Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik többágyas szülőszobában szültetek, milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Akik többágyas szülőszobában szültetek, milyen tapasztalataitok vannak? (beszélgetős fórum)


19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gabriella2010)
2016. máj. 24. 21:49
Nálunk azért egy paraván elválasztott, de tényleg senki nem ezzel foglalkozott abban a helyzetben.
2016. máj. 24. 17:51

Nyolcan szültünk aznap. :)

Én voltam az utolsó, aki szült. :/

Még nem voltak fájásaim, amikor felfektettek a szülőágyra, és akkor megijedtem, amikor láttam a többieket. De lassan kiürült a szoba, mert mindenkinek előbb sikerült, mint nekem. Ami nagyon rossz volt, hogy nem engedtek felkelni az ágyról. 'Megháláltam' azzal, hogy végigüvöltöttem a szülést. Akkorra már kurv@ mindegy volt, egy cseppnyi mèltóságom nem maradt - 12 órát vajúdtam. :)

17. globus (válaszként erre: 10. - Cippora)
2016. máj. 24. 16:52
Ugye, mennyi haszna van a többágyasnak? Ha te nem tudsz segítséget kérni, majd a másik kiabál :) Manapság jobban meg lehet bízni a szobatársban, mint a személyzetben.
16. 328e1b30ab (válaszként erre: 11. - Gabriella2010)
2016. máj. 24. 16:17

Ha idegenkedsz tőle, akkor nem kell vállalnod. Ne tégy semmit, ami nem esik jól neked egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben. A tűrés nem érdem, semmivel sem leszel tőle jobb anya, nő, ember.


Nincs lehetőséged biztosra menni?

15. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Gabriella2010)
2016. máj. 24. 16:12
Én átkiabáltam a paraván másik oldalára, hogy nehogy bemerjen a másik hölgyike előzni az az én napom :D ( neki nem volt fogadott orvosa, nekem meg igen aki aznap ügyeletben is volt, ráadásul az 5. gyerekét szülte)
14. syria (válaszként erre: 13. - Viva70)
2016. máj. 24. 07:46
De szép volt. :) Minden nehézségével együtt.
13. viva70
2016. máj. 23. 19:09
Mi ketten voltunk anno. De, a másik hölgy jóval előbb megszült. Amikor rám került a sor, már egyedül voltam. Istenem..., de rég is volt...
2016. máj. 23. 18:19

Nalunk front volt, ezert asszem harman szultunk.

Meg vicces is volt a vege, mert masodik nyomas utan felsirt a baba, es mondom megvan, de jo! Erre mondja doki, hogy nem anyuka, ez még nem az öné 😃😃

Ezt sosem felejtem el.

Egyebkent engem jobban zavart, hogy nem allhatok fel, minthogy hanyan szulnek meg mellettem.

2016. máj. 23. 15:25

Már van egy fiam, őt egy ágyasban szültem,viszont 12 órát feküdtem a szülőágyon infúzióra kötve. Ha most is így lesz,nem nagyon szeretném más szülését(eit) hallgatni. Mert egy paraván mögül azért mégis többet hallasz,mint egy másik szobából.

Van egy ágyas is,csak nem biztos,hogy oda kerülök.

2016. máj. 23. 15:06
Én többágyas szülőszobára számítottam,erre bekísértek egy egyágyasba amitől annyira megijedtem (hogy nem lesz ott senki,egyedül vagyok) hogy a páromat rögtön behívattam,pedig nem készültünk apás szülésre :) nálatok nincs mód egy ágyas szobában szülni??
2016. máj. 23. 14:52
Nem volt időm, kedvem azzal foglalkozni, hogy mi zajlik mellettem. Semmivel sem volt rosszabb az elsővel, hogy talán öten szültünk, mint a másodikkal, ahol egyedül voltam a szülőszobán.
2016. máj. 23. 14:34

Első gyermekemet úgy szültem,hogy egy másik anyuka volt egy paraván mögött-ő egyedül volt,én a férjemmel...Igazából nem zavart...


Harmadik kisfiamnál egy császáros kismama volt mellettem,ő már túl volt a műtéten.Na,ez már nagyon zavart,hogy végig fogja hallgatni,ahogyan szülök...Végül,mire odakerült a sor,őt már levitték az osztályra,szerencsére,bár én sosem hangoskodtam szülés közben :D

(azért jó volt a tudat,hogy már nincs ott senki,csak az orvosom,a szülésznőm,a férjem és én )


Negyedik kisfiamnál viszont én voltam "fültanúja" egy szülésnek,nekem nst-re kellett mennem.Hááááát,nem volt kellemes hallgatni,ahogy fájt szegénynek,viszont a végén engem is meghatott,mikor hallottam a babát felsírni...


Akkor,ott nem fog érdekelni,hogy van-e még melletted másik kismama.

Azt gondolom,ez csak előtte (és esetleg utána) fog foglalkoztatni.

7. syria (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2016. máj. 23. 14:05
Én is pont így voltam. Az ember örül, ha magával tud törődni, nemhogy mással.
2016. máj. 23. 13:55
Mi sokan szültünk,mert front volt.Két fájás között,örültem,hogy levegőt kapok,nem hogy mással foglalkozzak.
5. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Gabriella2010)
2016. máj. 23. 13:54

Azt hittem, hogy szülés után ...hát szüléskor ki a frászt érdekel?

Első szülés, ugye? Nyugi, el leszel szeparálva.:)))


Egyébként az nem kifejezetten szoba, ott gépek is vannak, már csak ezért sem:)))

2016. máj. 23. 13:23
Kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy sóhajtozik más is a paraván mögött.
2016. máj. 23. 13:18

Abszolút nem érdekelt, hogy más is van ott.

Az ember akkor sajátmagával van elfoglalva.

2. kisj
2016. máj. 23. 13:09
Nemigen érdekelt, hogy kik vannak körülöttem,mert eléggé elfoglalt voltam.
2016. máj. 23. 13:04
Én nagyon idegenkedem a gondolattól,hogy mással egy szobában szüljek. Aki így szült,annak a tapasztalataira lennék kíváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook