Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek segítségét szeretném kérni fórum

Cukorbetegek segítségét szeretném kérni (beszélgetős fórum)


22. 95c4e9c549 (válaszként erre: 18. - 2ab16d5612)
2016. máj. 31. 16:20
rendben. köszönöm szépen!
21. 95c4e9c549 (válaszként erre: 17. - Guipapa)
2016. máj. 31. 16:18
köszönöm szépen!!
20. 95c4e9c549 (válaszként erre: 17. - Guipapa)
2016. máj. 31. 16:17
köszönöm szépen!
2016. máj. 31. 12:47
tökéletesek a cukorértékeid, még tényleg nem kell precízen diétáznod :) a 3 havi a legfontosabb, valamint az éhgyomri is jelzi az előző napi értékeket. Csak így tovább, gratulálok :)
18. 2ab16d5612 (válaszként erre: 16. - 95c4e9c549)
2016. máj. 31. 11:00

Mivel nem tudod még érzésből mikor mennyi úgy igen.


Anyunál mindig ott van. Az olyan lesz mint egy végtagod. Kezeld úgy

2016. máj. 31. 10:37
Nekem még gyógyteákkal (fehér babhéj + kecskeruta) sikerült az időnként megemelkedő vércukorszintemet csökkentenem. ( [link]
16. 95c4e9c549 (válaszként erre: 15. - 2ab16d5612)
2016. máj. 30. 19:29
munkahelyre nem szoktam vinni. kellene?
15. 2ab16d5612 (válaszként erre: 14. - 95c4e9c549)
2016. máj. 30. 19:11
A cukormérő legyen nálad mindig!
14. 95c4e9c549 (válaszként erre: 10. - Zsanna67)
2016. máj. 30. 17:43

sajnos azt nem tudom, hogy kaja előtt mennyi volt, dekára sosem számolom, (azt még nem sikerült megtanulnom) de semmi olyat nem ettem előtte sem ami miatt felment. zabkását ettem tízóraira 1 szem édesítővel, 1 db almát tettem bele.

a reggelim pár falat szalámi volt paradicsommal. kenyeret kiflit stb... azóta nem eszek nagyon ritkán csak ha nagyon muszáj,akkor t.kiőrlésűt. de mostanában nem ettem. ma már jó volt reggel éhomra 5,3 volt. napközben nem tudom mérni mert ebéd után mire hazaérek már 3 óra telik el.

13. 95c4e9c549 (válaszként erre: 9. - Zsanna67)
2016. máj. 30. 17:36

a 3 havi értékem az jó, nem tudom most pontosan megmondani nincs kéznél de 5, 4 vagy 5,5 úgy emlékszem. mióta diétázom az éhgyomri is mindig jó, 5, 2 és 5, 7 között van. azt mondta az orvos, hogy ameddig diétával így szinten tudom tartani addig nem kell gyógyszert szedni. és Én arra törekszem, hogy ne kelljen. mindig megdicsér, hogy milyen ügyes vagyok.

és aminek még nagyon örülök 1 év alatt fogytam 20 kilót.

12. 95c4e9c549 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2016. máj. 30. 17:30
köszönöm szépen! Én tegnap bundáztam először zabkorpával csak pár szeletet kipróbálni, és tényleg finom volt. legközelebb már mindenkinek úgy készítem.
11. 95c4e9c549 (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2016. máj. 30. 17:27
Szia! köszönöm szépen a hasznos tanácsodat, megfogadom. a Gyerekek mindent megesznek amit Én, sőt még szeretik is. a Férjem is kezdi megszokni az új ízeket, persze van amire azt mondja hogy nem ízlett, de egyre ritkábban kell külön főznöm. Neki sem ártana diétázni mert a télen köszvényes volt a lába, mondta is neki az orvos a diétát, de Ő nem nagyon tesz érte semmit.
2016. máj. 30. 13:27
És a kérdésedre válaszolva nem hiszem hogy az olajtól ment fel. Jó lenne tudni, mennyi volt kaja előtt, mert lehet hogy már magasabbról indítottál. Aztán azt is jó lenne tudni, mikor mennyit cht eszel. Vagyis mennyit ettél az ebédből dekára chra kiszámolva. Vagy legalább marékra :)
2016. máj. 30. 13:25
Én cukorbeteg vagyok, gyógyszert szedek. Sajnos a cukorbetegség elég komoly dolog, én senkinek nem mernék sem pozitív sem negatív megerősítést adni. Ráadásul egy értékből semmit nem lehet megtudni. Több érték is van, ami megmutatja mi a jó és mi nem. Pl. a 3 havi cukrodat nézték már? Az mennyi volt? Étkezés előtt mennyi volt? Éhgyomorra most mennyi? Szedsz valamit vagy csak diéta?
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2016. máj. 29. 22:41

Szokta belerakni azt is, meg szezámmagot is, azzal is finom, de nem emeli a cukrot a kevés prézli, ha van benne valami lazító.


Például magamnak és a iamnak, szoktam kaácsot sütni, de már úgy megszoktam, hogy édesítóvel készül, és teljes kiörlésű lisztet és buzakorpát és zabpelyhet is rakok bele, észre sem lehet venni.

7. bnedora (válaszként erre: 6. - Katinkaboszi)
2016. máj. 29. 22:07
Én, újabban zabkorpával panírozom, és sokkal finomabb, mint morzsában. A férjem észre sem vette a különbséget, csak mikor említettem neki, ő is azt mondta, hogy finom.
6. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - 95c4e9c549)
2016. máj. 29. 21:21

Szia


Egyet mondok, egy cukorbeteg férj mellett élve, hogy nem szabad a rabjának lenni, és folyton azt lesni, mennyi, mitől és miért.

Az orvosa azt mondta (szakrendelésre jár), bizonyos kor után, a 7 éhgyomri értéknek nem is magas, annyit egy normál ember esetében is elfogadnak.


Arra is vigyázz, a család ne élje meg borzalmaas dologként ezt az egészet, mert nem az. Élj vele nyuugodtan, békésen és szabadon.

Ez egy olyan dolog, amivel kell és lehet is együtt élni. a diétád ne legyen a család réme, hogy jaj szegény anya, mert beleunnak és a végén, már nem fogja érdekelni őket.


Azt jól teszed, ha mindent lecserélsz, de nem csak magadnak, a családodnak is, hiszen ahogy mondod, érintett vagy anyai ágon. Biztos ami zicher, a gyerekednek sem fog ártani és a párodnak sem, ha veled együtt diétáznak. Így könnyebb lesz.


Mi a férjemmel kezdtünk először a szívével, diétázni, a fiunk azt mondta, neki is főzzek uugyan úgy és azt, amit az apjának, mert nekem, hogy szintén ugyanazt ettem, amit ő, természetes volt.

Majd jött a cukrával való diéta, közösen folytattuk azt is.


Rántott hús, elkészíteni úgy szoktam, hogy lehet kapni zöldséges morzsát, én abba szoktam egy-két evőkanál lisztet rakni (rizs,kukorica,vagy teljes kiörlésű) és csak a tojásba és utána a morzsába forgatom, majd belerakom egy sütőpapírral bélelt tepsibe és lefújom olajjal, de csak a felső oldalát. Ha nincs ilyen, olajjal simán csepegtetsd le.


Finom, nem olajízű, nem tocsog a zsírban. Kissé szárazabb, mint amit megszoktál, de sokkal jobb.

5. 95c4e9c549 (válaszként erre: 4. - 2ab16d5612)
2016. máj. 29. 16:08

köszönöm szépen!

mikor cukorbetegnek mondtak ki az éhgyomri érték 8 volt.

azonnal elkezdtem a diétát, azóta amit étkezés után 2 órával mértem a legmagasabb 9-volt.

Anyukám 60 éves korában a cukorbetegség szövődményeiben halt meg. Húgom Bátyám cukorbeteg, így nagyon odafigyelek és arra törekszem, hogy minden rendben legyen.

2016. máj. 29. 15:55

Bár nem vagyok cukorbeteg, de anyukám 34 éve az (inzulinrezisztens, 1-es típus)

Ez a kis összegzés remélem megnyugtat.

Amúgy ez is olyan mint a vérnyomás, van aki a 110-el érzi jól magát van aki a 160al)

neked is be fog állni a saját "normál értéked"


"Vércukorszint normálértéke:


Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb."

2016. máj. 29. 15:53
tényleg? jaj de megnyugodtam! 2 éve derült ki, hogy cukorbeteg vagyok, azóta törekszem arra, hogy mindig jó legyen az érték.
2016. máj. 29. 15:51
A 7,2 érték nem magas, a nem cukorbetegeknek is felmegy ennyire, sőt még magasabbra is. Amíg 10 alatt van az érték, addig nincs baj. A huzamosabb 10 feletti értéknél kell változtatni.
2016. máj. 29. 15:49

Mióta cukorbeteg lettem diétával próbálom szinten tartani a vércukorértékemet. általában sikerült is. nagyon sok mindent megváltoztattam, teljes kiőrlésű lisztet használok, cukrot nem ettem azóta, próbálkozom egészségesebb köreteket készíteni. ma zöldséges kuszkuszt főztem, zabkorpával, t k liszttel bundáztam a husit, húslevesbe nem szedtem tésztát. mégis mikor ebéd után 2 órával megmértem a cukromat 7,4 volt.

A családnak rendesen készítettem a rántott húst, (fehér liszt zs. morzsa) utána sütöttem az enyémet.

a kérdésem az lenne, hogy lehet, hogy azért ment fel a cukrom, mert nem cseréltem le az olajat, és abba sütöttem az enyémet?

(egy ismerősöm aki laborban dolgozik azt mondta, hogy az a jó érték,ha evés után 2 órával visszaáll 6-ra)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook