Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertészkedők, cicások, kutyások, szívesen utaztok el otthonról több napra? fórum

Kertészkedők, cicások, kutyások, szívesen utaztok el otthonról több napra? (beszélgetős fórum)


1 2
56. ina87
2017. jún. 4. 21:44
nem
2017. jún. 4. 08:35

2 nap max a kutyám nélkül. Addig abban a két napban megkérek valakit, hogy jöjjön át etetni, itatni, nézze meg.

A legtöbb amit a kutyám nélkül töltöttem, az 5 nap a kórházban, de hazakönyörögtem magam miatta, pedig nem lett volna szabad eljönnöm. Jól meg is volt sértődve. Körbe se ugrált, amikor hazaértem. Le se sz*rt! Aztán megenyhült, mert amikor lefeküdtem feljött az ágyra és a nyakamnak szorította fejét, el sem mozdult onnan.

Még fotót is csináltam róla. Olyan megható volt az a pillanat. <3

54. kszb (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2016. máj. 27. 20:37

:D

Ha fajtatisza kutyák, akkor az egyik kedvenc fajtám :)

2016. máj. 27. 19:41
Ne irkálja már ki senki, hogy mikor, mennyi időre utazik el!:)))))))))
52. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2016. máj. 25. 15:52
:D
51. l.luiselotte (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2016. máj. 25. 15:18
rég nevettem ilyen jót, a héten még nem is nevettem ...
50. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Michelle.r)
2016. máj. 25. 15:01
:DDD
49. gribedli*** (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2016. máj. 25. 14:49

Ebben együtttérzek, mert a mi kutyáink is elég fogyik, kezdjük ott, hogy a lányt még ülni se tudtuk megtanítani pedig azért az nagyon alap, hogy "leül", ő kábé nyeszlik fekvésbe mint egy rongybaba de azt is csak random, sosem utasításra.


Aztán a lasztit nem hozzák vissza, de rá se bagóznak, a fiú még csak csak, kicsinek nem visszahozta hanem elvitte, most már annyit se, csak néz rám hülyén, hogy mit dobálózok?! És hívásra sem jönnek, könyörögni kell. Kivéve, ha rég nem láttak (mondjuk fél napja, az rég), akkor hozzám rohannak de nem azért mert hívtam.


Bassett houndok, ilyenek, tojnak ők a világra. Itt a szép nagy kert, de ők döglenek egész nap. Persze mikor kiszöknek véletlenül a kapun (mert ők látszathülyék, a fotocell működését egyből megjegyezték!), olyankor futnak mint a versenyló, alig bírom visszacsalogatni őket:D

48. michelle.r (válaszként erre: 44. - Spinneli)
2016. máj. 25. 14:36

Kis rohadékok ;) Tesómnak van két Birmanja, az egyik fiú a másik lány volt, mielőtt eunuchok lettek. A lány állandóan neveli a fiút, és a tesómat is. Ha bármin megsértődik, körbepisili a lakást. A másik pedig elbújik, és könyöröghetsz neki, de nem jön elő, amíg meg nem bocsát :))


A kisasszony megrágta a laptopom töltőjét, mert arra a polcra raktam, ahol ő szokott terpeszkedni.


Ez utóbbin nem tudtam őszinte mosollyal röhögni ;)

47. selena78 (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 25. 14:11

Minden tavasszal fizikai erőm és anyagi lehetőségeim felett átlépve "tavasziasítom" a kertet. Mert nekem fontos. Mert szeretem, hogy szép legyen. Vetek, ültetek, gyomlálok, metszek, takarítok.


Aztán júliusban egy hónapra elutazom a gyerekekhez. És igyekszem nem idegeskedni. Van egy barátom, aki nagyon rendes, idejön, öntöz, mit várhatnék el többet? Nem várhatom el, hogy gyomláljon, füvet nyírjon, takarítson.


A tavaly, amikor hazajöttem, a füvem kiszáradt, az egynyáriak egy része elpusztult, a muskátli a kerítésen kirohadt, a tökömvirág, amúgy "sarkantyúka" elsárgult. A karácsonyi kaktuszom a teraszon alig élte túl, hogy a szomszédasszony úgy vélte, a barátom nem öntözi eleget.


Macskát ezért nem tartok, bár megszakad a szívem miatta.

46. selena78 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. máj. 25. 13:48
Miért?
45. l.luiselotte (válaszként erre: 32. - Kszb)
2016. máj. 25. 13:27
mi is vittünk már macskát a Balcsira ...jól elvolt a közelünkben.
44. spinneli (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2016. máj. 25. 13:26

Utólag mi is röhögtünk rajta-elég fogyi macskák, de így szeretjük őket.

:)

2016. máj. 25. 13:22
Ezek szerint nem csak nekem nehéz...
2016. máj. 25. 12:15

egyszer egy több napra tervezett bécsi útról 2 nap mulva hazatértünk. A macskák a 3 vagy 4 napi kaját fele idő alatt felzabálták, de volt egy lavornyi friss vizük, úgy hogy túlélték volna, ha végig maradunk is.

különben a fiam ( férfi ! ) nem szeret kirucanni, azt mondja a neten mindent lát, és mennyivel kényelmesebb otthonról az ágyából nézni a világot és néha a macskára hivatkozik.


3-4 napos utjainkon semmi probléma nem volt az ellátásukkal, kivéve a 2009-es esetet ( akik a fehérneműmbe születtek az adatlapomon a Kishydra és a Pige )

41. NomNom (válaszként erre: 40. - F7dd8729a1)
2016. máj. 25. 11:53
Olyan kis buta... eddig nem csinálta ezt. :)
40. f7dd8729a1 (válaszként erre: 13. - NomNom)
2016. máj. 25. 11:52

Sajnos igen, volt már rá példa ismerőseim körében :(


Az oka számomra is ismeretlen.


Pl előző kutyám is addig nem evett és nem ivott, amíg haza nem értünk, hiába adott neki a szomszéd.


A mostani kutyusom bánatos ha a szüleimnél van, de eszik és iszik is, így szerencsére nyaraláskor jó helyen van :)

39. syria (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 25. 11:36

Én csak addig mentem el a családommal nyaralni, amíg éltek a szüleim. A nyugdíjas anyukám a két hét alatt minden nap átjött a szomszédos utcából, este leengedte a redőnyöket, ott aludt, reggel pedig hazament. Öntözte a virágokat, a kertet, állatunk akkor még nem volt.

Most már nem megyek sehova (max. 1 napra), nem hagyom a cicáimat egyedül, pedig a fiam ellátná őket.

Amikor a nagyfiamék hosszabb időre elutaztak, beadták a cicákat panzióba. Hát, ahogy a webkamerán keresztül láttam, nem igazán voltak elragadtatva.

38. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 25. 11:08

Igaz, nekünk nem cicáink voltak, de mikor gyerek voltam sosem mentünk nyaralni a családdal. Én táborokba mentem vagy szülőkkel 1-1 napra strandra vagy Balcsira, de igazi családi nyaralás sosem volt. Leginkább 2 oka volt: anyagi és állatok. Mivel faluban laktunk, így nekünk aztán minden volt (baromfi, kutya, disznó, birka stb) és ugye nagy veteményes kert. Ha 1-1 évben meg is tehettük volna a családi nyaralást, akkor sem mentünk volna, mert a szüleim nem szívesen bízták másra ennyi állat ellátását.


Megértem a te verziódat is, de mondjuk engem nem érdekelnek ilyen szinten a növények, hogy miattuk ne menjek el bárhová. Ha van, aki gondozza őket, akkor szerintem bízd rá és a nagyon alaposan képezd ki, hogyan kell bánni a nagyon kényesekkel. :) Akkor talán egy fokkal nyugodtabb leszel.

37. nikletty (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2016. máj. 25. 10:53
hát én nem tudnám szeretni az ilyen állatot...
2016. máj. 25. 10:19
Mi most 3 napra megyünk el, szerencsére van, aki ellása a jószágokat, meglocsolja a kertet. Viszont nálunk speckó állatok is vannak, 3 ló, 2 héja, 1 bagoly. Azért nem félünk otthonhagyni őket ennyi időre, mert a családból kb versenyfutás van, h a tollasokat ki tutujgassa addig, a lovas szekció amúgy is összcsaládi dolog. De ha nem lenne a család, h bevállalja őket, akkor szerintem soha az életben nem mennénk sehová, max 1 napra. Amikor a lovakat hazahoztam, tudtam, h ez lesz majd, de azért meg kell szokni a dolgot.
35. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2016. máj. 25. 09:56

:DDDD


Bocs, tudom, hogy nem vicces, de ezt nem bírtam ki röhögés nélkül!

2016. máj. 25. 09:52

A kutyáink nyáron kint is alszanak, télen bent, ezért ők elvannak kint, anyósom jön enni adni, ha nem vagyunk itthon több napig és ha már itt van, be is néz, hogy a házban minden oké, megöntözi az orchideákat és a benti virágokat. Kint locsolórendszerünk van, emiatt nem aggódunk soha.


Mi a kutyáinkat sajnáljuk, hogy addig nélkülünk vannak, kutyahotelbe soha nem akartuk elvinni, amíg csak 1 volt, magunkkal meg nem vihettük, ezért mi is maradtunk, vagy max 1-2 napra mentünk el, de így, hogy ketten vannak, nem unatkoznak, mindenesetre akkor is más a gazdik nélkül.


Persze, akinek pl paradicsom vagy más zöldség van a kertben, amit muszáj leszedegetni mert ha nem, lerohad, annak szem előtt kell tartania, hogy mikor jobb időzíteni a nyaralást.

33. Nanda (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 25. 09:33

Én szívesen utazok el akkor is ha a szomszéd van megkérve virág és állatgondozásra.Ha meg ők mennek akkor mi vagyunk náluk a felvigyázók.

A kinti növényeket egy kupacba szoktam ilyenkor tenni,a csüngőseket is leszedem,vagy amik az ablakpárkányon vannak.

A bentiekből a vízigényesebbeket beállítom a fürdőkádba és jó alaposan átáztatom a földjüket.A többit is kiszedem a napos ablakból és jó alaposan megöntözöm,kb egy hétig bírják így.

32. kszb
2016. máj. 25. 08:40
a macskánkat tavaly csipeztettük és vittük magunkkal a Balcsira a nyaralóba. Vittünk vele cicapórázt, vittük az elmaradhatatlan plüss egérkét, a saját alomtálcáját és velünk nyaralt :) Ha anyuékhoz megyünk haza, akkor kell megkérni vkit, h nyissa rá az ajtót, etesse, itassa meg, játszon vele kicsit. Oda nem tudjuk vinni, mert van egy kicsit sem cica barát puli. Nem is szívesen megyek több napra így.
31. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2016. máj. 24. 23:47
Köszi, a második link nagyon jó!!
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 24. 23:32
29. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 28. - Polivinilklorid)
2016. máj. 24. 22:56

Milyen cicád van?

Az enyém sose csinált ilyet, pedig már 12 éves. Házi cirmi.

28. polivinilklorid (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2016. máj. 24. 22:53
Nálam "csak" koltozesnel volt ilyen vagy új lakotarsnal.
27. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 25. - Polivinilklorid)
2016. máj. 24. 22:48

Hogyne lenne lelke!!

A cicának klassz helye van kint is. De miatta is aggógom persze.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook