Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megnyilvánulások a terhesekkel szemben fórum

Megnyilvánulások a terhesekkel szemben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Megnyilvánulások a terhesekkel szemben

1 2 3 4 5 6 7
41. TamásTamás (válaszként erre: 40. - 6496c360f6)
2016. máj. 20. 00:54
nem vagy semmi
2016. máj. 20. 00:51
Mit hőbörögtök itt? Mik vagytok ti a csájnágrúp? Itt ilyen csúúúnya undok kismamák beszélgetnek, ha nem tetszik nem kell beszállni :D Van akik számára ez vicces téma, mint jó magam. De hát nem lehet egyforma a humorérzékünk.
39. megi04
2016. máj. 19. 22:57

Igen,ezek tényleg léteznek...:) De ne felejtsd el...időnként tényleg jó szándékúak,és segítőkészek.


Az én "kedvenceim" azok,akik a szülésről beszélnek úgy,mintha egy horrorfilm forgatókönyvét tolmácsolnák..:D

38. Maryka1962 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 19. 22:49
Próbáltam én is valami hasonlót finoman megfogalmazni, de te mindent leírtál. Teljesen egyet értek veled.
37. Hópihe_ (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 19. 22:48
Minden szavaddal egyetértek!
36. Böce (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 19. 22:36
Ugyanezeket akartam írni én is, de látom, már nem kell:-)
35. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 34. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 22:30
Köszi
34. lapbarna (válaszként erre: 32. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 19. 22:30
Riszpekt!!!
33. lapbarna (válaszként erre: 31. - 6496c360f6)
2016. máj. 19. 22:29
Hát, ha valakinek annyi teje van, akkor hajrá! Nekem alig volt, és 2,5 hónapos kora óta el is apadt, úgyhogy örültem, ha gyerekbe, és nem a gyerekre került az a folyékony arany. 
2016. máj. 19. 22:28

Én ma megsimogattam egy ismerős csaj pocakját, a kiskrapeknek szántam, aki odabenn van... elég bunkó vagyok ezek szerint.

Hát nem tudom... én nem vagyok/voltam ennyire érzékeny.

Amikor rákos voltam, és kihullott a kemótól a rőzsém, mindenki kérdezgette, hogy most a kendő az új divat? Aztán amikor már parókát hordtam, hogy soha nem volt ennyire klassz a séróm... Amikor lekerült a paróka, mert nőni kezdett hajam, és úgy éreztem, hogy már vállalható: hogy jutott eszembe levágatni a szép hosszú hajamat??!

Na AZ szar volt.

Terhesnek lenni meg jó :)

31. 6496c360f6 (válaszként erre: 29. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 22:23
Én hallottam erről a bőrszépítő dologról és szerintem lehet benne valami. Tele van minden jóval. :)
30. lapbarna (válaszként erre: 28. - Channa*)
2016. máj. 19. 22:20

Tőlem még a nagyon távoli ismerősök (pláne a közeliek) is rákérdeztek, hogy "becsúszott"-e a harmadik, mivel nagy a korkülönbség.

Szerintem senki sem picsogott itt, csak leírtuk a saját tapasztalatainkat.

Örülök, hogy veled soha semmilyen kellemetlen epizód nem fordult elő a terhességed alatt!

Bónusz: nekem vicces, ha ilyesmiket olvashatok, de hát én már csak ilyen eccerű vagyok...

2016. máj. 19. 22:14

Nekem sógornőm jegyezte meg "kedvesen", mikor már 35 hetes voltam, hogy biztos, hogy csak egy gyerek van odabenn...?

Nekem olyan is volt, hogy 32 hetesen ügyintéztem az otp-ben, és odajött egy néni. Látszott, hogy alig várja, hogy elkezdhesse a diskurzust.

- Első baba?

- Nem, harmadik. - itt egy kicsit elbizonytalanodott, mert egy első gyerekes anyukát sokkal jobban lehet vezetgetni, de azért csak rám zúdította:

- Tudja, mitől lesz szép bőre a gyereknek, még felnőtt korában is?

Nem tudtam, így csak néztem bután, hogy mire akar kilyukadni.

- Hát az anyatejtől! - folytatta, és diadalmasan konstatálta csodálkozó tekintetemet. - Kenje a gyerek arcát anyatejjel, sőt, öntse bele minden este a fürdővizébe is!

Édes jó istenem!

Nem kezdtem el neki magyarázni, hogy nem valószínű, hogy lesz annyi tejem, hogy a vízbe "öntögessem".

2016. máj. 19. 22:12

Szerintem meg tök béna ez a cikk.

Ki milyen közegben él, olyan atrocitások érik. Gondolom az IQ kb. hasonló.


Igaz, csak 1 terhességem volt, de soha senki nem kérdezte meg, hogy becsúszott e vagy terveztük. És ha megkérdezik se nagyon érdekelt volna. Azt sem mondta senki, hogy jól meghíztam, megnőtt a hátsóm, stb. Igaz, nem is történt velem ilyen. A pasiknak ugyan gúvadt a szeme, de egy kicsit sem zavart:D


Soha senki nem akarta fogdosni a hasamat, még a nő rokonaim sem. Lehet nálunk az ilyen nem divat? Ha érdeklődtek, akkor pusztán csak annyit, amennyit szükségesnek találtak, és mindig hasznosat. Minden napos kérdésük volt akár többször is, hogy mozog e a babám. És vajon miért is kérdezték? Lehet, hogy szekáltak? :D Nem, nem szekáltak, csak azt akarták tudni, hogy rendben van e minden. Sőt! a nagymamám arra is vetemedett, hogy megkérdezte többször azt is, hogy ha lehajolok nem érzek e büdöset. Ennek is meg volt az oka.


Borzasztó emberek vannak! Itt szinte mindenki az! Nemhogy örülnétek, hogy érdekel valakit, hogy mi van veletek. Aztán majd jön a picsogás, hogy le sem sz@r az anyósom, stb. Hát, ne csodálkozzatok, ha így lesz. Ki kíváncsi az ilyen nagyképű (bár nem tudom mire), arrogáns, undok kismamákra? Akiknek teher válaszolni a kedves érdeklődésre? Bezzeg ha nem adják át a helyet a buszon, vagy nem engednek előre nagy hassal ügyintézéshez, vagy az üvöltő gyereketekkel, akkor megint csak megsértődtök, pedig pont az történik ilyenkor, amit akartatok. Nem foglalkoznak veletek, mert látszik rajtatok, hogy nektek nem hiányzik.


Én nagyon bízom benne, hogy ez sok ember, aki ilyen atrocitásnak tett ki bennetek, soha többet nem néz rátok, nem kérdez tőletek semmit, mert nem érdemlitek meg.


Csináljatok azt amit akartok, de utána ne legyen panasz, hogy veletek senki nem foglalkozik....

2016. máj. 19. 21:24
Drága anyósom mondta, mikor félremérték a gyereket a pocakomban, azt hitték kisebb, mint kéne, hogy biztos éhezik. Inkább nem válaszoltam...
26. kszb
2016. máj. 19. 21:20
jajj igen, és ahogy kibújt 1eske, vagy ketteske, vagy sokadikka, már jönnek a tej témán túl, a mikor jön a következő kérdések is :D
25. kszb
2016. máj. 19. 21:17
Ha még terhes vagy, készülj fel! Szülés után jön a java! :D Mindenki, mindent jobban fog tudni nálad és utólag mindenért te leszel a hibás, ha nincs tejed (miután kibújt a picúr, hónapokig a szia helyett is a szopik? Van tejed? kérdésekkel fognak köszönteni, kb az első pillanattól kezdve :D ), ha felveszed, ha sírni hagyod, ha hordozod, ha nem, ha, ha, ha................ És természetesen mindenki jobban fog érteni a TE gyereked neveléséhez, mint te magad :) Ez még csak a kezdet :)
24. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 19. 21:14

Tetszett a cikk :D

Szinte az osszes tipussal volt "szerencsem" talalkozni :)))

Probaltam lekakilni,de nem mindig sikerult...

Most a kedvencem : "szopizik? " ertem en, hgy erdeklodik, de neki nem tok mindegy?! Mert,ha a gyereorvos vagy a vedono kerdi, azt megertem....

23. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - M0ncsa)
2016. máj. 19. 21:10
Lehet, csak kozvelemenykutatott :)
22. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 19. 21:03
Amugy azt nem ertem, hogy miutan kiirtal kismillio szavazast meg forumot terhesseg temajaban, miert zavar a masok velemenye? Most akkor erdekel vagy sem, mit gondolnak?
21. M0ncsa (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2016. máj. 19. 21:02
Haaat... en siman mondtam a legjobb baratnomnek, amikor mondta, hogy hatalmasra terebelyesedett, hogy hat bakker tenyleg :D Jo, nem a hatsojat kritizaltam, vagy ez akkor nem ugyanaz? :D Mert ha elkezdek kamuzni, hogy hat nemis, sztem elkuld melegebb egtajakra.
20. M0ncsa (válaszként erre: 18. - 6496c360f6)
2016. máj. 19. 21:00
:D ez jo
2016. máj. 19. 20:51

Egyébként szerintem nincs ennyi bunkóság egy határon, hogy mind megtörténjen az emberrel 1 terhesség alatt (több alatt sem), ennyire azért nem "gonoszak" a terhesekkel:)))


Pl eszembe nem jutna azt mondani valakinek, hogy jé milyen nagy lett a feneked...de tanúja se voltam még, hogy valaki ennyire eleressze magát egy terhes nővel szemben

2016. máj. 19. 20:49
17. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Jozsi.38)
2016. máj. 19. 20:45
:DDD
2016. máj. 19. 20:45
egyébként ha megszületik sincs vége hossza a megjegyzéseknek: tiszta apja ez a gyerek! vagy amikor a második is ugyanolyan nemű lesz: Ennek lánynak/fiúnak kellett volna lennie!
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 19. 20:43

Elég bunkó ismerőseitek vannak. Engem soha nem ért ennyi "atrocitás", a has megfogása szerencsét hoz a babona szerint, illetve akinek nem jött még össze a baba, nálunk azok szokták megfogni (nők) de előtte megkérdezik. Azt én is bunkóságnak tartom, aki csak úgy taperol.


Esetleg arra kaptam néha megjegyzést, hogy csak csínján bánjak az edzéssel (nem nagyon érdekelt a véleményük, a dokik engedték, az a lènyeg) vagy úgy általában megjegyezték, hogy szerintük nem hízom eléggé (de erre sem hallgattam:D) És tényleg a pocak formájából meg akarták mondani, hogy mi lesz:)))

14. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2016. máj. 19. 20:42
akkor nem ismered a klasszikus viccet: Megkérdezik egy frissen szült nőtől a szülőszobán, hogy beengedhetik e hozzá a gyerek apját. Mire ő: Úristen dehogy! Itt vár kint a férjem :)
13. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2016. máj. 19. 19:56

Jól összeszedted.

Én már olyat is hallottam, (a véletlen/tervezett terhesség kapcsán jutott eszembe), hogy: spontán lett vagy beültetéssel. (És nem rokon, vagy jóbarát, hanem felszínes ismerős).

12. spinneli (válaszként erre: 3. - Mazsinka)
2016. máj. 19. 19:39
A köznyelvben a "jó" baba az, amelyik alszik, eszik, és a lehető legkevésbé zavarja a szülők életét.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook