Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet növelni egy férfi önbizalmát? fórum

Hogyan lehet növelni egy férfi önbizalmát? (beszélgetős fórum)


1 2
12. Érdekes73 (válaszként erre: 9. - Gillian28)
2016. máj. 23. 11:37
Ez nem az önbizalma miatt van hanem mert ilyen a természete. Kész árú ha így nem kell akkor engedd el szerintem. Biztos lesz akinek így is kell és nem akar belőle más embert faragni...
11. 50aa831df8 (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 23. 11:30

Hasonló cipőben járunk.

Sok mindent próbáltam, de semmi se segít igazán; én is azt várnám el a páromtól, hogy magától tudjon határozott, magabiztos, ügyes lenni. Azzal próbáltam neki segíteni sokáig, hogy elfogadtam az ügyetlenkedéseivel egyetemben. Aztán próbáltam azt is, hogy rávezessem olyan "megoldásokra", amelyeknek kedvzőbb a kimenetele, minha csak magában ügyködne, spontánul. Ez azonban visszaüt. Bármennyire jószándékú is az "önbizalomnövesztő tréning", saját magadat nem tudod becsapni, megmarad a bőröd alatt a tüske, az, hogy a párod, akire szeretnél felnézni, egy... ...tutyimutyi.

10. nikletty (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2016. máj. 23. 10:27

tán hasonló lehet az én párom is,

amúgy ő császáros volt, elváltak a szülei és anyukjával 5 évvel idősebb növérével élt, s olyan személyiségek, akikről simán kinézem, hogy mindent eldöntöttek.


Én próbálom a páromat döntésekbe belevonni, kérdezem, kérem a véleményét, sokszor együtt jutunk arra, hogy hogy legyen egy helyzet... amolyan gondalatok elmondásával...

De sokszor van, hogy azt mondja neki mindegy... s később mégis a fejemhez vágja, hogy úgyis mi (nők) döntünk el mindent...

Legutóbb is anyja felhívta valamivel, pl ő otthon akart lenni, anyósom invitálta valahova... de ő csak vágta a képeket, és nem szólt semmit a telefonba.


Én is próbálkozom... de nehezen megy...

Szerintem ez belé ivódott... s ezen nem segített a korábbi a házassága, ahol a fizuját is elszedték...

2016. máj. 23. 10:01

Köszi, amiket eddig írtatok! Nos, itt nem az a gond, hogy önállótlan, mindent elintéz, amit kell, sőt, sokkal jobb ezekben, mint én, nem egy anyámasszony katonája! Inkább arról, hogy kevés kivétellel nem mondja meg a véleményét, és még ha látom is rajta, hogy mit gondol igazából, akkor is inkább azt mondja, amit én vagy más "hallani szeretnénk" (ezt be is vallja utólag), és ez nagyon nem jó egyik félnek sem... :( Nem akar megbántani és konfliktuskerülő, de így nehéz beszélgetni valakivel, hiszen olyan, mintha magammal beszélgetnék, nem világít rá, ha rosszul gondolok valamit, nem tesz helyre, ha nincs igazam, pedig néha igenis szüksége van rá minden embernek szerintem.

És akkor szerintetek ez a dolog egy személyisége része és el kell fogadnom úgy, ahogy van? Mert amúgy tudom, hogy van véleménye, és hogy neki is jobb lenne, ha merné vállalni, meg nekem is, hogy úgy érezném, egyenrangúak vagyunk a kapcsolatban. Ő maga mondta, hogy mennyire szeretne ezen változtatni, szóval ő is akarja a változást. Esetleg könyvet tudtok ajánlani a témában?

8. bece87c28b (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 23. 09:51
Te szerintem nem azt a lovat akartad amelyiket megkaptad ! Önbizalom ????? :)))))))))
2016. máj. 23. 09:42

Bocs, hogy hozzászólok, párkapcsolat nélkül, de házas barátnőim nekem is vannak. Egyikük mesélte, hogy szép óvatosan próbálta rávenni a férjét arra, hogy döntsön ő, intézzen el valamit ő. Ugyanis a feleség sokkal határozottabb, talpraesettebb, és jobban is tud intézkedni, és ezt a férj is tudja. És ahogy ügyesen el lehet érni azt, hogy ha a nő akar valamit, úgy adja elő, hogy a férfi azt higgye, hogy igazából ő akarja :) ebben is meg lehet csinálni ezt a csavart. Szeretetből nyugodtan lehet ravaszkodni.


Pl. úgy, hogy az ember pontosan tudja, mi lenne a helyes döntés, de megkérdezi a férfit, hogy szerinted mit tegyünk, és ha nagyon tanácstalan, esetleg óvatosan megkérdezi, hogy "esetleg ne tegyük ezt vagy ezt?" Akkor néha leesik a férfinak, és rájön a (sugallt) megoldásra, mintha ő gondolta volna. Ettől viszont Vagy pl. "Légyszíves, intézd el helyettem ezt (vmi hivatali ügyet), most annyira fáradt vagyok”. Ilyenekkel sikerült "rákényszeríteni" az illetőt, hogy ő vegye át a döntések nagy részét, és önálló gondolatai, döntései is legyenek.


Viszont a fejéhez vágás biztos, hogy nem vezet eredményre. Önbizalma mindenekelőtt attól lesz, ha érzi a szeretetedet és a tiszteletedet is.

6. 408020f45e (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2016. máj. 23. 09:21
A "közös" csupa nagybetűvel! :)
5. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 23. 09:19

Sok mindentől függ, ha valaki bizonytalan.

- családból hozott, pl az anyukája egy nagyon határozott erős nő, ez volt a minta

- ő a legkisebb gyerek és a nagyobbak mindent jobban tudtak

- esetleg egyke volt vagy kései gyerek

- császáros baba volt, aki igazából mindent, még az életét is készen kapta

- Szűz csillagjegyű

Szóval a " bízom benned", "kérlek", "köszönöm", "de örülök, hogy erre is gondoltál" stb jellegű szavak és mondatok csodát tesznek!

Aki bizonytalan, az szeretne a legjobban teljesíteni és ha te felhúzod magad ilyenkor, akkor még jobban bizonytalan lesz.

A döntésekben mindig ketten legyetek, kérd ki a véleményét. Ha pedig bizonytalannak látod, mondd meg, hogy te mit szeretnél és mit szól hozzá?

Ha bizonyos programban látod a bizonytalanságát, akkor lehet azt mondani: Jó, akkor most menjünk ide, mert én ide szeretnék menni, de legközelebb oda megyünk, ahová te mondod! Ezzel időt hagysz neki arra, hogy átgondolja mit is szeretne.

Az ilyen emberek nem szeretik a váratlan helyzeteket. Azt szeretik, ha mindent át tudnak gondolni. Segíthetsz bizonyos helyzetekben a döntés meghozásában érvekkel, hogy ez vagy az miért lenne jó vagy jobb. Amikor aztán közösen döntöttetek, megbeszélni, hogy végül jó volt-e a döntés- Bárkit hibáztatni ilyenkor, ha esetleg nem volt jó döntés, teljesen fölösleges, hiszen ketten döntöttetek.

Ebben a helyzetben neked is szemléletet kell váltanod, hiszen nem várhatod el, hogy más mindig határozott legyen, amikor te bizonytalan vagy. Fogadd el, hogy egy jó párkapcsolat a közös döntéseken múlik.

4. Hanami (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 23. 08:13
Fogadd el őt olyannak,amilyen. Ha nem tudod, akkor keress egy magabiztos férfit.
3. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 23. 07:54
Te nemsokban tudsz valtoztatni, de segiteni tudsz, eleg sok jo konyv van a temaban. A legfontosabb, h a kovetkezetessegetegtanulja. Nagy munka, de nem lehetetlen!
2016. máj. 23. 07:34

Az alaptermészetet megváltoztatni nem tudod.

Nem árt átgondolni, hogy döntsön adott helyzetben megfelelôen.

2016. máj. 23. 07:30
Sziasztok! A párom külsőre egy tipikus "jó pasi", sikeres, mégsincs önbizalma, és ez sokszor nincs jó hatással a kapcsolatunkra. Én nem vagyok egy domináns személyiség, tehát nem hiszem, hogy én lennék a kiváltó oka, régebben is ilyen volt, de ez őt is nagyon zavarna és szeretne változtatni. Viszont sajnos amikor nagyon bizonytalankodik, azon eléggé fel tudom húzni magam és olyankor még a fejéhez is vágom, hogy miért nem tud határozottabb lenni,, ami nem segít...így nyilván nekem is van most már szerepem abban, hogy ő mennyire érzi magát magabiztos férfinak. Kérlek adjatok ötleteket, mivel tudnék (ha tudnék egyáltalán) segíteni neki, hogy magabiztosabb legyen? Nálatok mi vált be? És mi az, ami abszolút tiltólistás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook