Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1-2 éves pénzlekötés - mit ajánlanátok? fórum

1-2 éves pénzlekötés - mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)

2016. máj. 29. 16:29
Ez kész átverés.
2016. máj. 29. 06:35

Úgy tűnik körbejártad a témát, és tudod, hogy nem éri meg sehol a befektetés, mert lassan csak azért tartjuk bankba a pénzüket, hogy ne kelljen otthon izgulni miatta, és persze ezért fizetünk...

Ez meg persze csak azoknak érik meg, akinek sok pénze van, illetve a cégeknek kötelező.

4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 0c0ac95c6c)
2016. máj. 29. 01:44

A lakáskassza tényleg nincs rövidebb időre, mint 4 év, viszont az hozza a legjobb hozamot.

A készpénzfelvétel költsége mindenhol elég magas, tehát jól nézd meg, hogy hova fektetsz be, és mennyi lesz a tranzakciót díjad, illetve a pénzfelvétel költséged. (Ha a lakásvásárlásnál viszont utalni fogsz, szerintem olcsóbban megúszod a tranzakciót, mintha kivennéd a pénzt).

2016. máj. 29. 00:17

Értékpapír kockázatos, a bankoknak meg lehet 2 év után még Te fizetsz, hogy használhatták a pénzedet.


Semmi okosat nem tudok :(

2016. máj. 28. 23:58
Semmit
2016. máj. 28. 23:28

Sziasztok,

Szeretnék lekötni kb. 2 millió forintot csupán 1-2 éves időtartamra, ezután lakáscélra tervezem felhasználni. Jelenleg K&H-s számlán van.

- Lakáskassza tűnne a legjobb vételnek, de nem találtam 4 évnél rövidebb konstrukciót.

- Mint minden banké, K&H-s megtakarítási számlái is nagyon alacsony kamatúak (1-1.5%).

- Ekkora időtartamra a kamatozó kincstárjegy tűnik még jó opciónak, de abból közvetlenül a MÁK-tól vehető érné meg, és az átutalás/kivétel költségei lefaragnának a 2.5 százalékból(?). Illetve ingyen tudnék utalni, de ha jól tudom csak kp-s kincstárjegy-vásárlás lehetséges?

Nem szeretnék kockáztatni, csak berakni, és erre az időre "elfelejteni" ezt az összeget. Ti mit ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook