Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nevelés nélküli munkanap fórum

Nevelés nélküli munkanap (beszélgetős fórum)


1 2
31. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 30. - Tulipa1)
2016. jún. 21. 19:49
Szerintem is. Gyerekenként +2 nap az nagyon karcsú...
30. tulipa1 (válaszként erre: 28. - Tulipa1)
2016. jún. 21. 15:13
Teljes mértékben megértelek és együtt érzek veled. Hidd el,én is kevesellem azt az időt amit a gyermekemmel tölthetek.Szerintem a gond a szabadság számával van. Sokkal több szabit kellene az édesanyáknak biztosítani és akkor nem az ovit hibáztatnánk, ha jogosan nevelés mentes napot tartanak egyéb törvény által előírt feladataik ellátására.
29. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 28. - Tulipa1)
2016. jún. 21. 15:10

Micsoda? Hogy nincs szülői segítség?

:)

28. tulipa1 (válaszként erre: 27. - Pengő Gyöngyi)
2016. jún. 21. 15:06
Viszont az már a te döntésed.
27. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Tulipa1)
2016. jún. 21. 08:52

De nem csak 5 nap szabi kell, hanem szünidőben is rengeteg.

És nem mindenhol van családi segítség.

26. spinneli (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. jún. 21. 08:33
Továbbképzést, éves értekezletet, iylesmit tartanak ilyenkor.
2016. jún. 21. 08:30
Én egy kérdéssel kezdeném. Az iskolában látod az értelmét, az oviban nem. Miért nem? A szülőnek nincs 5 nap szabija? Van. Igaz, hogy irányított a szabi, de mégis csak a gyermekeddel vagy. A mi ovinkban az 5 napból 1-et vettek igénybe oviballagásra, de aki nem tudta megoldani gyermeke elhelyezését, a másik ovikban biztosítva volt a felügyelete, ellátása. Szerintem minden csak hozzáállás kérdése és főként a megértésé, alkalmazkodásé. És az oviban szünet nincs. Egész évben nyitva van. Nincs tavaszi, őszi, téli, nyári szünet mint az iskolában. A szünetekben lecsökken a létszám, otthon maradnak az iskolás tesóval, de ez az ő döntésük, ha akarna az ovis menni oviba, mehetne. De nem megy, ő is szabadságol.Tehát az oviban a karácsonyt leszámítva egész évben járhat a gyermek és van aki igénybe is veszi sajnos. Pedig én úgy gondolom a gyermek is elfárad a mindennapi kötöttségben, neki is szüksége van a pihenésre és főként anya és apa szeretetére. Amikor a gyermekeim iskolások lettek, az sem volt könnyű. 7-8-9 évesen is igényelték a segítséget és nem szerettek egyedül lenni. És akkor már nem csak nevelés nélküli nap volt, hanem őszi, téli, tavaszi szünetek és a többi nevelés mentes nap. Az is nehéz. Mégsem fordult meg a fejemben, hogy problémaként éljem meg, pedig én is dolgozom. A gyermekeimmel együtt örültem, hogy pihenhet és együtt programozhatunk egy kicsit.
24. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 23. - Orchideavi)
2016. jún. 6. 23:23
Nem is ez a baj, de akkor csapjanak hozzá 5 napot anyuka szabijához is.
2016. jún. 6. 18:44

Évente 5 nevelés nélküli napja van minden óvodának. Ilyenkor vannak értekezletek, továbbképzések. A pedagógusoknak meg van szabva, hogy mennyi továbbképzésen kell részt venniük, ezt törvény szabályozza.


Nálunk egy értekezlet is minimum 2 órás szokott lenni (és ezek a gyors értekezletek), ezekre is ilyenkor jut idő, hogy nyugodt körülmények között megbeszéljük a teendőket, megbeszélendő kérdéseket. Például a szülői értekezletek előtt is szokott lenni nevelőtestületi értekezlet.

Úgyhogy lehet, hogy nem látványos a hatása, de van értelme. :)

2016. jún. 3. 10:14
A földön nincs annyi szabija a szülőnek, hogy minden nevelésmentes napon otthon tudjon lenni a gyerekével. Imádom én is az ilyet.
2016. jún. 3. 10:12

Jaj, úgy olvastam hogy nevetés nélküli...:-D


Szemüveg kell.

2016. jún. 2. 06:34
Iskolában eddig is láttam az értelmét. De bölcsiben és oviban még mindig nem látom az értelmét...m
19. szafaripók (válaszként erre: 17. - B598e4912b)
2016. jún. 1. 21:21

Olyan is volt. De ugye a nyári ügyeletről (meg minden ügyeletről) előre kell nyilatkozni, írásban. Ha nincs meg papíron a 10 fő, nem is nyitnak ki.

Persze volt olyan is, hogy papíron arra a napra 12 gyerek kérte, de csak 6 jelent meg reggel, olyankor nem küldik őket haza természetesen! :)

2016. jún. 1. 20:27
Nálunk is pont holnap lesz ilyen. Tanévzáró értekezletünk lesz reggel 7-től du. 1/2 3-ig. Szóval mi ugyanúgy dolgozunk, ezért összevont ügyelet lesz. Meg lettek kérdezve a szülők, hogy hányan igénylik. Persze, dolgozó szülőnek ez sok esetben probléma, de hogy otthon, gyesen lévő szülőnek miért olyan nagy probléma otthon tartani a nagyobb gyerkőcöt??? Ezt soha nem fogom megérteni.
17. b598e4912b (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2016. jún. 1. 20:15
nálunk nyáron 4 gyereknek is volt ovi!
16. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 15:07

Nem, nem a szabadságoddal játszanak. Kötelező ez az évi 5 nevelés nélküli munkanap, általában továbbképzés, belső továbbképzés, nagyobb értekezlet, egyéb műhelymunka folyik.

Csak ügyeletet biztosítanak, tehát beviheted a gyermeked.

15. sojucy
2016. jún. 1. 14:52
Az állam minden évben lehetőséget ad az intézményeknek, hogy 5 nap nevelés nélküli munkanapot tartsanak. Ezeket a napokat értekezletekre, továbbképzésekre, csapatépítő tréningekre használhatják fel. A mi ovinkban mi is így csináljuk, de ezeket a napokat a szünetekre időzítjük, amikor amúgy is csak néhány gyerek van jelen. Nekik ügyeletet tartunk.
14. Milup2
2016. jún. 1. 14:34
Nálunk ilyenkor zárva az ovi...
13. szafaripók (válaszként erre: 12. - Panda68)
2016. jún. 1. 14:17
nálunk 10 fő alatt nem nyit ki az ovi... ritkán, de előfordult már, hogy nem kellett kinyitniuk...:)
2016. jún. 1. 14:10
Nálunk is van ilyen, de van ügyelet. Tehát van óvónő velük. Ilyenkor nálunk előre megkérdezik, hogy megy e gyerkőc aznap. Ha nem tudjuk máshogy megoldani, akkor megy. Ha tetszik nekik ha nem.
11. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 14:10
30-40-50 evvel ezelôtt is volt - csak ez nem tartozik a tanulókra.
10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 13:47
nevelés nélküli munkanap, amikor nekik munka van, de a gyerekeknek kvázi szünet. pl (tantestületi) értekezlet.
2016. jún. 1. 13:45
továbbképzés vagy értekezlet miatt aznap zárva az ovi. Isten hozott a szabályozott szabik világában
2016. jún. 1. 13:37
Sok értelmet ebben még mindig nem látok. Nem baj nem is nekem kell hovy lássam majd az oviban látnak de bosszantó h az ember szabadságával igy játszanak. Itt néhány nap ott néhány nap ja meg a szünetek....
2016. jún. 1. 13:19
Ezek olyan napok mikor szünet van.Pl.nincs ovi,aztán old meg ahogy tudod :/
6. Dite75 (válaszként erre: 3. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 13:16
Ezek olyan napok amikor az óvónénik továbbképzésre és erre arra mennek. Azt hiszem 5-6 nap van egy tanévben.
2016. jún. 1. 13:16

Nálunk is van. Egy évben talán öt alkalom. Ilyenkor kis létszámmal vannak a pedagógusok, gyakorlatilag csak ügyelet van. Ilyenkor a szülőket megkérik, hogy vigyék haza a gyereket délben, vagy aki tudja, egész napra oldja meg az elhelyezést máshol.

Legtöbbször továbbképzés van, vagy hasonló. És azért "nevelés nélküli", mert kb 1 óvónő van, plusz dadák, és össze vannak vonva a csoportok...

4. MZsanett (válaszként erre: 3. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 13:12
Szerintem ilyenkor nincsenek foglalkozások. De hogy ennek mi értelme...
3. kis.ticsok (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. jún. 1. 13:07
Foggalmam sincs mit takarhat magába. Lányom csak most lesz ovis és most láttam hogy vannak ilyen napok oviban és bölcsiben is nem csak az iskolában
2. MZsanett (válaszként erre: 1. - Kis.ticsok)
2016. jún. 1. 13:06
Én még ilyenről soha nem hallottam:D Ilyenkor egész nap szabad foglalkozás van?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook