Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet növelni egy férfi önbizalmát? fórum

Hogyan lehet növelni egy férfi önbizalmát? (beszélgetős fórum)


1 2
42. 50aa831df8 (válaszként erre: 39. - Gillian28)
2016. máj. 27. 03:12

A másik felvetett opció a dicsérgetés volt, "minden lehetséges helyzetben".

Hát... Nem tudom... Lehet...

De azért hozzátenném: az őszinteség keretein belül.

Mert ugye, a kapcsolatotokban mégsem az az első, hogy a Párodnak kisuvickolt önbizalma legyen, hanem hogy szép legyen a közös életetek. Kettőtöknek, együtt.

41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Gillian28)
2016. máj. 26. 13:42

:D Köszi!


Örök tanulók vagyunk és amit csak lehet, együtt oldunk meg. És vannak külön-utas programjaink is olykor. Kell a szabadság érzése is szerintem.

40. Gillian28 (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2016. máj. 26. 12:13
Gratulálok a 40 évhez, ez már valami! :)
2016. máj. 26. 12:12

Bocs, ha nem reagáltam mindenre. Szóval az nekem nem opció, hogy feladom a kapcsolatot. Nyilván, amikor összejöttünk, még én is más voltam, azóta változtam sokat. Határozottabbá váltam, talán a párom még nem tart itt lélekben, de mivel én is tudtam változni, így abban bízom, hogy ő is tud. És mivel úgy látom, hogy szeretne, ezért bíztatom ebben, és ezért is kértem a tanácsotokat.

Baszogatni meg nem akarom, csak nekem is vannak kevésbé türelmes napjaim, amikor elszakad a cérna.. hiába tudom, hogy ez nem oké.

Az meg, hogy tutyimutyi.. néha lehet, hogy az, de rengeteg olyan tulajdonsága van, ami másban nincs meg és ami miatt szeretem, és ezek ellensúlyozzák a tutyimutyiságot. Azért az én önbizalmam sem szárnyal olyan magaslatokban, így egy nagyon domináns pasi mellett valószínűleg nem is boldogulnék. Szomorú, de ez van, zsák a foltját. Együtt viszont szerintem tudunk fejlődni az évek során, legalábbis én ebben bízom.

38. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - 50aa831df8)
2016. máj. 25. 23:48
Minden fórumon ez van :)
37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Gillian28)
2016. máj. 25. 16:38

A baszogtatással gyakorlatilag kasztrálod a férjedet. Ezzel nem növelni, hanem elvenni lehet valakinek az önbizalmát.

Próbáld a pozitívumokat erősíteni benne, dícsérd "minden" helyzetben, ahol ügyes.

36. 50aa831df8 (válaszként erre: 35. - Érdekes73)
2016. máj. 25. 05:34
Érdekes lenne elgondolkodni azok, hogy kit mi "frusztrál", és kit mi "bosszant" föl ebben a felvetett helyzetben. Én úgy látom, hogy a témaindító pozitívan reagál a pozitív felvetésekre. Nem emlékszem viszont, hogy a negatív felvetésekre reagált-e.
35. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Gillian28)
2016. máj. 24. 20:54
Frusztráló lehet neki állandóan azt hallgatni hogy milyennek kéne lennie... Ahogy én látom az emberek nagy része ilyen-olyan okok miatt nyilvánosan ( nem virtuálisan) nem meri felvállalni a véleményét. Bosszantó tud lenni de ez is a csomag része.
34. MZsanett (válaszként erre: 32. - Polivinilklorid)
2016. máj. 24. 17:00
Attól még lehet rajta javítani.
2016. máj. 24. 15:24
Feltétel nélküli szeretettel, elfogadással és pozitív visszajelzéssel.
32. polivinilklorid (válaszként erre: 30. - MZsanett)
2016. máj. 24. 13:26
Nem alaptermészet, de a kialakult személyisége része.
31. MZsanett (válaszként erre: 9. - Gillian28)
2016. máj. 24. 12:23
Dicsérd sokat, lásd meg azt, ami jó benne, így előbb utóbb helyre fog állni az önbizalma. Lehet, csak ennyi hiányzik neki.
30. MZsanett (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 24. 12:17
Ez nem alaptermészet, hanem önbizalomhiány.
2016. máj. 24. 10:34
Szembesitem vele.( a telom átírja a szavakat)
28. júliusi (válaszként erre: 11. - 50aa831df8)
2016. máj. 24. 10:32

Sajnos néha én is a fejéhez vágta ezt a tutyimutyisagot.

Nagyon rosszul esik neki ha szembesültem vele

De néha tényleg az,nem állt ki magáért soha a szüleivel szemben se anno.

És néha kétszínű viselkedése, is felbosszant,mikor valakiről rossz a véleménye,de nem érezteti vele és kerüli,hanem bájosan eltrecsel vele is...

2016. máj. 24. 10:27

Ja,és lemaradt,az önbizalmat növelni,dicsérettel lehet.

Nagyon jól tud esni neki( mint mindenkinek) ha megdicserik...

26. júliusi (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2016. máj. 24. 10:25

A szűz jegyuek is ilyenek?

A ferjem Rak jegyű,de rá is raillik,hogy nehezen dönt,bizonytalan,kerüli a konfliktust,neki is minden mindegy....csak h ne nekikelljen dönteni...:(

Pedig ő is,a szakmája is elég férfias...

Több mint 30 éve ismerem,nem fog változni....


Valaki említette h abparja exe "elszedte" a fizetést..

Van különbség az elszedem,es elszorom,és a leadja a fizujat a közösbe,es en beosztom, között...

O is tudja h jól beosztom a pénzt,meg a keveset is.Nala is van h ne legyen pénz nelkul,de en kezelem...

25. 5056d3921a (válaszként erre: 9. - Gillian28)
2016. máj. 24. 06:26

...azt gondolom, hogy a legjobb terápia, a sok beszélgetés a pároddal!


Talán így ki tudod hozni belőle, hogy igenis mondja el a véleményét, mert neked is szükséged van erre, nem pedig egy bólogató bábura. Kell, hogy vállalja ...akár konfliktus kerekedik belőle (később), akár nem. Mert véleményt úgy is meg lehet fogalmazni egy szilárd alapokon álló párkapcsolatban, hogy nem bántjuk meg a másikat.


Kérdés.. mennyire szilárd talajon áll a kapcsolatotok?

24. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Gillian28)
2016. máj. 23. 17:12

Szerintem mindenki folyamatosan változik, de ez saját döntés kell, hogy legyen. Megváltoztatni senkit sem lehet, ez mindig önkéntes.

Mindenkinek meg kellene tanulni kiállni a saját véleményéért, tetteiért. Meg kellene tanulni a felelősség vállalást.

Kis konfliktusok mindenhol vannak, mert ha mégsem, akkor valaki rendre meghunyászkodik. Én speciel nem szeretek veszekedni, de azért nem is hagyom magam! :D

Kompromisszumok nélkül pedig nem lehet békében élni. Csak meg kell találni az egyensúlyt. Azt hiszem...

Nekünk már kb. 40 éve sikerül.

23. ina87
2016. máj. 23. 16:25
szerintem ez egy olyan dolog h minden pàtkapcsolatban van talpra eset ès aki kevèsbè valamint ki ebben jo ki màsban...
22. polivinilklorid (válaszként erre: 16. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 23. 15:42
De ehhez összeillő pár kell. Szerintem a Gillian hozzá rossz természetű palit választott. Ilyen alakból soha bem lesz férfi.
21. Gillian28 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2016. máj. 23. 15:10

Nagyon jó, tanulságos cikk volt, köszi! :)


Mondjuk érdekes ez a dolog, hogy ne próbáld a másikat megváltoztatni. Én nagyon hálás vagyok azoknak az embereknek, akik anno rámutattak arra, mi mindenben változtathatnék, hogyan tudnék másképp állni az élethez, mert ahogy előtte éltem, az nem vitt előre. Na meg a cikk is azt írja a végén, hogy a "boldog párkapcsolat alapja az lehet, ha megtanulunk változni"... akkor most ne próbáljam megváltoztatni a másikat, hanem én változzak? Akkor tulajdonképpen ugyanaz történik, csak nekem kell megváltoznom :D És ha mindkettőnknek szüksége van a fejlődésre? Nyilván ha a másik abszolút elutasítja a változást, akkor nem szabad erőltetni, de itt most arról van szó, hogy szeretsz valakit, és vele akarsz élni, ezért megpróbálsz csiszolódni, alakulni, de ebben mindkét félnek részt kell vennie.

És szerintem a személyiségnek nem feltétlenül része, hogy valaki nem meri vállalni a véleményét, inkább azt mutatja, hogy el volt nyomva és nem fejlesztette ki magában a hatékony kommunikáció képességét, ami lehet, hogy meg fogja nehezíteni az életét, mert továbbra is el fogják nyomni.

Biztos van olyan, akinek ez nem probléma, le lehet élni egy életet úgy is, hogy magunkban gyűjtjük a sérelmeket, és látszólag minden oké..(mert olyan nincs, hogy egy hosszú kapcsolatban nincsenek konfliktusok) de végeredményben ez sem jó.

2016. máj. 23. 13:51

Hasznos olvasmány:

[link]

19. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Érdekes73)
2016. máj. 23. 13:50
Ez teljesen igaz!
2016. máj. 23. 13:20

Másképpen vannak összerakva.

Lehet, hogy a kenyervágó kés úgy áll a kezében, hogy feláll a hátadon a szôr, viszont a csavarhúzó pedig rendben... :D

17. 50aa831df8 (válaszként erre: 15. - 50aa831df8)
2016. máj. 23. 13:01

Jobb, ha visszavonom a tutyimutyit! Jobban fedi a helyzetet, ha sete-sutának mondjuk az ilyen férfit?

(Közben: ki tudja, hogy tényleg az-e?)

2016. máj. 23. 12:20
Aki békében van önmagával, másokat is békén hagy.
15. 50aa831df8 (válaszként erre: 14. - 5c54c8b1c1)
2016. máj. 23. 12:17

Már amelyik.

A nők se mind "egyre nyomulósabbak", és a férfiak se mind "tutyimutyi", aki "szelídebb". Szerintem itt valami másról van szó, de ezt a "mást" remekül adja vissza az a link, ami alább látható.

14. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 11. - 50aa831df8)
2016. máj. 23. 12:13

Nem tutyi-mutyi, csak szelídebb.

A nôk meg egyre nyomulósabbak.

2016. máj. 23. 12:05
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook