az orvosok tudnak rola,es csak megerositettek,"mellektunetkent".Most intezem a leszazalekolast pontosan emiatt.
3. horakulum (válaszként erre: 2. - Vevri)
2016. jún. 1. 15:36

Szia vevri!


Igen, anyósom kb. 4 hetente jár laborra, ahol ellenőrzik a vérképét. Hogy hematológushoz jár-e...na azt nem tudom. Apósomat tudom vitte már, de hogy Ő is ment-e már. Ezt majd megkérdezem.


A sincumar miatt van az orrvérzés? Elmúlik tényleg egy idő után? Neked miért azt kell szedned? Nincs más - jobb- alternatíva?


Köszi előre is!

2. vevri (válaszként erre: 1. - Horakulum)
2016. jún. 1. 15:11

Szia!


A gyógyszer miatt van az orrvérzés, és sajnos tényleg normális.

Én mélyvénás trombózisra szedtem, és hívtam az ügyeletet párszor én is.


Hematológushoz jártok? Rendszeresen elenőrzik a véralvadást?

2016. jún. 1. 14:46

Sziasztok!


Anyósom kapcsán szeretnék Tőletek segítséget kérni. A helyzet az, hogy tünetek nélküli szívbetegséget diagnosztizáltak nála tavaly tavasszal egy rutin kardio kontrollon. Korábban, 10 éve, volt egy teljes Y ér cseréje, acombok, alhas részen, aki ismeri, tudja miről van szó. Alapvetően sajnos az erei rossz állapotúak. De a lényeg. Kb. 30 éves korától szedett gyógyszert a vérnyomására, 2. gyermeke megszületése óta.


Tavaly szeptemberben szívbillentyű műtétre jegyezték el, ami tavaly szeptemberben meg is történt Debrecenben. Abból szépen felépült (59 éves), korábbi gyógyszereit a műtét okán leváltották újakra. Jelenleg 4 féle gyógyszert kap a vérnyomás csökkentésre és pluszban sincumar vérhígítót. A kontrollokon mindent rendben találtak.


A gond a következő. A korábban stabil vérnyomása ingadozik, 105-160 között, és ez rosszul létekkel is jár. Nagyon erős asszony, tényleg sok mindenen keresztül ment és nagyon szívós ember, de ez most megviseli...és ami még ennél is jobban,hogy idén 3. alkalommal került kórházba erős orrvérzés miatt, mentővel szállították be. Most is ott van szegény...


Van-e köztetek, vagy családtagjaitok között hasonló, akinek ilyen orrvérzéses gondjai vannak. Az orvosok szerint ez elfogadható és az értékei (vérnyomás, és alvadási idő, vérsűrűség) rendben vannak. Valami azonban mégsincs rendben. Megszenvedte ezt a nagy műtétet és ahelyett, hogy a helyzet jobbá vált volna, csak rosszabb lett. :(


Van aki azt mondja, az egész a sincumar-tól van és idővel be fog állni...Nagyon érzékeny lett a frontokra is, de akkor is érthetetlen a vérnyomás ingadozás.


Tudtok esetleg jó orvost ajánlani, aki áttekintené az előzményeket, a szedett gyógyszereket, a tüneteket és javaslatot tenne? Aki érdemben kezelné? Mert ugyan a háziorvosa belgyógyász-kardiológus, de én azt hiszem, az Ő esete azért ennél bonyolultabb, hogy csak ez az orvos kezelje. Akinél kontrollon volt kardiológus, az is azt mondta, hogy az addig mért értékei rendben vannak. Na igen, de rosszullétek környékezik. Az ingadozás alapvetően nem nagy, mégis az ő szív-érrendszerét megviselik. Okkal gondolom.


Szóval egy jó orvos (magán vagy állami) vagy intézmény?


Előre is köszönöm válaszotokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook