Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Jogosult vagyok-e bérkompenzációra? fórum

Jogosult vagyok-e bérkompenzációra? (tudásbázis kérdés)

11. Timilight (válaszként erre: 3. - Gyagyali)
2016. máj. 21. 21:03
A közalkalmazotti bértábla olyan alacsony szorzókkal dolgozik, hogy D besorolásig majdnem teljesen mindegy, hogy hány éve dolgozol. Ugyanis se a minimálbért, se a garantált bérminimumot nem éred el, talán csak 30 év után... Így A-ban bruttó 111ezer a béred (plusz ha még kapsz valami pótlékot), D-ben 129ezer plusz pótlék, ha van. A bérkompenzációra pedig jogosult vagy, de nem feltétlenül jár. Ugyanis megnézik, hogy a béredhez mennyi kompenzáció jár, és abból le kell vonni azt az összeget, amit 2010-ben és 2011-ben minimálbérre, és/vagy garantált bérminimumra kiegészítésként kaptál. Mivel nem olyan régóta dolgozol, így biztosan elég nagy összeget kaptál anno kiegészítésként, legalábbis ahhoz elég magasat, hogy most nem járjon kompenzáció. Nálam is pont ez a helyzet...
10. kszb (válaszként erre: 3. - Gyagyali)
2016. máj. 20. 22:15
igen, mert megszakítatlan a közalkalmazotti jogviszony. De még ha megszakítottad volna is számítana az előzmény.
9. gyagyali (válaszként erre: 8. - Unom)
2016. máj. 20. 19:22
Húh. köszönöm :)
8. unom
2016. máj. 20. 18:56

[link]

Itt tudod megnézni.

Ha most pl. A3-ban vagy, akkor D3-ba kerülsz.

2016. máj. 20. 18:52

bocs, kicsit értetlen vagyok :) de tutira mennék.

akkor az alapbér fog változni? mármint az évek miatt

6. gyagyali (válaszként erre: 4. - Unom)
2016. máj. 20. 18:50
hát itt nem számít bele az érettségi a munkakörömbe. ott pedig igen.
5. gyagyali (válaszként erre: 3. - Gyagyali)
2016. máj. 20. 18:49
igazából ettől is függ, hogy hogy döntök az állást illetően
4. unom (válaszként erre: 3. - Gyagyali)
2016. máj. 20. 18:48

nem tudom, hol tudnál reklamálni.

A másik kérdés: igen, a közalkalmazotti jogviszonyba beleszámít az eddigi időd. de hogy kerülsz A-ból D-be? Itt miért nem abban vagy?

2016. máj. 20. 18:46

Nos: én eü-ben dolgozom, lassan 8 éve. A csoportban mindenkinek jár bérkompenzáció, kivéve nekem. Munkaügyön érdemben nem tudnak válaszolni arra, hogy miért nem jár... Hozzátartozik mindehhez, hogy mind azonos feltételekkel vagyunk felvéve. Most megkérdeztem egy ismerőst másik kh-ban, aki az ottaniakat megkérdezte, és jár nekem a bérkompenzáció... Nos? mitévő legyek?!

kiegészítés: 2009. októberében kezdtem el dolgozni, azóta folyamatosan közalkalmazott vagyok. most A kategóriában vagyok.



Illetve: lehet átvesznek másik kh-ba, (ahol D-be kerülök) de kérdezném, hogy ott számít az alapfizetést illetően, hogy hány éve dolgozom itt?

2. unom (válaszként erre: 1. - Gyagyali)
2016. máj. 20. 18:41
Mi a kérdés?
2016. máj. 20. 18:40
Kíváncsi vagyok, kinek mi a tapasztalata - hátha tudunk egymásnak segíteni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook