Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 100% pamut felsőt valamilyen mosási technikával lehet kisebb méretűvé "varázsolni"? fórum

100% pamut felsőt valamilyen mosási technikával lehet kisebb méretűvé "varázsolni"? (tudásbázis kérdés)


2016. máj. 25. 20:31
a 100% pamut összemegy, de ahogy gribedli is írta, ha van benne elasztán, akkor csúnya lesz az eredmény, nem biztos, hogy szűkebb lesz, az én gyerekeimnél ez inkább a hosszán változtak a pizsama alsók, rövidebbek lettek, szóval nem biztos, hogy olyan lesz az eredmény, mint amilyet szeretnél
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - C2eb61a501)
2016. máj. 25. 17:19

Amelyik pamutban van elasztán (de akkor nem írhatják rá elvileg, hogy 100%pamut), az megnyúlhat a magas hőfokban mert az elasztán szétmegy benne, illetve szétoldódik a túl sok öblítőtől is, ezért attól is megnyúlhat.


Az a pamut viszont ami összemegy, sajnos nem mindig abba az irányba megy össze, amit a gazdája akar, csak egy irányba szokott összemenni, pl megmarad szélességre szinte ugyanakkora de rövidebb lesz sokkal, na, ez hülyén néz ki nagyon, a nadrágoknál pedig hülyén néz ki, hogy keletkeznek a varrások mellett kis ráncok.


Megpróbálhatod, de nem várnék sokat tőle.

2016. máj. 24. 22:33

Amennyiben nem volt beavatva, akár 1-2 mérettel kisebb is lehet. A pamut tulajdonsága, hogy meleg hatására összemegy. Hordáskor viszont nyúlik/nyúlhat.

Én pizsamákat vettem, sajnos eléggé összement, de használatkor meg szokott nyúlni.

3. c2eb61a501 (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2016. máj. 24. 15:26
És az mitől függ, hogy mennyire megy össze?
2016. máj. 24. 15:23
A tiszta pamut összemegy. Ha nyúlt, akkor az nem volt pamut.
2016. máj. 24. 15:20
Eddig úgy tudtam, hogy a magas hőfok hatására a pumut kisség összeugrik, de a szomszédasszonyom az előbb épp az ellenkezőjét mondta :( Valaki tapasztalat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook