Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Krimi, horror, híradó hatása a gyerekekre fórum

Krimi, horror, híradó hatása a gyerekekre (beszélgetős fórum)


26. ina87
2016. júl. 15. 22:27
gyerekkorban a tv zès ritka volt ès azt mondom ez igyis volt jó,nem volt megtiltva de többet baràtnöztem ès többet voltam szabadba mint a 4 fal közöt.inkàbb a mostani fiatalokèrt kène agodni enyi mobilozàs tv zès ès kitudja h hovà csapjàk mikor a szülö nincs ott,tudok olyan gyerekröl akit kinem lehet terelni a szobàbol mert a szàmitogèpnèlkül nemis tudja h miaz h szabadba jàtszàs ha màr nem szàmitogèpezhet akk olyan hisztit csap h zeng az egèsz utca ez sem megoldàs èn azt mondom jobb volt enyi kütyünèlkül nyilvàn mint a telefon az hasznos vagyis csak az emberi èletet könyiti de a többi nem èr semmit jò multkor elnèztem az embereket x szàmu ember ment körösztül egy parkon nem volt 1 ember aki sèta közbe n ne a mobiljàt nyomkodta ugy mentek körösztül fogadni mernèk h ha valami közbe megvàltozot volna èszre sem vetèk volna söt azt sem h ha ismerösük ment volna el meletük.hàt igen csak rosszab lesz de ugy kell az embereknek
25. ab61752c45 (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. júl. 13. 16:54
ha nem akartuk nézni,nem néztük.az első ilyen film talán a belfegor volt később a fekete orfeusz.aztán a tvinkpis,de már akkor nem voltunk kicsik.ha olyan rész volt,nem néztem oda nem hiszem hogy ezek gondot okoznának,úgy nézem,hogy ez fim.akciófilmet,thrillert nézek,de horrort,sci-fit nem.
24. ragtapasz (válaszként erre: 22. - Ee4f58c196)
2016. jún. 1. 19:01

Ha csecsemőkorodtól arra kényszerítettek, hogy horrorfilmeket nézzél, akkor megértelek. Hidd el, akinek nem engedtek otthon nézni durvább filmeket, műsorokat, az megnézte máshol, ha kíváncsi volt rá. Ha te nem voltál kíváncsi, minek nézted? Nehezen lehet elhinni, hogy kényszerítettek rá. :)


Azzal neked jobb lesz, ha a szüleidre foghatod, hogy szorongó természetű vagy? Mik a szorongásaid, hogy elkap egy sorozatgyilkos, egy cápa vagy elüt a busz? Próbáld inkább magadat figyelni, megérteni, hogy konkrét mitől félsz, mitől szorongsz, akkor tudod ezt javítani.

23. MZsanett (válaszként erre: 20. - Ragtapasz)
2016. jún. 1. 13:05
Nincs baj a szembesítéssel, de nem mindegy, hogyan szembesítik és milyen életkorban. Ha a szülő fél, akkor a gyerek is félni fog.
22. ee4f58c196 (válaszként erre: 20. - Ragtapasz)
2016. jún. 1. 12:44
Nyilván nem kell valakit burokban nevelni, de szerintem nem véletlen, hogy bizonyos dolgokat csak később mondanak el egy gyereknek, a durvább filmeket később szabadna megnéznie, stb. Nincs rá felkészülve, nem érti, nem tud vele mit kezdeni.
21. ee4f58c196 (válaszként erre: 18. - Plavalaguna)
2016. jún. 1. 12:40

Az jó dolog :) Nálunk sajnos nem volt se kert, se tesó.

Igen, azért írtam le a túlféltést, mert lehet, hogy az az oka, a műsorok inkább az érdeklődési körömet befolyásolták. Bár nem nagyon szokték érteni az egészséges lelkületű ismerőseim, hogy engem a sorozatgyilkosok miért érdekelnek annyira.. :)

20. ragtapasz (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. jún. 1. 11:01
Gondolod, ha csupa vígjátékot néznek és csak jó dolgokról beszélnek, akkor nem szembesültél volna azzal, hogy az életben rossz dolgok is történnek, és nem lennél ugyanolyan szorongós? Ez inkább jellem, természet kérdése szerintem, nem azé, hogy milyen műsorokat láttál a tévében.
19. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2016. jún. 1. 09:55
meg nem nézném,semmi pénzért.pedig szeretem a krimiket,a pisztoly még belefér,de a többi nem.
18. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Ee4f58c196)
2016. jún. 1. 09:48
Nalunk ment ez is. Mondjuk mi kimentunk inkabb jatszani hatterzajkent letojtuk tesommal. Biszont amire felfigyeltem hogy azt irod amugy tulfeltettek. Minket nem feltettek tul mindent mindig magyaraztak inkabb, de nem voltunk tulfeltve onalloak voltunk. Lehet ez a tulfeltes itt a kulcs inkabb nem a musorok. Igy a ketto egyutt csinalta azt amit a tv magaban nem tett itt tobbelnek sem.
17. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 20:40
Pénteken Bécsben koncerteznek
16. MZsanett (válaszként erre: 15. - MZsanett)
2016. máj. 31. 20:13
Koncerten nem voltam, de volt, hogy csak Rammstein volt az MP3-on.:)
15. MZsanett (válaszként erre: 11. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 20:12
Régen nagyon sokat hallgattam, de mostanában valahogy nem vagyok ráhangolódva:D De azt nem tagadom le, hogy elég fanatikus rajongó voltam:)
14. polivinilklorid (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 17:23

Szàmomra èrthetetlen a "karikàzàs". Emberi testet nem szabad làtni, de brutalitàst igen?


Vannak filmek amiket gyírekként làttm, de cdk felnőttkènt mondtam, h jesszus.


Nekem nagyon rossz fizikailag bantalmazott elmenyeim vannak. Azota semmilyen filmet nem nezek tovabb, ha ilyesmi van benne.

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 17:08
Egy 4-5 évesnél még nem különleges el élesen a képzelet a valóságtól. Neki még minden valóságos amit lát. Te sem voltál hibás, minden ovis korú gyerek ilyen.
2016. máj. 31. 16:38

Sajnos nem lehet megváltoztatni a fórum címét, de már rájöttem, hogy nem jól fogalmaztam meg, mert ez két külön téma. Vagy ha Trapiti hozzászólását is beleveszem, akkor 2 és 2.

Egyrészt, nézzen-e egy gyerek egyáltalán tv-t, és ha igen, mit?

Másrészt van az az eset, amikor a szülők megnéznek egy félelmetes, de fiktív mozifilmet vagy sorozatot a gyerekkel, együtt ijedeznek, de jó esetben megbeszélik a végén, és jót nevetnek rajta, mert az egész mégiscsak egy film. Amire én gondoltam, az egy másik eset, amikor a filmek kb. fele valós eset, pl. egy sorozatgyilkos története, az igazi helyszínen készült képekkel, az igazi áldozatokkal, igazi történettel.. és ha ilyeneket hallgatsz gyerekként, és mellé még azt is mondják, hogy ez mennyire szörnyű, és bárkivel előfordulhat, akkor ez szerintem elültet egy olyan fajta veszélyérzetet az emberben, amit nehéz elfelejteni. Normális esetben ilyenekkel nem találkozol 4-5 évesen. Ugyanezzel okoz kárt szerintem a híradó is, amikor csak a rossz híreket emeli ki. Tényleg szörnyű pl., hogy egy kis faluban gyilkosság történt, de ez annyira rikta és egyedi eset, mégis úgy tálalják, mintha bármikor megtörténhetne bárkivel, tehát kezdj el rettegni, hogy holnap talán veled... De én voltam a hibás ebben, mert egy kalap alá vettem a fiktív és a valós történeteket, viszont én az utóbbival kapcsolatban szerettem volna megkérdezni, hogy élt-e át ilyesmit más is.

11. ee4f58c196 (válaszként erre: 7. - MZsanett)
2016. máj. 31. 16:30
De jó, én is Rammsteint hallgatok, akkor talán ennek lehet valami köze az érzelmileg felkavaró tv műsorokhoz... :D
2016. máj. 31. 16:00

Szerintem ketté kell választani a dolgot: a probléma egyik része csak a látott filmek/műsorok tartalma. Nyilvánvalóan árt ha olyan erőszakor, félelmetes anyagokat lát amit nem ért, nem tud feldolgozni, nem tud kezelni. Akár fantázia, akár valóság, romboló hatású. Örüljünk hogy nem háborús övezetben élünk, ahol ez a gyerekek mindennapjainak a része, nem kell bevinni a gyerek életébe.


A másik kérdés hogy egyáltalán szükség van-e arra hogy kicsi gyerekek tévézzenek, vagy filmeket nézzenek. Erről persze megoszlanak a vélemények, szerintem 3 év alatt semmit nem kellene nézniük, ovis korban egészen keveset (egy-egy jól megválogatott mese), de egy kis (nagy) iskolásnak sincs szüksége napi rendszerességgel tv-dvd-film stb nézésre. Nemcsak a látott tartalom, hanem maga a képernyő bámulása is minimum haszontalan de inkább káros mint hasznos.


Ha véletlenül mégis belefut a gyerek valami olyanba ami felzaklatja, érdemes megbeszélni vele a asaját szintjén, hogy ha lehet ne okozzon a kelleténél nagyobb szorongást benne.


Igaz, én a 70-80-as években voltam gyerek, akkor nálunk hét közben egyáltalán nem volt szabad tv-t nézni, nem is volt idő és különösebb igény sem rá, hétvégén mondjuk 10-12 évesen egy-egy filmet már megengedtek, de az volt a megállapodás, hogy ha olyan, akkor azonnal kikapcsolják és el kell fogadni hogy nem nézzük tovább... Colombo és társai mentek akkoriban, ilyeneket nézhettem néha. Rendben is volt így... 10-11 éves lehettem amikor voltam egy szülinapi bulin ahol gazdag katona-apuka betolta a csapatnak a Terminátort... két hétig sokkban voltam miatta. Nem gondolom hogy normális hogy mostanában már egy ilyen film egy átlag ovisnak meg se kottyan... túl magas lett az ingerküszöb...


Legutóbb családon belül volt némi vitánk, a legújabb Star Wars kapcsán. Az én 9 évesem nem nézi meg, mert nálunk ez már a nem fél bele kategória. A 10 éves unokatesó viszont látta, szerintük én vagyok a hülye, mert milyen jó és az ő gyerekük ennél sokkal durvábbakat is megnéz... hát az enyém meg nem :)

9. Hoxa
2016. máj. 31. 15:45
Én úgy gondolom, az empatikus készségeik sérülhetnek, ha túl sok ilyet hallanak a gyerekeim, ezért sosem nézünk híradót, horrort, bűnügyi filmeket "gyerekidőben".
8. MZsanett (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 15:44
A hírekkel úgy vagyok, hogy egy darabig nézem, de utána elkapcsolok, mert nem bírom tovább. Akkor már inkább nézek valami IQ nulla műsort, azoktól legalább nem épülök le érzelmileg.
7. MZsanett (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 15:41
Nálunk egész nap ment a tévé, reggeltől hajnalig. Gyűlöltem. És voltak olyan filmek, amiktől a hátamon felállt a szőr, menekültem ki a konyhából. Nem horror filmek, ezeket a szüleim nem szerették, viszont elég durva filmek voltak. Rám inkább az volt hatással, hogy nem volt hova menekülni a zaj elől. Állandóan üvöltött a tévé, baromi hangos volt, és nem halkították le az istenért se. Úgy felhúz ez a mai napig. Ha idősek lesznek és leesnek a lábukról, én Rammsteint fogok üvöltetni a fülükbe.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 14:54
Mondom, én így nőttem fel ahogy írod, és semmi bajom lelkileg.
2016. máj. 31. 14:02

Azt hiszem nekem sem az X akták tett be, azt imádom a mai napig(bár 3 évesen még féltem tőle), és minden mást, ami fiktív, legyen akármilyen durva. De a megtörtént esetek kiakasztanak, és sokára felejtem el őket.

És nem arról beszélek, amikor valaki megnéz heti 1 részt, vagy évente 1-2 mozifilmet gyerekként, hanem amikor napi 3-4 órában megy háttérzajként a tv-ben a híradó, a Kék fény, a Csellengők, sorozatgyilkosokról szóló dokumentumfilm, és az újságok közt is a legtöbb Zsaru meg Kacsa magazin, szóval óhatatlanul nap, mint nap találkozol ezekkel.

2016. máj. 31. 13:52

Nálunk sem volt semmi tiltva, kb 3 éves koromtól nézek horror és egyéb filmeket. Sosem féltem.

Mai napig falom őket, nagy horror rajongó vagyok. Nekem nem okozott semmiféle "defektet" :D

3. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Ee4f58c196)
2016. máj. 31. 13:17

Irtózom a hírektôl, az idôjarásjelentestôl, mert mindig azt lehetett csak otthon hallani.

Defektes, lelki sérült azért nem vagyok.

2016. máj. 31. 12:28

Szia!

Nekem van egy barátnőm, aki kiskorunkban mindent megnézett, amit nekem nem engedtek (X-akták, krimik, horror filmek stb.) Kisiskolás korról beszélek, 1., 2. osztály. Én már attól rosszul voltam, ha mesélt a gumiemberről. Neki viszont semmiféle defektje nem volt/lett abból kifolyólag, hogy nem az én kicsi pónimon nőtt fel.

2016. máj. 31. 12:10

Sziasztok! Egyrészt véleményeket, másrészt sorstársakat keresek. Van itt olyan köztetek, aki úgy nőtt fel, mint én, hogy a szülei gyakran olyan műsorokat néztek, amikben gyilkosságokról, szerencsétlenségekről, félelmetes dolgokról volt szó? (Ha jól sejtem, ez nem annyira gyakori.) Ha igen, gyakorolt ez bármilyen hatást a későbbi életükre? Én elég szorongús típus vagyok, és nagyon hajlom arra, hogy egy hírportálon is a negatív (lelőtte, lezuhant, stb.) hírekre fókuszáljak, pedig nagyon törekszem rá, hogy pozitívabb legyek. De otthon is mindig ezek voltak a központi témák. Szerintetek ebből adódik, vagy eleve ilyen az érdeklődésem nekem is? Hozzáteszem, hogy emellett nagyon túl is féltettek. Egy jó krimit elolvasni élmény, de a való életben is folyton ezekre fókuszálni már inkább frusztráló. És mielőtt a szüleimről nyilvánítanátok véleményt, ők alapvetően nagyon jó emberek és mindent megadtak nekem, ezzel kapcsolatban viszont azt gondolom, hogy ez a részükről inkább felkészületlenség (tudatlanság?) volt, vagy bele sem gondoltak, hogy ez milyen hatással lesz a későbbiekben.

Ismertek ilyen szülőket, vagy járt valaki hasonló cipőben? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook