Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Igaz, hogy az AB Aegon-nál csak 3 hónapra veszik fel az embereket, utána elbocsájtják? fórum

Igaz, hogy az AB Aegon-nál csak 3 hónapra veszik fel az embereket, utána elbocsájtják? (tudásbázis kérdés)


17. e.e.
2017. júl. 16. 07:48
Most már három hét után rugják ki az embereket és kezdődik újjabb tanfolyam. Volt részem. Aki nem tud semmit és viselkedése is közönséges,igen az az ő emberük.
2009. jún. 22. 17:13
hát én gyakornokként dolgoztam itt 9 hónapot, szóval nem rúgtak ki 3 hónap után (fizetett, nem kötelező szakmai gyakorlat volt, határozott idejű szerződéssel). Sőt egy munkatársamat sem. Bár nem sok új munkatársat vettek fel a válság alatt.
15. dogiz (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. máj. 26. 12:23
A munkáltató nem kap pénzt, csak munkanélküli "támogatottak" után, többféle támogatás van. Akkor meg ha ő rug ki a támogatás letelte előtt, akkor amennyit kapott a dolgozóért, mind vissza kell fizesse. A kirugott dolgozóért nem jár pénz!
14. cukilany (válaszként erre: 13. - E71af41436)
2008. máj. 26. 11:54

Ráadásul a start kártya is korhoz kötött és csak 2 évig használható, ha jól emlékszem...

Én támogatom a 3 hónap felmondási időt, mert nem csak munkáltatót, hanem munkavállalót is védi!

De hallottam már olyat, hogy ingatlanközvetítő (egy nevesebb) úgy vette fel az embereket, hogy a fix (50 000 ft) csak a 3 hónap után jár, addig meg betanítás, kisegítés, stb, vagyis kb 3 hónapig szinte ingyen dolgozik, majd pedig kirugják. Az ismerősöm, akinek ezt felajánlották kiröhögte, h ennyira ne nézzék hülyének, de biztos van aki bevállalja!

2008. máj. 25. 05:26

pénzt sosem kapnak a cégek,ez baromság.pályakezdő után a start kedvezményt kapják,valamint olyan munkanélküli után kapnak járulékkedvezményt,akik minimum 1 évig azok voltak.

az meg,hogy három hónap után elküldik az embert,szerintem pont azért van a legtöbb esetben,mert addigra kiderül,hogy mégsem vált be...

2008. máj. 24. 22:41
Én dolgoztam ennél a cégnél vagy 6 évig. Nem tudom, hogy a kérdés feltevője miről beszél? Csak jutalékos rendszer van, egyéni vállalkozóként alkalmaznak, de ha nincs teljesítmény, akkor bizony megválnak az embertől.
2008. máj. 24. 14:56
Nem csak az AB-AEGON-nál van ez akarod, hogy soroljam fel a cégeket??? (Csak részmunkaidő, csak 1/4 évre csak, csak, csak, ) végét sem látni.
10. marcsy006 (válaszként erre: 9. - Diagonalt)
2008. máj. 14. 16:02
Egy biztos,sok múlik a vezetés szakértelmén és hozzáállásán is.
9. diagonalt (válaszként erre: 7. - Marcsy006)
2008. máj. 14. 14:49

Csak az ok nélkülre reagálnék:

Ismerősöm nagybátyja egy országos pénzintézetnél dolgozott Bp-n már évek óta.Amikor is ráfogták a dologra,hogy létszám leépítés.kitöltették vele a felmondási időt.Majd még le sem telt a felmondási idejük,amikor a pénzintézet rájött,hogy kirúgta a belváros legjobb szakembereit,akik már évek óta a kezükben tartották az egész hiteles dolgot...


Én dolgoztam olyan munkahelyen ahol egy seggfej volt a főnök,és igenis jól esett az,hogy az utolsó munkanapomon a munka befejezésekor este azt mondhattam neki,hogy ma jöttem utoljára.

8. cukilany (válaszként erre: 7. - Marcsy006)
2008. máj. 14. 14:37

Azután nem kapnak pénzt, hogy felvesznek valakit hidd el. A cég csak abban az esetben kap pénzt, ha a felvett ember pályakezdő vagy szakmai gyakorlaton van, egyéb esetben nem!

Amúgy én támogatom a 3 hónap próbaidőt, mert volt, hogy én 2 hónap után felálltam és hazasétáltam, mert kezdett elfajulni a dolog!

Én tényleg csak azt tudom elképzelni, hogy azért rugják ki hogy ne emeljék a fizut. Én is mindenhol úgy kezdtem, hogy első 3 hónapra jelképesen kaptam pénzt, amit majd a szerződés véglegesítése után jelentősen emelkedett!

7. marcsy006 (válaszként erre: 6. - Cukilany)
2008. máj. 14. 14:12
Ebben lehet valami,de szerintem túl jó pénzt kapnak a céget minden felvett/3 hó után kirúgott/ melós után,mert nem egy helyen a jól dolgozó és ügyeskezű melós is menesztik,minden ok nélkül.
6. cukilany (válaszként erre: 4. - Marcsy006)
2008. máj. 13. 20:54
Nem tudják ellenőrizni, mivel a 3 hónap próbaidőt a munka törvénykönyve rögzíti és ezalatt az idő alatt bármely fél indok nélkül felmondhat. Általában erre az időszakra alacsonyabb bért fizetnek. Az üzletkötő munkáknál úgy tudom szokott lenni az, hogy 3 hónap után kapsz csak fixet, addig meg csak jutalékot, mivel Aegon is üzletkötőket szokott keresni (mint minden más biztosító), így feltételezem ez lehet az oka, de ez fiókfüggő is, hisz jó üzletkötőt nem olyan könnyű találni és ha már kitanítod nem szívesen rúgod ki sztem...
2008. máj. 13. 20:23

végül is a három hónap is csak pénz, ha fizetnek.

Az a baj, hogy nagyon sok helyen meg még egy létminimumot sem adnak, csak jutalékot. Nincs egy normális munka!

4. marcsy006 (válaszként erre: 3. - Supin)
2008. máj. 13. 20:03
Sajnos valóban így van.Nem értem,miért nem ellenőrzik a cégeket,mert ez szerintem egyfajta "hatalommal való visszaélés".Nagyon sok gyár és munkáltató lebukna!Aki akar dolgozní,azt sem engedik?!Amig ez így megy az egyszerű melósnak egy szava sem lehet,mert akkor "repül".
3. supin (válaszként erre: 2. - Marcsy006)
2008. máj. 13. 17:49
Ez lett ujabban a divat mert a munkáltató ilyenkor pénzt kap! Az AB Egonnál nem tudom.
2008. máj. 13. 16:52
Erről nincs tudomásom,de tudok több olyan munkáltatót ahol már évek óta ezt csínálják.SAJNOS!!!
2008. máj. 13. 16:11
Igaz, hogy az AB Aegon-nál csak 3 hónapra veszik fel az embereket, utána elbocsájtják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook