Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik fajta rugalmas kendőt érdemes vásárolni? fórum

Melyik fajta rugalmas kendőt érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)


14. *HoldViola* (válaszként erre: 8. - Erigan)
2016. júl. 7. 16:16

Nekem közben lett egy Pöti karikás és teljesen jó ilyen pici babához is. Nagyon szeretem mert tök egyszerű, gyors, vékony réteg és magamon hagyhatom akkor is ha nincs benne:


[link]

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Erigan)
2016. jún. 16. 22:26

hát, nem tudom... nekem nem jut eszembe ilyen, ötletem sincs, hogy mi lehetne ez. kenguruk ilyenek, d ugye azok meg nem arról híresek, hogy jók is :o


onbu-t pl lehet "hátizsákként" felvenni, nagyobb, önjáró gyerekkel, de ott sincs semmi a szülő és a gyerek között.

12. erigan (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2016. jún. 16. 13:35
Igazàból arra gondoltam, h vannak olyan hordozók ahol a szülő ès baba teste között is van egy rèteg anyag ès mint egy "tàskàba" rakod bele a gyereket. (Nem tudom jobban megfogalmazni) Így pl hatra sokkal egyszerűbb felvenni.
11. youlcsi (válaszként erre: 8. - Erigan)
2016. jún. 16. 11:18

pedig a karikást korababákhoz is javasolják. kicsibabánál nem oldalra, hanem előre kötöd vele. így:

[link]

[link]

10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Erigan)
2016. jún. 16. 11:13

nem egészen értem a kérdést :o


gremese mei taiunk van, a belső fele kereszt(?)sávoly, kívül sima dekor (általam választott).

a babával (vagyis leginkább a ruhájával) a sávoly érintkezik, de az is tiszta pamut.

9. erigan (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2016. jún. 15. 21:29
A gremese-nek milyen a belseje? Olyan, mint egy hàtizsàk?
8. erigan (válaszként erre: 5. - Kszb)
2016. jún. 15. 11:17

Köszi.

Nèzegettem a karikàsokat is, de azt nem tudom egyenlőre elkèpzelni újszülött babànàl.

7. erigan (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2016. jún. 15. 11:14

Az első fiúnknàl próbàltuk a szövött kendőt, se neki se nekem nem jött be, így az szóba sem jöhet.

Vele vègül fèl èvesen kezdtük újra a hordozàst egy csatós hordozóval.

6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2016. jún. 1. 07:56

lehet, azért "soha többet", mert nandutok volt... nekem carolino karikásom van, nanduból pod, és van mellé egy batyukendőnyi didymos katjam :)

ugyan mindet más hordozóskor végére szereztem be, de mindet kipróbáltuk így is... a carolino/nandu és a didymos között olyan szinten ordít a különbség... nem is tudom, mintha fénymásolópapírt hasonlítanál puha papírzsebkendőhöz :o hirtelen nem tudok jobb hasonlatot, de már tapintásra is ég és föld a kettő.

5. kszb (válaszként erre: 1. - Erigan)
2016. máj. 31. 16:50

van a Fb-n hordozós csopi, hordozási tanácsadókkal :) Sztem ott lenne érdemes érdeklődni leginkább. Ha felkötötted, képet töltesz fel magatokról, a kötésben is segítenek, javítani a hibákat :)

Nekünk karikás van, azt nagyon szeretjük :)

[link]

2016. máj. 31. 16:15

Én is gondolkoztam a rugalmas kendőn, végül egy Close Caboo-t vettem használtan, mert én később mindenképpen csatosat szeretnék használni, viszont nyári baba lévén minél kevesebb réteget szeretnék a babán, így kilőttem a rugalmast és a JPMBB-t is, mert az meg baromi vastag.

A karikás még jó lett volna, de ez a Close Caboo nagyon megtetszett és apuka is tudja majd használni. Nem mondo, hogy olcsó, de 1 réteg és nem kell kötözgetni. Nagylányommal volt Nandu...soha többet.

2016. máj. 31. 15:34

Nekem Liliputi van/volt, rugalmas, (a szövött nem jött be, nem tartotta úgy az újszülött babámat) és a fiam 1 éves koráig használtuk mert ő 9 kg volt csak akkor és még bírtam, a kendő is bírta simán.. ez egyéni amúgy, kinek mi kényelmes, van aki már 7 kg-os babát sem cipel benne szívesen, de nekem nagyon kényelmes volt és gyors.. Ezután pedig csatos hordozóra váltottunk tehát szövött nem is volt..


Jó a Liliputi, most is olyat vettem, abban hordozom a babámat. A másikat nem ismerem de biztos az is szuper! :)

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Erigan)
2016. máj. 31. 14:09

fekve hordozásra semmi nem alkalmas. ami igen, az pedig nem alkalmas a hordozásra.


fontos a rugalmas kendő? nyáron is legalább 3 rétegben kell kötni, és lényegében csak pár hónapig tudod használni, utána már nagyon nyúlik a baba súlya alatt.


szövött kendő, karikás kendő nem lehet jó alternatíva. előbbit akár a hordozós kor végéig is használhatod, a gyerek nem növi ki.


amúgy rugalmas kendővel nincs tapasztalatom, de ha bármit számít, gremesével (mint márkanév) van. gremese tei taiunk van/volt, és imádtam :D kényelmes volt, igény szerinti színösszeállításban készült... még 3,5 éves gyereket is vittem benne :D

2016. máj. 31. 13:37

Sziasztok! Születendő babànknak rugalmas hordozókendőt szeretnèk venni.

A Liliputi ès a Gremese között vacilàlok. Van vkinek ezekkel kapcsolatosan tapasztalata? Melyik jobb?


Az újszülőtt babàt hogyan jobb benne hordozni? Függőlegesen (a legtöbb helyen így lehet làtni benne a babàkat) v fekve?

Ezek a kendők alkalmasak a fekve hordozàsra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook